TEMAT: To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach.

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 10 Lip 2014 11:11 #281491

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Bardzo lubię do Ciebie zaglądać :) , masz wiele cierpliwości i świetne oko do fotografowania wszystkich żyjątek :bravo: . Nie przeszkadzają mi pająki ani węże ale od czasu jak zobaczyłam zabitą żmiję na swojej drodze,
bo to chyba żmija :think:

to wchodzę z większą ostrożnością wysoką trawę :huh:
Ogród masz bardzo urokliwy i podziwiam, że tworzysz go sama :) :jeez:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, wbrac


Zielone okna z estimeble.pl

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 10 Lip 2014 16:57 #281580

  • wbrac
  • wbrac's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 146
Dziękuję Wiesiu:)Miło mi ,że do mnie zaglądasz i ,że Ci się u mnie podoba:)Tak się złożyło ,ze w zasadzie pracuję na działce sama.Mąż najbardziej lubi działkę na talerzu;)Oboje pochodzimy ze wsi (z Rus ,z Prus diabeł do kupy zniósł;) )On nie lubi pracy w ziemi ,a ja odwrotnie.Czasami coś pomoże przy "architekturze" z takim sobie skutkiem i przyjdzie popatrzeć .Nawet tak wolę ,bo sama decyduję co ,gdzie,kiedy i jak.Fotografowanie to "wina" mojego starszego syna.Kilka lat temu kupił mi na swoje urodziny aparat fotograficzny.Takiego sobie samograjka;).Mam go zawsze przy sobie -wymęczony, wyleniały (farba zeszła),naprawiany ,ale działa:)Na działce i w okolicy(popatrz na Park Mużakowski,Geopark kopalni "Babina")jest ogromnie dużo ciekawych rzeczy to zatrzymania w kadrze:)Trwa to tylko chwilkę ,a radości nie tylko dla mnie dużo.Przecież nie każdy ma takie możliwości ,żeby zobaczyć to na własne oczy.A może te zdjęcia zachęcą kogoś do przyjrzenia się bliżej przyrodzie...
Na działce zbiory porzeczek ,borówki amerykańskiej...Od wczoraj solidnie popadało więc nie trzeba podlewać:)Jedynie gonić ślimaki ,bo plaga.Nie stosuję chemii ,ale tu zrobiłam wyjątek.Zbieranie i niszczenie pomrowców nic nie dało,więc kupiłam niebieskie granulki i je nimi nakarmiłam.Może uratuję jeszcze część warzyw.
Zakwitła mi pierwsza lilia drzewiasta.Rosną dość daleko od wejścia i najpierw poczułam jej zapach a dopiero potem zobaczyłam.Na razie jeden kwiat.Będzie na dwóch w sumie 22.No to będzie pachniało!:)Zaczęły też kwitnąć jeżówki.Tylko patrzeć jak zrobi się na nich kolorowo i wesoło od motyli:)Juki w pełni kwitnienia.Bałam się ,że wczorajszy ulewny deszcz ,a przez chwilę grad je uszkodzi ale nie:)

IMG_1390.JPG
-wiązówka błotna nad stawem
IMG_1410.JPG


IMG_1383.JPG


IMG_1451.JPG


IMG_1395.JPG
-Po budowie ścieżki rowerowej tuż za płotem hortensje kwitną nie równo.Coś z ziemią...
IMG_1382.JPG





IMG_1408.JPG


IMG_1423.JPG
-maki samosiejki

IMG_1270.JPG


IMG_1275.JPG
-miłorząb rośnie w towarzystwie róży pomarszczonej(właśnie się robi nalewka z jej płatków)
IMG_1282.JPG


IMG_1293.JPG


IMG_1388.JPG
-pachnąca lilia drzewaiasta
IMG_1387.JPG
-jedna drugą zachwycona;)Pozdrawiam serdecznie:)


IMG_1296.JPG
-bylica boże drzewko i maruna tez się lubią:)
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2014 17:06 przez wbrac.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Amarant, Ewogrod, VERA

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 10 Lip 2014 17:34 #281594

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Od dziś będę tu stałym gościem. Uwielbiam wszystkie stworzenia które pokazujesz i podzielam Twoją niechęć do szczurów aczkolwiek te trzymane w domu,tak jak chomiki np.nie robią na mnie wrażenia. Sama fotografuję wszystko co napotkam, dziś np w trakcie koszenia wypatrzylam ćmę, przepiękna była więc aparat poszedł w ruch ;) ech...gaduła ze mnie, mam nadzieję że nie obrazisz się za to :) :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): wbrac

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 10 Lip 2014 18:38 #281615

  • wbrac
  • wbrac's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 146
Witam Agnieszko:)Gaduła? To ja;)Bardzo się cieszę ,że napisałaś:)Zaraz zaproszę się do Ciebie chociaż na chwilkę.Jestem w takcie robienia konfitur z jagód leśnych pomieszanych z borówką amerykańską z działki.Ciut oddechu mi się przyda:)Pozdrawiam:)

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 10 Lip 2014 22:54 #281715

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
piku wrote:
bo to chyba żmija :think:

Wiesiu to na 100% żmija zygzakowata (szkoda że martwa) :cry3:

znalazłem taką fotkę ku przestrodze

imagesmija.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 11 Lip 2014 06:58 #281762

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
No to lilia bije rekordy. :supr3: W tym roku ślimaków bezdomnych całe tabuny, zżerają wszystko, co popadnie.
Mieszkasz w bardzo ciekawej okolicy. Wybieram się od lat do Parku Mużakowskiego i jakoś jak ta sójka nie mogę się wybrać. :hammer:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Za tę wiadomość podziękował(a): wbrac

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 11 Lip 2014 09:00 #281804

  • wbrac
  • wbrac's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 146
Dzień dobry Mario:)
Do Parku i w okolice warto się wybrać o każdej porze roku.No może późną jesienią nie bardzo ,ale poza tym ciągle tu pięknie.Najbardziej lubię tu wiosnę i złotą polską jesień.Fan tas tycz nie:)Nie dość ,że kolorowo to w okolicznych lasach(dosłownie o rzut beretem )najprawdziwszych prawdziwków do niewyzbierania:)Teraz są kurki , kanie i jagody.Jak już się zdecydujesz przyjechać daj znać .Pokażę poza turystyczne ciekawe zakątki:)
IMG_0009_2014-07-11.JPG


IMG_1258.JPG


IMG_1378.JPG


IMG_2248.JPG
Kasztanów jadalnych też można nazbierać .Jeśli zdąży się wstać przed dzikami;)
IMG_1170.JPG


IMG_1230.JPG


IMG_1182.JPG


IMG_4749.JPG
...i mogła bym tak dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo:).Jest to jednak Forum Ogrodnicze.Wydaje mi się jednak ,że mieszkam w wielkim ogrodzie połączonym z lasem:)
Pozdrawiam:)
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Firletka, Ewogrod, VERA

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 11 Lip 2014 14:27 #281896

  • wbrac
  • wbrac's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 146
Łapanie motyli obiektywem na jeżówkach czas zacząć;)Jest ich coraz więcej z każdym rozwijającym się kwiatem:)Różnych:)
IMG_1474.JPG


IMG_1493.JPG


IMG_1506.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 11 Lip 2014 14:45 #281900

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
W uroczej okolicy mieszkasz i miło zobaczyć taki ładny skrawek ziemi, muszę sobie kiedyś zrobić małe wakacje w tej okolicy :)
A grzybobranie obfite :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): wbrac

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 11 Lip 2014 17:41 #281942

  • wbrac
  • wbrac's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 146
Klika lat temu w trójkę w ciągu kilku godzin zebraliśmy ponad sześćset prawdziwków!:)To był wysyp!:):)

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 11 Lip 2014 17:56 #281945

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Twoje okolice cudowne. Te jesienne kolory lasów :supr3:, obfitość grzybów i to jeziorko z liliami, :woohoo: chciałabym tak mieszkać.
Muszę zakodować sobie w głowie, że na jesieni odwiedzę Twoje strony. :dance:
Moje okolice też są piękne, mieszkam w Jeleniej Górze, ale niestety w bloku. Na grzybki jeździmy za Bolesławiec,/Osiecznica, Gozdnica itp/ chociaż są lata, że i w Karkonoszach są grzyby.
Motylki dają popis, dobrze im w Twoim raju.
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Za tę wiadomość podziękował(a): wbrac

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 13 Lip 2014 12:52 #282634

  • wbrac
  • wbrac's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 146
Dziś zebrałam dojrzałe owoce borówki amerykańskiej .Chcę połączyć w konfiturze z leśną czarną jagodą.I dla smaku ,i dla koloru.Przy okazji podebrałam ziemniaków na obiad z "plantacji"w workach foliowych .Udały się :).Jak zwykle złapałam też kilka robaczków na kwiatach:)Obiektywem oczywiście;)
Przez ślimaki straciłam chyba też żaby i jaszczurki.Były dopóki nie zastosowałam granulek ,żeby pozbyć się wstrętnych żarłoków.Nie dawałam już rady tępić ręcznie .Więcej przybywało niż ja likwidowałam .Wzdłóż dłuższego(dłuuuugiego)boku działki biegnie zarośnięty rów.W pobliżu są też dzikie pola miejscami podmokłe...Istne ich wylęgarnie.Posypałam więc...Pewnie zjadły te już martwe i same przez to zginęły.Szkoda.Bardzo.

IMG_1548.JPG


IMG_1586.JPG


IMG_1587.JPG


IMG_1601.JPG


IMG_1605.JPG


IMG_1621.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Ewogrod, VERA

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 14 Lip 2014 06:55 #282896

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Jesienne widoki zapierają dech w piersi! A jeśli o ślimakach i żabach mowa...ja też mam na własnym podwórku wylęgarnie ślimaków, głównie winniczków choć i pomrowy widuję. Nie tępię ich a i one nie wyrządzają mi szkód, więc i żab mam sporo. Przeróżnych. Nawet jedna ropucha założyła sobie gniazdo pod domem naszym. Nie wiem ile czasu żyje przeciętna ropucha ale gniazduje tam od lat, nocą słychać skrobanie a czasami zdarza się jakiemuś maleństwu gościć w ganku.
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2014 06:57 przez futrzasta.
Za tę wiadomość podziękował(a): wbrac

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 15 Lip 2014 13:57 #283334

  • wbrac
  • wbrac's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 146
Lilia drzewiasta już kwitnie:)Widok i zapach... :supr3: Niestety jest i minus-choroba grzybowa.Naturalne opryski nie wiele dały,a chemii nie chcę stosować .Już się sparzyłam tępiąc ślimaki.Zniknęły przez to żaby ,jaszczurki...dziś nawet zauważyłam martwą dżdżownicę :( Jak nie urok to ...przemarsz wojsk :(
Zbieram płatki nagietków,róży pomarszczonej,dziewanny,dziurawca...Dołączę wysuszone do jesienno zimowych herbatek.Pysznogłówka też się świetnie do tego nadaje:)I smakują ,i chronią przed choróbskami,a koszt prawie żaden:)
IMG_1678.JPG


IMG_1679.JPG


IMG_1683.JPG


IMG_1685.JPG


IMG_1688.JPG


IMG_1692.JPG


DSCF4847.JPG


DSCF4848.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, Amarant

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 15 Lip 2014 14:31 #283337

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Lilia drzewiasta śliczna mimo grzybowej choroby :flower2: . A pomysł na mieszankę na zimową herbatkę doskonały :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): wbrac

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 16 Lip 2014 18:52 #283674

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
Przyszłam obejrzeć nowe fotki i się nie zawiodłam, piękne zdjęcia i fauny i flory ;) , ostatnio jeden z kotów załatwił mi żabę i malutkiego zaskrońca, żabkę udało się uratować, zaskrończyka niestety nie :(
Muszę oskubać swoją pysznogłówkę. Pozdrowienia zostawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): wbrac

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 19 Lip 2014 09:57 #284480

  • wbrac
  • wbrac's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 146
IMG_1919.JPG


IMG_1922.JPG


IMG_1924.JPG


IMG_1769.JPG


IMG_1766.JPG


IMG_1778.JPG


IMG_1779.JPG

Zaczął się czas zlotu motyli na jeżówki i floksy.Jest ich coraz więcej z każdym rozwiniętym kwiatem.Biegam więc z aparatem z jednego miejsca w drugie.Są płochliwe do czasu zanurzenia trąbki w nektarze.Można wtedy aparat podsunąć im pod sam nos:)
IMG_1794.JPG


IMG_1840.JPG


IMG_1873.JPG


IMG_1875.JPG


IMG_1880.JPG


IMG_1898.JPG


IMG_1911.JPG


IMG_1912.JPG
Ostatnio zmieniany: 19 Lip 2014 10:03 przez wbrac.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, piku, Amarant, Ewogrod

To co mieszka tymczasowo i na stałe na moich arach. 06 Sie 2014 14:48 #289700

  • wbrac
  • wbrac's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 146
Witam znowu:)Trochę mnie tu nie było.No ,ale w tym czasie działo się...:)Lato to i goście:)Teraz trochę luzu ,więc pokażę jak zmieniła się moja działka.Już niestety czuć jesień-chryzantemy,nawłoć...i poranne chłody z mgłami.Zbiory mikre.Szczególnie ogórków i pomidorów.Kompletna kicha.Owoców ledwo ,ledwo żeby nie zapomnieć smaku świeżych.Dobrze,że niedaleko las.Zrobiłam więc zapas jagód i borówek.Jedyna pociecha to winogrona-sporo:)Trzeba jednak poczekać do połowy września.Mam kilka dawnych odmian .Nawet nie znam nazw.Ktoś miał za dużo ,u kogoś mi smakowały ,więc wzięłam kilka patyków...Dwie winorośle same wyrosły ...nie mają jeszcze owoców i nie zaspokoiły mojej ciekawości jak smakują .Maliny z późnej odmiany też w tym roku jakoś marnie.Zwykle było bardzo dużo.Jeżyny bezkolcowe obrodziły ,ale znowu "ale".Szpeciel-fuj!Owoce twarde,kwaśne...Do wycięcia i czekanie dwa lata na nowe.A wiosną tyle było nadziei...W przyszłym roku może będzie lepiej...
IMG_3000.JPG
-jedna jedyna na całym drzewie.Podzielona i zjedzona.PYYYYYYYYYSZNA:)Była.
IMG_2587.JPG
-Borówki obrodziły .Szybciutko zrobiłam zapas:)
IMG_2312.JPG
-z kaliny dżemik też pyszny.Rekompensuje "zapaszek "przy jego przygotowywaniu;)
IMG_2396.JPG
-ślimaków za to niezwykły urodzaj:(
IMG_0079.JPG
-żółte,słodkie

IMG_0081.JPG
-brązowe,niezbyt smaczne .Jako sok jednak pyszne:)

IMG_0082.JPG
-granatowe .Najwcześniejsze i pyszne:)
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, piku, Amarant, hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.261 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum