TEMAT: Mój zakątek ....

Mój zakątek .... 15 Kwi 2015 06:36 #358236

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Anka, obrazki włoskie może kredą podsyp? Ja mam zamiar podsypać je kredą (zwykłą szkolną zmieloną) bo rosną jakby chciały i nie mogły - może coś pomoże.
Dużo roślin już u ciebie kwitnie, moje są w tyle, no ale są i tacy co bliżej Sybiru mieszkają :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Mój zakątek .... 15 Kwi 2015 07:22 #358246

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
U mnie dziś deszczowo.Mam nadzieję,że jutro będzie ładna pogoda , jak zapowiadali , bo czeka nas jeszcze wertykulacja całego trawnika.Nie mogła byc wcześniej zrobiona,bo mój M nie miał wolnych na tyle dni ,aby to zrobić.
Pracujemy w ogrodach coraz więcej i więcej.Ciągle coś zmieniamy, modernizujemy, dokładamy, dosadzamy, przesadzamy( już kilka roślin zmieniło miejscówkę ) 2 nowe rabatki zrobiłam, hortensje obłożyłam kamieniami.Bo jak przejdzie koszenie trawy, to aby mi mój mąż znowu gałązek nie łamał.zmęczeni ale zadowoleni
Czasami się tak zastanawiam, czy jakieś ogrodowe zakupy, chciejstwa się kiedyś skończą??
Praktycznie wszystko mam.To czego ciągle coś się che i oczy na coś( czytaj roślinki ) wyłupiają się oczy i buzia uśmiecha jak gdzieś w ogrodowym lub gdzie indziej zobaczę ) ;:7
Gdyby tak nie było, posadzilibyśmy trochę iglaczków i trawę, ( o którą tez tak bardzo nie dbalibyśmy,żadnej wertykulacji- tak robią inni,obserwuję niektórych).wówczas mielibyśmy czas na ...inne głupoty bez efektu i żadnego zadowolenia.A może jestem w błędzie ??

Moniczko Dziękuję :hug: Jak obserwuję to niebieskiego na wiosnę chyba jest najwięcej.Sasanki te puchatki to wdzięczne modelki ogrodowe.Mam 3 kolorki tylko.
U m,nie wczoraj tez wiało. A ze mnie tez straszny zmarzluch :happy:

Robaczek-Kasiu Witaj!Owszem, już można powiedzieć ,że ogród jest ładny.Ale do piękności to mu dużo brakuje.Jest jeszcze dużo rzeczy w planach i nie zrobionych, które czekają na ich realizację.
Ciemiernika mam tylko jednego.Marzy mi się taki ciemny jeszcze :flower1:
Tak to pączki powojnika Maidwell Hall.Kupiłam go i inny atregene w ubiegłym roku późnym latem.także kwitnienia nie widziałam na żywo.Będzie kwitł w moim ogrodzie pierwszy raz. :)
A ma trochę pączusiów :dance:


Adasiowa-Anuś Wiosna chyba daje więcej siły , energii. a i działka , ogród, rośliny, wszelakie prace popychają do działania.
Lubię jak jest kolorowo, stale coś kwitnąco i tak się staram ,żeby taki właśnie i mój ogród był.Nie mówiąc już o tym,ze ciągle cos nowego mnie kręci, kusi.I dalej jak sroka jak cos zobaczę .To włącza się jakiś diablik i : " Musisz to mieć.!Albo przydałoby się , byłoby ładniej " :happy2: I dokupuję a później myśl człowieku , gdzie to upchnąć. :jeez:
bozuniu Witam cię serdecznie i zapraszam częściej :flower1:
Kochana z tego co wiem, to parapetów w nadmiarze nie masz.Więc posiej te nasionka jak bedzie cieplej do gruntu.Tylko zaznacz czymś.Bo ja w ubiegłym roku posiałam żółtą jeżówkę.Potem zapomniałam i ja wyplewiłam .Taka jestem zdolna :mad2:
Dziękuję za pozdrówka.I ja ciebie i Adasia pozdrawia cieplutko, bo u mnie deszczowo i chłodno.A drapanko dla Fionki zrobione tej pieszczoszce :P

jeszcze kwitną hiacynty ,Jeszcze się nimi zachwycę. :D





Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Mój zakątek .... 15 Kwi 2015 07:37 #358249

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Leszeku.G Ok, zrobię tak jak mówisz podsypię im kredy.A święcona może być .Bo została mi mi z trzech króli ?? :P
Dokładnie , tak jak piszesz jest i z moimi,rosną jakby chciały i nie mogły :mad2:
Owszem sporo już kwitnie, ale będzie jeszcze więcej.Bo ja lubię takie kolorowe, stale kwitnące ogrody.I tak się staram aby tak było. :)
Dla ciebie jeszcze kwiatuszek

i taki ,,,może być ??
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Mój zakątek .... 15 Kwi 2015 08:02 #358251

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, Aniu!
Ja uważam, że czasu na głupoty i przeciekanie czasu przez palce szkoda życia.
Dlatego właśnie pasja do ogrodnictwa i obcowania z przyrodą jest tak piękna, a jednocześnie tak twórcza.
Oczywiście, są mankamenty w postaci chociażby bólu kręgosłupa (odczuwam obecnie dość bolesnie), ale satysfakcja z wykonanych prac i tak przewyższa je po stokroć.
Cudną, kolorową wiosnę pokazujesz... te kremowe prymule mnie urzekły!
Pozdrawiam ciepło i zyczę dobrej pogody do wertykulacji.
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 15 Kwi 2015 09:49 #358278

  • DANA
  • DANA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1382
  • Otrzymane dziękuję: 802
Witaj Aniu :hug:
Wspaniały Twój ogród :bravo:
posiadasz ciekawe rośliny i tak pięknie pokazane -fotki super :bravo:
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 16 Kwi 2015 07:53 #358576

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Cudnie kwitną hiacynty :flower2: Piękne kolorki mają. Ten w odcieniu różu szczególnie mnie zachwycił.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 16 Kwi 2015 08:08 #358578

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Aneczko :kiss3: Fajnie ,że działasz już w nowym wątku .Kolorowo ,roślin dużo ,przyjemnie pospacerować po Twoim królestwie .Ja nie mogę jakoś się zebrać z otwarciem swojego .Rozpuściłam się jak dziadowski bicz :rotfl1: :Nawet mało ostatnio zaglądam ,bo i czasu ostatnio tak jakby mniej Trzymaj się Aniu ,pozdrawiam :hug:
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2015 08:09 przez wxxx-a.
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 16 Kwi 2015 09:03 #358595

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-coraz bardziej wkurzam się na wiosnę ,tę z północy :evil: u Ciebie wszystko pięknie kolorowe a u mnie jedynie forsycja kwitnie a reszta ledwo się budzi ze snu zimowego.Powojniki to zaledwie pąki mają o listkach i pąkach to jedynie pomarzyć mogę. :(
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 16 Kwi 2015 13:04 #358692

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Roma,u mnie też forsycja tylko kwitnie a u Ani kolorowo :flower2:
Jak oglądam zdjęcia z ubiegłego roku to 8 kwietnia kwitły ozdobne wiśnie a teraz 18 kwietnia jeszcze a pąkach.Wszystko spóżnione...a może jest normalne a wtedy za szybko B)
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2015 13:04 przez Aszka.
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 16 Kwi 2015 16:07 #358753

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Cześć Aniu :bye:
Wiosny w takiej ilości można Ci tylko pozazdrościć :hug:
Czy kwitną już u Ciebie drzewa owocowe?
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 17 Kwi 2015 08:11 #359000

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dzień dobry wszystkim!!
Aguniada-Guś Witaj!Mi też zawsze szkoda czasu na durnoty,albo pustki.Jak nie ogród,( oprócz pracy, i rodziny)to lubię dobra książkę. Ostatnio już wolniej czytanie idzie, bo wiadomo czas na inne zajęcia przyszedł.
a z kręgosłupem( bólem) to juz zmagam się kilka lat.ale ostatni rok i ten jest gorszy.Ja mam skoliozę L-4,L-5.i dlatego może bardziej go odczuwam.Ale jeszcze żyje i chodze to najważniejsze :)
Wiosna coraz bardziej się już nam zieleni, i kolorów z dnia na dzień przybywa.i to bardzo cieszy.I słońce świeci to też już fajnie :)
DANA Witaj i dziękuję za miłe słowa.Zapraszam częściej.Pokazuję mój mały azyl, moje roślinki,ot, to co lubię :wink2:

Moniczko Jeszcze kwitną hiacynty.Jedne juz mi się rozmnożyły i jest ładna kępa.mogłyby wszystkie tak zrobić.Poczekamy może tak będzie ;)

Nowinka-Ewuś Witaj Kochana :kiss3:
Jakoś wiosna bardzie budzi do działania.Żyć trzeba. Roślinki wychodzą cieszą.
Otwieraj , otwieraj nowy wątek,Tyle masz cudnych roślin do pokazania.Tyle cudnych rodków i azali.Twój ogród zawsze wygląda bajkowo :)

Romciu może tak jest,że ciut później ty masz wiosnę.Ja mam później niż inni na zachodzie.A cóż sory, taki mamy klimat ;)
Ale zaraz i twoje buchnie zielenią i kolorkami.Wiem,że to czekanie wiosenne zawsze się dłuży :blink:

AszkaOj oj, kolorki łądne masz, widziałam.Ale fakt w ubiegłym roku trochę wszystko było wcześniej :)

eda_s Witaj!Dzięki.wiosna to cudna Pani.Z drzew owocowych to kwitną mi 2 śliwy, mirabelka i chyba to nektaryna.Reszta czeka ;)
Niektóre lilie już fajnie wyglądają


Łokomczuchy pracują
]

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Mój zakątek .... 18 Kwi 2015 09:03 #359258

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Aneczka, co to za lilia...jeszcze takiego koloru liści nie widziałam. Widać że miodunki są oblegane przez owady, fajnie uchwyciłaś łakomczuch na na foto :search:
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2015 09:03 przez Anna96.
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 18 Kwi 2015 18:53 #359385

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Anulka :)
Dzięki Twoim kwiatuszkom nawet dzisiejsze pochmurne popołudnie mi nie straszne. Hiacynty, moje ulubione cebulowe, bardzo dorodne :) Z wielkanocnych dekoracji uzbierałam około 14 cebul; niektóre z nich już przekwitły i czekam na zżółknięcie liści. Potem przechowam je do października/listopada i z powrotem włożę do donic z ziemią. Z tego, co pamiętam, mam białe, jasno i ciemnoróżowe oraz fioletowe. A dzisiaj w kwiaciarni widziałam ... czerwone.
Cieszę się, że u Ciebie łakomczuchy już żerują; u nas sporadycznie, tylko kiedy jest powyżej 10 stopni, ale i tak jest o wiele mniej pszczół, niż w ubiegłym roku - wtedy wrzośćce aż się trzęsły od ilości owadów ....
Z jeżówkami zrobię tak, jak radzisz.
Pozdrawiam cieplutko, korzystaj ze słoneczka i kwietniowego powietrza i posadź bratki :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 19 Kwi 2015 07:32 #359538

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ależ wczoraj dziwna pogoda była :silly:
Słońce się przedziera,Zaświeci trochę,ożywi.Potem chmury,Zasmuci się ziemia. Ochłodzi.Deszcze, nawet śnieżek popada.Potem znów słonce wyjdzie, zaświeci i tak w kółko kilkanaście razy w ciągu dnia.Czy dzisiaj tak samo będzie, bo podobnie już to wygląda :)
Wczoraj miałam zamocować nowe podpory do powojików, bo kupiłam.Ale za zimo i mokrawo było.I już mi się nie chciało :angry:
Kupiłam następny powojnik Nelly Moser- to już 21 do kolekcji ogrodu. :hearts:

Nawet ma pączki.ale posadzę go dopiero po ogrodnikach może .Na razie jest na balkonie.


Aniu96 To lilia Coctail Twins, pełna ładna.O tak potem wygląda

Tak miodunki są oblegane przez wszelakie owady :)

Adasiowa-Anuś No właśnie, pogoda się zmienia jak w kalejdoskopie.ale chłodno,szału wiosennego nie ma.
Hiacynty ładnie wyglądają. Piękne, rozkwitnięte.Kolorków sporo.I ty niezłą kolekcję uzbierałaś z wielkanocnych dekoracji.Będzie pięknie na drugi rok w ogrodzie ;)
Ja w ubiegłym roku niebieskie kwitnące kupowałam do domu.a potem po przekwitnięciu od razu posadziłam do gruntu.
Wczoraj na przemian było 6 stopni jak słońce.Jak śnieżek padał do 2.Jak słońce wyszło deko cieplej i od razu owadziki były.Stęsknione roślin, albo takie głodne :happy:
Słońca bark.Bratków mam sporo siewek,Dopiero się rozwijają i zaczynają kwitnienia.Ale dla ciebie takie już są :wink2:



Piwonia drzewiasta


Magnolia Ann też się rozkręca,ale pomału bo cosik zimno :(




Anemonki też zaczynają kwinienia

Narcyzki się rozkręcają




Barwinki

I niektórym hostkom śpieszno , a inne jeszcze śpią :(


Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa, Amarant

Mój zakątek .... 19 Kwi 2015 08:47 #359550

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Aneczko powojnik śliczny,rano wstaje a za oknem biało,podobno dzisiaj ma być mrożna noc,oby sie nie sprawdziło,bo beda szkody,ja musze jedną hoste nakryć jakaś grubą kurtka bo ma już duży kieł,pozdrawiam :bye:
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 19 Kwi 2015 08:51 #359551

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Nelly Moser mam i mimo byle jakiego stanowiska dobrze sobie radzi.Z grupy Atragene mam Cecile, którą kupiłem przez przypadek, a została moim ulubionym powojnikiem. Potrafi zakwitnąć nawet 3 razy w sezonie. Moje hosty tez w różnych fazach rozwoju, niektóre dopiero w kłach, a jedna najbardziej wyrywna już prawie liście rozwinęła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 19 Kwi 2015 08:56 #359554

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Cześć Aniu - rozszalała się u Ciebie wiosenka :) pięknie :flower2:
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 19 Kwi 2015 09:53 #359572

  • halszka
  • halszka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 246
  • Otrzymane dziękuję: 296
Dzień dobry,
Aniu, ależ u Ciebie bogactwo roślinności. A to dopiero początek sezonu :) . Z niecierpliwością czekam na Twoje hosty :search: .
Miłej niedzieli, miejmy nadzieję, że pogoda się poprawi (choć akurat w Posen przydałby się deszcz, bo sucho okropnie).
Pozdrawiam
Halina
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.687 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum