TEMAT: Ogród Iny

Ogród Iny 16 Lip 2014 18:18 #283650

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3083
  • Otrzymane dziękuję: 5964
No i teraz sobie przypomniałam że też posadziłam drzewiaste....tylko gdzie :think:, czy one mają jakieś odmienne kwiaty od takich normalnych? Po czym mogę je poznać, oczywiście sadzone jesienią więc po wzroście to na pewno jeszcze nie. Najwyższe jakie na razie mam to mają ze 170cm, ale są białe i takie zwyczajne :unsure:
Ostatnio zmieniany: 16 Lip 2014 18:22 przez zielonajagoda.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Iny 20 Lip 2014 22:07 #284870

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
terlica nic innego nam nie pozostało jak czekać aż nasze OT pokażą co potrafią za 2-3 lata. :lol:

alphax moni Roma bardzo miło ,że do mnie zaglądacie. Jeżeli tylko czas Wam pozwoli ,to miło będzie
Was gościć :flower2:

Robaczek Kasiu ,na wyprzedaże trafiam przeważnie przypadkiem ,przy tzw. okazji ;) . Jak tylko na coś fajnego trafię, to obiecuję że napiszę. :)

tilia66 z tego co u siebie zaobserwowałam, to OT oprócz tego że mają większe kielichy ,to kwiaty albo są skierowane na boki albo lekko ku dołowi. Nie wiem czy to jest reguła ale moje tym się różnią od zwykłych lilii .

Ostatnio nie wyrabiam na zakrętach z braku czasu :happy: Tak na szybko parę aktualnych zdjęć .
Belamcanda bardziej jako ciekawostka niż ozdoba. Kwiatek malutki. :)





Mała azalka doniczkowa zakwitła w ogrodzie.



Pinky-Winky





Chopin



Pastella



Perovskia











Pojawiły się pierwsze kwiaty na ketmi



a to największy kwiat na hibiskusie doniczkowym

Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Ogród Iny 21 Lip 2014 11:12 #284961

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ketmia jak zawsze zachwyca swymi barwami i różnorodnością odmianową. Oczywiście gratuluję kwiatuszka na hibiskusie doniczkowym. No, ale pan Clematis to.... cud, miód, malinka i orzeszki! :supr: :hearts: :flower2:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród Iny 22 Lip 2014 15:39 #285295

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ina, z przyjemnością zrobiłam sobie wycieczkę w czasie po Twoim ogrodzie. Podziwiałam lilaka Palibina, ba... nawet postanowiłam go posadzić u siebie. Pęcherznica Diabolo długo u Ciecie rośnie? Pięknie kwitnie, moja 2-3 letnia zakwitła na jednej gałęzi. Jak obecnie wygląda ten biały niski rozchodnik? Przekwitł? Szukam roślin na murek, które będą kwitły w lecie.
Pozachwycałam się różami, liliowcami, hortensjami... :hearts:
Serdeczności zasyłam i wygranej w totka :lol: . Akurat przechodziłam i zobaczyłam na dzisiaj kumulację :P
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Iny 24 Lip 2014 10:35 #285891

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Deszczowe dzień dobry!

Na brak czasu chyba większość z nas narzeka... trudno się obrobić między życiem zawodowym, prywatnym, ogrodem i przyległościami... to ile to jeszcze zostało do emerytury? :crazy:

Zachwycam się okazałymi hortensjami i kolorowymi ketmiami...
Czy cudna jeżówka to Coconut Lime?

Ogród Iny 24 Lip 2014 19:54 #286048

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kerstin2309 dla mnie miodzikiem są Twoje komentarze. :hearts:

katja dziękuję za czas poświęcony mojemu ogrodowi. :hug: Palibina warto mieć w ogrodzie. Kwitnie bardzo obficie a do tego nieziemsko pachnie. Ma same zalety. :) Pęcherznica ma ok. 10 lat. Po kwitnieniu tnę ją dość mocno,bo w tym miejscu gdzie rośnie nie ma dla niej za dużo miejsca. Rozchodnik już ma przycięte kwiaty i w tej chwili jest zieloną kępą. Chyba nie znajdziesz roślin kwitnących całe lato. Jak chcesz mieć ukwiecony murek przez cały sezon to proponuję go obsadzić miksem roślin. Wiosna-wrzośce, floksy szydlaste ;później -rozchodniki ,macierzanki; jesień -wrzosy. To taki przykład na szybko. Jak trochę poszukasz ,to na pewno znajdziesz więcej różnych niskich roślin.

Aguniada ach ten brak czasu :) A jeżeli chodzi o emeryturę ,to jestem na niej od ponad roku. :happy: Niestety ze mnie już starsza pani. ;) Faktu zostania emerytem prawie nie zauważyłam. No może dodatkowe pieniądze,które wpływają co m-c na konto. :lol: Pracuję ,jak pracowałam dotychczas a miałam mieć 7-10 zmian ( 14 to cały etat przy 12 godz pracy ). Ale jak to w życiu ,urlopy ,2 ciężarówki na chorobowym itd.. więc emeryci muszą więcej pracować. Ale dosyć o mnie. :)

Ogród pięknie podlany po dzisiejszym deszczu. Trochę zdjęć zrobionych między opadami.





zaczyna kwitnąć bugenvilla







rozchodnik



Pinky-Winky







History



Limelight



Kyushu



gailardia

Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Ogród Iny 30 Lip 2014 16:57 #287824

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Jaka cisza w moim wątku :dry: Ktoś tu jeszcze zagląda. :think: Wiem,wiem są skrytoczytacze. :)
Dla nich kilka aktualnych zdjęć z mojego ogrodu.

Kwitną astry , czyżby zbliżała się jesień ? :lol:





Heliotropy mają ogromniaste kwiaty



Ketmia syryjska



Milin






Trochę doniczkowców :)







Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, piku, Amarant, VERA

Ogród Iny 30 Lip 2014 17:47 #287839

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ino, ja zaglądam!
Podziwiam w jakiej rewelacyjnej kondycji masz kwiaty doniczkowe... lawenda wygląda przecudnie, jak pięknie wybarwiona.
Heliotropy rzeczywiście mają wielkie kwiatostany... pachną pewnie wspaniale.
Już astry...? U mnie wrzosy dostały pączków... sierpień za pasem (nota bene, uwielbiam ten czas w przyrodzie) :)
Pozdrowienia upalne!

Ogród Iny 01 Sie 2014 12:14 #288318

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3083
  • Otrzymane dziękuję: 5964
Piękna seria zdjęć, hortensje, pachnące heliotropy to rozumiem ale astry....już??? Chociaż jak się uważnie rozejrzeć to pierwsze nieśmiałe oznaki jesieni już są widoczne, choćby czerwone korale jarzębiny, one zawsze mi się kojarzą z nadchodzącą jesienią, nie wiem dlaczego :think:

Ogród Iny 02 Sie 2014 10:34 #288537

  • miszek
  • miszek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 5
Ogród nie duży, ale jaki uroczy i zadbany aż miło popatrzeć.

Ogród Iny 02 Sie 2014 12:43 #288558

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Istny karnawał u Ciebie .Moje ukochane heliotropy ,piękne w Twoim ogrodzie .Ja w tym roku nie posiałam ,nawet nie wiem czemu .Astry śliczne .A ja tez dopiero co myślałam o jesieni .Rano było bardzo mgliście i tak jakoś smutno .Ale póki co kwiaty kwitną ,komary gryzą ,lato w pełni :dance:

Ogród Iny 02 Sie 2014 20:20 #288619

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
O matko... jak cudnie i kolorowo! Zupełnie jak w Edenie. Jak to jest ten ogród, co go dobry Bóg stworzył, to ja go chcę takim na wieki. I już z niego nie wylezę!!! Ja się chyba będę musiała rozejrzeć za wynajmem w twojej okolicy, to będę wpadała na cool relaks do twego ogródka. Ale dzisiaj będę miała cudnie barwne sny!! :dance: :dance:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2014 20:21 przez Forumowa Żabula.

Ogród Iny 02 Sie 2014 22:04 #288651

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3083
  • Otrzymane dziękuję: 5964
Ino, pytałaś u mnie na wątku o sadźca, on jest dopiero drugi sezon u mnie, rośnie jak na drożdżach, ale sadzonki miałam solidne od Marty z FO, i chyba moja wilgotna glina mu służy, a że mam apetyt żeby go mieć więcej to będę zbierała nasiona i spróbuję wysiać :)

Ogród Iny 02 Sie 2014 23:18 #288695

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ino-ogród wypielęgnowany w każdym calu, rośliny jak malowane :bravo:
Powiedz mi co robisz heliotropami,że są takie dorodne :thanks:

Ogród Iny 03 Sie 2014 16:30 #288827

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aguniada wrzosy i astry to pierwsze zwiastuny nadchodzącej jesieni. Lubię jesień z jej kolorami,tylko nie lubię tego co po niej następuje. ;)

tilia 66 już jesień pomału wchodzi do naszych ogrodów dlatego cieszmy się latem dopóki jeszcze jest. :)

miszek ogromnie cieszę się z Twojej wizyty i zapraszam serdecznie . :flower2:

Nowinka lubię te poranne jesienne mgły. One mnie nastrajają nostalgicznie. :)

Kerstin2309 zapraszam do zielonej Wielkopolski. Fajnie się tu mieszka. Pytałaś u Very co z moimi planami. Wiesz ,jak to z planami, ciągle pozostają planami a życie sobie. :happy:

tilia66 też mam ochotę na dużą kępę sadźca. :) Podobno on się szybko rozrasta z sadzonek,więc może nie warto bawić się w siewy. Już nie mogę się doczekać mojego jedynego kwiatka . :)

Roma moje heliotropy też mnie zadziwiły. Pierwszy raz mam tak duże kwiaty ale też pierwszy raz są to moje osobiste sadzonki ;) z siewu. Właściwie nic konkretnego z nimi nie robię . Podlewam i od czasu do czasu dostają nawozu ,jak podlewam doniczkowce.

U nas właśnie przechodzi burza. Cieszę się na podlewanie tylko dlaczego do tego musi być taka duża wichura.

Ogród Iny 03 Sie 2014 17:39 #288849

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
u mnie już po burzy :silly:

Ogród Iny 03 Sie 2014 20:21 #288888

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ino, piękne hortensje na poprzedniej stronce! Widzę też moje ulubione, białe jeżowki! Niesamowite są, kwitną już miesiąc i żadnych oznak zmęczenia :)
Kolorowe rabaty i wijąca się po środku ścieżka - bajeczne :hearts:
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2014 20:22 przez Robaczek.

Ogród Iny 04 Sie 2014 12:04 #289032

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Shirall burza zapowiadała się na gwałtowną ,na szczęście skończyło się na strachu. ;) Zniszczeń 0 ,tylko niektóre rośliny położyły się pod wpływem deszczu. Wszystko pięknie podlane. :) W tej chwili znowu niebo zachmurzone. Czyżby dalszy ciąg podlewania ? :)

Robaczek białe jeżówki faktycznie cały czas pięknie kwitną. Niestety u mnie leżą po deszczu ale to mały problem. :) Hortensje też mocno pochylone ,będzie co robić w ogrodzie . Do tego trawa do skoszenia. Dobrze ,że sierpień mam wolny.

Parę zdjęć zrobionych tak na szybko :lol: i wracam do ogrodu.





mój jednopędowy ;) sadziec niedługo zakwitnie





perovskia



mam takie cudo w doniczce. Forumka ,od której dostałam nazywa je granatowcem



Pinky-Winky zaczyna się przebarwiać



Limelight prawie cała leży po ostatnie burzy





wrzosy już w pąkach









Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.661 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum