TEMAT: Majowy ogród

Majowy ogród 18 Cze 2016 22:39 #482489

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
I ja też go dobrze znam :) piękny ogród,piękne zdjęcia i przemiła właścicielka :)
Iwonko Ty nie musisz nabijać setek stron żeby ludzie odwiedzali wątek.U Ciebie jest zawsze miło i z klasą.Pozdrawiam
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...


Zielone okna z estimeble.pl

Majowy ogród 18 Cze 2016 23:46 #482518

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dobry wieczór, nawet późny dobry wieczór ;)
jak to miło, po pracowitym, ciężkim dniu spotkać się z wami :hug: Bardzo mnie cieszą wasze wpisy i tyle ciepłych słów dodających skrzydeł.
Dziś tylko podziękuję jaga, magdalena, Anowi, Aleksandra, Iwona :kiss3:, odpowiem jutro, gdyż prawie padam na klawiaturę. Cały dzień w ogrodzie - wyrównane obrzeża trawnika, nawożenie trawnika, podwiązywanie róż, wymiana połamanych przez wichurę palików od drzew, nawożenie róż, lawendy, cięcie kalin, krzewuszek...ufff napracowałam się.
Zdjęcia ogrodu będą jutro a dziś obiecane fotki z urlopu w Niemczech

region Spreewald jest połozony ok 100 km na poludniowy wschod ob Berlina (60 k od granicy Polski) i jest nazywany niemiecką Wenecją. Nie bez powodu, bo poplątane labirynty wodnych kanałów mają 300 km długości.











Na kanałach częstym widokiem są łódki podobne do gondoli - "kahn". Kiedyś nazywane były dłubankami.









łabędzie, żurawie, bociany, bobry, kaczki....jest ich tu mnóstwo














jeśli nie woda, to może rower, lub spacer po rezerwacie Biosfery UNESCO- ten region oferuje naprawdę wiele!











widok z wieży widokowej na znany w Polsce Tropikal island





jesli będziecie kiedyś w Spreewaldzie koniecznie spróbujcie sprewaldzkich ogórków w różnej postaci - nawet w lodach :)

Dobranoc, do napisania jutro :)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, aleksandraW, magdalen, zanetatacz

Majowy ogród 18 Cze 2016 23:54 #482520

  • aleksandraW
  • aleksandraW's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 243
Cudnie!

Ostatnia fotka też bardzo ładna. Dobrej nocy!

Majowy ogród 19 Cze 2016 11:49 #482590

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Iwonko, ja może niezbyt często piszę, ale - wierz mi - często i z ogromną przyjemnością zaglądam do Twojego wątku!
Robisz przepiękne, klimatyczne zdjęcia :bravo: Te ostatnie, z Niemiec, tym bardziej interesujące, że często oglądamy fotorelacje z typowo urlopowych, południowych krajów, a Niemcy traktowane są nieco po macoszemu...
Forum to Ludzie, to my je tworzymy! Mam wielką nadzieję, że nadal również z Tobą :hearts:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Majowy ogród 19 Cze 2016 14:26 #482624

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Fantastyczne zdjęcia z Niemiec . Z wielką przyjemnością popatrzyłam na Twoją uśmiechniętą buźkę. :hearts: Czytałam,że strasznie się urobiłaś w ogrodzie , poczekam na nowe zdjęcia, bo jak zwykle będzie co oglądać. :)

Majowy ogród 19 Cze 2016 14:46 #482634

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry
Pod Radomiem mamy tropiki ;) Miałam dziś w planach plener fotograficzny na lawendowych polach w Małopolsce, niestety z powodów losowych u koleżanki musimy odłożyć. Zatem odszczurzam dom i altanę, a wieczorem ognisko z przyjaciółmi.
Zaległe odpowiedzi:
Jaga jest m bardzo miło, że właśnie u mnie szukasz spokoju i delikatności. Sama ich łaknę po każdym dniu zabiegania, pracy w mieście, problemów… Dlatego na swoich zdjęciach odreagowuję stresy, pokazując często detale, pastelowe barwy. Nadal będę to robić :)
Magdaleno, oczywiście, że Twój wpis sprawił mi ogromną radość, a słowa, które piszesz, to nie banały, przynajmniej nie dla mnie. Robię zdjęcia, bo lubię, bo to czuję, ale samo robienie do szuflady mnie już nie cieszy i zwykła ludzka próżność każe mi się cieszyć z komplementów. Pozdrawiam serdecznie.
Aleksandro ja też nie do końca rozumiem sytuację, pewnie wiele osób również, dlatego uważam, że należą nam się jakieś wyjaśnienia. Chociaż z drugiej strony obawiam się, że znów może być niepotrzebne bicie piany :( Dziękuję, że się odezwałaś i również pozdrawiam.
Iwonko:kiss3:
Anowi jakże miłe słowa :kiss3: . Zawsze mam wyrzuty, że tak mało piszę, nie ogarniam wszystkich wątków, nie odwzajemniam odwiedzin, ale po prostu nie dałbym rady przy moich obowiązkach domowych i zawodowych. Bardzo Ci dziękuję za te słowa :kiss3:
Dalu już raz przeżywałam odchodzenie z forum i nie chcę i nie potrafię chyba znów zaczynać od nowa. Nie wiem do końca co się wydarzyło „na górze”, ale tak jak napisałaś – to my tworzymy to forum :) Co do regionu, w którym byłam i ogólnie do turystyki w Niemczech, ja mam jak najlepsze zdanie. Jestem co najmniej raz w roku w Niemczech, w różnych miejscach, miastach…i ogromnie cenię sobie obsługę, jakość, bazę turystyczną, informację i doskonałą kuchnię. Tak, tak…kuchnię…niemiecka kuchnia regionalna jest fantastyczna. Chyba nigdzie nie jadłam tak doskonale przyrządzonej kaczki, jak w maleńkiej restauracji (na wsi!) pod Ahrensburg (Szlezwik-Holsztyn).
Ina oj tak, urobiłam się, ale widać efekty i bardzo się cieszę. Zdjęcia już czekają na zgranie, czerwcowy ogród aż kipi zielenią, bujnością.

Pozdrawiam wszystkich, życząc leniwej, spokojnej niedzieli!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2016 14:49 przez majowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, aleksandraW

Majowy ogród 20 Cze 2016 21:31 #483106

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Witaj Janusz :)
w sporach najczęściej nie ma zrozumienia, empatii i chęci kompromisu :( prawdopodobnie (piszę prawdopodobnie, bo nie znam szczegółów) było tak ja piszesz. Smutne :(
Miło mi, że zaglądasz do majowego ogrodu; podobnie i ja, często podpatruję co tam u Ciebie w Twojej ślicznej bombonierce.

czerwcowy ogród majowej









Artemis


Artemis


żylistek


Aspirin Rose


Pink Grootendorst








proszę o przypomnienie, jak się nazywa ta bylinka?




Bailando i jarzmianki


biała rabata
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): magdalen, zanetatacz

Majowy ogród 20 Cze 2016 21:33 #483109

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Pięknie Ci róże kwitną, Iwonko... chyba jesteś z nich póki co zadowolona?
Ta bylina w rubinowym kolorze to chyba ostrogowiec?
Miłego wieczoru...

Majowy ogród 20 Cze 2016 21:34 #483111

  • aleksandraW
  • aleksandraW's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 243
Dobry wieczór, Iwonko majowa.

Bylinka to ostrogowiec.

Serdeczności.
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 20 Cze 2016 21:37 #483113

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Cześć Aguś
póki co - jestem zadowolona, kwitną bardzo obficie w tym roku, odpukać nie mam problemu z chorobami i robalami.
Ostrogowiec!!! tak, dziękuję :kiss3: Muszę dokupić więcej, bo jestem zachwycona kolorem, i ładnym pokrojem kępy. Mam też biały (widać w tle).
Serdeczności :kiss3:
Ola dobry wieczór i dziękuję :kiss3: Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2016 21:39 przez majowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, aleksandraW

Majowy ogród 20 Cze 2016 22:11 #483129

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Iwono, biała rabata bardzo romantyczna . :)
Nastała pora róż a i rok chyba dla nich bardzo łaskawy. Od czasu do czasu pada a upały jak na razie też nie męczą . Ale jak widać z prognoz ,wszystko przed nami. ;)
z przyjemnością ogląda się zdjęcia z Twojego ogrodu. Wszystko pięknie skomponowane a do tego czyściutko ,bez chwaściorów.

Majowy ogród 21 Cze 2016 21:33 #483406

  • magdalen
  • magdalen's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 108
Dobry wieczór

Bardzo czekałam na czerwcowe zdjęcia z Twojego ogrodu i się nie zawiodłam, wszystko pięknie rośnie i cieszy oczy. Róże piękne, masz jakąś ulubioną? Pierwszy raz widzę u Ciebie taką bylinę jak ostrogowiec, muszę poczytać co to za cudo bo wygląda fajnie, z daleka trochę jak jarzmianka ale jednak jest bardziej wyrazista. Iwonko czy kwitną Ci aktualnie jakieś powojniki? Pozdrawiam :flower2:

Majowy ogród 23 Cze 2016 08:27 #483786

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Iwonka, piękny czerwcowy ogrod! Roże wyglądają bardzo zdrowo i cudnie kwitną :hearts:
Chyba masz dobrą, gliniastą ziemię, prawda? Wszystko nabiera masy w dużym tempie, widać też dobrą rękę ogrodniczki ;-)
U mnie ostrogowiec się wykłada do słońca na długich pędach, ale ewidentnie dobrze doświetlone stanoeisko mu służy. Mocno się wysiewa, nie musisz dokupować, zostaw kwiatostan i sam wyrośnie ;-)
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2016 08:28 przez Robaczek.

Majowy ogród 27 Cze 2016 22:12 #485169

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Mam nadzieję, że po ostatnich wichurach i burzach w waszych ogrodach wszystko w porządku :hug: . U mnie nic nie ucierpiało, ale bardzo bałam się o mlode drzewka.

Ina mimo słabego wiosennego startu róż zapowiada się dobry sezon. Ostatnie upały na szczęście nie pokonały moich księżniczek ;)
Magdalen bardzo lubię Artemisa, nie tylko za urodę kwiatów, ale także za to, że jest bardzo zdrowa. Znalazłaś info o ostrogowcu? Mam też białego, obie odmiany rosną u mnie w towarzystwie jeżówek i jak napisała Kasia jest szansa na ich rozsiewanie, co mnie bardzo cieszy:) Z powojników w tej chwili kwitnie Niobe, Viola, Diana, Comtesse de Bouchaud i bylinowy.
Kasiu dobre wieści o ostrogowcu, dziękuję. Super, bo bardzo mi się podoba.
Moje róże dobrze sobie radzą, dbam o nie jak umiem, ale daleko mi do Twoich piękności. Gleba im odpowiada, mam pod nimi rzeczywiście lekko gliniastą ziemię.

Viola










pergola parę dni temu jeszcze nie była obsypana kwiatami New Dawn


z każdym dniem coraz więcej i wyżej










Niobe


Comtesse de Bouchaud




bylinowy NN




Spokojnej nocy
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Robaczek, Bozi, Anowi, inag1, aleksandraW, IwOnagn, Gosia352, magdalen, zanetatacz, Jaga14, dorcia7

Majowy ogród 28 Cze 2016 20:38 #485480

  • magdalen
  • magdalen's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 108
Iwonko jakie Ty masz piękne powojniki :ohmy: , koniecznie chwal się nimi częściej, robią duże wrażenie.Wspaniale Ci kwitną aż można pozazdrościć.Odmiana Viola ma bardzo interesujący kolor, a Comtesse de Bouchaud tak malowniczo wygląda, po czym on się wspina? Róża przy pergoli wygląda pięknie, a co dopiero jak jeszcze urośnie. O ostrogowcu już poczytałam i muszę mieć go na uwadze.
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 28 Cze 2016 22:50 #485569

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Magdaleno z moimi powojniami jest tak, że pierwsze dwa, trzy lata są marne, ale jak już się zaaklimatyzują to kwitną pięknie - tak jak Viola, mam go wiele lat i co rok jest spektakl :)
Comtesse de Bouchaud sfotografowałam od wewnątrz altany - czyli widzimy to co wdarło się po obelisku z zewnątrz na ściankę do środka. W przyszłym roku muszę tam zainstalować kratę, aby dać mu więcej miejsca.
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, aleksandraW, zanetatacz

Majowy ogród 29 Cze 2016 14:44 #485780

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Iwonko, bardzo się cieszę, że nie odeszłaś
Strasznie mi smutno, że znowu to się zadziało
Ale ja uważam, że czasem nie warto zawracać sobie głowy takimi bzdurami i trwać nadal, bo to ludzie sa ważni.
Ja zaglądam tylko do wątków ogrodowych i chyba dzięki temu jestem zdrowsza,.
Mimo, że jestem częściej na forum też nie wiem do końca o co poszło.
Przepraszam, że jeszcze o tym piszę, ale mam bardzo mieszane uczucia co do całej sytuacji
A poza tym podziwiam Twoje zdjęcia
Ja je wręcz kocham
Chciałabym choć w części umieć robić podobne. Na razie musze kupić sobie nowy aparat
Czy masz jakieś sugestie dla amatora?
Bo moje zdjęcia coraz bardziej mnie dołują

Majowy ogród 29 Cze 2016 19:58 #485891

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu, mam podobne przemyślenia i właściwie to mogłabym się podpisać pod Twoimi słowami. Zalogowałam się na drugim forum (widziałam, że Ty tez :) ) bo zależy mi na kontakcie z bliskimi mi osobami.
Dziękuję za tak miły odbiór moich zdjęć :kiss3:
Co mogę Ci podpowiedzieć w kwestii sprzętu....Bez względu na rodzaj aparatu jaki wybierzesz, zwróć uwagę na rozdzielczość matrycy - im więcej, tym lepiej (16, 18, 20, 24 megapikseli) oraz na jasność obiektywu który jest z aparatem (oznaczany literką f, np f/1.2 to już bardzo jasny obiektyw. Najczęściej jest to f/ w granicach 4 - jeszcze dość jasny) . Zależy też jaki masz budżet. Podrzucam linki do dwóch grup sprzętu:
kompakty:
www.fotomaniak.pl/117905/aparat-1000-zl/

lustrzanki (z wymienną optyką czyli obiektywami, i bezlusterkowce
www.fotomaniak.pl/121665/lustrzanka-dla-amatora/

W ofercie są naprawdę dobre aparaty, obsługa sklepu na pewno też doradzi zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.
W razie czego pytaj... :)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.760 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum