TEMAT: Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 18 Kwi 2015 17:20 #359360

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
Witaj Sylwio :flower1: zakupów moc ,cieszy bardzo jak przychodzi paczka z roślinkami .Sylwio u Ciebie dużo pięknych prymulek bardzo lubię te wdzięczne kwiatuszki ,ale u Mnie nie rosną ziemia jest gliniasta pozdrawiam Olga :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 18 Kwi 2015 21:38 #359459

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Sylwia wyczytałam, ze planujesz zakup powojników są w biedronce od wczoraj w promocji 6,99zl kupiłam 4 szt wpadaj i kupuj piękne zdrowe! :drink1: zdrówko Wasze i mojego męża 39 latek mu stuknęło..... :rotfl1: jeszcze rok i będę obserwować czy zamieni się w osła czy w lwa :happy4:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 19 Kwi 2015 11:41 #359591

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Wpadłam na kawkę na tarasie :drink1: Zabrałam ze sobą gruby koc , bo choć słoneczko dziś raczyło wyjść zza chmur to nadal jest chłodno ( przynajmniej u mnie ). Liczę więc na ..."kawkę z prądem " ;)
Czytałam o planowanych powojnikowych zakupach - kupuj, wkopuj, pielęgnuj, a gdy zakwitną to wpadnę i sobie chociaż popatrzę , bowiem u mnie powojniki jakoś marnie rosną...

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 19 Kwi 2015 20:41 #359811

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Ewelinko to chyba wina zakwaszonej ziemi one ponoć tego nie lubią :bad-idea: ale za to rododendrony to mistrzostwo świata!



Sylwuś nie szalej :ouch: bo można na grabie nadepnąć w tym szale- spokój tylko spokój może Cię uratować :dance:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 20 Kwi 2015 19:54 #360155

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Prawdopodobnie masz rację . Co prawda sadziłam powojniki w spore doły z dobra ziemią , podsypywałam popiołem ( bo ponoć im to służy) ale ... rosną marnie , a kwitną nienachalnie...No nic , nie można mieć wszystkiego :placze:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 20 Kwi 2015 21:18 #360197

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Bardzo ładne masz pierwiosnki, tyle różnych kolorów :woohoo: zastanawiam się czemu mam tylko jednego :think:
Jak zakwitną te wszystkie liliowce i róże, to będzie piękny widok :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 21 Kwi 2015 23:32 #360542

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Edytkaaaaaa!!! Wołam Cię a Ty już pewnie o tej porze w przestrzeni nie wirtualnej a realnej. Właśnie doczytałam, że Krakowiak obchodził urodziny... Szukam w emotikonach jakiegoś alkoholu, a tu tylko ta moja kawa i kawa. Uściskaj go zatem od nas i przekaż spóźnione życzenia. Nadrobimy ;)
Właśnie dzisiaj rozmawiałam z sąsiadką o tym, że niedługo powojniki będą w Biedronce a tu się okazuje, że już. Ciekawe czy coś dla mnie zostanie. Zakupy mam do wypłaty wstrzymane :think:
Ewelina, rewelacyjne określenie kwitnienia "nienachalne" :happy3: , ja znalazłabym przykład przeciwieństwa w moim ogrodzie - śliwa japońska kometa, zdecydowanie kwitnie nachalnie, jest cudownie oblepiona paczkami (jak zakwitnie sfotografuję). Niestety owocowanie nie jest nawet nienachalne :placze: , w ogóle go nie ma - kwiaty przemarzają :( . Mam plan ubrania kilku gałęzi w rękawy na mroźne noce, które na pewno u nas będą, może doczekam dzięki temu choć jednej śliweczki. A wracając do powojników dobrze, że napisałaś o tym popiele. Właśnie dogasa w kominku, jutro zabezpieczę popiół, zanim trafi do kosza. Może to być ostatnia okazja, bo w pokoju niemiłosiernie gorąco i Andrzej pewnie już nie będzie chciał palić. Mam do Ciebie prośbę, znasz się na kwasolubach, podpowiedz kiedy wysadzać azalię marketową do ogrodu. Kwiaty jeszcze trzyma, ale już takie wymęczone.
Olga, czy pisałam u Ciebie w wątku, że mieszkam 5 km od daliowej plantacji p. Stanisława? Gdzieś chyba pisałam albo planowałam pisać :club2: W każdym razie wybieram się w tym sezonie, może uda się obejrzeć kwitnące pole.
Gabriel, z tymi pierwiosnkami, to sama nie wiem, kiedy się ich tyle nazbierało. Nie rzucały się w oczy, kiedy były porozrzucane to tu to tam. Wiosną zebrałam wszystkie i dałam na obwódki. Wygląda to dobrze, póki co :)
Dzisiaj ogłosiłam sąsiedzki konkurs dyniowy, jutro zdjęcia z pierwszej edycji.
Dobrej nocy i słonecznego poranka :)
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2015 07:33 przez . Powód: usunięto kilka słów na prośbę autora wątku

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Kwi 2015 07:20 #360559

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Zajrzałam pijąc poranna kawę, a tu piękna wiosna u Ciebie :woohoo: . Też w tym roku naszły mnie powojniki i wloką się za mną, wloką... Nie mogę się tego ogona pozbyć :happy3: Zakochałam się w Marii Skłodowskiej Curie i tłumaczę sobie :hammer: , że powojniki to nie do mojego ogrodu.
Pytasz o sadzenie azalii marketowej do ogrodu - jeżeli to jest ta co na zdjęciach na poprzedniej stronie to obawiam się, że możesz ją wystawić, ale tylko w doniczce i na zimę do domu. Ale mogę się mylić :whistle:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Kwi 2015 07:46 #360564

  • 's Avatar
Ślicznie wyglądają powojniki na obwódce.Pierwiosnki na naszej polanie zapoczątkowała e-Genia i właściwie zbytnio nie zwracałam na nie uwagi ale w tym roku postanowiłam to Zmienić,kilka odmian już zamówiłam ale myślę,że nie będzie to ostatnie zamówienie :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Kwi 2015 19:18 #360688

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
:hearts:
WITAJ SYLWIO pisałaś że mieszkasz na rzut kamieniem od pana Stanisław ,Ja chyba też wybiorę się jesienią. Podobno można kupić prosto z pola ,jakie się chce pozdrawiam Olga :flower1:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 25 Kwi 2015 13:35 #361391

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Ewelina wrote:
Flora wrote:
Ewelina, rewelacyjne określenie kwitnienia "nienachalne"



Sformułowanie "nienachalnie" zapożyczyłam od ... Marii Czubaszek. Ona mówi o swojej urodzie ,że "jest nienachalna" , co mnie rozwala kompletnie :)

Popiół faktycznie warto dać pod rośliny, też pod powojniki, i w zasadzie pod wszystko, co nie lubi kwaśnej ziemi (popiół odkwasza).

Marketowa AZALIA powiadasz - to zależy jaka. Jeśli z tych "domowych" , pędzonych i kwitnących już zimą, to poczekałabym co najmniej do poł. maja.Ale jeśli taka z placu , rosnąca sobie na świeżym powietrzu , to śmiało możesz posadzić ją do gruntu już teraz.
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2015 13:36 przez Ewelina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 26 Kwi 2015 23:55 #362049

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Olgo, Romo, Affo, Ewelino dzięki, że do mnie zaglądacie (sama nie mogę znaleźć na to czasu). Wstawię kilka zdjęć i idę spać, inaczej oczy będą mi się zamykać podczas zaplanowanych rewizyt przy porannej kawie (czyli jutrook 6.00 :) ). Już się nie mogę doczekać :drink1: .



57.jpg




80.jpg


90.jpg


69.jpg


85.jpg


86.jpg


93.jpg


93.jpg


Parapety :hearts: :

95.jpg


100.jpg


97.jpg


99.jpg


98.jpg


I powrót do ogrodu:

60.jpg


61.jpg




62.jpg



75.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2015 00:05 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 27 Kwi 2015 07:09 #362082

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Ciąg dalszy wczorajszych zdjęć.
U Maryjki już wiosennie:

89.jpg


Pierwsze kwitnienie papierówki:

87.jpg


88.jpg


I śliwa...

91.jpg


Czereśnia też ma kilka kwiatków:

66.jpg



A to już nasza Inka:

64.jpg


68.jpg


67.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Amarant

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 27 Kwi 2015 07:19 #362085

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Sylwiu :hug: Wpadłam na kawkę z własną :coffe: Może jakie ciacho by się znalazło .Jestem po obchodzie Twoich włości ,wszystko piękne i wiosenne .Pochwalę szczególnie doniczkowe .Piękne kolorowe skrętniczki :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 27 Kwi 2015 07:33 #362090

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
:bye: przysiadam ale za ciasto dziękuję :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 28 Kwi 2015 10:59 #362533

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Ale masz łądną wiosnę :)
Skrętniki cudnie ci kwitną.Czy one długo kwitną tz. utrzymują kwiaty ??
Maryjka śliczna .Masz ją w ogrodzie ?.Ja mam na ścianie domku,rzeźbę - kapliczkę ;)
Ostatnio zmieniany: 28 Kwi 2015 10:59 przez anabuko1.

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 28 Kwi 2015 11:50 #362548

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Sylwio... :ohmy:
No to teraz wpędziłaś mnie w zakłopotanie... ogród w wiosennej odsłonie no niebo w gębie... aż chce się wypić poranną kawkę w taki otoczeniu...
Kochana co ty robisz z trawnikiem czym ty go karmisz, że jest taki cudowny... mój to pożal się panie ... chwast na chwaście i chwastem poganiał... skończy się chyba w tym roku na glebogryzarce i wysiewie nowego... ach co za zieleń u Ciebie...

Parapetówka no istny szał...

No to czekam na tę kawusię na tarasie he he he
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 28 Kwi 2015 12:20 #362559

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Sylwuś ale się rozbuchało u Ciebie :jeez: widzę, że róże też jeszcze słabo ulistwione, potrzeba wilgoci i słonka :garden1: Inka szaleje....Buziaki dla całej rodzinki :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.343 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum