TEMAT: Mój zakątek ....

Mój zakątek .... 19 Kwi 2015 15:54 #359644

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu Twoim kwiatuszkom nawet zimno nie straszne :woohoo:

Czy ta hosta nie ma przypadkiem biało-zielonych listków? Bo moja o takim ubarwieniu też tak się rwie do życia.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Mój zakątek .... 20 Kwi 2015 08:01 #359970

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dagmarko U mnie w sobotę były cały misz masz pogodowy, i wiosna. i zima, i jesień.Teraz ciut lepiej ale nie za ciepło jeszcze.co z ta pogodą??Ja tez tak myślę,że te przymrozki to jeszcze przyjda i oby nie były duże i szkód nie narobiły :angry:

Andrzejek Witaj!
Bardzo Ci dziękuję za wiadomośc odnośnie Nelly Moser.Miałam ją posadzić na południowej stronie, przy siatce.Cecile nie znam :oops:
hosty nie wychodzą w pełni,ale może i dobrze, bo przymrozki jeszcze nadją.A one wrażliwe na większe mrozki.A w kełkach to nic im się może nie stanie ;)

Moniczko Wiosna fajna i ładna się robi nam.Tylko,zeby cieplejsza była. bo cosik ostanio zimnem nas zalewa :angry:

halszka- Halinko Witam cię !!Tak,sezon się zaczyna,Rosliny rosna i będzie coraz piękniej.Prace na razie stoja w miejscu, bo zimno.U mnie też nie jest za mokro, raczej sucho.Hosty pomalutku ida do góry :flower1:

Moniczko Jakoś roślinki chyba mniej wrażliwe na to zimno niż ja :happy:
Tak to biało- zielona hosta undulata.Zwykła ale ładna i ona zawsze pierwsza rusza :)
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 20 Kwi 2015 09:29 #359988

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu pogoda mało wiosenna w tym roku. U mnie zimno wietrznie i deszczowo. Ogród, przyznam szczerze, zaniedbany, bo nawet nie chce się wyjść, żeby cokolwiek zrobić. Dzisiaj troszkę słonko wychodzi, ale zimny wiatr wieje, więc chłodno jest.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 20 Kwi 2015 10:30 #360010

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moniczko Czytałam pogodę na najbliższe dni.I ciepła dużego nie ma.dopiero po 1 maja noce ciepłe i ogółnie ciepło.
No cóz jakos to wytrzymamy.Ja tez mam trochę prac ogrodowych i trzśba bedzie jakos się zmobilizować, ubrać cieplutko i coś zrobić.Nie ma co czekać :unsure:

Zimno, zimno,zimno...
ale w ogrodzie cos sie dzieje, roślinki rosna, kwitną.Chyba nie takie zmarżluchy jak ja :happy:
Żonkilowo






Wciąz pieknie kwitną


clematis Maidwell Hall

.Marhham s Pink tez się szykuje do kwitnienia
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2015 10:36 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, chester633, Amarant, Adasiowa

Mój zakątek .... 20 Kwi 2015 11:26 #360021

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Mam dość zimna :pinch: chce mi się ciepła nie na dwa dni.Clematisy dopiero liście rozwijają
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 20 Kwi 2015 13:00 #360051

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, ja już też stęskniona jestem słońca i ciepełka :)
Dzisiaj nie jest tak zimno, ale wieje nieprzyjemny, przenikliwy wiatr, który dodatkowo wysusza glebę :(
Roślinki jakoś sobie radzą, ale kilka ciepłych, wilgotnych dni przydałoby się!
Piękne, wiosenne kwiatki pokazałaś :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 20 Kwi 2015 14:30 #360084

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu ja oprócz poniedziałków i piątków jestem na dworze codziennie od 6 rano do 13 - niezależnie od pogody, więc jak jest zimno to popołudniu strasznie nie chce mi się już wychodzić do ogrodu. Mam maleńką nadzieję, że jak to ciepło w końcu nadejdzie to już zostanie na dłużej.

Śliczne pąki mają powojniki. U mnie, podobnie jak u Aszki, dopiero listki się pokazują.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 21 Kwi 2015 07:13 #360262

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aszka-Olu,Dalu ; MoniczkoDzień dobry!! tak samo i ja mam dosyć zimna.Też chcę słoneczka i ciepełka.Człowiek zupełnie inaczej funkcjonuje, jak to jest!!
Ale cóż możemy tylko sobie pogadać ....Jest , jak jest :silly:
Roślinki pomimo zimna rozwijają się , rosną.To dobrze.Wiosna się ciągle rozkręca. :wink2:
Maleństwa też cieszą :hearts:




Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, affa, Amarant, Adasiowa

Mój zakątek .... 21 Kwi 2015 07:23 #360264

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
:bye: witam o poranku
Słońce świeci o 7 3 stopnie ale...wyszłam z Tobim na zewnątrz i ciepło mi było.Może dlatego,że nie wiało.
I niech już tak zostanie bo mimo wszystko przyjemniej się pracuje.Większa energia
I to prawda krzewy drzewa mają już koronkę z rozwijających się liści ...pięknie jest
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 21 Kwi 2015 08:41 #360292

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Hej Aniu, czwarta strona, a ja dopiero dodreptałam.

Jak tam po rekonwalescencji ? Na pewno zebrałaś siły, bo widać po wątku ,że działasz w ogrodzie. Powojnik zakupiony to znaczy ,że wszystko wróciło do normy. :)

Kwiecień dawkuje nam ciepło. Też bałabym się wysadzić mojego od razu do gruntu. Dzisiaj na szybach samochodu mieliśmy szron. Fakt, w ciągu dnia ma być 16 stopni, ale jednak noce i poranki jeszcze dość chłodne.

Kolorowo i wiosennie u Ciebie. Ładne te jasnokremowe żonkilki. Miałam podobne, ale nie widzę ich już. Chyba jakaś zołza zeżarła,albo kret przekopał. Może jeszcze się pokażą, bo jest kilka listków bez pąków. Widać namnożyły się jakieś maleństwa.

Pszczoły na miodunce tak się posilają ?
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2015 08:42 przez Firletka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 21 Kwi 2015 19:20 #360415

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, jestem na maksa spóźniona w twoim wątku :oops: Zaglądałam do starego wątku a tam cisza bo jest nowy :flower2:
Piękna wiosna u ciebie :fly:
Te hiacynty kolorowe, łan miodunek i.....pączki na powojnikach :supr3:
Aniu, a jak twoja Bobo? Moja do tej pory nie odbiła po zimie a inne już wszystkie maja spore listki. Pewnie już nic z niej nie będzie.
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2015 19:43 przez Bozi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 21 Kwi 2015 21:58 #360490

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Oczywiście, że maleństwa cieszą! :)
Piękne zdjęcia jak zwykle :)
Aniu, a Twoje magnolie dalej takie piękne, nie oberwało im się od przymrozków?
Moim, niestety, tak...
Przypomniałaś mi o stokrotce, taką fajną miałam w tamtym roku, ciekawe, co z nią...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 22 Kwi 2015 08:36 #360575

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu cudowne zdjęcia robisz. Pokazałaś akurat takie roślinki, które są i w moim ogrodzie, jednak jak patrzę na Twoje zdjęcia to moje kwiaty nie są aż tak zachwycające :rotfl1:

U mnie dziś pogoda zapowiada się bardzo ładna. Nawet nie poszliśmy z M do pracy, żeby podgonić prace ogrodowe.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 22 Kwi 2015 13:00 #360645

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aszka- OluDzisiaj wreszcie piękna pogoda,słońce ciepło.,Aby tak już zostało. :P
Drzewa kwitną, pięknie jest, a będzie jeszcze piękniej :wink2:

Firletko Cieszę się,że mnie odwiedziłaś. :hug:
Oj już zapomniałam ,że byłam 3 tygodnie na odpoczynku,rehabilitowany kręgosłup już deko się odzywał, jak dorwałam się do ogrodowych prac.Ale ogólnie jest lepiej.Mogę spać bez bólu, a nocami to już było wkurzające :silly:
Tak nowy kupiony powojnik.To już jak się okazało.22 do kolekcji.Przy okazji policzyłam swoje clemki.I się okazało,że mam;

1. ten co ma juz pączki - to Maidwell Hall- nowy od lata,jeszcze nie kwitł u mnie
2.Marhham s Pink - nowy od lata- jw.
3.Arabella
4.Jackmani
5.Vilde de Lyon
6.Summer Love
7.Kaiser- cudny pełny, cudo różowe
8.Allanah
9.Jan Paweł II
10.Pillu- też ładny
11.Julka- bardzo ładna
12.Innocent Blush
13.Etoile Vilolet Vilette- mam razy 2
15. Vyvyan Pennell
16.President
17. powojnik 'Rosy O'Grady'
18 , kupiony NN -z przeceny
19.NN
20. górski biały, drobny
21.Bill Mac Kenzie - żółty
22.Nelly Moser- nowy kupiony :dance:

Jak znam siebie to jeszcze jakiś dokupię,jak mi się któryś znowu spodoba :hammer: iatki jeszcze wolnej mam. :happy:
Jutro będę zamocować nowe podpory do powojników, bo kupiłam.Ale za zimo było i jeszcze tego nie zrobiłam :dry:
Żonkile kwitną.Ja czekam na babcine , białe , pachnące cudnie narcyzki. Bardzo je lubię :hearts:
Tak trzmiele,pszczoły na miodunce się stołują i nie tylko :)

Bozi-Bożenko Witam cię :hug: Jakoś tak wyszło,że z wiosna nowy wątek się zaczął.
Nareszcie, cudna wiosna się nam robi.Pogoda się poprawiła.Hiacynty ładnie jeszcze kwitną,Inne roślinki zaczynają i kwitną albo wychodzić ziemi.
E te pączki kwiatowe to są na powojnikach z grupy atragene.One najwcześniej kwitną.Kupiłam je w ubiegłym roku w lecie.Także jeszcze u mnie nie kwitły.I nawet na żywo tych kwiatuszków nie widziałam.
Moje hortki wypuszczają listki.Bobo ma maluśkie pąki.Może one później wypuszczają.Jeszcze poczekaj, może wypuści.

artam-Martuś Witam cię !!
Wiosną mamy dużo maleństw kwitnących.A one tak cieszą, bo człowiek po tylu miesiącach posuchy głodny jest ogrodowych kolorków. :)Moja magnolka miał tylko ze 4 kwiaty rozwinięte bardziej a reszta jeszcze w łupinkach spała.Oj szkoda,że Twoja ucierpiała od mrozu.Mieszamy w takiej części kraju,że chłody, przymrozki wiosenne są często złe dla naszych roślinek.Ale ryzykujemy i sadzimy to co lubimy, prawda?
Dziękuję za pochwałę moich zdjątek, ja wciąż ich się uczę :)
Moniczko Bardzo dziękuję za miłe słowa.Ja ciągle takiej fotografii kwiatowo-ogrodowej się uczę ;)
a najważniejsze,żeby one nas samych cieszyły ;)
A Twoje kwiatuszki, tez na pewno cię cieszą ;)
Oj to dziś cały ogród będzie perfekcyjnie u ciebie zrobiony.Masz jeszcze pomocnika- męża.Dobrze, bo czas na te ogrodowe.Ja mam trochę do tyłu.Bo wolnego nie mam :(
Bratkowych kolorów przybywa


I Moje nowe, dziś kupione nabytki: :dance:
Taki pierwiosnek , żagwin i biała sasanka

pierwiosnek - ładny śliwkowy kolorek, i listki ciemniejsze.ciekawe czy takie zostaną ??



Mój kielichowiec znowu nic nie wypuszcza :cry3: :cry3:
W ubiegłym roku, podmarzł.Potem odbił,ale już nie kwitł.w tym roku tez gałązki puste. Czyżby znowu coś nie tak było :drool:
???
Mam pytanko, czy sadzicie już dalie??
zaglądałam do nich puszczają juz kiełki.I mam pokusę aby je jutro posadzić do ziemi.Dobry pomysł, czy nie ??
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, affa, Amarant

Mój zakątek .... 22 Kwi 2015 18:19 #360674

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Aniu, dalie i korzenie dziwaczka już posadziłam...zanim wypuszczą liście może będzie już ciepło. Klemek Marhham s Pink też posadziłam w ubiegłym roku...tak w ogóle to ładny zestaw powojników zebrałaś :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 22 Kwi 2015 19:58 #360697

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, obecnie dalii nie mam ale kiedyś zawsze sadziłam na 1 maja. Zanim wyrosną to już nie powinno być przymrozków.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 23 Kwi 2015 07:27 #360813

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Anna96-Anuś Dzięki za radę.W takim razie ja swoje dalie też posadzę ;)
a co do powojników, to jakoś tak się ich uzbierało.Po prostu nie mogę się im oprzeć :hearts:
Bozi-Bożenko Zaryzykuję i posadzę już dalie.Zanim one wyjdą , to na pewno upłynie ze 3- 4 tygodnie.Może wówczas już zimna nie będzie :blink:
Tulipanki zmieniaja sukienki

szachownice

sasanka już ma swoje miejsce

pierwiosnek też

a tu drugi :)


hortensja dębolistna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Mój zakątek .... 23 Kwi 2015 08:11 #360820

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Też sądzę, że za 3-4 tygodnie to przymrozki będą już hen, daleko na północy ;) . Bardzo ładnie stroją się Twoje tulipanki.
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.641 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum