TEMAT: Ogródek Edy

Ogródek Edy 18 Maj 2014 22:13 #261226

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Kocica rozkoszna :) Uwielbiam takie wylegacze :)
Wczoraj byłam na targach w Gdańsku, wydałam wszystkie pieniądze (nie tak wiele ich było :unsure:) i jestem niepocieszona, że nie kupiłam piwonii drzewiastej. Wpadłam w bylinowy szał w Bylinowym Raju :) Klienci sklepu mają u nich rabat-nie taki znowu wielki, ale jakże zachęcający :) Jutro będę sadzić nowe nabytki, mniej więcej wiem, gdzie.
Teresy zazdroszczę, moja się zatrzymała po chłodnych dniach, dopiero dziś było ciepło i może się w końcu coś rozwinie.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Edy 20 Maj 2014 10:09 #261893

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ewa (Nowinka), przed domem miały być róże, ale że ziemia w tych miejscach marna to posadziliśmy tawuły, berberysy i pięciorniki. Na kilka róż znajdę odpowiedniejszą miejscówkę

Ania :hug: , u mnie na razie nie zauważyłam bytności nornic, czego Tobie ogromnie współczuję. Za to mam urodzaj wszelkiej maści larw buszujących pod ziemią, w tym larwy chrząszcza majowego.

Vera, witam nowego gościa. Cieszę się, że widoki mojego ogródeczka sprawiły Ci przyjemność. Zapraszam serdecznie do ponownych odwiedzin :)

Dana, spaceruj do woli. Iryski pomalutku kończą kwitnienie, ale zaczynają szałwie, kocimiętki i bodziszki :hearts: Od komplementów spiekłam raka, ale wierz mi - do idealnego dopieszczenia mu daleko... :kiss3:

Ewa, Kicia zazwyczaj tylko się wyleguje-prawo bycia na emeryturze ;) Ale jak wczoraj zobaczyłam ją w akcji wypędzania obcego kota z podwórka, to byłam pod ogromnym wrażeniem jej sprawności. Później jeszcze przez dłuższy czas nie chciała wrócić do domu, tylko robiła obchód ogrodu, żeby obcemu nie przyszło do głowy wrócić :)
Z Bylinowym oko w oko-zazdroszczę...Zaraz sprawdzę co zakupiłaś.

P1040650z.jpg


P1040660z.jpg


P1040717z.jpg


P1040727z.jpg


P1040689z.jpg


P1040697z.jpg


P1040714z.jpg


P1040715z.jpg


Ostanio mam trochę zawirowań życiowych, więc pozwólcie że pomalutku będę nadrabiać ogromne zaległości :oops: w Waszych wątkach :hug:

Tymczasem życzę dobrego nowego tygpdnia :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, VERA

Ogródek Edy 20 Maj 2014 19:39 #261999

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Śliczne różyczki ,Od razu się letnio w ogrodzie robi ,jak zaczynają kwitnąć .Bardzo dobre rośliny wybrałaś tu gdzie ziemia marna.Będą i tak pięknie rosły ,a Ty nie musisz się martwić ,że czegoś im brakuje .Świetnie się sprawdzają ,tu gdzie nic innego nie chce rosnąć :garden1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 20 Maj 2014 21:47 #262152

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Pączek, ale na Stanwell Perpetual, znalazłam, taki prawie kwitnący :) Teresa czeka.
Posadziłam dziś kilka roślin, ale widzę, że brakuje mi miejsca na rabatach :unsure:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 20 Maj 2014 21:54 #262163

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Edi, mam nadzieję, że zawirowania życiowe są z tych pozytywnych :) A ogródek masz śliczny, i mnóstwo w nim sliczności. I co to za niebieskości na pierwszej fotce?
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 22 Maj 2014 08:53 #262710

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ewa (Nowinka), to moje pierwsze różyczki (nie licząc okrywowych) w moim ogródku ;) Na razie rosną w donicach, czekają na przygotowanie rabaty. Cieszy mnie każdy ich pączek i kwiat, więc - niestety - będę Was nieustannie zanudzać ich zdjęciami, dopóki kwitną :flower2:

Ewa, Teresa bardzo szybko przekwita. Ledwo rano rozwinie pączka, a już wieczorem lecą płatki. Może ma za dużo słońca na tarasie?
Brakuje miejsca na rabatach...to może trzeba wykroić jakąś nową ;)

Małgosia, dziękuję za troskę :kiss3: , raczej sprawy problemowe, ale mam nadzieję że wszystko ułoży się jak trzeba.
Niebieskości to szałwia omszona Mainacht. Towarzyszy mi od początku w ogrodzie, czuję do niej ogromny sentyment :hearts: Jest oblegana przez pszczoły i trzmiele, aż trudno mi ją przyciąć po kwitnieniu :)

Swój pączek rozchyliła Rose de Resht, co za zapach :hearts:
P1040753z.jpg


Therese Bugnet-bliźniaczki, a ten zapach :hearts:
P1040754z.jpg


Firletka smółka Plena, aparat ma trudności z uchwyceniem koloru...
P1040733z.jpg


Swoje kwiatostany rozwija biała szałwia
P1040755z.jpg


Z niecierpliwością czekam na bodziszka himalajskiego Plenum, w zeszłym roku kwitł zjawiskowo.
P1040744z.jpg


Na nie też nie mogę się doczekać-moje pierwsze naparstnice, samodzielnie wysiane.
P1040750z.jpg



:bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogródek Edy 22 Maj 2014 09:11 #262718

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Smółka ładnie sie prezentuje :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 23 Maj 2014 22:55 #263309

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Edi, ślicznie u Ciebie, masz mnóstwo fajnych bylin..I różyce kwitną :) Moje wszystkie zapączkowane, ale narazie żadnego kwiatka. Czekam z niecierpliwością.
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 25 Maj 2014 09:11 #263769

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Teresa nie należy do róż długo trzymających kwiaty, ale jeden dzień to stanowczo za krótko. Wydaje mi się, że to wina upału. Dwie piwonie obleciały po dwóch dniach, co mnie trochę zmartwiło, bo jednak powinny stać rozwinięte nieco dłużej. Koperkowa się osypała :(
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 26 Maj 2014 10:09 #264268

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ja padam (takie temperatury są dla mnie mordercze), komputer padł, nie mam dostępu do zdjęć i bardzo ograniczony dostęp do internetu. Tłumów odwiedzających mój wątek nie ma, więc i tak nikt nie zauważy mojej nieobecności ;)

Niemniej jednak dziękuję tym, którzy tu czasem zerkają.
Bożenko, Ewo i Małgosiu dziękuję za Wasze wpisy i miłe słowa. Mam nadzieję, że upały zelżeją i kwiatuchy nie będą tak szybko przekwitać.
Małgosiu, widziałam że wstawiłaś u siebie zdjęcie krzaczka Mary Rose, nie zdążyłam się już wpisać bo sprzęt padł. Dziękuję, że pamiętałaś :kiss3:

Pozdrawiam wszystkich i do napisania-kiedyś :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 28 Maj 2014 07:52 #265140

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Też mam trochę problemów ze sprzętem, a właściwie dostępnością do niego :) Jednak bez zaglądania do znajomych ogrodów byłoby mi już trudno wytrzymać dłużej niż dzień :)
Wybieram się posadzić wczoraj kupione sadzonki warzyw, a jest okropnie zimno i wietrznie-bez czapki i kurtki się nie obejdzie :angry:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 28 Maj 2014 07:58 #265142

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Edytko, napastnice już wkrótce, też na nie czekam! Sporo siewek zauważyłam i liczę na burzę kwiatów! Czy siałaś konkretną odmianę?
Na wystawie Chelsea Flower Show były pokazywane w każdym ogrodzie :dance:
Rose de Recht pachnie wspaniale, od razu ścięłam pierwszą różę do wazonu :flower2:
Miłego dnia!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 29 Maj 2014 22:14 #266038

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U mnie naparstnice już kwitną, ale nie wiem, czy to nie są zeszłoroczne kępu. Nowe chyba dopiero zbierają się kwitnienia.
Rewelacyjnego masz tego irysa. Takiego koloru to ja jeszcze nie widziałam.
Jak się rozrośnie to poproszę o kłącze.
Ja służe oczywiście wymianą, niekoniecznie irysów.
A niektórzy nie mają za bardzo czasu na odwiedziny, bo utonęli w ilości wątków, których nie odwiedzili przez trawnik i nadrabiają ledwie zaległości
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 29 Maj 2014 23:08 #266086

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczor, Edytko!
Moje naparstnice niestety wyginely, a moze sama je wypielilam?
W kazdym razie, zamierzam sie w nie zaopatrzyc, jak i w wieksza ilosc przetacznikow.
Doskonale towarzystwo dla roz, nieprawdaz?
Pozdrawiam Cie i zycze nam rychlego ocieplenia! :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 01 Cze 2014 08:07 #266974

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Witam niedzielnie!

Ogród kwitnie bodziszkami, szałwiami, kocimiętkami i pachnącymi goździkami. Do kwitnienia szykują się tawuły. Bardzo żałuję, że nie mogę pokazać Wam zdjęć. Niestety problemy ze sprzętem okazały się poważniejsze niż myśleliśmy. Trzeba wymienić wiele części, więc naprawa jeszcze trochę potrwa.

Ewa, pogoda w końcu dopisuje - warzywa posadzone?

Kasia, pierwszy raz sadziłam naparstnice, mam nadzieję że się rozsieją. Moja odmiana to Elsie Kelsey. Muszę rozejrzeć się za różową.

Gosia, pewnie że się podzielę iryskiem, tylko którego masz na myśli?

Agunia, ja dopiero odkrywam urok naparstnic. A przetaczniki uwielbiam, mam kilka odmian i z niecierpliwością czekam na ich kwitnienie.

Kochani, tęsknie za Wami i Waszymi ogrodami okrutnie. Nic nie poradzę - mam na razie duże ograniczenia. Ale eM obiecuje, że to już długo nie potrwa...

Tymczasem dziękuję Wam, że do mnie zaglądacie, pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :hug:

Do napisania!
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 01 Cze 2014 08:38 #266983

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Szkoda, że na zdjęcia trzeba poczekać. Rób dużo :) Ogród wreszcie rozkwita, choć doskwiera mu susza. Cieszę się pierwszą różą-Stanwell Perpetual. To już nie są pierwsze rozwinięte pączki, ale krzew w pełni kwitnienia :)
Warzywa posadziłam (okropnie zmarzłam :angry:), teraz ganiam z konewką i codziennie podlewam, żeby nie wyschły. Obawiam się, że pomidory w gruncie nie wytrzymają zimnych nocy i w końcu padną :(
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Cze 2014 10:21 #268919

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ewa, operacja komputer-w toku. Niestety, nie przebiega gładko...
Wczoraj popadało, bo przedwczoraj podlewałam ;) Rośliny wyraźnie odżyły, podobnie jak zmasowane grupy żarłocznych ślimaków.
Moje pomidorki koktajlowe w skrzynkach dobrze zniosły chłodne noce. A jak Twoje?
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Cze 2014 21:31 #269113

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Edytko, czytam o problemach z netem. Współczuję, to w dzisiejszych czasach niedopuszczalne. Jak można żyć bez netu?? Jak żyć?? ;) ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.284 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum