TEMAT: OGRÓD U STÓP KLASZTORU

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 21 Sty 2015 23:46 #331942

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
ogród u stop klasztoru

WITAM .
Jestem szczęśliwą posiadaczką 30 ar-go ogrodu ,a więc mogę powiedzieć że jestem szczęśliwym człowiekiem.
Moja przygoda trwa już 13 lat i przez ten czas nabrałam dużego doświadczenia w uprawie roślin, trochę mniejszego w ich komponowaniu i marnego w projektowaniu rabat.
Uczymy się niestety do końca życia a ja najczęściej na własnych błędach .
Jednak mimo wszystko chciałam podzielić się moją marna wiedzą i doświadczeniami ,bo dobrze pamiętam jak ciężki był dla mnie czas nauki sztuki ogrodniczej.
z drugiej strony ciągle potrzebuje rady i mam nadzieję że będzie to dobre miejsce ,żeby je otrzymywać od was .

Chcę się oczywiście przywitać fotkami ogrodu


IMG_3090.jpg


IMG_2843.jpg


IMG_4115.jpg


IMG_4155.jpg


IMG_4279.jpg


IMG_4533.jpg


IMG_4576.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Zielona Ania, Alina-277, rm27, piku, chester633, waldek727, Bozi, Ewogrod, VERA, agaros, IwOnagn


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 01:11 #331962

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
O i już czuje się jak w domu .witajcie .tak to ogród z klasztorem bernardynów w tle .spoglądam na niego z kuchennego okna i muszę przyznać że widok jest zachwycający .lubię barokową architekturę.

POLL, KONRAD - miło jak ktoś zaglądnie w pierwszym dniu .czy ogród kipi zielenią ..chyba tak , bo kolekcjoner okrutny ze mnie. kocham kwiatki i jakoś nie mogę z żadnego zrezygnować .wiem ,wiem ...że to dość przewrotnie i nie w zgodzie ze sztuka projektowania.
sama sie czasem złoszczę na siebie ,ale znowu dzisiaj mnie Kondzio zaraził daliami ...i co mam sobie odmówić ?...nigdy w życiu


IMG_3163.jpg


IMG_3274.jpg


IMG_3798.jpg


IMG_4701.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Alina-277, chester633, waldek727, Ewogrod, VERA

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 01:57 #331967

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Alino, już mi się podoba twój skrawek ziemi... :woohoo: .....woda w ogrodzie płynie do jakiegoś większego zbiornika :think: czy to tylko kaskada...proszę o więcej.Będę tu zaglądał jeśli właścicielka tego pięknego ogrodu mi pozwoli :wink4:
Za tę wiadomość podziękował(a): alina

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 07:47 #331985

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
:bye: Jestem i ja w Twym zachwycającym ogrodzie :woohoo: . Zbyt skromnie opisujesz Swoje umiejętności ;) . Masz dojrzały piękny ogród :flower1: , będę wpadać często szukając inspiracji :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): alina

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 07:58 #331986

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Alinko, i ja Cię serdecznie witam na Oazie!
Mam nadzieję, że szybko poczujesz się tu jak w domu :)

Uwielbiam dojrzałe, jak Twój ogrody... zachwycam się u Ciebie zakątkami trawiastymi, gdzie perełką jest np. klon palmowy.
Pięknie aranżujesz swoje rabaty, przepięknie!
Czekam z niecierpliwością na więcej zdjęć.

Pozdrawiam ciepło!

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 09:07 #332009

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Witaj Alino,

bardzo się cieszę, że zawitałaś do Oazy i zechciałaś się podzielić zdjęciami Twojego pięknego ogrodu!

3000 m2 to pokaźny teren, stwarzający wiele możliwości zagospodarowania oraz pozwalający puścić wodze fantazji...
Nie lada wyzwanie dla Ogrodnika lecz jak widać na dołączonych zdjęciach doskonale sobie poradziłaś, tworząc różnorodne rabaty.
Jestem zachwycony!!
Nie bądź proszę taka skromna bo naprawdę stworzyłaś piękne kompozycje. Uwierz, prawie każda rabata budzi u mnie podziw i pozytywne doznania estetyczne :D
Ujęła mnie kamienna kaskada wodna z bardzo harmonijną i elegancką oprawą roślinną (uchwyciłaś jeszcze ptaszka, który przycupnął na brzegu :woohoo: ).
Hosty nasuwają skojarzenia z parkiem czy ogrodem botanicznym (ławka wygląda niezwykle kusząco, zapraszając by przysiąść i się po prostu zachwycać).
Pozostałe rabaty okazałe, kipiące bujną roślinnością!!
Ta, gdzie trawy grają pierwsze skrzypce zwraca uwagę swą lekkością, choć wydaje się aż do przesady wypełniona roślinnością (pytanko: co to za podobne do czosnku ozdobnego bordowe kule?)
Rabata z bergeniami, różanecznikami i innymi roślinami jest fantastycznie spójna.
Jednym z ukochanych zdjęć jest to, na którym widoczna jest w oddali rabata z cudownymi, dorodnymi azaliami - takie obrazy przyprawiają mnie o szybsze bicie serca :hearts:
Kolejną rabatą przykuwającą uwagę jest bez wątpienia różanka. Z klasyczną obwódką bukszpanową zza której wyrastają kipiące zdrowiem, dorodne i obficie kwitnące/wypąkowane krzewy różane :hearts:
Świetny efekt osiągnęłaś przy komponowaniu rabaty bylinowej w fioletach uzupełnionych bielą i różem.
Spodobało mi się również bardzo zestawienie rozchodników, traw i lawendy na tle kamyczków i płytek kamiennych.

Rozpisałem się Alino ale taki ogród i wysiłek właścicielki zasługują, by je chwalić i podziwiać!
pozdrawiam ciepło
Adrian
Za tę wiadomość podziękował(a): alina

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 17:05 #332165

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Witaj Chester .woda nie płynie z wielkiego zbiornika to obieg zamknięty w kaskadzie niewielkiej ..właściwie malutkiej .teraz już po latach schowany w zieleni ,ale to dobrze taki był zamysł . więcej szumu wody niż widoku wody

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 17:07 #332166

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Piku zapraszam , bardzo chętnie podzielę się wszystkimi moimi doświadczeniami .jednak już zdążyłam zauważyć że tu mnóstwo rasowych ogrodników

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 17:39 #332177

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Witaj Alinko :flower1:
Jestem zachwycona twoim ogrodem - a ty skromniutko mówisz , ze z komponowaniem rabat masz problemy. Piękna u ciebie roślinność , wspaniała kaskadka w otoczeniu bujnej roślinności

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 17:39 #332178

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Witaj Alino :hearts:
Mam to szczęście, że piszę po Adrianie ;) , bo dzięki temu jeszcze raz mogłam spojrzeć na zdjęcia kierując się jego komentarzem i to co początkowo wydawało mi się piękne stało się jeszcze piękniejsze :flower2:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 17:49 #332184

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Witaj imienniczko...Twój ogród znam z innego forum chociaż tam tylko zaglądam od czasu do czasu ale ten ogród u stóp klasztoru mnie zaciekawił...cieszę się że założyłaś tu wątek...masz piękny i zadbany ogród i jak piszesz z różnymi efektami ale teraz masz już dojrzałe krzewy i byliny....piękna kaskada w otoczeniu zieleni to co mnie urzeka..

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 18:06 #332194

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Alinko .Przyjemnie ogląda się Twój ogród .Znam go również z innego forum ,gdzie miałam okazję go oglądać .Bardzo się cieszę ,że jesteś z nami :flower2:

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 18:17 #332197

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
:bye: Witaj, mnie również bardzo spodobał się Twój ogród, lubię różnorodność i też czasami kupuję za dużo roślin, nie patrząc, czy to będzie pasowało do reszty :crazy:
Ale Twoje kompozycje bardzo udane, te fiolety na czwartym zdjęciu, czy zakątki z trawami są po prostu zachwycające :woohoo:
Do tego jeszcze tyle wolnej przestrzeni i trawnika, chociaż ogród niewiele większy niż mój... :)

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 19:10 #332225

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Przepiękne zakątki są w Twoim ogrodzie, a rośliny rosną tak jakoś naturalnie, jakby od zawsze tam były :bravo:

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 19:46 #332256

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Witam . nie uwierzycie ,ale musiałam opanować to forum żeby wam odpowiedzieć .....

AGUNIADA ---Bardzo mi miło że starzy znajomi wpadają ...wiem,że każdy z nas ma takie ulubione miejsca w ogrodzie i zgadnij które jest moje ulubione ?...no własnie to które i ty wspominasz.

ADRIAN --Ciężko mi to przyznać ,ale wzruszyłam się jak przeczytałam tak długi pean na temat moich rabatek .
nie należę do samochwałów ,więc trudno mi oceniać swoją pracę .po za tym wiecie jak to jest cudze chwalicie swego nie znacie ..to tez odnosi się do naszych poczynań w ogrodzie .ciągle coś tam nam nie pasuje a z kolei ktoś ci nagle na forum pisze
że to co jest jest dobre ..fiu fiu ...dziękuję
aa i odpowiadam na pytanie . kulki w trawach to oczywiście czosnek główkowaty

ELŻBIETA

Witam i dziękuje za szczodre pochwały .chyba ich za dużo jak na jeden dzień dl mnie . mam tylko nadzieje że w dalszej kolejności nie zawiedziecie sie

KRZYSIA
Ja jednak chcę żebyś popatrzyła swoją duszą i oczami na te fotki . komentarze potrafią nam zasugerować co widzimy a każdy ma inny odbiór .wiem też że nie każdemu podobają sie takie rozczochrane ogrody .są tez miłośnicy tych gładko wypielęgnowanych . mnie też się podobają ,ale nie są bliskie mojemu sercu .

ALINA

tak ...znowu znajoma . ciesze się że zajrzałaś znowu i odkryłaś na nowo moje rabatki .a może cię jeszcze czymś zaskoczę ...będzie mi niezmiernie miło

NOWINKA
Jaka to jest magia internetu że jesteśmy zupełnie anonimowi a czujemy sie że wsród dobrych znajomych ....witam i zapraszam znowu

GABRIEL

Widzę że bratnia dusza ...kochać tylko niektóre kwiaty ....to jak pojąć piękno natury ,wyłączając zieleń ....bo też tego koloru nie lubię ...no nie da się .wyobraź sobie że 13 lat temu był TYLKO trawnik...brrr,nie chce sobie tego wspominać .to był dla mnie koszmar . przez tę pusta przestrzeń nabawiłam się zbieractwa . sadziłam wszystko co wpadło mi w ręce żeby tę pustkę zapełnić


HIACYNTA

Twoja ocena bardzo dla mnie cenna ,bo to było moim zamysłem żeby ten ogród nie był oddzielnym tworem tylko współgrał z otaczającą go naturą . dlatego sa brzozy ,bo i brzozy w lesie obok .i sosny i świrki , las trochę pożyczyłam na tło .
dlatego unikam zdecydowanych topiarów ,są piękne ale u mnie za nic nie pasują do prostoty formy

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 19:54 #332260

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Ja również witam na oazie . :bye:

Twoim ogrodem zachwycam się od kilku lat i staram się czerpać z niego wzorce,choć na efekty trzeba jeszcze poczekać .Bardzo miło ogląda się ogród ,który współgra z okolicą .
Za tę wiadomość podziękował(a): alina

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 20:12 #332275

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Witaj Alino! Pozostaje mi się tylko podpisać pod poprzednikami.
Przepiękny ogród w pięknym otoczeniu. Piękne hosty i róże.
To mi się rzuciło w oczy w pierwszej chwili.
Pozdrawiam,Joanna

OGRÓD U STÓP KLASZTORU 22 Sty 2015 20:41 #332302

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Alinko, ja znam Twój ogród doskonale. Trudno go zapomnieć,skoro jest usytuowany w tak specyficznym miejscu. Nie jestem pewna, ale coś mi się przypomina,że mam od Ciebie kilka trawek. Bardzo się cieszę na widoczki z Twojego doskonałego ogrodu. Pamiętam, jak zmieniałaś skarpy przy wjeździe... Mam nadzieję,że nic nie pomyliłam... W kalwarii byłam raz , z wycieczką, ale wtedy jeszcze nie kojarzyłam Twojego ogrody, bo prawdopodobnie szukałabym gdzieś tego charakterystycznego wjazdu....Pozdrawiam Aga znad Kamiennej
Za tę wiadomość podziękował(a): alina


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.307 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum