TEMAT: Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 23 Maj 2016 11:39 #472831

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Piękny różanecznikowo-azaliowy spektakl. Coś pięknego. Moje kwasoluby, poza nielicznymi w tym roku strajkują, mało kwiatów i widzę sporo zaschniętych gałązek na azalkach japońskich. Czeka mnie cięcie wielu krzaczków.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 23 Maj 2016 23:50 #473178

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Iwonko, ależ Ty się niczego z ogrodu nie pozbywaj.Tak cudnie jest :hearts: Pięknie kwitną rodki i azalie.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2016 23:50 przez Kasionek.
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 19:18 #476155

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witam Szanowne Towarzystwo, kilka dni nie pisałam, ale jakoś czasu wygospodarować nie mogę, godziny tak szybko mijają. Forum się trochę rozedrgało widzę, ale na szczęście nie wiem kompletnie, o co chodzi, więc nie wnikam i żyję dalej ;) Uff, popadało wreszcie u mnie, byliny chociaż się napiły, reszta raczej nie, ale dobre i to :thanks:. Fotki majowe zostawię dla odwiedzających, tylko narpief odpowiem króciutko dziewczynom.

Ina dziękuję za wizytę i życzliwe oko, ciekawa jestem jak Twoje serce po stracie psiaka, no - i czy masz już nowego :hug:
Ave no bardzo, bardzo dziękuję, niezmiernie mi miło, pozdrawiam serdecznie :kiss3:
Asia sorry, że tak późno odpowiadam, tak świętowałam i dzięki wielkie za życzenia, Ty pewnie zaraz po mnie, więc pomyślności także dla Ciebie Pani Joanno :flower1:
Iwonko majowa u mnie też wiele rh i azalii kwitnie kiepsko w tym roku, ale jak pomyślę , że to co kwitło teraz muszę oskubać :placze: , pozdrawiam, miłego dnia życzę, widziałam, że z drzewami zaszalałaś, niech dobrze rosną i cieszą oczy Twoje i nasze :bye:
Kasiu masz jak w banku, nie pozbędę się niczego. Jak nie miałam gdzie trzech hortensji posadzić, to wymyśliłam i posadziłam w kojcu u psa :rotfl1: . A co, i tak tam prawie nie mieszka, tylko miejsce blokuje :tongue2:

A teraz fotki majowe, jak pomyślę, że niektóre już nieaktualne, np. piwonia majowa , jak ten czas leci :angry:








Sternzauber





niestety czyszczenie kwiatostanów nieuniknione ;)





Rasputin - bóstwo :hearts:









zachwycają powojniki prawda?













Palibin pachnie w całym ogrodzie :hearts:




ta akacja oczarowała mnie w tym roku - oblepiona kwiatami, cudowna
















Onondaga


mydlnica bazyliowata - urocza roślinka





















cudowna Harwanna










takie mam miskanty w tym roku :angry:




dyptamki







lilak węgierski



jaśminowiec oszalał






zwykły Catawbiense





tarasowo




nowy nabytek Green Tower bez czarny :hearts:



hortensja pnąca, słabo u mnie rośnie i nigdy nie kwitła, nie wiem czemu mnie nie lubi :oops:



glediczja i psia dróżka :silly:






nasiennik szachownicy, nie wiem: trzymać czy nie męczyć rośliny i usunąć, wygląda fakowo





perukami sypnie




Francois Juranville



i z mszycą





oregano Aureum








moja ulubiona trawa Trzęślica modra



Davidek







miłego popołudnia, u mnie pada hurraaaa :dance:
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2016 19:29 przez IwOnagn.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, zanetatacz, Adela

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 19:29 #476158

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Bardzo żałuję, że mieszkasz tak daleko ode mnie, bo z ogromną przyjemnością wykupiłabym bilet na całodzienne zwiedzanie Twojego ogrodu...
Każde zdjęcie wnosi coś ciekawego... nie dość, że same rośliny różnorodne i dojrzałe, to jeszcze sztuka kompozycji na top poziomie...
Brawo, moja droga, chylę czoła....

Opowiedz mi coś więcej o dyptamach... bardzo poważnie rozważam. Czy to wysokie bylinny i jak długo kwitną? Wiem, że preferują słońce...
Szukam takich bylin, które będą mi kwitły w lipcu...
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 19:38 #476164

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Aguś aj lawju :hearts: , dyptamki polecam, przestrzegają, że parzy ich sok i to prawda, widziałam na oko własne i ręcach mojego taty, ale ja tam tego nie łamię i w słońcu ( które potęguje działanie soków ) nie dotykam. Jeśli się nie boisz - sadź, kępa jest zwarta i mocna, wygląda elegancko i zdrowo, może być biała albo w różu pomazanym na czarno - ale to pewnie wiesz, polecam, :hearts: dzięki Aga za miłe słowo - Ty dobrze wiesz, co zdjęcia potrafią ;) :kiss3: miłego popołudnia, przestało padać, szkoda.
Nie kwitną w lipcu, może na początku, nie chyba raczej w czerwcu dają największy pokaz, wysokie do kolan, piękne rośliny fajny kwiatostan również po przekwitnięciu.

Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2016 19:42 przez IwOnagn.
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 19:41 #476165

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cudne wielosiły! Też mam, uwielbiam :hearts:

Iwonko, dzięki... czytałam o tych soczkach parzących, więc jeszcze się zastanowię, bo ja co rusz 'tykam' moje rośliny ;-)
Dzięki, dzięki!
Lavjutuu ;-)
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 19:43 #476167

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Aga dopisałam jeszcze o wysokości i kwitnieniu :) Nie parzą od dotykania, t :P ylko jak złamiesz i masz kontakt długi z sokami, można lecieć umyć łapki w razie cóś
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2016 19:45 przez IwOnagn.
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 19:50 #476170

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Pospacerowałam ,pogłaskałam Luno i posiedziałam na tarasie. :) Pięknie u Ciebie ale to już pisałam.
Zainteresowała mnie trzęślina modra. Może to jest alternatywa dla szybko starzejącej się rozplenicy. Muszę poczytać o niej. Jeżeli nie łazi po ogrodzie rozłogami i dobrze zimuje, to warto się nią zainteresować, bo ładna jest .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 19:59 #476174

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Iwonko ,cudowne zdjęcia , roślinki jeszcze piękniejsze . Też mam takiego miskanta po zimie i nie wiem czy go wykopać i kilka tych źdźbeł zostawić a suszki jakość wyciąć . Miałam też taką fioletową robinię ,ale zawiało i poszła jak zapałka . Perukowiec wspaniały , peruki z niego są super , gorzej jesienią jak odpadają i są wszędzie ;)
Beata :flower2:
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2016 20:00 przez beatazg.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 20:05 #476177

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Inuś :kiss3: trzęślica to przepiękna trawa, obejrzyj sobie w necie, nie rozłazi to, to kępa, zdrowa i nie łysieje, jak właśnie rozplenica, ma fajne kwiatostany, polecam, miłego dnia i dziękuję za odwiedziny :hug:
Beatko witaj kochana, o tak perukowca mam na tarasie i zamiatam, co 15 minut, no .. powinnam zamiatać ;) , miskanta można jeszcze wykopać i podzielić ( pisałam do Surowińskiego Mariusza, przedwczoraj) albo zostawić i będzie się regenerował dwa lata - tak odpisał, miłego Beatko :kiss3:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 20:12 #476180

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzięki, Iwonka - sadzę! :)

Ja także kocham molinie... Polecam np. Edith Dudszus :hearts:
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 20:36 #476194

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Aga mam ją również, dopiero drugi sezon, więc jeszcze nie pokazała, co potrafi, czekam cierpliwie, może w tym roku :)

Jeszcze trochę deszczowych fotek i lecę po ogrodach waszych boskich poszperać :search:

strzaskane deszczem - róże i piwonie, ale lepsze to niż susza B)




pęcherznice zaczynają pokazy - uwielbiam





dlaczego moja Frisia nie kwitnie :placze: :placze:






Arabella z koprem i chwastami :rotfl1:



miłego wieczoru per Tutti :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Adela

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 31 Maj 2016 21:04 #476212

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
To była uczta dla oczu i duszy.
Świetne kompozycje, udane zestawienia iglaków z roślinami, trawami. Bardzo też podobał mi się pojnik i kamienne ptaszki. Psiunek kudłaty do przytulenia.
Patrzyłam jak sroka w złoto :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 01 Cze 2016 00:04 #476349

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Cześć Dorotko :oops: serdecznie dziękuję za miłe słowa, zestawienia same się robią, mam tak mało miejsca, że tylko zestawiam, zestawiam :rotfl1:













dobrej nocy :bye:
Ostatnio zmieniany: 01 Cze 2016 00:08 przez IwOnagn.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Adela

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 01 Cze 2016 07:42 #476384

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aleś fotek nastrzelała ,fiu ,fiu :woohoo: Piękny ogród .Moje dwa miskanty zmarzły na amen .Twój przynajmniej rokuje na przyszłość .Różowa akacja też poległa tej zimy ,na jej miejscu już rośnie jarząb .U mnie to szybko idzie :drool: Masz dużo do podziwiana ,właściwie wszystko :dance:
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 01 Cze 2016 07:50 #476386

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Wszystko cudne .Podpisuje się pod słowami Dziewczyn-uczta dla duszy i ciała...Masz piękny ogród... :hearts: Tyle tylko mogę z siebie wydusić,bo jestem pod wielkim wrażeniem i mowę mi odjęło...Miłego dzionka ;) a u mnie znowu popadało.
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 01 Cze 2016 10:19 #476451

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Dzień dobry Iwonko. Wpadam z rewizytą i cieszę się, że zajrzałam, bo jest co oglądać. Twój ogród, można powiedzieć, prawie pełnoletni, a już na pewno ogrodowo dojrzały ;) Naprawdę masz tyle pięknych roślin i zakamarków, że nie sposób wymieniać.
Przyznam, że z wielkim zainteresowaniem oglądałam zdjęcia, bo Twoja działka jest wielkością zbliżona do mojej i jestem pod wrażeniem, jak fantastycznie można zagospodarować taki kawałek ziemi. Robi wrażenie i wydaje się, że to jest wieeeeelki ogród.

Przesyłam uściski i drapanko dla futrzaka Luno. Jest uroczy :hearts: Tak na marginesie, moja owczarka zwie się Luna :P

Miłego dnia! :flower2:
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 05 Cze 2016 19:39 #477889

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witam Niedzielnie, za oknem wreszcie trochę chłodniej, rośliny podnoszą głowy, coś nie mam radochy w tym roku, niby wszystko szybko kwitnie i rośnie, ale kwiaty krótko się trzymają, upał je zabija, róże w oczach rozkwitają i w oczach płatki zaczynają spadać, dziwnie jakoś, zauważyliście to? :think: :think: Linię kroplującą zamówiłam, bo się zaoram z tymi konewkami, zobaczymy, czy zadziała i jak sobie poradzi. Parę fotek zostawiam, ale najpierw słówko do dziewczyn moich gości :kiss:

Nowinko fakt, zaszalałam z fotkami, a to dlatego, że niesystematyczna jestem, no czasu trochę też brakuje i tak leżą i czekają w kolejce, jak już się zbiorę, to wtedy seriami :happy4: , buziaki dla Cię :kiss3:
Kasionku dzięki, u mnie sucho jak w piecu, rośliny wiszą, choć podlewam wieczorami i rano :( . Chcemy deszczu, chcemy deszczu, chcemy deszczu - może manifestację jakąś zorganizuję? :happy3: :rotfl1:
Witaj Arleta miło, że zajrzałaś, fajnie, że można porównać ogrody, każdy ma przecież inne pomysły, skoro masz podobny AREAŁ :rotfl1: zaraz sobie popatrzę jeszcze dokładnie, jak go urządzasz. Psy nasze maja takie same imiona, fajnie, nie pamiętam, czy widziałam go już u Ciebie, nie żałuj piesiu fotek, pozdrawiam i :hug:

I gotujące się fotki na koniec, pozdrawiam niedzielnie :dance: Jezu, czemu jutro do pracy :jeez: :bye:

Bowl of beauty uraczyła mnie jednym kwiatkiem, no właściwie dwoma, tylko jeden eMowi sią urwał przy koszeniu, a co tam :rotfl1:




już jej nie ma, dopiero zdjęcia robiłam, wszystko zagotowane


niezawodna kolwikcja





ognik - chmura kwiatów





dereń Kousa - nie kwitł niestety









Harwanna



nie wiem, co to, liście jak costki może ktoś podpowie pliss







Warszawska Nike - cudeńko


taka robota czeka :blink: :sad2:


a takie mam chwasty :rotfl1:









dębolistna da czadu






catawbiense grandilflorum








First Lady - ukłony, pokazała, co potrafi :hearts:






i mój mały Brewer, dużego nie uraczysz :angry:



miłego :bye:

Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2016 19:44 przez IwOnagn.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.312 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum