TEMAT: OGRÓD U STÓP KLASZTORU

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 29 Sty 2015 22:49 #334975

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Alinko, ze starego forum nie pamiętam tego gołębnika. Miło znów "kuknąć" do ogrodu u stóp klasztoru.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 30 Sty 2015 22:47 #335361

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Romek za to ja pamiętam twój dokładnie ....gołębniki się rozbudowały . M.ma tez swoją pasję .

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 30 Sty 2015 23:55 #335388

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Alinko, to jak będziesz chciała mi wiadomość przesłać, a net ci się popsuje, to latających listonoszy masz tuż pod ręką. :happy: :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 31 Sty 2015 00:07 #335393

  • arti4791
  • arti4791's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witam .Zazdroszcze takich widokow i rabat . Calkiem serio . Wydawalo sie ,ze u mnie jest calkiem ladnie ale to widac reke ogrodika

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 31 Sty 2015 09:38 #335412

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Jak ja się cieszę na znajome widoki... Faktycznie, coś w tym jest,że w każdym ogrodzie widać charakter właściciela. Co z tego,że napatrzymy się na jakieś zdjęcie, kiedy przechodząc do realizacji wychodzi nam i tak coś naszego. W moim przypadku , dalekie od ideału najczęściej. Ale z drugiej strony ma to też swoje dobre strony, bo ile jeszcze możliwości przed nami. Najgorszy stan dla takich forumowych ogrodników, to chyba fakt , że osiągnęli stan idealny i już nic nie można zmienić. Jeśli jesteśmy jeszcze na początku tej drogi, to ile możliwości przed nami. Zastanowiłam się , co Ty piszesz o Danicach. Ja planuję je- od chyba dwóch lat
jako szpaler wjazdowy do garażu znajdującego się przed domem. A ty piszesz,że swoje wyrzuciłaś? Więc co proponujesz? Berberys jakowyś?Pozdrawiam Aga

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 31 Sty 2015 12:22 #335452

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Alinko ściągnęłaś mnie chyba tymi różami do siebie :rotfl1: bo masz wątek już jakiś czas a ja jeszcze tu nie byłam.
Nawet nie bywałam u Ciebie na FO więc tym bardziej będę zaglądać, podziwiać i dzielić się swoją mizerną wiedzą. :drool:
Zaskoczył mnie u Ciebie taki wielki areał no i te gołębie :supr3:

New Dawn mam dwie, śmiecą regularnie ale te płatki na ziemi są śliczne, no i wiem że nie muszę ich obrywać zaschniętych z pędów co ułatwia ich pielęgnację. :tongue2:

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 31 Sty 2015 15:10 #335489

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Jaki berberys, bukszpan-chciałam powiedzieć.Aga

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 01 Lut 2015 22:20 #336132

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Kerstin2309 wrote:
Alinko, to jak będziesz chciała mi wiadomość przesłać, a net ci się popsuje, to latających listonoszy masz tuż pod ręką. :happy: :)

Krysiu żeby one jeszcze latały swobodnie M. jak je wypuści to biedne w kółko latają że można zawrotów głowy dostać

arti4791 wrote:
Witam .Zazdroszcze takich widokow i rabat . Calkiem serio . Wydawalo sie ,ze u mnie jest calkiem ladnie ale to widac reke ogrodika

Arti tak całkiem serio to ze mnie taki ogrodnik jak ....no nie kończę lepiej .ale i tak kocham ogród swój bo sama go stworzyłam bez projektu ,bez ogrodnika ,bez pojęcia ,bez wiedzy ,a na końcu bez ładu i składu i do dzisiaj poprawiam .ale mój ci on ....mój :ouch:

agaros wrote:
Jak ja się cieszę na znajome widoki... Zastanowiłam się , co Ty piszesz o Danicach. Ja planuję je- od chyba dwóch lat
jako szpaler wjazdowy do garażu znajdującego się przed domem. A ty piszesz,że swoje wyrzuciłaś? Więc co proponujesz? Berberys jakowyś?Pozdrawiam Aga


Aga Danica szybko się starzeje . ja i tak co roku formowałam ,więc 10 lat wytrzymały ,ale nie polecałabym ich nikomu .
co w zamian ?.....np. suchodrzew chiński .berberysy ..owszem ale dobrać dobrą odmianę -niska no chyba że chcesz wysoki szpaler.
bukszpany ?...długa perspektywa ...lista jest dłuższa ale żeby ci dobrze doradzić musiałabym widzieć miejsce ,gdzie ma szpaler być posadzony ...szukam ..ale nie masz wątku ...czy źle szukam ?.na drugim planie dałabym trochę wysokich traw .

edulkot wrote:
Alinko ściągnęłaś mnie chyba tymi różami do siebie :rotfl1: bo masz wątek już jakiś czas a ja jeszcze tu nie byłam.
Nawet nie bywałam u Ciebie na FO więc tym bardziej będę zaglądać, podziwiać i dzielić się swoją mizerną wiedzą. :drool:
Zaskoczył mnie u Ciebie taki wielki areał no i te gołębie :supr3:

New Dawn mam dwie, śmiecą regularnie ale te płatki na ziemi są śliczne, no i wiem że nie muszę ich obrywać zaschniętych z pędów co ułatwia ich pielęgnację. :tongue2:

Maja u mnie cały problem z new down polega na tym że za bardzo rosnie wysoko a obelisk jest dla takiej do 2m. miała być kaskada kwiatów a jest korona cierniowa ....wiesz jednak nie podjęłam ostatecznej decyzji bo jak podejrzałam sobie fotki to w całości ta kompozycja podoba mi sie a teraz jak wierzba płacząca wypadła z angielki to mam tyle miejsca że nawe tta korona cierniowa mi nie przeszkadza .

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 01 Lut 2015 22:52 #336142

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Róże wam pokazałam i bardzo elegancko ...nie podpisałam . oczywiście poprawię się i więcej tego nie zrobie bo wiem że jak je oglądam u was to dobrze jest wiedzieć co się ogląda .

BONICA



IMG_3983.jpg


IMG_3986.jpg


CHOPIN

IMG_3994_2015-02-01.jpg


GOLDELSE


IMG_4012.jpg


CHOPIN I COTTAGE ROSE


IMG_4015.jpg



QUEEN OF SWEDEN


IMG_4074.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 23:03 przez alina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 01 Lut 2015 23:20 #336153

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
róż cd.

ALOHA


IMG_4102.jpg


FLAMANTATZ


IMG_4112.jpg


fRESJA


IMG_4126.jpg


SUVENIR OF BADEN-BADEN


IMG_4131.jpg


CHARLES AUSTIN


IMG_4134.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, VERA

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 02 Lut 2015 04:18 #336165

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Wszystkie piękne.
Pozdrawiam,Joanna

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 06 Lut 2015 15:14 #337749

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Znowu coś na listę chciejstw- ten Twój czerwony Flamantanz. Odnośnie wjazdu- nie mam w tej chwili fotki, wrzucę jak się coś zazieleni. Na tą chwilę nie nadaje się na forumowy widok. Ale perspektywy-jak na moje tępo - co najmniej na kilka lat. Mój wątek Nad Kamienną pod lipą. Założony kilka tygodni temu, z dużą dozą nieśmiałości. Bardziej to był impuls niż przemyślana decyzja. Zapraszam, może rozpoznasz swoje trawki. Chyba tylko Zebrinus mi padł, nie wiem dlaczego.
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2015 15:15 przez agaros.

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 07 Lut 2015 01:52 #338001

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Że masz piękny ogród o tym wiem od dawna, ale jakoś dotychczas nie dotarła do mnie informacja o tym, że hodujesz nie tylko zjawiskowo cudne róże ale i ...gołębie . Zdradź, czy to Twoja pasja , czy kogoś z domowników?

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 07 Lut 2015 09:10 #338013

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
I znowu coś co mogę oglądać tylko u innych, pewnie dlatego tak się nimi zachwycam.
Alino piękne róże :bravo:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 08 Lut 2015 13:04 #338436

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
EWELINA gołębie to pasja mojego męża .
Ja jednak przyklaskuje, bo ptaki chętnie podziwiam w wolierach . to wyjątkowo stara zapomniana rasa - gołębie staropolskie .
cieszy mnie że ma swoja pasję ,bo nie mamy oboje czasu na ględzenie i narzekanie .
razem pracujemy i to jest dla nas odskocznią od siebie ...

KRZYSIA ale dlaczego u innych ...zaraz zaraz ..proszę się wytłumaczyć . nie wierz mitom że to wyjątkowo trudne rośliny do uprawy . trudności z nimi jak z każdą inną rośliną . na wiosnę przyciąć .pod nawozić leciutko a potem czasem prysnąć -raz na rok to nie wiele

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 08 Lut 2015 13:40 #338447

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Krzysiu dla ciebie azalia pomarańczowa Klondyke -to bardzo popularna odmiana ,ale myślę że zasłużenie . jest niezawodna



IMG_2758.jpg


IMG_2759.jpg


IMG_3070.jpg


IMG_3091.jpg


IMG_3135.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, VERA, edulkot, Krzysia

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 08 Lut 2015 13:42 #338448

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Za każdym razem gdy oglądam twoje róże, coraz bardziej się do nich przekonuję. Są takie piękne!! :hearts: :hearts: Kiedyś i ja będę może takie miała w swoim ogródku gdy spełnią się moje marzenia.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 08 Lut 2015 18:50 #338560

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Alino :hearts: dziękuję za śliczne zdjęcie uroczej Klondyke :thanks: a jaka rośnie obok ? też oranż, taki ciemny, czy czerwień?
Energetyczna rabatka, marzy mi się coś podobnego :dance:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): alina


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.276 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum