TEMAT: W moim gospodarstwie

W moim gospodarstwie 14 Sie 2015 21:46 #395725

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Małgosiu mogę prosić o fotkę Burka i jej koleżanki.... :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim gospodarstwie 15 Sie 2015 07:37 #395784

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Z przyjemnością!

Burek i Kora w nastroju tropiącym

SAM_8802.jpg


W nastroju rozrabiackim

SAM_8215.jpg


SAM_8217.jpg


SAM_8218.jpg


No i jeszcze jedno - bo tu porządnie widać Burka :)

SAM_7995.jpg
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2015 07:48 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

W moim gospodarstwie 15 Sie 2015 09:05 #395791

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Małgosiu, czy te woreczki na lawendę szyte są z firanki? Chciałam zrobić sobie taki woreczek i głowię się z czego a Twoje tak ładnie wyglądają. Pałeczki też robiłam ale bez wstążek. Zwróciłam też uwagę na to, że miód przechowujecie w zamkniętych słoiczkach a moi rodzice od lat mi wpajają, że miód należy przechowywać otwarty, pod lnianą ściereczką lub gazą złożoną wielokrotnie, żeby "oddychał". To jak to wreszcie jest? No i prośba na koniec, o instruktaż przycinania lawendy, bo ja teraz tylko kwiaty pościnałam a u Ciebie widzę i krzaczki przycięte....
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 15 Sie 2015 11:43 #395814

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Jagusiu - woreczki są szyte z szyfonowej wstążki, kupowanej w pasmanterii, można dostać różne szerokości i różne kolory, ja kupowałam dziesięciocentymetrową z obrębionymi brzegami.
Szczerze mówiąc, nigdy nie słyszałam o przechowywaniu otwartego miodu. U nas miody są zawsze zakręcane po rozlaniu i słoje wynosimy do chłodnej piwnicy. Miód jest produktem biologicznycm i może ulegać różnym przemianom pod wpływem światła i temperatury, dlatego lubi mieć chłodno i ciemno. No ale i bez histerii - bo miód który mamy w bieżącym użytku stoi sobie po prostu w kuchni na blacie.

Co do lawendy, ja też ścinałam teraz kwiaty, ale jak się to robi na tak wielu krzaczkach, to wygodniej jest chwycić w garść kawał krzaczka i ciachnąć "z zapasem" nożycami, a nie bawić się w pojedyncze kwiatki - dlatego tak to wygląda.
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2015 11:43 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

W moim gospodarstwie 23 Sie 2015 21:40 #397498

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Basiu - Kora i Burek naprawdę się kochają, to był strzał w dziesiątkę, z tym sierotą :)
Janusz - taka kępa lawendy jest bardzo twarda i zbita, raczej bym tego nie próbowała ciachać szpadlem, można natomiast robić odkłady z tych gałązek na obwodzie; najładniejsze jednak krzaczki są z siewu :)
A dlaczego pytasz? Chcesz sobie odciachać ode mnie kawałek krzaczka? Coś wymyślimy...
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 27 Sie 2015 18:46 #398425

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Kochani, znów nadszedł czas na pożegnanie, bo postanowiłam poprosić o zamknięcie mojego wątku. Nie znaczy to, że uciekam z Oazy - będę tu na pewno wciąż odwiedzać kilka znajomych ogrodów i encyklopedię róż.

Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzali mój ogród, dziękuję też za miłe przyjęcie na forum, kiedy zaczynałam tu pisać, bo dotychczas chyba jeszcze tego nie zrobiłam.

Życzę wszystkim łagodnych zim, długich miesięcy niezimowych, opadów w miarę, słońca wystarczająco... żeby nam ogrody rosły zdrowo, kwitły i pachniały! :drink1:



A róże kwitną...

Sea Foam
SAM_9049.jpg


Scarlet Moss
SAM_9063.jpg


Hansestadt Rostock
SAM_9071.jpg


Valenzia
SAM_9075.jpg


Monika
SAM_9078.jpg


Chippendale
SAM_9081.jpg


Pastella
SAM_9084.jpg


Iceberg
SAM_9087.jpg


Nostalgie
SAM_9097.jpg


New Dawn
SAM_9122.jpg


Martha
SAM_9130.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2015 18:50 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, gorzata, futrzasta, Amarant, edulkot, zuzanna2418, constancja, terlica, Krzysia, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.606 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum