TEMAT: Ogród Iny

Ogród Iny 01 Lip 2014 20:14 #279089

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Robaczek Kasiu, satysfakcja z własnych wysiewów ogromna . Tym bardziej,że po tak długiej przerwie ponownie zaczęłam się bawić we własne sadzonki. :) Coś tylko nie gra z astrami rosnącymi za lobeliami. Miały być niskie a wyrosły kolosy. Pewnie pomylono nasiona. :(
Jak na razie moje różyce są zdrowe. :)
Hakonechloe też jest nowe. Żałuję,że w ubiegłym roku nie kupiłam na jesiennych wyprzedażach w LM w Komornikach. Mieli bardzo ładne sadzonki za niecałe 10 zł. W tym roku przypilnuję wyprzedaży marketowych. Można trafić na fajne roślinki w niskich cenach.

Leosta mnie się też wydawało,że to nie Kronenburg. W realu one naprawdę są różne. Jednak dziewczyny pisały, że z tą różą tak jest . U Kasi-Robaczka nawet na jednym krzaku są różne kwiaty . A ja wielkim znawcą róż nie jestem. :oops: Cieszę się ,że w końcu moja różyca ma imię. :)

Kerstin2309 Krysiu dokładnie wiem dlaczego akurat ta fotka Cię zachwyciła. :lol: Mam jeszcze inną żabę w ogrodzie. Przy okazji zrobię jej zdjęcie. :flower2:

Doniczkowa zmiana w moim kąciku kawowym. :) Różowy niecierpek przypalał się ,bo tu dużo słoneczka. Dostał inną miejscówkę a przy kąciku stoją trzy doniczki z pelargoniami . One uwielbiają słońce.
Teraz to tak wygląda.





Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Iny 01 Lip 2014 23:56 #279238

  • Roma
  • Roma's Avatar
Inuś-z przyjemnością skorzystałam z wolnego fotela,warto było przysiąść na chwilę i zachwycać się widokami,Masz piękny ogród a para żabiorków,bezcenna :)

Ogród Iny 02 Lip 2014 17:05 #279374

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Roma cieszę się że mnie odwiedziłaś, szkoda że tylko wirtualnie. Niestety dużo kilometrów miedzy nami. Żabolki fajne,tylko to angolki. :) Córcia lubi takie gadżety a że nie ma własnego ogrodu ,to przywozi do ogrodu mamy a mama bardzo z tego faktu zadowolona. :lol:
Taka królewna dzisiaj zakwitła . Kupiłam ją kiedyś w którymś z marketów z nazwą " mix roślin " lub bardzo podobną nazwą. ;) Może ją ktoś rozpozna i nada jej imię . :)



Pierwsze kwiaty na drzewku hibiskusowym . Na razie tylko dwa ale pączków jest sporo więc będzie się działo. :)





Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, VERA

Ogród Iny 05 Lip 2014 09:41 #280118

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
inag1 wrote:
Kerstin2309 Krysiu dokładnie wiem dlaczego akurat ta fotka Cię zachwyciła. :lol: Mam jeszcze inną żabę w ogrodzie. Przy okazji zrobię jej zdjęcie. :flower2:

W takim razie czekam na obfocenie gościówki w ogrodzie. Natomiast bezimienna róża z ''roślinnego mixu'' jest taka piękna, że się na nią w zachwycie nagapić nie mogę!! Już sobie wyobrażam jak musi wyglądać w realu!! :hearts: :flower2: :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród Iny 05 Lip 2014 09:45 #280120

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Masz bardzo pięky ogród , piękne roślinki. :thanks:
Powojnkczki,ładne kolorki :hearts:
hibiskus mam taki sam pełny ,ale teraz nie kwitnie.Tylko morelowy kwitnie już kilka miesięcy :)

Ogród Iny 08 Lip 2014 11:29 #280905

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kerstin2309 Krysiu, zapraszam do mojego ogródka w realu. Posiedzimy,wypijemy kawkę i pogadamy o roślinkach. :)

anabuko1 Aniu witaj ! :flower2: Mój hibiskus kwitł prawie całą zimę . Po wiosennym przycięciu miał przerwę i teraz ponownie kwitnie. Morelowy też musi pięknie wyglądać. Też jest o pełnych kwiatach ?

Wczoraj u nas była taka ulewa ,że ulice zamieniły się w potok. Nareszcie ogród został dobrze podlany. :lol:
Trochę fotek zadowolonych roślin. ;)

Papageno



Bernstein Rose











Słoneczniczek



Chopin



China Girl



Tip Top







Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant

Ogród Iny 08 Lip 2014 11:41 #280907

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Nostalgia



Coronado :)



History



NN





Chippendale









Szkoda że nie można przesłać zapachu oleandra :)



Landini. Z tyłu wyraźnie widać ścieżkę specjalnie zrobioną dla psa. :lol:



I na koniec taki sobie widoczek

Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, Amarant

Ogród Iny 08 Lip 2014 20:26 #281006

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
inag1 wrote:
Kerstin2309 Krysiu, zapraszam do mojego ogródka w realu. Posiedzimy,wypijemy kawkę i pogadamy o roślinkach. :)

Inuś, no po takich widokach to się jeszcze skuszę i co? Pewnie bym i zawitała, tylko czemu tak dalekaśnie ode mnie mieszkasz?
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród Iny 10 Lip 2014 15:28 #281565

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kerstin2309 Krysiu, zaproszenie aktualne. Aż tak bardzo dalekaśnie nie mieszkam. :)
Chciałam skorzystać z wolnego dnia i trochę porobić w ogrodzie. Zdążyłam pościnać przekwitłe kwiaty i trochę chwastów powyrywać i .... zaczęło padać. :lol: Parę zdjęć też zrobiłam.
Widok na złotą rabatkę.





naparstnice siane w lutym zaczynają kwitnąć



rozczochrańce czosnkowe :lol:





Pinky Winky



rozchodnik



hibiskus





Błękitny Anioł



Calla zaczyna kwitnąć



History



NN



NN



nadchodzi wiosna ,ciemiernik kwitnie :)

Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2014 15:40 przez inag1.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogród Iny 12 Lip 2014 13:33 #282260

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Witam wszystkich skrytoczytaczy :hearts:
Trawnik skoszony, wszystko co było do wycięcia i przycięcia zrobione ,zdjęcia też więc mogę iść do pracy. :lol:
Na początek lilie odmiany OT. Kielichy mają ogromne ,tylko coś z tą obiecaną wysokością nie tak. ;)









heliotropy



piękna nieznajoma :)





zaczyna kwitnąć liatra



lobelie szaleją. Warto było je w lutym wysiać. W przyszłym roku też pobawię się we własne sadzonki. :lol:



NN





żeniszek



margerytki



Bernstein Rose

Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogród Iny 12 Lip 2014 14:06 #282267

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Inko nie znam się specjalnie na liliach,ale gdzieś wyczytałam,że drzewiaste potrzebują ok. 3 lat,żeby pokazać rozmiar.Może z OT jest podobnie?

Lobelia cudna i wiem jak cieszy,jeśli siana własnoręcznie :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Ogród Iny 12 Lip 2014 14:31 #282275

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ineczko, śliczny masz widok z kącika kawowego :bravo: . Anabella z Błękitnym Aniołem pięknie się komponuje. Z miłą chęcią obejrzę Twój ogród, Twój wątek od początku, za tydzień wracam do domu.
Co wystaje spod Pinky Winky po prawej? Trawka jakaś? Hakonechloa?
Deszczowo u mnie od rana :) .
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Iny 12 Lip 2014 17:58 #282313

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witam sobotnio i bardzo deszczowo, Ino!

Przysiadłam w Twoim kąciku kawowym i z lubością przyglądam się bujnie kwitnącemu ogrodowi.
Pięknie zapełniły się rabaty - urzekają przenikającą się roślinnością.
Hakonlechoe jeszcze nie mam, ale niedługo wybieram się do Fabryki Traw - kupię kilka sztuk!

Serdeczności zostawiam,
A

Ogród Iny 15 Lip 2014 10:47 #283300

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
terlica Ewo, lilie odmiany orienpet (OT) nazywane są drzewiastymi. To ta sama odmiana. Niby wszystko o nich wiem ale jak czytam o wzroście do ponad 2 metrów i kwiatach do 50 szt, to patrząc na moje wiotkie pędy i dwa kwiatki na pędzie ,czuję niedosyt. :lol: Trudno ,muszę poczekać jeszcze ze dwa lata o ile wcześniej coś je nie zje. ;)
Tak wyglądają moje lilie.











katja witam serdecznie w moim ogródku. :hearts: Trawka , o którą pytasz to liliowiec . :) Między kwitnieniami faktycznie robi za trawkę. Na zdjęciu widać,że już za chwilę pokażą się kwiaty



Aguniada O, jaki miły gość przysiadł w kąciku. :flower1: Rabaty aż za mocno się zagęściły. Chciałam za szybko uzyskać taki efekt i chyba przesadziłam z nadmiarem roślin. :) Trawy uwielbiam . Zajrzę do Ciebie ,żeby zobaczyć co kupiłaś.

Ślazownik pokazał pierwsze kwiatki. Jest to roślinka młoda,wysiana dopiero w tym roku. Ma fajne ażurowe listka i delikatne różowe kwiatki.



Perovskia a obok barbulla



jeżówka



doniczkowo

Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Ogród Iny 15 Lip 2014 18:33 #283388

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Inko , no popatrz,całe życie człowiek się uczy.Nie wiedziałam,że OT to drzewiaste,ale już wiem. :) No to czekaj teraz,jako i ja czekam ;)
Wątpię w to,żeby miały 50 kwiatów,ale wysokie mogą być.
A Twoje piękne są.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Ogród Iny 15 Lip 2014 20:51 #283417

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ina, cudny, zadbany, elegancki ogród - miło było pospacerować. Lilie, róże, hortensje wypasione. Pięknie !

Ogród Iny 15 Lip 2014 22:09 #283463

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ino-Taki ogród to żal opuszczać,te drobne elementy dekoracyjne tworzą klimat i nadają ogrodowi to coś :thanks:

Ogród Iny 15 Lip 2014 22:15 #283466

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ina, ten 'taki sobie widoczek' z poprzedniej strony bardzo urokliwy! Piękne, bujne rabaty i wiejąca się trawiasta ścieżka :bravo:
Uwielbiam takie bujne nasadzenia i burzę kwiatów :hearts:
Daj znać jak będziesz polować na wyprzedażach, moze wybierzemy się razem? Ja jakoś nie trafiam na fajne oferty, a hakonechloe kupowałam maleńkie, w takiej samej cenie :oops:
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2014 22:16 przez Robaczek.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.440 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum