TEMAT: Moje hostowe zmagania :)

Moje hostowe zmagania :) 29 Sty 2015 20:04 #334885

  • sarna
  • sarna's Avatar
Poll wrote:
Siberia wrote:
Ale to nie powód, żeby dokarmiać je młodymi pączkami drzew i krzewów, np. azalii i rododendronów :devil1: Chyba że ich jeszcze nie uprawiasz :whistle:

...że krzewy zagęszczają się a kiedyś przyjdzie taki dzień,że już nie wejdą do Jędrzejówki. :whistle: Co dziwne... wokół mojego ogrodu są łąki, pola uprawne, lasy i... nie ma śniegu. A one nadal przychodzą i wcinają moje Rh! :mad2: Wielkie połacie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy im nie wystarczają?

Bo one chyba przychodzą na deser :)
Wiem, że to jest wkurzające. Sama się denerwuje jak mi rośliny nie kwitną, ale nie poradzę. Tak mam.:)


Zielone okna z estimeble.pl

Moje hostowe zmagania :) 29 Sty 2015 20:07 #334886

  • Poll
  • Poll's Avatar
Ja też, niestety. :mad2: Dziś ściółkowałam korą z trocinami część azalii na wjeździe. W sumie, nie ma takiej, która nie byłaby uszkodzona. :mad2: Dobrze choć,że nasze hościska spią, bo dopiero by miały wyżerkę. :lol:
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2015 20:07 przez Poll.

Moje hostowe zmagania :) 29 Sty 2015 20:21 #334894

  • sarna
  • sarna's Avatar
Mam nadzieję, że jak hostki się obudzą, to sarenki będą sobie hasać po zielonych łąkach.

Moje hostowe zmagania :) 23 Lut 2015 12:31 #342737

  • makowa000
  • makowa000's Avatar
Witaj Sarna :)

Oj... będę tu wpadać :) bo już poczułam się tu jak u siebie :) Są moje kochane hosty , najmilsza choroba jak mnie w życiu dopadła . Lekarstwo na nią , znam tylko jedno ... następna hosta ( pomaga , ale na krótko ha ha ... )
Trochę przeraziły mnie ostatnio te wirusy , dużo poczytałam sobie o nich tu na forum ale myślę sobie ; bez paniki , damy radę ...bo jak by co :( to tyle tu fachowców , nie zostawią nas samych sobie z tym problemem i tu macham do nich listkiem hostowym :)( sztuczny to sztuczny ale hostowy )

Do następnego razu :bye:
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2015 12:32 przez makowa000.

Moje hostowe zmagania :) 23 Lut 2015 21:25 #342832

  • sarna
  • sarna's Avatar
:bye: Witaj Makowa :)
Już niedługo będziemy się cieszyć wychodzącymi z ziemi kłami :) Co do wirusów, na razie się nie martwię. Ja w ogóle jestem z tych co na zaś się nie martwią :lol: ale czujnym być trzeba :bye:

Moje hostowe zmagania :) 23 Lut 2015 22:24 #342848

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Wpadłam się przywitać :flower1: z przyjemnością będę kibicowac Twojej hościanej pasji. Zamówiłas juz jakieś nowe :lol: ?
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków

Moje hostowe zmagania :) 24 Lut 2015 13:09 #342936

  • sarna
  • sarna's Avatar
Witaj, :)
cieszę się, że wpadłaś do mnie :)
Co do nowości, nic nie zamawiałam. mam jeszcze w planach kilka olbrzymek na oku, ale muszę zrobić im dogodne miejsce miejsce ;)

Moje hostowe zmagania :) 24 Lut 2015 13:40 #342946

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Zawsze można wpakować młodocianą olbrzymkę na parę miesięcy do doniczki :funnyface: - jest radość z posiadania i czas na przygotowanie miejscówki :P
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków

Moje hostowe zmagania :) 09 Kwi 2015 18:52 #356492

  • sarna
  • sarna's Avatar
Witajcie :)
Odwiedzam Wasze ogrody aż wreszcie i do mnie przyszła wiosna :)

Lancifolia

P1090257.jpg


Sagae

P1090259.jpg


Wolverine

P1090258.jpg


Gold Standard

P1090262.jpg


Pozostałe jeszcze śpią. Ale jest też nie ciesząca mnie wiadomość. Ślimaki też już są :jeez:

Moje hostowe zmagania :) 24 Kwi 2015 18:48 #361167

  • sarna
  • sarna's Avatar
Wiosna cieszy :)

Lancifolia

h.lancifolia.jpg


Atlantis

h.atlantis.jpg


Fragrand Dream

h.fragranddream.jpg


Gold Standard

h.goldstandard.jpg


Katherine Lewis

h.KaterineLewis.jpg


Sagae

h.sagae.jpg


Undulata

h.undulata.jpg


Wolverine

h.Wolverine.jpg

Moje hostowe zmagania :) 24 Kwi 2015 21:37 #361267

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Sarno-Witam w Twym hostowym zakątku, ja też kiedyś zaczynałam od kilku host,myślę,że po 20 iluś sztukach to jest lekkie zauroczenie,po następnych to chyba już nie choroba a ...miłość?Jeśli tak można nazwać to ogłupiające wiosenne wypatrywanie kłów i póżniej cieszenie się kolorami na liściach.No,ale Ty jeszcze nie jesteś chyba aż tak chora?
W każdym bądż razie miejsca u Ciebie dostatek i możesz chorowac ;)
Twoje hostki już ładnie wydoroślały i cieszą oczy,gdyby tylko jeszcze tych ślimaków nie było :( To też mój problem z którym nie za dobrze sobie radzę,bo ich jest za dużo.Przesyłam pozdrówka :)

Moje hostowe zmagania :) 24 Kwi 2015 21:53 #361279

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
O rany, jakie wielkohosty :woohoo: :woohoo: :woohoo:

A Wolverine tak nietypowo 2 liście rozwija czy to kieł wystaje zza kła? :think: :think:

Moje hostowe zmagania :) 24 Kwi 2015 22:08 #361290

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ale wystartowały :bravo: swoje też codziennie sprawdzam :jeez: a nawet kilka razy dziennie :rotfl1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Moje hostowe zmagania :) 25 Kwi 2015 19:52 #361442

  • sarna
  • sarna's Avatar
Mieciu witam Cie bardzo serdecznie :) Nie, nie jestem aż tak chora, ale na pewno nie jest to mój ostateczny stan posiadania hostasków. W tym sezonie chcę zobaczyć jak będą się rozrastać i zaplanuję dopiero kolejne zakupy.
Co do ślimaków, to koszmar. Jak widać, lancifolia już nadjedzona. Od trzech tygodni ściągam z roślin maleńkie ślimaki. Ekologiczne sposoby walki z nimi nie pomogły i od ubiegłego roku sypię granulki. Inaczej pozbyłabym się wszystkich chyba roślin w moim ogrodzie.
Siberio to są dwa kły jeden za drugim, dobrze widzisz :search:
Krzysiu ja również sprawdzam co najmniej dwa razy dziennie :) Właśnie wróciłam z ogrodu i są kolejne :) Z trudem opanowuję się, żeby nie robić zdjęć, bo przecież co dzień sa większe o kilka milimetrów ;)
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2015 19:53 przez sarna.

Moje hostowe zmagania :) 25 Kwi 2015 20:37 #361460

  • halszka
  • halszka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 246
  • Otrzymane dziękuję: 296
Dzień dobry,
Widzę, że Twoje hosty w tym roku dadzą popis, kłów cała masa :) . Pięknie się już rozrosły, czytałam Twój wątek od początku.
Skąd ja znam to bieganie co chwilę do ogrodu i sprawdzanie, ile kłów już się pojawiło i o ile urosły :ouch: . Jestem początkującym hostomaniakiem, choć kilka hostek mam już dobrych kilka lat ale wtedy kupowałam po prostu hosty, nie mając pojęcia o rozmaitości odmian. Teraz ogarnęło mnie szaleństwo hostowe (bo na róże miejsca już brak :( ) i kolekcja pokaźnie wzbogacona :dance: .
Z przyjemnością będę obserwować, jak się Twoje piękności rozwijają.
Pozdrawiam :bye:
Pozdrawiam
Halina

Moje hostowe zmagania :) 27 Kwi 2015 10:20 #362161

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja na kły staram się patrzeć tylko o tyle, żeby ich nie rozdeptać w czasie pielenia :devil1:

Boję się, że przyjdą przymrozki, więc host nie tuczę pańskim okiem :funnyface:

Moje hostowe zmagania :) 27 Kwi 2015 11:57 #362189

  • sarna
  • sarna's Avatar
Halszko, róże powiadasz...muszę do Ciebie wstąpić popołudniową porą, bo róże to również moje ulubienice :)
Siberio jak się ma cudności na parapetach, to te pierwszynki, które wychodzą z ziemi już tak nie emocjonują ????

Moje hostowe zmagania :) 27 Kwi 2015 12:06 #362191

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Na parapetach i na balkonie :funnyface: oraz 40 idących w paczkach :silly:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.418 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum