TEMAT: Remont, remont i jeszcze raz remont !

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 14 Lip 2014 11:04 #282981

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5970
Hiacynto, będę zaglądać, kibicować i czytać kolejną forumową opowieść remontowo-ogrodową. Generalny remont robi się w zasadzie tylko raz, potem pozostają remonty bieżące, zasadniczo do końca życia, tak więc wszyscy jesteśmy przed, w czasie lub po remoncie i tak w kółko


Zielone okna z estimeble.pl

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 19 Lip 2014 00:49 #284449

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Coś wiem na ten temat, całkiem niedawno odnawialiśmy działkową altankę, a teraz znów walka z gruzową materią :)

Dziś na spółę z synem przerzuciliśmy do kontenera prawie 2 m3 gruzu, czyli jakieś 1,7 tony. Tyle ostatnio naprodukowaliśmy :)

W międzyczasie podłączenie kabelków :) Nie skręcamy drucików razem, używamy kostki :)

kabelki-podaczanie-kostka.jpg

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 19 Lip 2014 11:44 #284490

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Alinko, powodzenia w walce z materią i fachowcami :flower2: Przy ściółkowaniu trawą od 'obcych' zwróć uwagę, czy coś nie kiełkuje, warto wtedy szybko zadziałać, bo urośnie wszędzie :woohoo: Miałam tak z trawą od bardzo miłych sąsiadów :jeez: I chyba Romuś pisała o takim katakliżmie. Z licznikiem zdążysz, bo praca w elektryce aż huczy :bravo:
Pewnie nie masz za dużo czasu, ale opowiadaj o remoncie, to bardzo bliski nam (chyba wszystkim) temat.
:hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 19 Lip 2014 23:54 #284619

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Na razie mam fachowców niefachowych :) Sami najlepiej wiemy, co należy zrobić, żebyśmy byli zadowoleni :)

Fachowcy wynajęci i solidnie opłaceni spieprzyli nam całkiem konkretnie parapet i do tej pory nie możemy się doczekać poprawienia ewidentnej głupoty, bo fuszerką to nawet trudno nazwać, jeśli parapet jest krzywy i zbyt wąski :woohoo: Nasz błąd, że nie rzuciliśmy pracy, żeby patrzeć na ręce ;)

Trawa spisuje się świetnie, tam gdzie mam ściółkę, jest czyściutko, gdzie jeszcze nie sypałam trawy, bo brakowało, masowo kiełkuje wilczomlecz ;) Zresztą ten trawnik jest za płotem, z okna widzę, że ładniutki :)

4 dni nam zostały na ten licznik, nie damy rady ;) Za dużo dziur do wywiercenia zostało, teraz już same najgorsze, w sufitach ;) Poza tym karkołomne przejście pod schodami, żeby nie mieć kabla zasilającego pod kafelkami w łazience ;)

W poniedziałek znów próba wybrania kafelków do łazienki :) Tylko po co? W oczy włażą mi nieustannie najmodniejsze płytki znakomicie udające beton :) A przecież betonik mam na ścianach całkiem świeżutki, naturalny, z fakturą i z zaciekami :)

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 20 Lip 2014 09:15 #284647

  • Roma
  • Roma's Avatar
Czytając Twoje relacje z "placu boju" poczułam się nieco lepiej :P widząc,że nawet w jednej dziesiątej nie mam takiego zakresu działań. Jak dobrze pójdzie to jest szansa,że w tym tygodniu prace zostaną zakończone a ja wreszcie sobie posprzątam dom bo najbardziej wkurza mnie ten rozgardziasz :jeez: Jutro do południa akcja elektryk,po południu montaż schodów a we wtorek dokończenie tapetowania kuchni.Taki jest plan a co z tego wyjdzie? a no zobaczymy :teach:
Ostatnio zmieniany: 20 Lip 2014 09:16 przez Roma.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 20 Lip 2014 11:30 #284695

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Romciu, gratulacje :bravo: Będę pilnie podpatrywać, jak wyglądają schody, bo szukam inspiracji :)

Dla nas jedynie pocieszenie, że pomieszkujemy na gruzach ze 2-3 dni i wracamy do mieszkania, żeby solidnie wymoczyć się w wannie, podlać pomidorki na balkonie i na działce :) Teraz zostawiliśmy syna z młotem pneumatycznym, więc w tygodniu specjalnie dla Ciebie będą malowicze fotki :happy:

Początkowo mieliśmy trochę skromniejsze plany, wyrzucić z łazienki bojler na grzanie wody, bo zagracał kompletnie przestrzeń i wannę zastąpić kabiną prysznicową. Ale wodę jakoś grzać trzeba.

Fachowiec od instalacji gazowej uśmiał się, jak norka, kiedy zobaczył piec gazowy jeszcze z ubiegłego stulecia :happy:

Nowy piec + stare rury to całkowity bezsens, więc trzeba wymieniać :)

Instalacja elektryczna też pamięta czasy wczesnego Gierka, jedyna szansa, żeby działała lodówka, mikrofalówka i jeszcze komputer, to wymiana tablicy rozdzielczej i podpięcie każdego pomieszczenia do osobnego bezpiecznika, więc trzeba kuć :)

Przy okazji dziecko wspomniało, że czasami zapomina się schylać i wali głową o futryny, więc skoro jest już wszystko rozkute, to drzwi też powiększymy, bo później już nie będzie nastroju :) Trochę to będzie kłopotliwe, bo trzeba będzie przenosić belki wzmacniające, ale plan już jest :)

Wpadliśmy też na pomysł, żeby za jednym bałaganem kawałek pomieszczenia gospodarczego nad garażem przerobić na drugą łazienkę, więc będziemy przekuwać się przez mur zewnętrzny, robić mur wewnątrz i jedo okno zamieniać na 2 okienka :happy: . A przy okazji zlikwidujemy ścianę minimini kibelka, w którym każdy dostawał klaustrofobii :happy:

To na razie tyle pomysłów :happy: Chociaż nasza fantazja jest dość wybujała i już chodzą nam po głowie plany rozkuwania posadzki w piwnicy :happy: :happy: Jednym słowem rozkręcamy się :happy:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 20 Lip 2014 11:58 #284702

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Alina,
trzymam kciuki za realizację wszystkich/większości pomysłów!!
Dobrze, że nie pada podczas remontu ale z drugiej strony takie piekielne upały to makabra przy fizycznej robocie (na zewnątrz i w pomieszczeniach) - mam nadzieję, że pamiętacie by wypijać po kilka litrów wody.
pozdrawiam

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 20 Lip 2014 12:20 #284706

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Wszystkimi łapkami podpisuję się pod wypowiedzią przedmówcy i także dołączam swoje kciuki za powodzenie wszelkich pomysłów i przeróbek.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 22 Lip 2014 22:25 #285407

  • Roma
  • Roma's Avatar
Alinko-niestety,radość moja była przedwczesna :( jedna część schodów poszła do poprawki :( Jasiu na górę wchodzi po drabinie(dla mnie jeszcze takich nie wyprodukowali) a obecnie wygląda to tak:

1-DSCF0002-001_2014-07-22.JPG

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 23 Lip 2014 23:09 #285792

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Konstrukcja może niezbyt praktyczna, ale wizualnie są to bardzo ładne schody :) Taki właśnie drewniany, ciepły kolor podoba mi się najbardziej :bravo: :bravo:

Nasze schody są obśrupane i każdego dnia wyglądają coraz gorzej. Chociaż dobrze nie wyglądały nigdy :happy: :happy:

U nas fachowcy żle przycięli parapet okienny i zainstalowali bez zmrużenia oka :happy: Wczoraj jednak pojawili się, żeby wstawić porządnie dopasowany :) Zachowali się przy tym sympatycznie, bo ten zły wykuli i zostawili nam w prezencie.
Po niewielkim docięciu będzie idealny do okna łazienkowego :)
Byłam już w tej sprawie u kamieniarza i tu zagwozdka :happy: Przytnie mi chętnie, :happy: a zapłacić mam tyle, żeby na pół litra starczyło :jeez: to ile będzie mnie to kosztować :idea2: :idea2:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 23 Lip 2014 23:23 #285801

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nie wiem, nie odpowiem ci bo ja się cenami alkoholi nie interesuję. Ale myślę że tak ok.40-50 zeta. :think:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 24 Lip 2014 12:49 #285934

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Krysiu, wydałam 20 zł, i jestem z tego bardzo zadowolona :happy: :happy: Zauważyłam też u tego kamieniarza zgrabny wazonik z czarnego granitu za 100 zł, jak zostanie mi coś po spłaceniu faktur i rachunków, pewnie go kupię :)

Niedawno zostały zamurowane dziury w łazience :)

sciana-zamurowana.jpg


Ale po wycięciu w piwnicy kawałka rury doprowadzającej wodę okazało się, że trzeba je wymieniać, najlepiej z całym pionem, tak są zamulone przez osady :dry: Więc trwa ponowne rozkuwanie ;)

W piwnicy z kolei szaleje ekipa instalatorów, którzy wyrzucili stary piec gazowy, przygotowują instalację do nowego, który jest już w drodze :) A przy okazji stwierdzili, że wyrzucą mi z kuchni ten graciarski licznik, bo to dla nich żadna robota :)
I za to ich lubię :) Nawet po cukier do sklepu pobiegłam, kiedy okazało się, że kawę słodzą :happy: :happy:

Przy kawce zostaliśmy uświadomieni, że próba zachowania jednego ze starych grzejników byłaby pozorną oszczędnością.

Jeśli instalacja grzewcza jest miedziana pod żadnym pozorem nie można montować aluminiowych grzejników, :teach: bo jony glinu uwalniają się i osadzają na ściankach miedzianych rurek, a zwłaszcza na kolankach :teach:


Osady na kolankach wskazane nie są, więc kolejny grzejniczek do kupienia :crazy:

I jeszcze jedna ważna rady, którą odnotowuję dla pamięci swojej i potomnych :)
Piec gazowy powinien być podłączony do osobnego bezpiecznika, bo w razie jakiegoś wyskoczenia korków z piwnicy, może ulec uszkodzeniu. Czyli kolejna robota dla mojego domowego elektryka :)
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2014 12:54 przez Hiacynta.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 26 Lip 2014 23:45 #286707

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Po dzisiejszym dniu nie mam siły nawet palcem w mysz kliknąć :happy: :happy:
Wczoraj i przedwczoraj padało, więc trochę dźwigania mniej :) Zakwitł paciorecznik z wyprzedaży, jedyne 6 zł, a tyle przyjemności :happy:

paciorecznik-zolty.jpg


Rozrastają się też pomidory tzw. żywopłotowe :) Resztówki z parapetu posadzone pod koniec czerwca, podlewane w weekendy, nienawozone :) Ale wyprodukowały masę zieleni, która zasłania betonowy płot

pomidory-zywoplot-ogrod1.jpg


i nawet owoce siępojawiają :)

pomidory-zywoplot-ogrod-owoce.jpg

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 27 Lip 2014 11:26 #286761

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Mniam. Niech no tylko nabierze barw, wtedy będzie podwójne mniam. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 27 Lip 2014 12:46 #286794

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
To przenosisz ten utrapiony licznik bezkwitowo? :woohoo: I dobrze. O instalacji miedzianej itd, itd nie chcę nawet myśleć, bo mam pomieszanie z poplątaniem i pewnie wszelkie jony osadzają się wszędzie. Ale będziesz mieć dobrze: nowoczesne rozwiązania, ładne wykończenia i wszystko takie czyste i świeżutkie :dance: Zaczęłam zazdrościć remontowiczom, sama nie moge się zdecydować, a dom ma prawie ponad 25 lat i niestety, sama wiesz. Może choć elewacja...
Mur zarasta bardzo interesująco :think: pomidory to dość oryginalne rozwiązanie, ale takie przypadkowo-nadwyżkowe na ogół rosną najlepiej. To kiedy koniec demolki? Ciekawa jestem, jakie wybierzesz płytki na ściany kuchni i łazienki. Może pokażesz? Dużo energii życzę i nie zniechęcaj się, bo będzie znakomicie.
:hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 29 Lip 2014 13:09 #287432

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ale gdzieżby bezkwitowo :) Zbieram makulaturę i zbieram w tej sprawie :lol: Pan instalator przysłał nam już kominiarza, który napisał stosowne pismo - koszt takiej inspekcji 150 zł. Polecił nam też fachowca od projektów, który zrobi paper za mniej niż 600 zł.
Ale w tym momencie przestaję się już cieszyć :woohoo: Ostatnio chyba coś zapeszyłam przedwczesnym wpisem, bo do projektu potrzebujemy z gazowni warunki przyłączenia gazu, chociaż gaz płynie tutaj od ponad 20-tu lat :woohoo:

Kolejna wyprawa do gazowni, wypełnianie durnych formularzy - cały dzień stracony.

Ciekawe dlaczego nam tych warunków nie wydali, kiedy składałam wniosek o zgodę na przeniesienie tego cholernego licznika :woohoo: Przysłali mi wtedy tylko pismo w stylu, że to nie ich problem, mam się zwrócić do odpowiednich instytucji, zgodnie z przepisem jakimstam :woohoo:

W tej sytuacji kafelki nawet nam po głowie nie chodzą, temat odłożony, kafelkarz odwołany :woohoo: A kolejny termin wolny ma dopiero w grudniu :woohoo:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 29 Lip 2014 14:13 #287448

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Witam.
Zaobserwowałem twoje zmaganie remontowo ogrodowe... i bardzo kibicuję Ci abyś miała pogodę ducha i siły na ten remontowy bałagan :)
A co do ogrodu zapowiada się bardzo ładnie i już widać bardzo duże postępy ... z zachwaszczonego ogródka wyłaniają się prześliczne roślinki...

Jeżeli mogę coś powiedzieć w temacie bukszpanu z tego co widziałem wpis z 24-czerwca-2014 przesadzanie bukszpanów. Jeżeli je w tym roku przesadzałaś może nie powinnaś ich obcinać niech się biedulki by zaaklimatyzowały na nowym miejscu... ale widzę, że ciachnęłaś tam i ówdzie :P no nie powinny zbytnio tego odchorować... ale na pewno muszą dostawać swoją dawkę pićku...

oby tak dalej...
pozdrawiam z Zielonego zakątka
Michał
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 30 Lip 2014 12:18 #287755

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
A już myślałam, że jakieś przepisy są rzeczywiście życzliwsze ludziom, a nie urzędnikom. Chyba nic się nie zmieniło od czasów, gdy ja budowałam dom. No nie , zmieniło się: można wszystko kupić. Ale kwitologia jest, jak widać, nie do ruszenia. Nie trać ducha Alinko, rekordu świata w ilości kostek domina na pewno nie pobijesz, a pomyśl, jak będzie pięknie. Patrzę na Twój mur i chyba hortensja pnąca, to niezłe rozwiązanie. Oczywiście pomijam fakt, że uwielbiam hortensję pnącą i najchętniej posadziłabym ją wszędzie: w tym roku na murze i już ruszyła, kochana roślinka :dance:
:hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.254 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum