TEMAT: W moim gospodarstwie

W moim gospodarstwie 04 Maj 2014 22:45 #253051

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Już widzę zdjęcia. Do pozazdroszczenia masz M bez względu na to czy on na D czy na R ;) Pracowita bestyjka. A sąsiedzi krzywo nie patrzą jak tak w niedziele pracujecie, bo u mnie zaraz komentarze są
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim gospodarstwie 04 Maj 2014 22:59 #253061

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
My nie mamy sąsiadów tak bezpośrednio obok, żeby widzieli, a zresztą staramy się w niedziele pracować raczej na tyłach ogrodu, a tam już tylko pola mamy za sąsiadów.
Hałasu nie robimy, to nikomu chyba nie przeszkadzamy.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 04 Maj 2014 23:03 #253066

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Twój MOBAJL GRILL do kompletu z ekskluzywną zardzewiałą beczką mnie rozwalił :happy3:
Wszystko mi się u Ciebie podoba :woohoo: , muszę tu bywać regularnie, żeby nic nie uronić ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ma Gorzatka

W moim gospodarstwie 05 Maj 2014 09:01 #253176

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 133
  • Otrzymane dziękuję: 180
Małgoś dzięki za ścieżkę do Ciebie :) Czy "tam" już wygaszasz wątek? Obejrzałam dokonania i padam na kolana z podziwu! Wodociągowy Rów Mariański imponujący i jaki pożyteczny! Spokojnego startu w nowy tydzień!
Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2014 09:01 przez zuzanna2418.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 05 Maj 2014 10:02 #253221

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Marta - komplet ulegnie kasacji jeszcze w tym roku, jest już projekt i lokalizacja kompleksu - grill z wędzarnią, który mój R. wybuduje z wykorzystaniem czerwonej cegły rozbiórkowej i starych żeliwnych drzwiczek i fajerek piecowych.
Zuziu - ach, kochana, jak za Tobą tęskniłam, dziękuje Ci, że tu jesteś! A "tam" będę pewnie jeszcze zaglądać, ale już zdecydowanie na innych zasadach...
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 05 Maj 2014 11:39 #253267

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj Małgoś, zajrzałam się przywitać :bye:
Powiem szczerze, że najbardziej jednak pamiętam chyba Twoje domowe wnętrza, kuchnię :think:
Dobrze mi kojarzę? ;)
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 05 Maj 2014 13:30 #253320

  • Marginetka
  • Marginetka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 46
  • Otrzymane dziękuję: 54
Ho,ho,ho jaka piękna sałata!
Patrząc na grill zastanawiałam się, czy wędzarnia na "tymczas" jeszcze jest w myśl zasady że prowizorki są najtrwalsze ;)
Dzień Dobry Małgosiu :)
Pozdrawiam, Marta :)
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 05 Maj 2014 16:51 #253406

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Jolu - witaj, chyba dobrze kojarzysz, jeśli mowa o szmatkach zamiast frontów szafek kuchennych i o glinianym okapie i tynku na ścianach :)
Marta :hearts: :hearts: :hearts:

Widzę, że od wczoraj moje marzenia się spełniają! Aguskac, wiesz coś o tym, czy to tak samo z siebie?
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 05 Maj 2014 17:18 #253415

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Magosiu nie mogło mnie tutaj u Ciebie zabraknąć, choć nie bywam na tym forum często :) o ile czas pozwoli to zajrzę :)
ten Twój R to pracuś..i jeszcze jak ten rów pomysłowo wykopał a potem posprzątał ;)
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 05 Maj 2014 20:44 #253527

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Daria! Zapraszam, kiedy tylko będziesz miała ochotę :)
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 06 Maj 2014 08:41 #253793

  • survivor26
  • survivor26's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 14
Małgosiu, melduję, że skrytoczytam i zamierzam dalej śledzić Twoje poczynania spod tego pięknego łóżka lub zza wychodkowej ściany :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ma Gorzatka

W moim gospodarstwie 06 Maj 2014 13:26 #253891

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Małgosiu, nawadnianie warzywniaka wykonane fachowo, bezszkodowo i piorunem, super :-) Brawa dla dzielnego M :bravo:
Korytka bardzo fajne, rozchodniczki bedą się tam dobrze czuły w ciepełku po ścianą :lol:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 06 Maj 2014 15:34 #253947

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ma Gorzatka wrote:
Widzę, że od wczoraj moje marzenia się spełniają! Aguskac, wiesz coś o tym, czy to tak samo z siebie?
ło matko i córko... ja niewinna, nic nie wiem, nic nie narozrabiałam!! :supr:

... ale o so chodzi...?
Jak od wczoraj to mogę się domyślać, ale ja w tym palców nie maczałam... to jeśli chodzi o 1 z Twoich marzeń.
A to drugie - czyli woda na polu... że niby telepatycznie mogłam wpłynąć na Twego M??? :tongue2: :think:

Dodam jeszcze tylko, że też mam identyczne korytko sztuk 1 :) Na razie robi za odprowadzacz wody spod rynny.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2014 15:37 przez aguskac.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 06 Maj 2014 15:46 #253953

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
Małgoś, pewnie za niedźwiadka robić bym nie chciała, ale już ule bezramkowe to bardzo ciekawa sprawa :) , niestety można je tylko kupić za granicą, u nas nie ma producentów. No chyba że znajdę jakiegoś magika co mi takie cudo zrobi, niestety mój eM nie ma zdolności Twojego, bo dla Twojego to by była pestka www.homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/Ule/Konstrukcja.htm
Małgosiu napisz mi czy Twoje ule są ocieplane styropianem czy jednościenne, a jeśli jednościenne to jak pszczółki zimę znoszą?
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 06 Maj 2014 16:44 #253979

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Gosiu a wypożyczasz swojego M :happy3: Mamo stale podziwiam i umiejętności i zapał !!
Cudnie wyglądasz w tych owocowych kwiatach :flower2:
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 06 Maj 2014 17:21 #254003

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Ma Gorzato, :)
fajnie jest realizować swoje marzenia. Miło popatrzeć na zrealizowane ciekawe pomysły i to że żyjecie w zgodzie ze sobą i otoczeniem. Widzę, że zapału Wam nie brakuje - dobrany tandem. Wykopy do wodociągu przez całą długość ogrodu robią wrażenie. Ostatnio miałam krótsze do prądu, więc z pewnym odczuciem bólu jestem na bieżąco.
Łóżko pod konarem do pozazdroszczenia. :bravo:
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 06 Maj 2014 20:33 #254138

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Pat - cicho! :club2: O wychodku przecież jeszcze nie pisałam! :happy4:
Kasiu - myślałam, żeby w tych korytach przy samej ścianie posadzić zatrwiany, bo szalenie mi się one podobały w ubiegłym roku i sporo sobie wysiałam; no a z przodu jakąś niższą galanterię, coś pachnącego, bo tam się często przesiaduje, a i do sypialni zawiewałoby przez uchylone okno... smagliczka?
Aguskac - to marzenie, co się domyślasz, to właśnie są dwa w jednym.

Koryta mogłyby też prowadzić ciurkającą wodę ogrodową na jakimś odcinku, ale to już nie ja mam obmyślać. Nie mamy wody w ogrodzie, a koniecznie chciałabym mieś i żeby płynęła leniwie po kamieniach, po których ednocześnie da sie chodzić - coś takiego mi się marzy. Mamy studnię z wodą i spadek terenu w całym ogrodzie, więc są możliwości, Ale... po kolei. Na razie, w tym roku - w korytach będą kwiaty :flower1:

Iwonko
- dzięki za ciekawy artykuł, poślę mojemu R., bo to on się pszczołami zajmuje, a ja się na tym nie znam zupełnie. Nasi znajomi pszczelarze, którzy mają 100 rodzin pszczelich, mają też ul w postaci barci w lesie, w drzewie i stamtąd też odbierają miód - można się bawić w różne rzeczy, tylko skąd brać czas na to wszystko?
Ja dziś wyszłam z domu o 6.55, a wróciłam o 19.30 - nosem po ziemi.
R. ryje w podagrycznikowisku już trzeci dzień - zrobił ogromną robotę; teraz wierzę, że uporamy się z tym kawalkiem już niedługo. A ile kompostu będzie z tych chwaściorów!

Danusiu
- mojego R. nie wypożyczam, gdyż użytkuję go jednoosobowo od 1978 roku i jest mi wciąż potrzebny :happy4:
Danielo - ja tu znalazłam sens na resztę mojego życia; smutno mi codziennie jeździć do pracy, chętnie spędzałabym czas tylko tutaj, pracując tylko w domu i gospodarstwie...


Wschodzi mi dynia posiana w wielodoniczkach. Kupiłam w tym roku różne fajne odmiany i ciekawa jestem, co mi z tego wyjdzie. Będę je po połowie maja wysadzać na pole, w dołki zaprawione kurzeńcem i mam nadzieję, że będą zadowolone :)
Posiałam odmiany: Sweet Dumpling, Boston Marrow, Blue Hokkaido, New England Pie, Tennessee Sweet Potato, Waltham Butternut, Muscate de Provance, Butternut Orange, Hokkaido, Kakai, North Georgia Roaster, Sweet Meat.
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2014 20:54 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 07 Maj 2014 16:32 #254625

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ilością wysianych odmian dyni mnie zastrzeliłaś. Czy one wszystkie rosną do standardowych dyniowych rozmiarów?
Toż cały kawała pola - jeśli tak - Ci zajmą!
Uwielbiam dynię, zarówno jeść, jak i do dekoracji późno letnich i jesiennych.
Raj dyniowy się u Ciebie zapowiada, Magorzatko.

Co słychać?
U mnie front zmienny - dość, że głowa łupie niemożliwie...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.394 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum