TEMAT: Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 05 Cze 2016 20:52 #477917

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Na zdjęciach nie widać pogromu wśród roślin z powodu suszy. Wszystkie rośliny pięknie kwitnące. Ale od czego są odpowiednio zrobione zdjęcia. :happy:
A pan Luno gdzie jest ? :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 05 Cze 2016 21:00 #477923

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ja też myślę sobie z żalem czemu to już jutro do pracy :jeez:
ale odpowiadam sobie zaraz ano temu, żeby zarobić sobie na wszystkie przyjemności :)

W tym roku właśnie krótko cieszymy się pięknem roślin, albo deszcze albo rażące słońce. Widzę to szczególnie po moich piwoniach. Co ja mówię widzę ... właśnie nie widzę, bo nie pokazują swojej pełnej urody.

Pięknie u Ciebie, szczególnie chwalę piękne zdjęcia :hearts:
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 05 Cze 2016 21:05 #477929

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Świerki Brewera są dla bardzo cierpliwych, wyjątkowo wolno rosną ale i wyjątkowo piekne są....wystarczy, że będziesz długo życ i doczekasz się..... :)
Susza paskudna, u mnie cos tam popadało ale i tak mało. Piwonie pojedyncze lubię bardzo, nie wiem czy to jest Super Bowl? :think: Złocieni różowych zazdroszczę, nie potrafię ich utrzymać w ogrodzie :oops: ....
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 05 Cze 2016 22:19 #477992

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Iwonko u mnie spadło ostatnio 35 l wody na m2.I powiem szczerze, że po dzisiejszym upale znowu susza w ogrodzie.Piękne robisz zdjęcia.Roślinki śliczne.A powiedz mi co to za różowa delikatna roślinka pod ciemnym klematisem.Urzekła mnie swoim wdziękiem kolwikcja -nie znam roślinki,poczytam , bo cudna.Miłego wieczoru i deszczu na jutrzejszy dzień :hug:
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 07 Cze 2016 23:17 #478687

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Iwonko, mój ogród dopiero w pampersach i wiele do oglądania nie ma :unsure: U Ciebie rozmaitości w bród, to chętnie się zagląda i podgląda. Zawsze to wielka zachęta do działania :)

Świetne fotki. Romantyczne kadry. Potrafisz w nich wydobyć z ogrodu całe piękno. Brawo :bravo:

A zdjęcia 13, 14, i 15 są, jak obrazy. Bardzo inspirujące :)

Pozdrawiam cieplutko!
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 08 Cze 2016 17:59 #478902

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Iwona Twój sposób patrzenia na ogród to prawdziwa uczta i dla oczu i dla ducha :flower1:
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 12 Cze 2016 21:17 #480247

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Dzień dobry wszystkim buszującym w sieci, w serduchach cieplej, mecz udany, cel osiągnięty :bravo: , brawo dla naszych piłkarzy. Fajnie będzie oglądać kolejne :tongue2: . Ochłodziło się trochę, rośliny odpoczywają od upału, słońca mniej, właściwie od obiadu już wcale, ciekawe, jak u Was. I znowu muszę zadać pytanie: Czemu jutro do pracy :placze: .Dziś raczej różano - portretowo u mnie będzie, zapraszam na fotki i pozdrawiam gorąco :hug: :bye: . Zaczyna kropić, żeby tylko nie lało, jak z cebra, różę kwitną w najlepsze, First Lady powaliła mnie w tym roku, a zawsze na nią narzekałam, że się dusi, wiotczeje, a w tym sezonie :hearts: , dopiero ją poznałam :oops:

na dowód :tongue2:








Ina, Dorotka dzięki za odwiedziny, pozdrawiam serdecznie dziewczyny, masz rację Dorota - praca na przyjemności w sumie się przekłada :hug:
Sieriko to faktycznie nie Super Bowl, a co obstawiasz, bo ja nie mogę dość :jeez:
Kasiu, Adelko, Dorotko dziękuję Wam kochane za miłe słowa, pozdrawiam serdecznie :hug:

i reszta



katalpa, na każdej gałązce kwiat :dance:








zioła


cis David


szykuje się Chopin



berberysy


Grace- niezawodnie z perukami





drobniutkir kwiaty ślicznej Alby


specjalnie pod altana posadziłam jaśmin, żeby pachniało- niestety nie pachnie :rotfl1:



Hoopsi nie może wyprawidzić przewodnika ... i bardzo dobrze ;)






ślaz


urocza Artemis - setki kwiatów w koszyczku- boska






Edenka - wiadomo , skąd jej nazwa :hearts: - obfocona z każdej strony :tongue2:






Avalon







Pashmina





Bonica









New Dawn



Leverkusen








Chandos Beauty - nie potrzebuje reklamy, zapach odlotowy :lev:














perukowiec na tarasie robi tak B)









cudowny bukszpan




omieg






trzmiele nie wyciągają nosów z naparstnic




czosnek Magnum












White Queen


dobrego wieczoru, pa
Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2016 21:33 przez IwOnagn.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorcia7, Adela

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 13 Cze 2016 20:28 #480530

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Znowu kolejna porcja cudnych zdjęć :thanks: Avalon mnie oczarowała-u mnie kwitnie pierwszy rok,jest cudowna
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 13 Cze 2016 20:54 #480546

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No Iwonko ,po takiej porcji zdjęć wieczór na pewno będzie dobry .Piękny ogród zawsze zostawia pozytywne wrażenia .W jakim wieku jest Twój Brewer ? Ja mam dwa ,ale chyba się nie doczekam pięknego dużego drzewa .To najwolniej rosnące świerki ,jakie znam .Czy Twój też taki grzebuł ? :jeez:
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 13 Cze 2016 22:38 #480612

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Cześć Dorota zgadzam sie, co do Avalon, to przepiękna róża, niestety bardzo wrażliwa i delikatna, podatna na choroby grzybowe, pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :hug: W
Nowinko Brewera mam trzeci rok, a może czwarty, kupiłam szczep na allegro, dziś ma może z 60 cm. Wiem, że to malutko, ale ja i tak go widzę dużego :supr: , uwielbiam go, choć wcale nie przypomina jeszcze dorosłej formy, ciekawa jestem Twojego, pokaż :search: :hug:





Avalon


miłego wieczoru :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, zanetatacz, Adela

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 14 Cze 2016 09:48 #480688

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
W ogrodach nastał czas róż. Upajamy się ich zapachem i pięknymi kwiatami. Dobrze że nie ma upałów , to róże będą w dobrej kondycji.
Pisałaś , że Twój jaśminowiec przy tarasie nie pachnie. Niestety pełna odmiana tak ma , za to jaśminowiec o pojedynczych kwiatach odurza zapachem. Mój potfór pachnie na cały ogród. :)
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 14 Cze 2016 10:16 #480694

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
dorcia7 wrote:
Iwona Twój sposób patrzenia na ogród to prawdziwa uczta i dla oczu i dla ducha :flower1:

Tak, tak, tak :thanks:

Po obejrzeniu takich portretów różanych, nawet ten, kto mówi, że róże to nie jego bajka... napewno zmieni zdanie. ja deklarowałam, że z róż to już nic... a teraz bym chciała je wszystkie :happy:

Zapadły mi w pamięć Twoje berberysy... i na szkółkingu zjazdowym jednego sobie kupiłam :whistle:

Zresztą u Ciebie nawet chwasty są piękne :)
Ewa
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 17 Cze 2016 08:23 #481832

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Iwonko ślicznie,aż chce się spacerować.Piękne zdjęcia...Bardzo spodobała mi się miejsce na ognisko i zapewniam Cie , że u mnie będzie identyczne :silly: Ja mam trzy jaśminy.Jeden pięknie pachnie, dwa pozostałe to chyba jaśminowce bezzapachowe, ale za to cudnie kwitną.Miłego dzionka :hug:
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 17 Cze 2016 15:20 #482042

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Iwonko, piękne zdjęcia pięknego ogrodu!
Ja rownież zachwycam się First Lady, Artemisem, Pashminą,,,cudne różyce. Zachwyciły mnie białe orliki! Szukam takich od dawna, gdyby udało Ci się zebrać nasionka, byłabym wdzięczna za info :thanks:
Białe irysy cudne..długo je masz? Ja posadziłam wiosną białą odmianę, ale nie zakwitly.
A tulipanowiec będzie u Ciebie kwitl? Duzy jest?
Jakoś słabo się rozeznaję w topografii Twojego ogrodu i nie potrafię się po nim wirtualnie poruszać. Czy możesz wrzucić szersze plany?
Hortensja pnąca wymaga cienistego stanowiska i w zasadzie nie ma żadnych innych potrzeb, u mnie rosnie jak szalona, podpor mi brakuje..moze Twoja zbyt mocno przesycha? :think:
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 17 Cze 2016 15:22 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 17 Cze 2016 15:43 #482052

O BOZIU ........ ile tego PIĘKNA.......brak słów i tchu w piersi ........po prostu ...MIÓD , CUD , I ORZESZKI...... :supr3: :hearts: :bravo: :dance: PIĘKNIE !!!! Kolorystycznie i widać , że jest tak dopieszczona w każdym calu ...... :garden1: Tylko pogratulować i chylić czoło.... :flower1: :thanks:
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 21 Cze 2016 23:15 #483470

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witam, znów cały tydzień nie znalazłam czasu, żeby usiąść, jak ludzie i napisać parę słów :jeez: , zaglądam, czytam, podziwiam, cóż - czasu brak. Najpierw odpowiem na wpisy, później spektakl różany, bo róże w oczach lecą - jak nie upały, to teraz deszcze od rana do nocy i w nocy :jeez: , u mnie już dosyć, nie wiem, jak u Was, ale mogłoby już przestać padać. Fajnie, że mecz wygrany, miło będzie dalej się oglądało :) Pozdrawiam serdecznie, znowu partie fotek zostawię, jutro do Was pozaglądam, papa.
:(
Cześć Ina niestety u mnie róże bardzo dostały po kwiatach, deszczu za dużo. Jaśminowiec mój jeden - stary, wielki też na cały ogród pachnie, no cóż, nie sprawdziłam dokładnie odmiany, to mam teraz :hug:
Ave dziękuję kochana za komplementa, a co do róż, to też się zarzekałam i co? Nie wyszło. Wprawdzie nie mam ich zbyt dużo, bo tylko ok. 60, ale oko można zawiesić. z berberysów na pewno będzie Pani zadowolona, to piękne kłujaki, szkoda poprzestać na jednym :rotfl1: , pozdrawiam :hug:



Kasionku witaj kochana, ciszę się, że Ci się ognisko spodobało, bo przecież takie proste i roboty niewiele. Ważne , że spełnia swoja rolę i kiełbachę upiec można, a i z ogrodem nieźle się komponuje, Jaśminowców też mam kilka i wiele pachnących, ale na tym przy altanie bardzo mi zależalo :sad2: , trudno , pozdrawiam Kasiu :hug:
Kasia dzięki, że wpadłaś. Nasionka orlików postaram się utrzymać, jak się uda podeślę. Białe irysy, o które pytasz mam chyba ze cztery lata, ładne juz z nich kępy się zrobiły, a nie mają dobrze, bo słońca u mnie mało, na szczęście te jakoś się zadomowiły , bo nie wszystkim się udało. Tulipanowiec ma ok. 3 metrów i niestety nie kwitnie jeszcze :( Pewnie wiesz, że nie spieszy się do kwitnienia. Co do topografii ogrodu Kasiu, to niestety nie pomogę, bo nie ma u mnie szerszych planów :rotfl1: :rotfl1: , rośliny rosną na kupie i ciężko coś pokazać z daleka, postaram sie zamieścić parę fotek, może coś wypatrzysz :rotfl1: . A moja hortensja pnąca ma chyba za dużo cienia :tongue2: , może faktycznie ma za sucho, postaram się to zmienić, pozdrawiam :hug: .







Wiesiugrzesiu witam Cię gorąco w mojej ciasnocie ogrodowej, miło, że ogród Ci się podoba :hearts: , dziękuję i zapraszam. z tym dopieszczeniem , to lekka przesada, przyjrzyj się dobrze :rotfl1: :hug:

Na początek różanka, ponownie moje biało - różowe królewny, czasem jakaś morelka się wkradnie, a co tam :tongue2:

Artemis oszalała w tym roku :hearts:









Edenka






z Pashminą




że niby szersze plany :P









aralia - dziwne drzewko - jeden pień i żadnych bocznych - tylko wielkie liście :blink:




First Lady :hearts:







Avalon










Pashmina - królowa rabaty :hearts:










Biedermeier się szykuje



różne i plany szersze :P















świdośliwa - pyszna w tym roku :kiss:


katalpa - liście , jak berety





glediczja - delikatne i zwiewna






złotokap - strasznie się sieje






















dobrej nocy :bye:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mariath, Adela

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 21 Cze 2016 23:21 #483473

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wszystko tak piękne, zadbane że chyba nie siadasz często na lezaku czy przy stole ogrodowym.... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 22 Cze 2016 09:48 #483513

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Prawie Ci się udało, są szersze plany :happy:
Róże masz cudne. Musimy szybko się nimi cieszyć, bo przy zapowiadanych upałach zaraz nam omdleją ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.578 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum