TEMAT: Moje kwiatki i rabatki

Moje kwiatki i rabatki 04 Cze 2016 19:25 #477591

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Dobrze że jesteś Marylko :hug:
Po przerwie powitałaś nas irysem,który u mnie właśnie kwitnie i choć to stara odmiana to bardzo go lubię.
Oj jest co podziwiać u Ciebie.Glicynia cudowna,aż mam ochotę kupić,posadzić i cieszyć się takim widokiem kiedyś tam.Zawsze się bałam,że u mnie jest dla glicynii zbyt srogi klimat,ale może są już jakieś mocniejsze odmiany :think:
Marylko czego jak czego ale tego wypadu do Wojsławic to ci strasznie zazdroszczę(wiem,że to nieładnie zazdroscić :oops: )Ale skoro będą zdjęcia to już się cieszę.
No i jeszcze ta baptysja,zbieraj nasionka bo ja też będę się pięknie uśmiechać o kilka.
Cieszę się,że wróciłaś :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin


Zielone okna z estimeble.pl

Moje kwiatki i rabatki 04 Cze 2016 21:53 #477651

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2148
  • Otrzymane dziękuję: 1199
:flower2:
Witaj Marylko. Ślicznie u Ciebie. A Glicynia po prostu cudo.

pozdrawiam, Gosia :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 04 Cze 2016 22:04 #477659

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Marylko mnie również brakowało tutaj ciebie ale my akurat byłyśmy cały czas w kontakcie ;) Ja to mam dobrze :) Cudna ta glicynia,nigdy nie widziałam jej w realu.Z niecierpliwością czekam na zdjęcia z ogrodu córki i z wojsławic
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 04 Cze 2016 22:32 #477680

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Przed wyjazdem zainstalowałam z M lampę koło altanki. On - szef, ja - pomocnik, czyli osoba, która zamiast pomagać, to tylko przeszkadza. Ale kamienie zebrać na trasie kabla i posortować, a później "artystycznie" rozsypać to nikt za mnie nie zrobił. Lampa jest na fotokomórkę. Jak się robi ciemno to zapala się, a rano, jak widno, to gaśnie.Podłączeniem zajął się M. Ma do tego kwalifikacje i uprawnienia. Mnie wyłączył.
A tak to wygląda.
W dzień

IMG_1483.jpg



IMG_1496.jpg


Wieczorem o godz. 2130

IMG_1501.jpg



IMG_1503.jpg


15 minut później


IMG_1507.jpg



IMG_1508-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): viola, gosiaczek1977, Jaga14, agabeata, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 04 Cze 2016 22:45 #477687

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Marylko super ta lampa wygląda.Piękne zdjęcia nocą i widzę,że u ciebie też już róże kwitną a u mnie jeszcze pąki.

Moje kwiatki i rabatki 05 Cze 2016 21:24 #477944

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Dla czekających na nasionka - kwitnie Baptysja błękitna (Baptisia australis)[/color. Będą nasionka.


IMG_1480-2.jpg


IMG_1477.jpg


Kilka aktualnych zdjęć z ogrodu córki.

Berberys Admiration. Tak pięknie przebarwia się gdy rośnie w miejscu dobrze nasłonecznionym i w lekko kwaśnej ziemi.

IMG_1468.jpg


Kalina koralowa "Roseum" (Viburnum opulus Roseum).
Dwa lata temu była ścięta na ~30 cm. W następnym roku nie kwitła, ale za to w tym roku jest dużym i pięknie kwitnącym krzewem. Rośnie przy oczku wodnym, które w dniu robienia zdjęć było czyszczone. Żeby przekwitnięte kwiatostany nie zaśmieciły wody, to trzeba je krótko przed przekwitnięciem obciąć.

IMG_1450.jpg


Przy moim murku rośliny znacznie podrosły.

IMG_1455.jpg


IMG_1460.jpg


IMG_1461-2.jpg


IMG_1462.jpg


Jak jałowiec urośnie za duży, to trzeba go według uznania i fantazji przyciąć mniej lub więcej. Wszystkie na zdjęciach w ubiegłym roku przycinałam.

IMG_1458.jpg


IMG_1459.jpg


IMG_1463.jpg


Podświetlony Wiąz polny "Jacqueline Hillier" (Ulmus minor) w towarzystwie trzmielin czuje się i wygląda bardzo dobrze.

IMG_1467.jpg


I jeszcze kilka zdań na temat glicynii. Kupiłam odmianę "Prolific" ponieważ rośnie trochę mniejsza od innych i szybciej kwitnie. Pierwszy kwiat (jeden) miała w następnym roku po posadzeniu, w kolejnych miała coraz więcej pod warunkiem, ze nie wymarzły. Nigdy ja niczym nie okrywałam. Warunkiem obfitego kwitnienia jest dobrze nasłonecznione miejsce i prawidłowe cięcie, zwłaszcza letnie (pod koniec lipca). Jak przyjdzie pora na ciecie, to zrobię zdjęcia, może ktoś z nich skorzysta. I jeszcze jedna ważna rzecz, to bardzo silne podpory (pergole). U mnie są zrobione z metalowych rur i prętów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, viola, gosiaczek1977, izy10, Jaga14, Adela, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 05 Cze 2016 22:33 #478007

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Marylko ciesze się , że już jesteś.Pięknie wszystko rośnie.Glicynia , tak kusi , że chyba się skuszę i od razu dziękuję za informację o niej.Miłego wieczoru :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 06 Cze 2016 20:49 #478254

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2148
  • Otrzymane dziękuję: 1199
:flower2:
Marylko, mam dwie kaliny. Bardzo słabo u mnie rosną i kiepsko przyrastają. Może je muszę właśnie przyciąć, ale kiedy mam to zrobić?
Baptysję,(BAPTISIA BŁĘKITNA BAPTISIA AUSTRALIS) sobie zakupiłam niedawno w szkółce przez internet.

pozdrawiam, Gosia :bye:
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2016 20:52 przez gosiaczek1977.

Moje kwiatki i rabatki 06 Cze 2016 21:52 #478294

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Gosiaczku, Jak kaliny nie kwitną i byle jak rosną, to proponuję ściąć je teraz (do końca czerwca)na wysokość 25-30 cm i zasilić azofoską lub innym nawozem uniwersalnym. I w tym roku już nie nawozić, dopiero wczesną wiosną tym samym nawozem. :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiaczek1977

Moje kwiatki i rabatki 06 Cze 2016 22:00 #478300

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2148
  • Otrzymane dziękuję: 1199
merlin wrote:
Gosiaczku, Jak kaliny nie kwitną i byle jak rosną, to proponuję ściąć je teraz (do końca czerwca)na wysokość 25-30 cm i zasilić azofoską lub innym nawozem uniwersalnym. I w tym roku już nie nawozić, dopiero wczesną wiosną tym samym nawozem. :hug:

Tak też zrobię Marylko. Jutro w takim razie tnę i niech się dzieje co chce....

pozdrawiam, Gosia :bye:

Moje kwiatki i rabatki 09 Cze 2016 00:57 #479130

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Witam Cię po dłuższej przerwie i pozdrawiam. Cieszę się wspólnie z Tobą z ogrodowego oświetlenia. Pochwal męża za dobrą "robotę" a przede wszystkim za chęci. :bravo:
Jak widać pomysłów Ci nie brakuje a my możemy podglądać i zbierać inspirację. Jak to dobrze, że w ogóle "wpuściłaś" nas do swojego ogrodu.
Czekam i ja z niecierpliwością na sesję z Wojsławic.
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 09 Cze 2016 09:31 #479191

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pięknie i z gustem :hearts: Jesteś Marylko mistrzem planowania.Cudny irysek ,lubię oglądać :)
A jak zdrowie szanownej Pani ? Ja maść używam codziennie i pomaga bardzo .Pozdrawiam :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 10 Cze 2016 09:43 #479510

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Marylko
i ja skorzystam odnośnie rad dotyczących kalinki-ale tej najzwyklejszej pod słońcem :)
ściąć i azofoska-tak więc uczynię!
wspaniale wpaść i delektować się tym spokojem i pięknem Twojego ogrodu
dziękuję Ci serdecznie :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 12 Cze 2016 19:22 #480188

  • Rudbeki
  • Rudbeki's Avatar
Witaj Marylko, pokazałaś piękne zakątki ogrodu Twojego i córki, ale najważniejsze, że znowu jesteś na Forum. Tyle razy zaglądałam tu i nic - żadnego Twojego wpisu. Stęskniłam się już za Tobą.
A co z rabatą, którą miałaś przerobić, aby była mniej pracochłonna?
Ja w minionym tygodniu wzięłam urlop "robotny" i z rodzicami porządkowałam działkę przygotowując ją do letniego sezonu. Niestety, kolano zakwalifikowane do endoprotezy dawało się mocno we znaki.
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę wiele radości z kolejnych aranżacji.

Moje kwiatki i rabatki 13 Cze 2016 20:47 #480540

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Lubię mój ogród,
Kocham moje kwiatki,
i te dzikie z pola,
i piękne z rabatki.
Lubię mój ogród rano,
gdy rosa się perli.
Lubię i wieczorem,
Gdy księżyc jest w pełni.
Lubię każdego dnia
i o każdej porze.
Bo go sobie stworzyłam,
Na kawałku pola
i prawie na ugorze.
Lubię mój ogród,
Kocham moje kwiatki .....


Dla odwiedzających mój ogród, też kochających kwiatki, uśmiecha się ich królowa i pozdrawia z rabatki.


IMG_1516.jpg


IMG_1519.jpg


IMG_1472.jpg


IMG_1522.jpg


IMG_1543.jpg


IMG_1525.jpg


IMG_1529.jpg


IMG_1541.jpg


IMG_1545.jpg


IMG_1537.jpg


IMG_1538-2.jpg


IMG_1511.jpg


IMG_1512.jpg


IMG_1513.jpg


Oleńko, rabatka (pasmo) musi jeszcze poczekać aż zaschną szafirki. Jeszcze trochę. Relacja fotograficzna będzie. Moja droga, wiem, co to jest ból kolana, który uniemożliwia chodzenie, nie mówiąc o jakiejkolwiek pracy. Po wstawieniu endoprotezy bólu nie będzie. A do zabiegu oszczędzaj kolanko. Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Kiedy będzie zabieg?

Ewuniu, nawet nie wiesz, jak mnie cieszy informacja, że maść pomaga. W końcu łaski nie robi. U mnie zdrówko kwitnie wraz z kwitnącymi różami, a tak poważnie nie jest źle, oby nie było gorzej.
:hug: Wszystkim odwiedzającym moje ogródki dziękuję za okazywaną sympatię i miłe słowa. :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): viola, gosiaczek1977, Rudbeki, Jaga14, Adela, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 13 Cze 2016 21:43 #480580

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2148
  • Otrzymane dziękuję: 1199
:flower2:
Marylko, piękny wiersz. Prawdziwa poetka z Ciebie.
A na róże to napatrzeć się nie mogę.

pozdrawiam, Gosia :bye:
Ostatnio zmieniany: 13 Cze 2016 21:43 przez gosiaczek1977.

Moje kwiatki i rabatki 13 Cze 2016 22:01 #480596

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Ależ pięknie odwdzięczają się Twoje róże za okazaną im miłość.
Moją uwagę przykuł wiąz polny,bardzo lubię takie formy.Pewnie trzeba czekać wiele lat żeby uzyskać taki efekt.Wszystkie moje drzewa i krzewy jeszcze tak młode,a ja już nie bardzo.Chciałabym doczekać dojrzałego,bujnego ogrodu.
Cieszę się że dopisuje Ci zdrowie Marylko i oby tak było zawsze :hug:

Moje kwiatki i rabatki 14 Cze 2016 16:39 #480801

  • Rudbeki
  • Rudbeki's Avatar
Marylko, kolano jest zakwalifikowane do endoprotezy, czekam na operację w Sport-klinice w Żorach ( termin oczekiwania ok trzech lat). Lekarz jednak radził odwlekać, dopóki będę umiała wytrzymać ból. Podobno jeśli ta proteza ulegnie jakiemuś uszkodzeniu to nie zawsze da się założyć nową i trzeba kolano usztywnić. Mam 48 lat więc radził odwlekać.

Na razie cieszmy się różami. Twoje już w pełni rozkwitu. Moje dopiero się zbierają. Może nareszcie zakwitnie mi Aloha.
Szybciej chyba jednak doczekam się kwiatów w drugiej, bardziej osłoniętej części ogrodu. Będę wstawiać zdjęcia po każdym weekendzie :P





Zapraszam do

Naszej działeczki
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2016 16:43 przez Rudbeki.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.612 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum