TEMAT: Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 30 Kwi 2015 22:08 #363402

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Zapomniałam napisać, i pochwalić, miłośniczkę i pięknych róż i cudnych liliowców.
Jeż lubię i róże tych mam mniej i liliowce, tych trochę więcej, teraz włąśnie na tej rabacie liliowcowej kwitną mi tulipany :wink2: . :hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 08 Maj 2015 09:36 #366015

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Hej Sylwia :hug: dziękuję za odwiedziny i przepiękne skrętniki. Miło Was zobaczyć, szkoda ze czas ucieka między palcami i mamy go coraz mniej dla siebie.....ale niedługo wakacje :dance: i na pewno się zobaczymy :kiss3: Buziaki dla wszystkich!
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 11 Maj 2015 09:02 #367333

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Zaprasza na tarasy ,a sama się nie pokazuje :flower:Goście u bram ,a gdzie gospodyni ? Nie pochwali się jakimś nowym kwiatuszkiem .Sylwuś dzień dobry ,co u ciebie nowego ? :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 12 Maj 2015 07:07 #367719

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Nowinka wrote:
Zaprasza na tarasy ,a sama się nie pokazuje :flower:Goście u bram ,a gdzie gospodyni ?
:) :) :)
Poranne, słoneczne dzień dobry wszystkim, którzy zajrzęli i mnie nie zastali :garden1: Maj jest piękny :hearts: . Od jutra będę miała odrobinkę więcej czasu - mój przedszkolak się rozchorował :( i będę z nim w domu do piątku. Zdjęcia robię na bieżąco, ale wieczorami padam, stąd zaległości. Chyba zacznę łykać jakąś "energię" w pastylkach, bo kawa na tarasie nie wystarcza :think: :happy: .
Tak na szybko uśmiechnięte zdjęcia z Broją. W sumie te odwiedziny można by nazwać działkowym spotkaniem oazowym (dzięki Edytka :) ). Oczko rewelka, a z dzbanem najchętniej zrobiłabym kopiuj wklej, do mojego ogrodu, oczywiście :)

01-2.jpg


02-2.jpg


Wspaniałego dnia w ogrodzie Wam wszystkim życzę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 12 Maj 2015 07:20 #367723

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
O fajne takie spotkanka..Szkoda,że jakoś nie mam żadnego:(

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 12 Maj 2015 13:24 #367825

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Spotkanie ekstra :hug: szkoda, że takie krótkie!. Do następnego razu :bye:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 12 Maj 2015 13:28 #367826

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Miło Was zobaczyć, dziewczyny! :bye:
Ogrodnicze spotkania są zawsze bardzo energetyczne.
Ja dziś padam - ciśnienie spadło - więc spotkanie byłoby świetnym lekarstwem...
Pozdrowienia!

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 13 Maj 2015 15:51 #368215

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Aniu, szybko sprawdziłam, gdzie leży Twój ogród i niestety z lubelskiego do nas trochę daleko, ale jakbyś się kiedyś wybierała w Karkonosze to my z Edytką możemy szybciutko jakiegoś działkowo-ogrodowego grilla zorganizować :)
Aguniado, mam nadzieję, że dzisiaj już lepiej z ciśnieniem. Dobre samopoczucie w maju ważna rzecz :lol: Moje ciśnienie też zawsze niziutkie, z chęcią fundowałabym sobie drzemkę każdego popołudnia, ale szkoda dnia.
Edytka, prowadzę z Andrzejem pertraktacje w sprawie oczka, póki co idzie ciężko :( Marzą mi się lilie wodne, więc ostatecznie dopnę swego.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 14 Maj 2015 10:45 #368542

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Mieczyki posadzone :) . Obrane z łusek leżakowały w pudełkach. Zaprawiłam na wciornastki i choroby grzybowe, wysuszyłam i do ziemi. Trochę się martwię, bo podczas sadzenia trafiłam na tunele nornic. Miejsce wybrane i przygotowane, przeniesienie na inną rabatę nie wchodziło w grę, zresztą przed nornicami nie ucieknę, jak mają zjeść, to zjedzą. Co ja piszę :jeez: Nie zjedzą i wyprowadzą się z mojego ogrodu, już a się o to postaram :evil:
A kwitnienie będzie bajeczne - ponad sto cebul, ok 40 odmian :hearts:
29-2.jpg


37.jpg


38.jpg


155.jpg


156.jpg


Muszę się jeszcze z Wami podzielić moją liliowcową radością. Kto mnie lepiej zrozumie :) ? W ubiegłym tygodniu przyszła paczka z nowymi odmianami. Cieszyłam się jak dziecko. Moja córka miała ze mnie niezły ubaw. Mama-wariatka dostała jakieś liście i się cieszy :happy3:

158.jpg


157.jpg


160.jpg


Jeszcze kilka zdjęć z ogrodu:

136.jpg


140.jpg


141.jpg


146.jpg


147.jpg


148.jpg


146-2.jpg


87-2.jpg


154.jpg


151.jpg


Kwitnące jabłonie są przepiękne. Nasza papierówka zakwitła po raz pierwszy. Liczymy na jabłka, póki co przymrozków nie było :)
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2015 10:57 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, broja

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 14 Maj 2015 12:58 #368597

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Piękne rabaty uwielbiam takie zakola, a wariatów działkowych nie brakuje tutaj chyba wszyscy zaproś Alunie niech się zarazi :happy4:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 14 Maj 2015 18:34 #368676

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Przyszłam posiedzieć na tarasie z pączkami serowymi które przed chwilą usmażyłam:)
To będzie mieczykowe lato - musisz wazony szykować.Ja też parę sztuk wsadziłam

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 14 Maj 2015 23:02 #368862

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Edytka, myślę, że dziewczyny chcąc nie chcąc zarażą się ogrodem. Fioł mamy to dla nich coś naturalnego i mimo że nie bardzo chce im się pomagać, to kiedyś już na swoim, będą biegać z taczką po ogrodzie jak się patrzy. Ogród w żyłach, znaczy moja krew :devil1: Ala na polskim podczas gry w państwa-miasta podawała w rubryce "rośliny" nazwy odmianowe :rotfl1: , a Adaś (3,5 roku) mówi o mnie "mamo, Inka wesła w twoje ilysy". No i Zosia... Zosia powtarza mi od czasu do czasu "ale u nas pięknie" :hearts: , chociaż naszemu ogrodowi do pięknego daleko.
Ola, wskoczyłam szybko w Twój wątek kuchenny i tu niespodzianka - Twoje pączki serowe prawie jak moje obwarzanki. Narobiłaś mi smaka, jutro będę smażyć. Chociaż nie, w sobotę. Jutro potrzebuję dnia odpoczynku po dzisiejszych krokietach :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, Zuza

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 15 Maj 2015 13:41 #368977

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
a Adaś (3,5 roku) mówi o mnie "mamo, Inka wesła w twoje ilysy" I jak tu nie kochać takiego słodziaka! :kiss3: Buziaczki dla niego i szybkiego powrotu do zdrówka mam nadzieję, że to nic poważnego :flower1:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 17 Maj 2015 11:37 #369701

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dzień dobry :kiss3: Niedzielna kawka na tarasie fajna sprawa .Fajne miałyście spotkanie ,tylko pozazdrościć .Takie ilości cebul ,to ja tylko w ogrodniczym widziałam .Jak one wszystkie zakwitną ,to widok będzie niezapomniany :flower2:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 17 Maj 2015 12:27 #369732

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Coś śladami Nowinki-Ewy dzisiaj chodzę :comp:
100 cebul, to będzie widok :search:
Jak oponki?
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2015 12:27 przez Aszka.

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 23 Maj 2015 16:02 #372258

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
:flower1:
Dzien dobry Sylwio , Masz racje najpiękniejszym miesiącem jest maj, Soczysta zieleń , jest tak piękna że tylko patrzeć i podziwiać . Zakupy były bogate , tylko trzeba dużo zdrówka aby to ogarnąć Każdy ogród jest piękny ,każdy ma swój charakter , bardzo cieszy bo to dzieło naszych rąk i ciężkiej pracy . Pozdrawiam OLGA :bye:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 23 Maj 2015 19:19 #372319

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Sylwio, ślicznie już u Ciebie, u mnie nareszcie rozplantowana ziemia i pomalutku mogę zacząć działać.Róże od Ciebie ślicznie rosną, nawet ta mniejsza powinna dać sobie u mnie radę. Jak zrobię im zdjęcie to wstawię u siebie w wątku.
Pokaż zdjęcie krzyżówkowego skrętnika, ciekawa jestem jego koloru.

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 28 Maj 2015 13:44 #373987

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Hejka ja tu na kawkę, a tu gospodarza brak :flower1:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.427 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum