TEMAT: Mój wymarzony skrawek ziemi :)

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 14 Mar 2015 17:12 #348922

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Pozdrawiam :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....


Zielone okna z estimeble.pl

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 14 Mar 2015 18:04 #348934

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jesteś człowiekiem wielu talentów :eek3: :bravo: , jak mi jeszcze powiesz, że te pierniki sam lukrowałeś, to Cię znienawidzę :rotfl1:
Pies boski :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 14 Mar 2015 18:13 #348937

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Dziękuję Marto :)
Sam lukrowałem :D
Ps to masa solna niestety by były na wiele lat :D a lukier to farba biała :D
Ale sam robiłem :D
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 17 Mar 2015 16:27 #349851

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
wow te 'ala' pierniczki masakra jaka dłubanina ale efekt wow
To ciekaw jestem jakie dekoracje robisz na Wielkanoc... ?
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 17 Mar 2015 19:15 #349910

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Talenty jak talenty, ale gdybym mieszkała gdzieś blisko Ciebie, to ukradłabym Ci Nika! Jest cudnisty!! :woohoo: :hearts: :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 17 Mar 2015 20:03 #349944

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Krysia , oddałbym Ci wszystko ale Nikusia nie :D
To moje dziecko , jak jechałem po niego gdy był maluśki , to miałem wypadek w drodze powrotnej , bo się wiercił i kręcił i nie zauważyłem wielkiej bryły lodu na drodze. Oczywiście wjechałem ale nic poważnego prócz rozwalonego zderzaka się nie stało. I tak to się zaczęła moja przygoda z moim przyjacielem :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 20 Mar 2015 08:04 #350698

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Mateusz, zdjęcia na stronie piątej rewelka. Zarówno te domowo-zwierzo-artystyczne, jak i roślinne. Mnie szczególnie podobał się bukiet naparstnic. Pozwól, też, że wyrażę u Ciebie zachwyt nad ogrodem Janka :thanks: Miłego dnia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 20 Mar 2015 08:16 #350701

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Mateusz, Nico piesek śliczności :woohoo: a te oczy ...dwukolorowe...taki pies musi się ,,wyganiać'' masz czas na dłuuuugie spacery :think: .....Wystrój świąteczny jak z kolorowego magazynu wnętrzarskiego, no cóż... :bravo: :bravo: :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 26 Mar 2015 10:31 #352608

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Dziękuję Sylwio :)
Ja również chylę czoła nad pracą włożoną w ogrodzie Janka , jego efektem :)

Chester633 Nico wyprowadza Pani Jadzia na dwugodzinne spacery , ja nie za bardzo mam czas :(
Ale jak już mam to spędza ze mną bardzo dużo :)
Często biega w lesie kiedy jestem na działce , czasami zapomina że jestem i sobie hmm ucieka ale zawołam i szybciutko wraca :) Kiedyś pogonił stado saren i jeleni to było coś :D Myślałem że już nie wróci do mnie heheh
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 26 Mar 2015 10:58 #352619

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Dokupiłem kolejne roślinki do ogrodu , gorąco polecam sklep internetowy Clematis , mają pięknie rozbudowane roślinki i ładnie je zabezpieczają na podróż :)

Do kolekcji mogę dopisać :

-Jaśminowiec miniaturka dorasta do 1m wys :D Little White Love
-Bez Czarny Madonna
-Tawuła szara
-Klon Palmowy Trompenburg
-Klon Shirasawy
-Azalia Japońska Ledikanense
-Azalia Japońska Melina
-Azalia Japońska Geisha Orange
-Azalia Wielkokwiatowa Limetta
-Azalia Wielkokwiatowa Doloroso
-Azalia Wielkokwiatowa Toucan
-Azalia Wielkokwiatowa Homebush
-Różanecznik Hachmans
-Różanecznik Calsap
-Różanecznik Hachmans Charman
-Różanecznik Rasputin
-Głóg Dwuszyjkowy Pauls scarlet
-Migdałek
-Budleja Davida Flower Power
-Trytoma Groniasta
-ostróżka Lilac Pink
-ostróżka Dark Blue
-ostróżka Lupiter Purple
-Liatra Kłosowa
-Dzwonek chaber główkowy
-Aster Nowoangielski
-Rudbekia Błyskotliwa
-Firletka smółka
-Naparstnica
-Trojeść kropkowana
-Nawłoć karłowa
-Milin Amerykański Judy
-Wisteria Floribunda Domino
-Wisteria Floribunda Honbeni
-Winobluszcz pięciolistkowy Star Showers
-Chmiel Aureus
-Kokornak Wielkolistny
-Aronia Malanocarpa Hugin
-Actinidia arguta 'Weiki'
-Actinidia arguta 'Ananasnaya


Na razie tyle :jeez:
Na działce trwają nadal prace ziemne :( Już chciałbym sadzić :D Na szczęście moja sąsiadka użyczyła mi miejsca na roślinki :) Kochana kobieta , oczywiście się odwdzięczę jej jakąś ładną roślinką :)
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 26 Mar 2015 11:00 #352622

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Piękny! Tak na marginesie, uważaj. Pilnuję, by moje psy (a to duże sztuki) nie zapuszczały się do lasu, można u nas mieć kłopoty, gdy psiaki popędzą sarny. Kiedyś przepisy pozwalały myśliwym zastrzelić takiego biegającego wolno po lesie psa, teraz nie, ale kary jakieś są.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 26 Mar 2015 13:15 #352666

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Dziękuję Dorotko za info :D
Nie wiedziałem że myśliwy może nałożyć karę za taki wyczyn naszych przyjaciół czworonożnych :(
Teraz będę uważał :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 26 Mar 2015 13:40 #352676

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Kochani ,
na mojej działce praz ogromnym obszarze jest dużo uwaga :( Turkuci i Nornic. Chciałbym zrobić tak :club2: ale nie dam rady walczyć z plagą , kiedy przyjdą następne a szkody będą ogromne. Szkoda roślin i moich starań. Dlatego wpadłem na pomysł :teach:
Co powiecie na obwodzie działki wkopać blachę szerokości 110cm z wystającym jej końcem 10 cm nad ziemią. Blacha będzie wystawała nad ziemią i nie przejdą np turkucie. Mało tego płot będzie jednolity drewniany bez prześwitów a blacha wystająca połączona tak by nie było żadnej przerwy ani luki. :dance:
Czytałem jak zwalczać te zwierzątka ale to na marne , walka z wiatrakami :cool3:
Mój pomysł :bad-idea: jest dość kontrowersyjny ze względu na koszta ale ...
nornice płytko kopią , w suchej ziemi , turkucie również płyciutko , mało tego dodatkowym atutem jest poziom wód gruntowych na głębokości tylko 30 cm i jest woda. Dlatego niżej zwierzątka nie zejdą gdyż by się utopiły.
Nornice świetnie się wdrapują , skaczą i wspinają więc dla nich płot z drewna też będzie barierą by nie przyszły a jak przyjdą to nie wyjdą szybko i łatwo będzie je schwytać.
Czy mój pomysł jest dobry ? Bardzo szkoda mi roślin :( Człowiek się cieszy , czeka latami na efekty a taka małpa przyjdzie i zje doszczętnie wszystko :mad2:
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 26 Mar 2015 18:55 #352764

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Witaj nie chce cie martwić ale pomysł jest zły, szkoda twojej roboty ponieważ nornice chodzą też po ziemi nie tylko pod nią więc z łatwością przejdzie. :( Ja niestety mam dużo nornic sam nie wiem jak z tym sobie poradzić po prostu, sadzę następne rośliny w to miejsce :)

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 26 Mar 2015 19:24 #352777

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Pomysł moim zdaniem nie wypali, bo szkodniki tak czy siak się dostaną, a koszt blachy przeogromny.
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 26 Mar 2015 20:32 #352826

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Andrzejek , Kondzio fakt nornice się wspinają małpy jedne. :club2:
Kiedyś czytałem że warto sadzić rośliny w osłonach np w donicach albo rurach i wtedy nornica nie wejdzie tylko ominie przeszkodę , moja zaś sąsiadka miała sadzone w doniczkach cmentarnych cebulowe rośliny i jej wyżarły dno donicy i cebulki :supr3:
Wracając do mojego pomysłu ,
blacha połączona była by z płotem panelowym bez prześwitów. Nornica musiała by wspiąć się po pionowej powierzchni na 180 cm. Nie wejdzie pod blachą gdyż poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki i by ją zalało , natomiast bardzo się boję turkuciów które są plagą na działkach. Dla nich była by to przeszkoda nie do pokonania.
Moi sąsiedzi wysypują obornik do ogródka <który jeszcze je zwabia.> Nie daleko są dwie stajnie z końmi turkucie bardzo wyczuwają jego woń i masowo się schodzą na zimę , dlatego przypuszczam jest ich tak dużo , bo na innych działkach już bardzo mało.
Hmmm nie wiem co zrobić bo z jednej strony blacha może pomóc częściowo , zawsze coś tam wpadnie ale nie masowo. Będzie łatwiej złapać gryzonia czy turkucia jeśli już wpadnie. :mad2: :mad2: :mad2:
Hmmm sam nie wiem , dzięki za wsparcie :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 28 Mar 2015 12:58 #353222

  • mirabilis
  • mirabilis's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Sielanka Pana Janka oglądana z ganka
  • Posty: 57
  • Otrzymane dziękuję: 97
Mateusz nie sądze zeby płoty pomogły przy walce z gryzoniami, obojetnie czy drewniane czy blaszane one i tak znajdą sposób na smakołyki w postaci twoich roślin, u mnie na trawniku robia sie zapadliska po nornicach, ktore uzupełniam darnia wykrawana np z pod krzaków czy obrzezy rabat w tym roku po zimie jest plaga kretowisk do tej pory mialem psy 2 albo 1 i kretowisk nie było ponoc tupot psich łap odstrasza krety a biegał sobie bernardyn, tak ze jest to walka z wiatrakami ani butelki ani karbid i inne srodki nie dadza zabezpieczenia przed szkodnikamia w koncu to tez nasi bracia bardzo mniejsi i tez chca pozyc :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 28 Mar 2015 14:18 #353229

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Matti podziwiam Cię za taki masowy zakup roślin, za szeroki front robót i wszelkie, nawet nowatorskie pomysły :bravo:
Zrobisz jak sam uznasz za słuszne, ale mam kilka spostrzeżeń z własnego ogrodowania.
Te dziury w doniczkach i wyżarte cebule to sprawka nie nornic, za słabe w zębach są, a karczowników czyli szczurów wodno-ziemnych. Mam je od jakiegoś czasu, a konkretnie od wygonienia z ogrodu kretów, a może to karczowniki wygoniły albo zabiły krety :angry: W każdym bądź razie pierwszej zimy ich pojawienia się karczowniki wyżarły dziury w dość mocnych koszykach i wyżarły 90% cebul hiacyntów a miałam całkiem ładny i długi szpaler wzdłuż chodniczka. Z wiosny wypadły forsycja, jabłonka i sporo krzewów tawuł, wszystkie z ogolonymi korzeniami.
Walczę z nimi ja różnymi ale mało skutecznymi sposobami, walczył z nimi mój nieżyjący już pies, walczą z nimi kolejne koty, ale to jest chyba walka z wiatrakami bo one mnożą się jak przysłowiowe króliki :mad2:
Ponieważ u Ciebie jest dużo wody to dla nich jest idealne środowisko, potrafią kopać dość głęboko i to nawet w żwirze, potrafią biegać po powierzchni bo właśnie tak łapał je pies.
To tyle mojego wywodu :idea1:
ciekawa jestem na jakie środki ochrony się zdecydujesz. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.296 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum