TEMAT: Remont, remont i jeszcze raz remont !

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 16 Sie 2014 18:12 #292045

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dzięki opatrzności u nas już po remoncie ale jak patrzę co Wy wyrabiacie :jeez: to powinnam napisać"po remonciku"
Chyba bym tego nie zniosła.Na szczęście nie musicie tam mieszkać bo to byłby dopiero horror :think:


Zielone okna z estimeble.pl

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 18 Sie 2014 23:14 #292643

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Właśnie dlatego, że zamieszkaliśmy na tym rumowisku, prace trochę przyspieszyły, bo można działać od rana do wieczora :) i nie traci się tyle kasy na benzynę :) Co parę dni tylko wracamy do siebie, żeby przypomnieć sobie jak wygląda wanna :)

Ale ostatnio dopadł nas pech, z niewiadomych przyczyn z instalacji grzewczej znikła woda i w efekcie zepsuła się pompa przy nowym piecu gazowym. Niestety gwarancja takich uszkodzeń nie bierze pod uwagę, trzeba płacić za wymianę :( Drogo kosztuje mnie to oszczędniejsze ogrzewanie :(
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2014 23:14 przez Hiacynta.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 21 Sie 2014 08:55 #293084

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Pamiętam pierwszą noc spędzoną na naszym rumowisku, zbite tynki, wylewki na podłogach moczące skarpetki, gdy wstawałam do toalety i zapominałam o kapciach, zamiast drzwi koce. To była zimna wrześniowa noc. Na jednej kanapie tata i kot na jego brzuchu, na drugiej my z psem - piękne wspomnienia!
Zapewniam Cię - po wszystkim będziesz wspominała te chwile z sentymentem...

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 25 Sie 2014 02:04 #294098

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Oj, sporo nocy z naszego koczowania remontowego będę pewnie pamiętać, zwłaszcza tych nerwowych, poawaryjnych :)

Jednak codziennie troszeczkę ruszamy do przodu :)
Rury zostały ocieplone, dodatkowo opatulone pianką montażową, a potem znikły całkowicie pod tynkiem :)

kuchnia-sciana-pod-oknem.jpg


Dynia uciekająca za płot podrosła :)

dynia-na-plocie.jpg


Kawałek ogrodu na tyłach domu został przekopany :)

przekopany-ogrod.jpg


W miejscach mniej zarośniętych przez dynię posadziłam parę trawek, jeżówki i hortensję od Andrzeja (Ahan) :) Dzięki ogromne :thanks:

Brązowa trawka

brazowa-trawa.jpg


Kolejna trawa (miskant chiński) z jeżówkami :)

jezowki-trawa-miskant-chinski.jpg


A ta trawka będzie mieć bardzo długie żdźbła :)

trawa-mietowe-wlosy.jpg


I na koniec wciąż pięknie kwitnąca hortensja ogrodowa, ziemię wokół niej obsypałam częściowo przekompostowaną trawą i liśćmi.

hortensja-red.jpg
Ostatnio zmieniany: 25 Sie 2014 02:26 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Bozi, anabuko1

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 25 Sie 2014 12:35 #294157

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pięknie przekopane i co teraz? Masz już przygotowane roślinki do sadzenia czy nawozisz i byle do wiosny? Zaniedbałam ściółkowanie i przypomniałam sobie w tym roku - pierwszy raz o dobrych kilku lat - co to jest wyścig z chwastami. :hammer: :hammer: Uciekająca dynia, mam nadzieję, że ją złapałaś. :happy:
:hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 25 Sie 2014 17:33 #294220

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
O jak zobaczyłam te sadzonki jeżówek to przypomniało mi się, że ja ma 2 z siewek.Ale już o nich dawno zapomniałam,może padły.Muszę jutro do nich koniecznie zajrzeć czy jeszcze żyją ,może na drugi rok zakwitną i pokażą co tomi wyszło :)

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 10 Wrz 2014 01:15 #297979

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Przód ogrodu kompletnie zarósł przez pędy dyni :) A rosnące owoce wzbudzają podziw u przechodzących :) Pewnie gdybym nawet posadziła kwitnącą paproć, tak nie byłaby podziwiana :happy:

Tak więc dziewczyny, polecam dyniowisko, nie trawnik, nie kwiatki :happy:

Na tyłach będą ratami sadzone tuje :) bo tylko 4 donice zmieszczą się do mojej wypasionej bryki, a poza tym wydatek mniej bolesny :)

W środku rozrosła się kablostrada, już niemal cała ściana jest wytapetowana przez różnego rozmiaru kabelki, a to jeszcze nie koniec :)
Zaczęliśmy się przymierzać do odgrodzenia kawałka kanciapy, który ma być łazienką.

murek-lazienka-proba.jpg


Tylko wciąż pojawia się wątpliwość, czy strop utrzyma dodatkowy ciężar, wybieraliśmy najlżejsze cegły, ale jednak razem wzięte sporo ważą.

A na działce pomidory :) z nasion od Adeli są najlepsze :)

pomidory-sakiewka-od-adeli.jpg


Zbyt wielkiego komfortu u nas nie miały, czasem nie było nikogo, kto by je podlał, o opryskach czymkolwiek przeciwko zarazom mowy też nie było :) Jednak wytrwale rosną i po kolei dojrzewają :happy:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 12 Wrz 2014 20:33 #298532

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Trochę nie zaglądałam Alinko do Ciebie ,ale postępy widać gołym okiem Powoli dobrniecie do końca, a nowa instalacja ważna rzecz.No cóż dorodna dynia każdego zainteresuje .U mnie w ogródku rośnie dopiero pierwszy ogórek ;) ,ale chyba zdąży dojrzeć .Dołożyłam mu kompostu niech się posili i zmężnieje wtedy będzie jadalny :rotfl1: Muszę mu zrobić fotkę, bo rośnie w skrzynce
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 15 Wrz 2014 12:09 #299057

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Jagódko, dbaj o tego ogóreczka :) Warzywa z własnej hodowli najlepiej smakuja :)
W tym roku w foliaku posadziliśmy parę nasion ogórków azjatyckich, niestety wymagają one więcej starań, niż pomidory :)
Niepodlewane przez tydzień wyschły co do jednego :woohoo:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 24 Wrz 2014 02:16 #301078

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Kablostrada prawie na ukończeniu, jeszcze tylko jedno zezwolenie, poprzedzone oczywiście stosownym projektem (bo uwielbiamy papiery, stemplowanie papierów to chyba nasz ulubiony sport narodowy :happy: )

Tuje prawie posadzone, jeszcze tylko parę drobiazgów trzeba wykarczować i w dziury dosadzić kolorki :) Kopanie dołków, odmierzanie, podlewanie to jednak niezłe wyzwanie dla kręgosłupa :) Do tej pory myślałam, że nie ma nic gorszego od uszkodzenia dysku twardego, niestety :woohoo: jest jeszcze nadwyrężenie dysków osobistych :woohoo:

Ale i na to mam chytry sposób :happy: Po prawie półrocznym leserstwie wybrałam się na zajęcia jogi. A dodatkową motywacją była perspektywa utraty ulubionych dżinsów, które tak jakoś dziwnie się skurczyły, że aby je zapiąć, trzeba było kilka razy podskoczyć i moocno wciągnąć sterczące nadwyżki :sick:

Kto od kogo ściągał? Mc Kenzi od joginów, czy jogini od Mc Kenziego? Bo podobieństwo jest zadziwiające :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 24 Wrz 2014 09:25 #301129

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15863
  • Otrzymane dziękuję: 12267
Zadziwiające jest przede wszystkim to Alinko, jak dajesz radę z tym wszystkim czasowo!! :supr3:
Często mam wrażenie, że Twoja doba jest dwa razy dłuższa :wink4:

Życzę kolejnych pokładów sił fizycznych i psychicznych :hug: :flower1:
Pozdrawiam - Ania

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 24 Wrz 2014 09:32 #301132

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
oi jakie ciekawe pomidory , jeszcze takich nie widziałam :huh:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 26 Wrz 2014 01:21 #301535

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Jakże miło mi gościć dwie Anie :kiss3:

W ostanim roku zebrałam trochę nasion różnych pomidorów. Z ubiegłego sezonu zachowałam 'Ananas Noire' od Mag, i 'Gianta' od Pomodoro, dostałam od działkowej sąsiadki Adli do spróbowania jej sakiewki i też nasiona wydłubałam, bo pomidorki smaczne :)

A potem kupowałam ciekawe pomidory i miałam stąd nasiona wyskubane z maleńkich żółtych gruszeczek, pomidorków daktylowych i żółtych koralików.

W tunelu foliowym rosną nieźle, nic je nie atakuje, nawet brak podlewania przez tydzień w największe upały zniosły cierpliwie i z godnością :happy:

A to jedna z moich dyń wypełniająca pustki rabatowe :) i skutecznie chroniąca przed pieleniem chwastów :)

dynia-jesien-2014.jpg


Podczas ostaniego kupowania iglaczków żywopłotowych pomyszkowałam trochę w przyszkółkowym ogrodzie i stwierdziłam, że jesienne hortensje są piękne :) Zwłaszcza, jeśli są gęste i wyrośnięte :)

hortensje-szkolka.jpg


Mój wyprzedażowy wypłosz w żaden sposób tych piękności nie przypomina, aż wstyd fotografować, taki jest mizerny :happy: Ale mam nadzieję, że jakoś się w przyszłym sezonie zregeneruje, a potem to już kilka lat i piękny bukiet za oknem :happy:

Aniu, ostatnio dużo rzeczy ucieka mi, wymyka się jakoś, a dni mijają nieubłagalnie :) I na dodatek pojawił się kolejny ciekawy projekt na horyzoncie :) Niby nie mam ani siły, ani czasu, ale ciepło zobiło mi się na sercu od tej propozycji, bo chyba zostało docenione to, co zrobiłam sensownego. Chociaż czasem mam wyrzuty sumienia, że można było więcej i lepiej :) Teraz też waham się, czy dam radę, czy to ma sens, ale jeśli nie spróbuję, to nie poznam dalszego ciągu :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 26 Wrz 2014 09:26 #301567

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Piszesz jak Sfinks jakiś :happy: , ale i tak gratuluję i cieszę się z Tobą, że zostałaś doceniona :hug: Trzymam kciuki :)
A hortensje coraz bardziej mi się podobają, hmm chyba czekają mnie spore ogrodowe zmiany :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 26 Wrz 2014 13:18 #301599

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Alinko, pokaż tujki i kolorki.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 29 Wrz 2014 16:27 #302236

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Praca u nas wre na wszystkich frontach :)

pszczola-aster.jpg


pszczola-bialy-aster.jpg


Kablostrada ukończona, wszystko podpięte i zaplombowane :) Tam, gdzie kiedyś szedł jeden kabelek, teraz jest ich 8 i na pewno, gdy uruchomię rębarkę, nie wyłączę na pięterku komputera :happy: :happy:

kablostrada.jpg


Tuje prawie posadzone, na 20 sztuk tylko 4 są żółte, co było niezwykle heroiczną decycją, bo żółte akurat były tańsze o całe 8 zł :happy: Jeszcze tylko usunąć porzeczkę i rząd będzie gotowy :)

tuje1.jpg


tuje2.jpg


A ponieważ sprzedałam na allegro całe mnóstwo niepotrzebnych korzonków, to jeszcze zafundowałam sobie kącik wrzosowy :happy:

wrzosy-sciezka.jpg


Haniu, z kolorków to najładniejsza chyba jest u mnie psianka słodkogórz - i kwitnie i owocuje :happy: Przez moment zastanawiałam się na jej wypieleniem, ale jej owoce, jak kryształowe kropelki krwi zauroczyły mnie :)

psianka-slodkogorz.jpg


Gdy dojrzeją, mam nadzieję, że wypróbuję jej magiczną moc :happy:

A w domu dyniowo :)

dynia-na-przetwory.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 29 Wrz 2014 19:39 #302280

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Alinko, fajnie, ze remont posuwa się i zmierza nieuchronnie ku końcowi ;)
A w ogrodzie - coraz piękniej! Śliczny kącik wrzosowy, no i tujowy żywopłocik niebawem przysłoni ogrodzenie :)
A z dyńki to co pani będzie przyrządzać?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 01 Paź 2014 01:28 #302597

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Dalu, dynie teraz jemy od rana do wieczora :happy: parę łyżek przecieru dyniowego do porannych płatków owsianych, na obiad dynia z pomidorami lub w postaci placuszków:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...kiem?start=36#302239

Do kawy placek z dyni :) a na kolację dyniowo-serowo-otrębowe mufiny :) I jeszcze trochę pokrojonej w kostkę dyni wrzucam do zamrażalnika po trochu, a w międzyczasie mieszam w garnku mus dyniowy z przetartymi owocami pigwowca:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...kiem?start=36#300877

Jednym słowem, zadyniowało nas kompletnie :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.416 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum