TEMAT: OGRÓD U STÓP KLASZTORU

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 20:56 #332311

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Alinko, jak ja się cieszę, że zawitałaś do Oazy. :dance: Będę mogła podglądać kolejne znajome widoki i czerpać inspirację z Twoich mistrzowskich rabat.
Twoje lawendy i jeżówki w ciągu jednego sezonu rozrosły się w kępy imponujących rozmiarów.
Założysz tutaj wątek sprzedażowy??? Bo już upatrzyłam sobie conieco u Ciebie, a na Fo odebrali mi możliwość pisania w dziale wymiany i zakupów.... PW też mam zablokowany.
Pozdrowienia z Borów. :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2015 20:56 przez constancja.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 25 Sty 2015 02:33 #333124

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Teraz wszystko rozumiem ..to wy tu jesteście ...a ja z przykrością patrzyłam jak mi znajomi z fo. poznikali.

Witam z otwartym sercem. muszę tylu was odwiedzić .nie miejcie za złe że mało wpadam do was ..kompletnie nie czasowa jestem ..ale jeszcze ciut i będę

ANDRZEJEK..przypomnij czy ja od ciebie mam bergenię sercowatą ?....chyba tak .

JO 37hosty kupuje tylko duże .u mnie duża przestrzeń więc te śliczne maleńkie kompletnie się gubią w gąszczu pilnuje teraz wielkości roślin ,to równie ważne jak dobrze dobrana kolorystyka .


AGROS
Pamięć na piątkę .a ja dobrze pamiętam jak szukałaś mojego ogrodu tuż pod klasztorem ...tymczasem klasztor jest niejako tłem dla ogrodu ale stoi sobie na górze a ja cichutko na dole ...czy wyobrażasz sobie że ze skarpy ciągle nie jestem zadowolona ?...znowu coś tam pomącę na wiosnę ,ale już nie dużo . nie raz czytałam jak trudno dobrze zagospodarować skarpę i nie brałam tych słów na serio ..tymczasem to jedyne miejsce gdzie nie mogę sobie dobrać odpowiednio roślin.....normalnie twórcza praca na okrągło ...co stworze to zburzę i tak w kółko.


CONSTANCJA
Coni pochlebiasz mi ....tak mi sie czasem wydaje że to nasze aparaty poprawiają nieco wygląd ogrodu ..choć znam takiego szelmę , co mi ciągle mówi że mam fotki jakby mi się nie chciało aparatu trzymać ....no i ma racje .bo fotograf ze mnie żaden ....
co do wątku sprzedażowego to jak najbardziej ..jak się zadomowię to was skuszę może na małe co nie co :flower1:
z komponowaniem to zawsze jest trudność . ślęczę nad tym nie raz godzinami w nałóg wpadłam bo dymię przy tym jak komin i dopiero jak mi się mózg zaczadzi to coś uda się wymyślić. na wiosnę następna zmiana .wyrzucam rozplenicę moudry z angielki ...za dużo miejsca zajmują a traw już u mnie za dużo ....ta rabata będzie bez trawy


przerabiana 100 razy skarpa od 2009r.do 2014


IMG_0342.jpg


IMG_0381.jpg


IMG_0004.jpg


IMG_0903.jpg


IMG_2396.jpg


IMG_2735.jpg


IMG_2733.jpg


IMG_5458.jpg


IMG_5462.jpg


IMG_5465.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, chester633, Ewogrod, VERA

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 25 Sty 2015 09:31 #333138

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Alinko ja ci dam szeme :rotfl1: ja aniołek jestem :fly: ale teraz masz taki sprzęt ze wszystkich wimieciesz :rotfl1: Widzisz namówiłem ciebie do założenia tutaj wątku i spotkałaś tutaj tylu znajomych :)czasami mam racje :rotfl1:

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 25 Sty 2015 21:54 #333588

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Kondzio ,wiesz że twoje uwagi są dla mnie zawsze bardzo trafne i cenne ..znasz mnie ...mnie nie wkurzysz ....nie ma szans
Załączniki:

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 25 Sty 2015 22:03 #333603

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Alu, a co Ci się w tej skarpie nie podoba? Jak ją sobie wyobrażałaś i jaki efekt chciałaś uzyskać?

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 25 Sty 2015 22:29 #333618

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Pamiętam Twój ogród, jest przepiękny i na dodatek pięknie położony, pozdrawiam gorąco. Pierwszy raz u Ciebie zobaczyła winobluszcz na energetycznym słupie, pomyślałam sobie wtedy, że i swój tak załatwię, bo mi w domu przed oknem kuchennym wystawili fachowcy, i mam teraz fajny słup ( jeśli można tak powiedzieć), pozdrawiam.

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 25 Sty 2015 22:52 #333629

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Z takimi rabatami , z takim zestawem roślin na pewno miłośników Ci nie zabraknie w FO........

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 25 Sty 2015 23:12 #333632

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
CONSTANCJA
wiem że może na fotkach tych defektów aż tak nie widać ,ale te małe berberysy miały być jedna wielką plama ,tymczasem słabo rosną bo skarpa jest sucha .
ja nie mam w ogrodzie nawadniania ,więc dodatkowy -
kule z Danica wypadły bo po 13 latach w lecie wyrzuciłam je ..szybko się starzeją . dodatkowo śnieg w zimie całkiem je splaszczał ..masakra .
górą posadziłam cisy ..też cień z domu obok osłabia wzrost itp. ...nie będę na pewno całkiem przerabiać ale nic nie posadziłam na miejsce thuj danica i zamiast kulek stoi puste miejsce ...nie mam sensownego pomysłu a nie chcę żeby tawuła stanowiła całość....czymś ja powinnam złamać ...i takie tam moje rozterki .
jałowce co roku sukcesywnie piłą obcinam coraz to je zmniejszając i maja wyjść chmurki topiary ,które kiedyś wylukałam w angielskim ogrodzie ...i tak ciągle czekam na efekt a tu NI MA

IWONAGM

No niestety chyba ten winobluszcz to na pergoli nie na słupie ...choć ja już tak z tymi roślinami kombinuje że głowy sobie uciąć nie dam że nie miałam na początku .....ale chyba nie ...choc pomysł u mnie cały czas na tapecie bo słup jest i na pewno nie zniknie .pozdrawiam .słup koniecznie obsadż ...może i ja w końcu sie zdecyduję .


SIERIKA

bardzo dziękuje za te słowa ...choć przyznam szczerze że nie szukam poklasku ... raczej forum dla mnie to encyklopedia pomysłów i doświadczeń ...a fotki muszą być co by nas tu coś trzymało .....

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 26 Sty 2015 00:00 #333644

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
W każdym porządnym wątku nie powinno zabraknąć róż ,bo zbyt je wszyscy kochamy żeby je pominąć ...



IMG_3998.jpg


IMG_4008.jpg


IMG_3966.jpg


IMG_3738.jpg


IMG_3771.jpg


IMG_4020.jpg


IMG_4059.jpg


IMG_4069.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 26 Sty 2015 00:22 #333647

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Alinko, miło mi Cię powitać na naszym forum, które - mam nadzieję - będzie dla Ciebie miłym miejscem przebywania wśród pasjonatów takich jak ty. Co prawda ja nie ogrodowa jestem, ale jak Bóg pozwoli i szczęście dopisze, to ja też kiedyś będę miała swój kawałek raju pod niebem. Więc jeśli pozwolisz, będę wpadała co jakiś czas do Ciebie, by podglądać Cię w twoich pomysłach i metamorfozach ogrodowych. Serdecznie Cię pozdrawiam i czekam niecierpliwie na kontynuację twojej ogrodowej pasji. :) :flower2:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 26 Sty 2015 22:08 #333923

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Krysiu wpadaj ile zapragniesz ....z inspirowaniem być ostrożna ..ogród ma wyrażać ciebie ..ale masz racje można się inspirować ...dopasuj tylko te pomysły które są ci bliskie sercu
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 27 Sty 2015 22:28 #334240

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Zime w ogrodzie mamy to i fotki zimowe .bardzo mnie ten stan cieszy bo to także dla zdrowotności naszych roślin mróz i śnieg ..
IMG_0390.jpg


IMG_0347.jpg


IMG_0390_2015-01-27.jpg


IMG_0405.jpg


IMG_0417.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 27 Sty 2015 22:32 #334244

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
plewiłaś dzisiaj :rotfl1: Zdjęcia robiłaś nowym aparatem :think:
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2015 22:33 przez Kondzio.

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 27 Sty 2015 22:35 #334248

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Witaj Alina, co to za róża na szóstym zdjęciu, jasny róż?

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 27 Sty 2015 23:06 #334272

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
IMG_4156.jpg


IMG_4157.jpg


IMG_0414.jpg



Bożenko to new Down . co roku obiecuje jej że aut ,ale w tym roku zaszalała tak że mnie zaskoczyła .śmieciuch okropny z niej . nie myśl że jest jakaś do niczego . to ładna róża tylko złe jej miejsce dobrałam .bardzo wysoko się pnie a ja ja posadziłam przy metrowym obelisku .tam musi być coś niskiego ...źle mi się kosi koło niej .
jednak polecam ją z całego serca .nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek chorowała ....trzeba tylko dla niej wysokie podpory
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2015 23:07 przez alina.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 28 Sty 2015 08:54 #334313

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Mam podobną różę rabatową. Podejrzewam, że jest to zaszczepiona New Down jako wielkokwiatowa.

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 29 Sty 2015 00:47 #334573

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
jeśli szczepiona to może być wszystko . znam pana który szczepi nawet te z wiaderka z biedronki ..tak i to fakt .ale jeśli jest piękna to czy to ważne co to za jedna ....podziwiaj i wyłącz myślenie ...
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 29 Sty 2015 21:42 #334939

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
W ogrodzie można pielęgnować nie tylko kwiatki ...



IMG_5017.jpg


IMG_0333.jpg


IMG_0437.jpg


IMG_0435.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Jo37, Bozi, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.365 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum