TEMAT: Życie na wsi - moje radości i smutki.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Mar 2016 20:09 #445031

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
Aszko, Ewo macie racje natura.Dziękuje za namiary-poczytam chętnie :dance:


Zielone okna z estimeble.pl

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Mar 2016 20:39 #445054

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Kasiu i ja zawitałam :bye: Masz dziewczyno sporo miejsca na roślinki, nic tylko szaleć. A tereny wokół przypominają mi moje widoki, bo właściwie też mieszkam między polami :whistle: Twój ogród pięknieje i widać, że kosztował Was sporo pracy, ale efekty są super :bravo: Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :flower2:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Mar 2016 20:48 #445061

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
Adelo :) dziękuje za wizytę.Mój ogród robiliśmy od podstaw , więc wiem ile pracy i czasu i sił kosztowało Cię i Córcie ogarnięcie terenu wokół Waszego domu.U mnie też patelnia i brak drzew-iglaki nie są przy rabatach,a słonce u nas smaży latem niemiłosiernie.Mieszkamy w sąsiadujących województwach i mamy podobne problemy.Zaglądaj jak znajdziesz odrobinę czasu :happy4: Pozdrawiam i miłego wieczoru :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 15 Mar 2016 07:57 #445200

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, zaśnieżone dzień dobry :)
Na szczęście to białe się topi, więc tylko postraszyło.
Jeśli cierpisz na brak cienia, to koniecznie sadź brzozy - one szybko przyrastają, a ażurowy cień który dają, jest bezcennym wytchnieniem...
Pozdrawiam i miłego wtorku!

Życie na wsi - moje radości i smutki. 15 Mar 2016 08:10 #445205

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Kasiu jak wyłożysz dzieżę folią, to rdzewienie chyba nie będzie przeszkadzać z zewnątrz można pomalować farbą ;) fajne mini oczko będzie :bye:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 15 Mar 2016 09:04 #445228

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
Agunia :) Myślałam nad brzozami , nad drzewami owocowymi ,kombinowałam co dalej robię. :wink4: Muszę to ogarnąć , ale nadmiar prac i planów trochę mnie przeraża.Może jak Mężuś skończy na chwilę pracę w polu i będzie miał trochę wolnego to poproszę aby zdarł mi darń ładowarką.. :silly:
Edytko :P pomysł nie zły, myślę :bad-idea:

Wczoraj wieczorem zawitały do nas dwa małe zajączki.Dawid usuwał ziemie na polu i wyrównał gniazdo zajęcy.Zdołał uratować dwa.Zrobiłam im legowisko w skrzyni i sianie.Karmie co 3 godziny strzykawką , mam nadzieję że przeżyją.Martwi mnie , że mało jedzą -może są w stresie, ja bym była na ich miejscu.Kotki pooglądały , powąchały gości i odeszły.Tak na wszelki wypadek mam Miśkę na oku, bo to pogromczyni małych istotek.
DSCF1644.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Aguniada, edulkot, Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 15 Mar 2016 22:00 #445511

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Jaki słodziaczek. Dobrze, że udało się je uratować :)
Dwa lata temu taki maluch przychodził do nas na działkę przez całe wakacje. Lubił siadać przy drzwiach tarasowych i podsłuchiwać, cwaniaczek :P

Życie na wsi - moje radości i smutki. 16 Mar 2016 10:28 #445631

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
Zające coraz chętniej już jedzą, wieczorami rozrabiają.Kocice nieufnie zaglądają.

Adelo :) te małe diabły jak podrosną to mogą narobić wiele szkód w ogrodzie.Jak podrosną to zamierzam je wypuścić na wolność.

U mnie piękne słoneczko , jak odbiorę synka ze szkoły ( o 11 godz.) to uciekam do ogrodu.Może uda mi się psiknąć róże miedzianem.
Miłego i słonecznego dzionka :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 19 Mar 2016 20:57 #446884

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
Dzisiaj :) z rana dzień nie zapowiadał się tak przyjemnie.Około godziny 13 zrobiło sie bardzo ciepło i przyjemnie.Sprzątnęłam w końcu warzywniak, teraz tylko przekopać
i gotowe do siewu.W planach na jutro wysiewy pomidorów.
Dzieci mi tez pomagały zwłaszcza przy paleniu ogniska , kiełbaski tez były :happy4:


Na początku kwietnia organizujemy -mieszkańcy i szkoła w mojej miejscowości mały kiermasz bylin , krzewów itp.Zbieramy pieniądze na leczenie miejscowych dzieci, które walczą z rakiem.
Wcześniej mamy dzieci ze szkoły piekły ciasta, które były sprzedawane w szkole,a pieniądze przeznaczone dla chorych dzieci.We wszystkim uczestniczy szkoła, dzieci i rodzice z okolicznych miejscowości.Pomysł na kiermasz zaproponowałam ja i nim się zajmę.Mam nadzieję , że jak zawsze dobrzy ludzie pomogą.Trzymajcie kciuki.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 19 Mar 2016 21:01 #446887

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Trzymamy, cel szczytny. Kasiu, z tymi zajaczkami to bym pogadała z weterynarzem albo kims kto zna się na tym, chodzi o to jak one poradzą sobie na wolności z jedzeniem, przeciez tam nikt z butelką nie będzie na nie czekał..... :happy: :think:
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2016 21:03 przez sierika.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 19 Mar 2016 21:07 #446895

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
Ewuś Ty u mnie ja u Ciebie ;) Trzymaj kciuki przydadzą się.
Zajączki są małe i jeszcze nie potrafią jeść normalnie.Powoli spróbuje je przygotować do dorosłego życia.Martwię się , go jeden z nich ma biegunkę a karmie je jak kazali w nadleśnictwie.Mam nadzieję, że wyzdrowieje.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika

Życie na wsi - moje radości i smutki. 22 Mar 2016 17:55 #447932

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
Od kilku dni pogoda raczej nie do ogrodowania, ale dla ogrodu dobra - rozpuszczają się rzucone wcześniej nawozy.Oprysk miedzianem zaliczony, w święta jak będzie tak pięknie jak zapowiadają zrobię oprysk promanolem.
Jeden z zajączków niestety zdechł,wielka była rozpacz mojego młodszego syna.Z jednej strony ciesze się , że Samuel jest tak wrażliwym dzieckiem , z drugiej obawiam się , że dzisiejszy świat jest zbyt okrutny dla ludzi z duszą.

Drugi zajączek rośnie i chętnie pije mleko.
DSCF1688.jpg


W chwili wolnej podjechałam do ogrodniczego, na razie kupiłam ziemię do nowych siewów i nasadzeń.Oczywiście przejrzałam wszystkie krzaczki i roślinki oferowane.Spodobał mi się migdałek szczepiony, dość wysoki, cena przestępna -33 zł.Zastanawiam się :think: Miłego wieczoru :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, broja, Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 23 Mar 2016 14:45 #448262

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Kasiu, jakże mi przykro, że jedno kociątko nie przeżyło. Bardzo szkoda, ale dobrze, że chociaż drugiemu będzie dane cieszyć się życiem. Trzymam kciuki za futrzaka :)
Ciesz się, że masz wrażliwe dziecko, bo takie dzieci, to nieskończona radość dla rodziców :) Pozdrowionka :flower2:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 23 Mar 2016 14:49 #448264

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Przykro, Kasionku, że jeden z zajączków nie dał rad :(
Drugi cudny, mam nadzieję, że sobie poradzi!

Jak dziś u Ciebie?
Tu przepiękna wiosna :hearts:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 23 Mar 2016 16:53 #448284

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
Adelo :) Masz rację,wrażliwe dzieci to nasze skarby i podpory w życiu.Kiedy jestem zmęczona do granic, bezsilna do łez przychodzi taki szkrab
( nawet jak ma 8 i 14 lat) przytuli cie i wycałuje to świat znów jest cudny ,a mi przybywa sił do walki z problemami...

A jak tam Adelo studiujesz i zgłębiasz tajemnice iglaków ? :rotfl1: Miłego wieczoru i oczywiście lektury. :kiss3:

Agunia ;) Zazdroszczę wiosny.U mnie dziwna pogoda, niby nie jest zimno , ale pada cały czas i nie chce się robić nic w ogrodzie.Podsypałam iglaki na skalniaku i w donicach.Czekam na zapowiedziana poprawę pogody.Jutro podjadę do miasta zrobić zakupy na święta i może skusze się na tego migdałka. :wink4:

Miłego wieczoru :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 23 Mar 2016 20:35 #448435

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Szkoda zajączka, gdyby miał mamę kicałby niedługo, ech życie.....
Pogoda trudna, co prawda i tak ciągle robię ale trochę ciepła przydałoby się, dzisiaj słonko świeciło.....

Życie na wsi - moje radości i smutki. 23 Mar 2016 21:53 #448508

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
Ewuś :) szkoda.Dobrze , że drugi ma się lepiej,bryka po kuchni i goni kotki, które przerażone wskakują na stół.Zabawny widok.Spróbuję podać mu suszone pokrzywy,aby miał więcej witamin.Mam nadzieję , że go odchowamy. :happy4: U mnie niestety słoneczka jak na lekarstwo.Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie pogodniejszy.Miłego wieczorka :flower2:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 25 Mar 2016 19:35 #449137

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.719 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum