TEMAT: Kwiecisty "Groch z kapustą"

Kwiecisty "Groch z kapustą" 15 Wrz 2016 00:12 #501713

  • Gosia1704
  • Gosia1704's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam wszystkich, Gosia
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 261
Bardzo Wam dziękuję za wizytę. Pogoda jaka jest każdy widzi. Susza, susza i jeszcze raz susza. Teraz lanie wody, a za chwilę wykopywanie mieczyków i dalii. Muszę jeszcze poprzycinać stare drzewa owocowe (dokąd sąsiad chętny do pomocy). Dzień coraz krótszy, a tu tyle do zrobienia.
Wrzucę trochę fotek z lata.
Aż trudno uwierzyć, że to drugie kwitnienie róży Kronenburg

RaKronenburg.jpg


Przepiękna dalia Vassio Meggos

DaliaVassioMeggos2.jpg


Rozsadzony fiołek Heartthrob, którego nie widziałam kwitnącego.

FioeHeartthrob.jpg


No i śliczne gladiole

GladiolaA2c.jpg


GladiolaSmutnyAkant1.jpg


GladiolaRowyFlaming2.jpg


GladiolaSunnyDay2.jpg


Pozdrawiam
Pozdrawiam wszystkich
:)
Gosia
Kwiecisty "Groch z kapustą"
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Dorota15, zeberka363


Zielone okna z estimeble.pl

Kwiecisty "Groch z kapustą" 16 Wrz 2016 12:03 #501875

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu, ładne masz te mieczyki :hearts: Podziwiam Cię bo z nimi jest trochę pracy ;)
U mnie jest tyle pracy do zrobienia że sama nie wiem czy z wszystkim zdążę do zimy :jeez:
pozdrawiam :kiss3:
Pozdrawiam Gosia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty "Groch z kapustą" 03 Paź 2016 08:21 #504231

  • Gosia1704
  • Gosia1704's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam wszystkich, Gosia
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 261
Już za chwilę będę swoje mieczyki wykopywać. Rzeczywiście roboty z tym trochę będzie, bo miałam 3 miksy, które chcę docelowo rozdzielić. Postanowiłam, że nic nie będę dokupować dokąd z tymi nie zrobię porządku. Myślę, że w tym roku to zero zakupów mieczykowych lub tylko symboliczne. Bulwki przybyszowe (dzieci) tylko z mieczyków oznaczonych.
Niestety, teraz robi się coraz wcześniej ciemno, roboty huk, więc zdjęć póki co brak.
Pozdrawiam wszystkich
:)
Gosia
Kwiecisty "Groch z kapustą"
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Kwiecisty "Groch z kapustą" 03 Paź 2016 13:27 #504261

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Gosiu jakie piękne mieczyki :blink:
U mnie po dwóch miesiącach bez deszczu dziś zaczyna siąpić szkoda że dopiero teraz ale....
A mi się nic i tak nie chce ...
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty "Groch z kapustą" 27 Paź 2016 14:31 #508000

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu, a jak się mają Twoje pierwiosnki ..Mam nadzieję że już kwitną :kiss3:
:drink1:
Pozdrawiam Gosia :)

Kwiecisty "Groch z kapustą" 27 Paź 2016 16:05 #508009

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79681
Cześć Gosiu - przypadkiem wdepnęłam do Twojego ogrodu (choć wydaje mi się, że szwendałam się po nim jakoś wiosną) - i wpadłam w stupor na widok Twoich martagonów! Moje to sierotki... No, mają dopiero rok - i trudniejsze życie, staram się odkwasić i poprawić im glebę, ale robię to - jak większość rzeczy - kompletnie niefachowo.
Inne lilie też śliczne, zresztą co nie śliczne w Twoim ogrodzie? Dzielimy też jak widać pasję narcyzową - ale wiele z Twoich jest mi nieznana. Może dlatego, że unikam dubeltowych, o ciężkich kwiatach (łamią mi się).
Jedynie częstotliwość wklejania wiadomości - wysoce nie zadowala ;) A szkoda, bo widoki - :hearts: :hearts: :hearts: , a co ważniejsze czuje dużą widzę, przynajmniej odnośnie moich ulubieńców cebulowych.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty "Groch z kapustą" 27 Paź 2016 22:49 #508052

  • Gosia1704
  • Gosia1704's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam wszystkich, Gosia
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 261
Gosiu, te moje narcyzy dubeltowe to wszystkie dostałam w prezencie - takie małe pozostalości z sadzenia u koleżanki, ale dużo mi zakwitło i miałam nawet nazwy.
Moje sadzone w tym roku martagony też nie wyglądały za specjalnie. Miałam nie kupować nowych lilii, ale na martagony się skusiłam :blink: . Martagony muszą się „zasiedzieć”. Ziemia powinna być obojętna do zasadowej (choć jak mierzyłam elektronicznym kwasomierzem to u mnie pH ~6 :huh: ). Te martagony w większości siedzą tam od 30. lat. Oczywiście, że jak o nich zapomniano, to nie były takie okazałe, ale wystarczyły 2 lata i dochodzą do 2m. ja w tym roku za mało o nie dbałam, jak i o inne lilie ale postaram się to nadrobić w przyszłym roku.
Zobaczę ile nowych się pojawi, z tych co nie kwitło. Przygniotły mnie nieco w tym roku nowości – mieczyki i dalie w dużej ilości. Dopiero będę to ogarniać.
Nie byłam na działce od dwóch tygodni. Najpierw wyjazd do rodziny, a później inne sprawy. W tygodniu to już nie ma sensu, a teraz będzie jeszcze ciemniej.
O niektórych moich narcyzach to też niewiele wiem, bo pochodzą z wymiany „sąsiedzkiej”. Poza tym przy przesadzaniu pierwiosnków (jaka jestem ciekawa jak one wyglądają po tych 2 tygodniach :hearts: ) natrafiłam na cebule narcyzów niestety już wszamane przez larwy narcyzówki, więc w przyszłym roku :search: i „na ramię broń”.
Gosiaczku, strasznie mi miło, że się do mnie odezwałaś, ale wiesz, ja to po prostu jestem „w czarnej dziurze”, głównie czasowej. Na zajrzenie do Ciebie zawsze znajdę czas, tylko nie zawsze się odzywam. Też bym się pisała na sadzonki cieszynianki :oops: .
PS.
Moją dumą są też wielgaaachne przyrosty u moich józefek. Po prosu nie lilie a dosłownie krzaczory - sięgają mi prawie do kolan :whistle: :supr3: .
Całuję Cię mocno.
Pozdrawiam wszystkich
:)
Gosia
Kwiecisty "Groch z kapustą"
Ostatnio zmieniany: 27 Paź 2016 22:53 przez Gosia1704.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Kwiecisty "Groch z kapustą" 27 Paź 2016 23:17 #508055

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu , no pewnie że wiosną Ci wyślę cieszyniankę( o ile mi przetrwa zimę )... :kiss3:
:drink1:
Pozdrawiam Gosia :)

Kwiecisty "Groch z kapustą" 27 Paź 2016 23:39 #508056

  • Gosia1704
  • Gosia1704's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam wszystkich, Gosia
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 261
Moja Ty kochana. Nie jestem pewna, że ten irysek od Ciebie przeżyje. One pochodzą z Ameryki i podobno są ciężkie do przesadzania. Taki skarb mi podarowałaś, a ja nie dałam rady przypilnować...
Pierwiosnki od Ciebie, były wszystkie OK (w każdym razie 2 tyg. temu). Dostałam takiego pierwiosnka, co ma zupełnie inne liście i myślę, że to może być taka odmiana „syberyjska”, czy coś (jeszcze poszukam). No i te moje wszyskie śliczniaste siewki. Na wiosnę planuję nowy rzut siewek pierwiosnkowych :drool: (ze wspomaganiem wschodów :coffe: ). Zwłaszcza Hose in Hose i te dla florystów.
Ściskam cieplutko i lecę, bo jutro do roboty.
Pozdrawiam wszystkich
:)
Gosia
Kwiecisty "Groch z kapustą"
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Kwiecisty "Groch z kapustą" 08 Gru 2016 22:23 #513549

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Kochana tym iryskiem to Ty się nie przejmuj bo dam Ci go o ile u mnie nie padnie ..Wiesz, ja go już kilka razy dzieliłam
i zawsze mi się przyjmował :think:
U mnie pierwiosnki te siewki nadal kwitną :crazy: Nawet mróz -6 ( w nocy), dwa tygodnie temu im nie przeszkodził w kwitnieniu ..
Gosiu, no to wiosna znów się będzie działo.Trzymam kciuki aby wszystko poszło dobrze :kiss3:
Pozdrawiam Gosia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty "Groch z kapustą" 08 Gru 2016 23:11 #513553

  • Gosia1704
  • Gosia1704's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam wszystkich, Gosia
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 261
Gosieńko, bardzo Ci dziękuję za odwiedziny. Może jutro pojadę na działkę to zobaczę co z moimi piewriosnkami. Na razie mi się czas kurczy przed świętami. Może w święta będę mieć więcej czasu.
Pozdrawiam
PS.
Może przygotuję ziemię na nowe siewki?
Pozdrawiam wszystkich
:)
Gosia
Kwiecisty "Groch z kapustą"
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2016 23:12 przez Gosia1704.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Kwiecisty "Groch z kapustą" 30 Gru 2016 22:06 #515651

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu,jak się mają roślinki na działce ?
U mnie póki co wszystko żyje ale jest tak mokro że z cebulowych to chyba dużo mi padnie :(
Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku :kiss3:
Pozdrawiam Gosia :)

Kwiecisty "Groch z kapustą" 30 Gru 2016 23:41 #515684

  • Gosia1704
  • Gosia1704's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam wszystkich, Gosia
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 261
Gosiu, na wzajem Życzenia Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i rodziny i oby ten przyszły rok był dla nas wszystkich lepszy.

Na działce byłam po świętach, nawet zrobiłam zdjęcia, ale ich nie mogę na razie ściagnąć z aparatu.
Wyłażą mi zimowity. Już nawet pokazały się listki ziarnopłonów. Przysypywałam też ziemią listki śnieżycy letniej (co z niej będzie?). Pierwiosnki na razie wyglądają ślicznie, ale to najgorsze jeszcze przed nimi. Naszykowałam sobie już nawet ziemię kompostową na zimowo-wiosenne pierwiosnkowe siewy.
Dotąd było tak ciepło, że mam róże i hortensje zakopczykowane, ale bez ubranek. Na lilie też jeszcze nie kładłam włókniny.
Te czarne, ptasie potwory już mi wyciągały letnio-jesienne sadzonki. Wszystko co zauważyłam wsadzałam z powrotem do ziemi. Znalazłam nawet już całkiem zniszczoną cebulkę lilii pod domkiem. Nie wiem czy to moja, czy skądś przyciągnięta.
Ja to już nóżkami przebieram do wiosny.
3 nowe zawilce gajowe, 3 nowe psizęby. Czy wyjdą? Może zakwitnie mi zawilec gajowy, siedzący w ziemi już 3. rok bez kwiatka (taka mała sadzonka była).
Czy przylaszczki w tym roku dobrze przezimują, może się rozrosną?
A peonie, czy będą miały dobre przyrosty i więcej kwiatków?
Może zakwitnie mi ostatnia nn, która jeszcze nie kwitła?
Widzisz Gosiu... tyle oczekiwań i nadziei.
Pozdrawiam wszystkich
:)
Gosia
Kwiecisty "Groch z kapustą"
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352, zeberka363

Kwiecisty "Groch z kapustą" 01 Sty 2017 21:27 #515954

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
oczekiwań i nadziei wiele!
wiosna tuż tuż!

serce sie raduje gosiu!
do siego 2017 :)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty "Groch z kapustą" 01 Sty 2017 22:13 #515974

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu , zima szybko minie i jeszcze zatęsknimy za odpoczynkiem jaki mamy tylko zimą ..
Wiesz, u mnie śnieżyce to już maja chęć zakwitnąć :silly: Pierwiosnki póki co są ładne i mam nadzieję że tak już zostanie ;)
A za piwonię nn , to będę trzymać kciuki :kiss3:
Pozdrawiam Gosia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty "Groch z kapustą" 01 Sty 2017 22:41 #515979

  • Gosia1704
  • Gosia1704's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam wszystkich, Gosia
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 261
Bardzo dziękuję za życzenia i oczywicie odwzajemniam. Tak się przeziębiłam przed Sylwestrem, że w Nowy Rok wcale nie dzwoniłam z życzeniami.
Mnie praca na działce nie przeszkadza. Jak już zrobi się ciut cieplej...
Jutro pójdę po nową baterię do aparatu (w Sylwestra zamknięte), to może ściągnę ostatnie zdjęcia z tamtego roku.
Pozdrawiam wszystkich
:)
Gosia
Kwiecisty "Groch z kapustą"
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2017 22:44 przez Gosia1704.

Kwiecisty "Groch z kapustą" 02 Sty 2017 12:59 #516019

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Jak widać u Was zima cieplejsza jak u mnie ..u mnie przykryte jest leciutką kołderką puchu śnieżnego więc na działce jest biało jak długo nie wiem w nocy są przymrozki do -4 a w dzień około zera...życzę Ci zdrowia tak potrzebnego do prac ogrodowych i samych kwitnących dni w Nowym 2017 Roku..
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty "Groch z kapustą" 06 Sty 2017 15:59 #516585

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Gosiu wszystkiego dobrego w Nowym Roku ... :hug:
U mnie od dziś zima pełną gęba , kilka lat temu tak się mrozem nie przejmowałam
ale teraz to jak patrzę na termometr to zaraz oczyma wyobraźni widzę puste miejsca w ogródku :tongue2:
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.439 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum