TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 26 Kwi 2017 01:07 #537418

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Slupek postawiony.

IMG_3136.jpg


Wyglada, jakby zbieralo sie na opady. Niebo pokryte chmurami typ mammatus, zwiastujacymi zmiane pogody

IMG_3135.jpg



Wczoraj pojechalam do Jacka konczyc kuchnie. Ja przyklejalam kafelki, a jego nowy pies z przyjemnoscia zazywal na nich snu :rotfl1:

IMG_3131.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiek


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 26 Kwi 2017 01:32 #537419

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Dziekuje bardzo :hearts: :hearts: :hearts:
Lista rosnie ,balkon nie :devil1: .Zobacze cty wszystko wyrosnie i czy sie jakies miejsce nie zwolni :flower: .
Dzisiaj sie bardzo ucieszylam,bo mi maciejka zaczela rosnac.Mam nadzieje ze nie przemarznie i bedzie mi pieknie pachniec.
Roze rosna jak szalone,gladiole i hosty tez.Lilie sie troche ociagaja,za to arbuz i piwonia daja czadu.Myslalam ze sie zmarnowaly a tu wrecz przeciwnie :flower1: .
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, CHI

Domek na prerii 26 Kwi 2017 04:32 #537420

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Poszukaj pod "vertical gardening'. Zobacz, ile mozna zmiescic roslin na malej powierzchni! :kiss3:

jet.com/product/detail/f389195efcd940e68...a:na:na:2&code=PLA15

Albo pomysly z gugla;

g1.jpg


g2.jpg


g3.jpg


Tu niezbyt widoczne, skrzyneczki z dzirami na doniczki wlozone poziomo

g4.jpg


Nawiercone grube kawalki bambusa..

g5.jpg


wiszace polki z dziurami na doniczki-bardzo mi sie podoba

g6.jpg


Nawet plastikowe butelki po napojach!

g8.jpg


Albo rynny. Tanie, mozna do nich dokupic koncowki, ktore dokladnie zamykaja rynne i nie wpozwalaja uciec wodzie. Pomalowac sobie pod kolor balkonu..

contemporary-landscape.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2017 04:38 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, yvi1

Domek na prerii 26 Kwi 2017 08:52 #537442

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Dziekuje kochana za inspiracje :kiss3: ,mam tylko maly problem.Mieszkanie jest nasze ,ale " w bloku " .Tutaj w Niemczech wspolnota mieszkancow ma czasami dziwne pomysly.Juz i tak mi sie krzywo na moj balkon patrza :crazy: .Nawet mi zarzucili ,ze sobie samowolke budowlana zrobilam :funnyface: .
Niby te drewniane drabinki sa razacym widokiem.Musze isc w tym roku na zebranie i troche pokrzyczec .
Oni tutaj niekiedy tak przesadzaja.
A niektore pomysly fajne,musze zobaczyc czy moge wiercic w scianie to bym sobie mogla taki mini ogrodek ziolowy zalozyc.
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona

Domek na prerii 26 Kwi 2017 10:58 #537471

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
20170426_104538.jpg


20170426_104619.jpg

To moje prezenty od przyjaciolki i moj nowy nabytek do lazienki :devil1:
Musze czyms sobie poprawiac humor bo zycie jest w tej chwili nie do zniesienia.
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2017 11:01 przez yvi1.

Domek na prerii 26 Kwi 2017 15:42 #537531

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Sliczne prezenty! Az szkoda mi byloby takiego papieru uzywac!

A ja wkurzylam sie na dobre. Wczoraj znalazlam niewyslana przesylke do Ciebie, Yvi, pod sterta klamotow w jego sluzbowym samochodzie. Mial wyslac, przykryl i zapomnial. Gdybym miala dostep do sluzbowego, znalazlabym wczesniej :hammer:

Tak wiec bardzo przepraszam i zamierzam wyslac jak tylko pogoda sie poprawi, bo dzis pada, jest mokro i slisko. Dobrze, ze zacementowalam ten slupek!
Mialam dzis sprobowac pojezdzic na koniu, ale kicha. Jak jest bloto w rowach melioracyjnych, kon bedzie sie slizgal, a jakos nie marzy mi sie wywalenie sie z koniem i mozliwe zlamania kolejnych zeber :pinch:

Tak wiec dzis bedzie dobry dzien na dokonczenie psowych drzwi :lol: . Kiedy wyjelam stare, okazalo sie ze przez szczeline miedzy szybka i rama naciekala woda deszczowa i plyta gipsowa byla zrujnowana. Musialam wiec skuc ja (robiona byla na poczatku i uzywalam kleju, zeby przykleic do drewnianej ramy domu), zrobic nowa rame drewniana pod nowe dzwiczki, bo sa wyzsze a wezsze od starych, polozych plyte cementowa , pomozyc gladz dwuktornie, zeszlifowac i teraz drugi raz pomalowalam.

Maz w nastepnym tygodniu jedzie do San Antonio, wylozyc problemy z woda przed senatorami gubernatorem stanu. To bedzie jego wielki dzien! A w drodze powrotnej ma zajechac do Ikei. Juz prawie skonczylam liste sprzetow do mojej lazienki. Zdecydowalam sie na dwie oddzielne szafki z umywalkami, z bambusowymi blatami. Szerokosc 82 cm, wysokosc 72 cm, glebokosc 49 cm. Co mi sie w nich podoba, ze umywalka jest montowana na blacie, mozna ja dowolnie zamontowac (dostaje sie blat i umywalke jako osobne czesci, wiec mozna np przesunac ja w prawo, zamiast centralnie, a druga rzecz, ze mozna w przyszlosci wymienic na inna umywalke, ktora sie bardziej podoba, wieksza itp. Druga rzecz, w porownaniu z umywalka stanowaiaca czesc blatu jest mozliwosc wlasnie wymiany umywalki, ale i to, ze przy wyzszej umywalce niz blat, kubki, pasta itp nie beda wpadaly do umywalki, tylko beda staly na blacie, nizej.

szafka.jpg


Z boku wysoka szafka na reczniki, zapasowe szampony itp.

szafkawysoka.jpg


Na bambusowych blatach kubki na szczoteczki do zebow, z bambusa

naszczoteczki.jpg


Na mydlo w plynie

namydlo.jpg


Miedzy szafkami z umywalkami , bede miec 6 cali przestrzeni, powiesze wieszaczek na reczniki do rak i twarzy, teleskopowe

towelholder.jpg


Drugi taki samm pojdzie w przyszlosci kolo kabiny prysznicowej.

Wieszaczek na papier toaletowy;

Nad szafkami szafeczki na leki, szczotki do zebow, pasty itp. 96 cm wysokie, 60 szerokie, 14 cm glebokie, z dwoma LEDowymi podswietleniami. Szukalam takich plytkich, bo reszta jest gleboka na 22 cm i wedlug mnie za bardzo beda wystawac.

storjorm-mirror-cabinet-w-doors-light-white__0213003_PE367133_S4.jpg


storjorm-mirror-cabinet-w-doors-light-white__0380371_PE555292_S4.jpg


Kolo toalety:

toiletbrush.jpg


paperholder.jpg


Calosc kosztuje 1147$. Mniej niz jedna szafka z dwoma umywalkami w sklepach w miescie, ceny okolo 1500$.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2017 15:45 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiek

Domek na prerii 26 Kwi 2017 15:59 #537532

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 731
  • Otrzymane dziękuję: 198
Yvi1
Musze czyms sobie poprawiac humor bo zycie jest w tej chwili nie do zniesienia.

To tak jak ja, tylko nie znajduję nic co by mi je (życie) poprawiło :jeez:
nie lubię zakupów, chociaz lubię szwendać się po galerii w celu lustracji tego jaką mają tam tandetę i łapać się za głowę ile ta tandeta kosztuje :woohoo: nie lubię fryzjera, kosmetyczki, spa ani innych tego typu "wspaniałych rzeczy". To czym tu sobie poprawić samopoczucie? B) :whistle:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2017 16:02 przez mosewa.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, yvi1

Domek na prerii 26 Kwi 2017 16:03 #537535

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
W drugiej lazience te szafke wiszaca:

DSCN7897-3.jpg


Chce wymienic na taka:

lillangen-mirror-cabinet-door-end-unit-white__0133084_PE288200_S4.jpg


Podoba mi sie ze ma poleczki, na ktorych maz moze klasc swoje ksiazki i gazety, ktore czyta, zamiast rozsiewac je po podlodze przed toaleta. Cale 75$.

Taki wieszak na reczniki, za 15$. Bo ten kupiony kolalnie za 45$ ciagle spada ze sciany-srubki sa malenkie i ciagle sie wysuwaja pod obciazeniem.

kalkgrund-towel-rail__0326176_PE517512_S4.jpg


Mata pod prysznic antyposlizgowa, bo mokre kafelki sa sliskie, a on nie staje sie mlodszy..7$

doppa-bathtub-mat-gray__0372006_PE553646_S4.jpg


Na dodatek wymyslil, ze jak przyjedzie ktos w gosci, to zamiast spac na sofie w duzym pokoju, moze przespac sie na tzw daybed, ktore wstawimy do jego pokoju. No i on moze tam spac, jak nie moze zasnac i budzi mnie. Rama jest sosnowa, bedzie pasowac do jasnych mebli i moge ja polakierowac sama. 179$

tarva-daybed-frame__0464287_PE609358_S4.jpg


Mozna je rozlozyc:

tava.jpg


Do tego materac sprezynowy za 129$. I znowu, w tej cenie nic nie dostane lokalnie.


Sciana wyschla. Niestety nie mialam farby, ktora malowalam duzy pokoj, wiec pomalowalam na bialo. I tak niedlugo czeka mnie malowanie, bo sciany juz brudne.
Tak wygladaja zamkniete drzwiczki piesowe;

DSCN7895-3.jpg


i otwarte, z wyjeta blokada;

DSCN7896-3.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): yvi1

Domek na prerii 26 Kwi 2017 16:09 #537539

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
mosewa wrote:
Yvi1
Musze czyms sobie poprawiac humor bo zycie jest w tej chwili nie do zniesienia.

To tak jak ja, tylko nie znajduję nic co by mi je (życie) poprawiło :jeez:
nie lubię zakupów, chociaz lubię szwendać się po galerii w celu lustracji tego jaką mają tam tandetę i łapać się za głowę ile ta tandeta kosztuje :woohoo: nie lubię fryzjera, kosmetyczki, spa ani innych tego typu "wspaniałych rzeczy". To czym tu sobie poprawić samopoczucie? B) :whistle:

I ja. Dlatego rzucam sie w prace i remonty...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): yvi1

Domek na prerii 26 Kwi 2017 22:03 #537622

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Och,kochane.Ja sobie kupuje ksiazki i roslinki.W remonty rzucac sie nie moge bo beztalencie jestem straszne a pozatym prawie na okraglo w pracy . :placze: .
Z tym jednorozcem to smieszna historia.Nigdy nie bylam " dziewczynka", raczej chlopczyca. :devil1:
Niedawno w pracy mielismy supervision i rzucilam przedtem,ze ja nic nie mowie ,wszystko jest ok.Tecze sie pojawiaja i jednorozce biegaja po oddziale( pure Ironie).
Ktos to zle zinterpretowal i teraz mam opinie tej co lubi Unicorn :happy3: .
I dostaje ze wszystkich stron ,w roznych odslonach :drool: .
I wiecie co? Faktycznie poprawiaja humor.Chociaz troche :hearts: .

Diano ,bedziesz miala sliczna lazienke .A o paczke sie nie martw i nie rob sobie stresu,ja naprawde nic nie oczekuje.No dobra,cyckow Shy i fotos psic :tongue2: :tongue2: :tongue2: nie moge sie doczekac .
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2017 22:05 przez yvi1.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 27 Kwi 2017 01:03 #537644

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Lysole zaczynaja sie opierzac!

DSCN7940-3.jpg


DSCN7941-2.jpg


Dzis pojechalam po pare rzeczy, w tym deseczki na daszek cieniowki. Deseczki zabejcowane dwa razy, teraz sie susza.

DSCN7939-4.jpg


Facet z Searsa przyjdzie miedzy 8 a poludniem. Znaczy, caly ranek bede siedziec w domu i czekac. Mam nadzieje, ze naprawi plyte do gotowania, bo nie pociagniemy dlugo na mikrofalowce i grillu . Na przyklad nie da sie tak przygotowac ukochanego przez dziecko makaronu :evil:

A dziecko mnie dzis wkurzylo. Ostatnie dwa wieczory wzielam ja na konia na spacer do stacji benzynowej, zeby mogla sobie cos kupic, jakies slodycze. Pierwszego wieczoru to ja wyszlam z propozycja (spaceru, bo do sklepu ona wymyslila). Drugiego wieczoru pracowalam nad psimi drzwiami, mala chodzila i nudzila, kiedy pojedziemy, nawet zaczela mi zostawiac kartki z tym samym pytaniem na narzedziach, jak poszlam do lazienki.
Ale dzisiaj przegiela.
Przyszla ze szkoly i powiedziala, ze zaprosila jej przyjaciolke na przejazdzke do sklepu. I zapytala, czy wezmiemy dwa konie czy na jednym. Wkurzylam sie, bo jednak mnie przede wszystkim powinna zapytac czy ja chce to zrobic (odpowiedzialnosc za cudze dziecko). A pare minut pozniej Savannah zapukala do drzwi, gotowa do jazdy.
Przeprowadzilam z corka rozmowe co do wykorzystywania i uznawania rzczy lub czynnosci za powinnosc (taking something for granted). Wyjasnilam, ze to tak jak z jej ojcem. Jak wieczorem mylam jego ulubiony kubek i stawialam na kawiarce, pare razy powiedzial ze jest mi wdzieczny, bo nie musi rano szukac. Ale potem zaczal uwazac to za moja powinnosc i nawet mi zrobil awanture , kiedy ktoregos dnia nie postawilam jego kubka!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Domek na prerii 27 Kwi 2017 03:50 #537645

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Sprobowalam zrobic dobre zdjecia Shy ale trudno bylo. Jej brzuch znowu urosl, widze to po popregu.

IMG_3149.jpg


IMG_3150.jpg


IMG_3148.jpg


Biust
IMG_3151.jpg


Aerwynn i Savannah na Shy na stacji benzynowej :devil1:

IMG_3153.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2017 03:53 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, Agusiek

Domek na prerii 27 Kwi 2017 07:46 #537660

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
:kiss3:
No nareszcie :happy: .Faktycznie Shy sie zaokraglila.Diano,masz moze stetoskop w domu ?Moze by sie tobie udalo posluchac serduszka?
A z piecem to ja bym na twoim miejscu sobie taka dwuplytowa kuchenke na prad kupila.Jakby cos tfu,tfu to masz zawsze chociaz zeby ugotowac makaron albo zupe itd.
U nas sa juz nawet na indukcje za smieszne pieniadze.Moze u was tez ?
Milego dnia !
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiek

Domek na prerii 27 Kwi 2017 08:10 #537663

  • Zos
  • Zos's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 60
Ciężka sprawa, jak masz coś do zrobienia a dziecko nad głową Ci marudzi. Tez tak mam. Zabiorę się np. za malowanie dech, a moja córa akurat w tej chwili pilnie mnie potrzebuje i ciagle mamusiu to, mamusiu tamto. A mnie szlag trafia, bo muszę odrywać się od roboty.
Diano, pytam z czystej świadomości, czy Twoja córa mówi po Polsku? Czy nie uczyłaś jej?
Widzę, że u Ciebie prace ogrodowo-budowlane to niekończąca sie opowieść, ciągle jakieś przeróbki :wink2: Czy masz czas aby np. usiąść sobie na leżaku na tarasie i podziwiać widoki? Czy Ty raczej jesteś model z motorkiem w pupie i 5 minut w jednym miejscu nie posiedzisz?
A czy u Ciebie jest zwyczaj, że jak przychodzą znajomi to siedzicie sobie na tarasie i tam imprezujecie? Czy w Stanach nie jest to popularne? A np. ogniska z kiełbaska i pieczonymi ziemniakami, można robić?
A jak kopyta Jerrego? Zrobił się bardziej aktywny?
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2017 08:19 przez Zos.

Domek na prerii 27 Kwi 2017 09:41 #537699

  • Agusiek
  • Agusiek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 196
  • Otrzymane dziękuję: 183
Śliczne dziewczynki na koniu .
Widać że przeszczęśliwe i zadowolone z wycieczki :)
Ogród wśród jabłoni

Pozdrawiam Agusiek

Domek na prerii 27 Kwi 2017 14:15 #537746

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Yvi-szczerze mowiac nie rozgladalam sie za indukcyjnymi. Czytalam na babskim forum, ze wymagaja specjalnych garnkow, ktore sa drogie. Z ta mala kuchenka to dobry pomysl. Ta plyta nawalila pierwszy raz odkad ja mamy, czyli 5 lat. Stetoskopu nie mam :hammer:

Zos-to szczera prawda. Zwlaszcza jak sie na cos uprze. I tak juz bywa lepiej, potrafi sie sama soba zajac i nie sprawdza juz co piec minut, gdzie jest mama. Moge wyjsc do ogrodu i popracowac, bez bezustannej kontroli. Dziecko siedziw domu i buduje rzeczy w Minecrafcie, slucha muzyki, spiewa czy rysuje.

Corka nie mowi po polsku. Na poczatku mowilam do niej po polsku, obladowalam sie ksiazkami na temat dzieci dwujezycznych itp itd. Ale miala ( i ma) charakter silniejszy od mojego. Po prostu mnie totalnie ignorowala, kiedy mowilam po polsku. W koncu sie poddalam. Niby teraz zna pare polskich slow, ale mowi je z takim akcentem, ze trzeba sie zastanowic, co takiego powiedziala. Ma to po ojcu. Maz w czasie 9 lat malzenstwa i dwoch latach chodzenia z soba nauczyl sie tylko "czeszcz", "tak", "nyje", "pifo" i "nyje rosumim po polski" :devil1:

mam motorek, ktory ciezko wylaczyc :wink4: . Nawet jak musze odpoczac ze wzgledow zdrowotnych, to zaraz dopada mnie chandra.

Niestety, nie mamy takich znajomych. Wszyscy znajomi meza, a ma ich cale cztery ztuki (dwa malzenstwa), sa zwykle zajeci. A zreszta maz nigdy nie ma czasu. W weekendy znika na caly dzien, ponoc pracuje :whistle:

Ogniska i grille sa zabronione ze wzgledu na ekstremalne susze. Trawa jest zolta, nowa dopero zaczela rosnac. Nawet na 4 Lipca, dziemn niepodleglosci, zdarzaja sie lata, ze fajerwerki sa zabronione, choc to tradycja porownywalna ze strzelaniem petard na Sylwestra w Polsce. Wtedy odwoluja nawet fajerwerki w miejskim parku, roboine i sponsorowane przez urzad miasta, nad jeziorkiem. Dave i Aerwynn jezdza tam co roku (no chyba ze odwolane), zbieraja sie tam tysiace ludzi, a fajerwerki puszczane sa w rytmie symfonii z ukrytych glosnikow. Ja zostaje ze zwierzakami, na wszelki wypadek. Konie na szczescie maja to w nosie, ale psice dostaja wariacji.

Jerry znacznie rzadziej kuleje, puszka kopytowa sie odbudowuje, na razie glownie podeszwa z przodu kopyta. W tej chwili jestem na rutynie: dwa dni w butach, dzien bez butow. Powinnam jescze spacerowac 15 minut z nim w reku, ale sam lazi caly dzien po pastwisku. Czasem nawet podbiega.

Agusku-ciesze sie ze nie dokoptowaly kolezanki, bo wtedy nie zmiescilyby sie na padzie. I tak potem Aerwynn skarzyla sie, ze bylo ciasno. Tak z ciekawosci, wyguglalam tzw buddy seat, czyli dodatkowe siodlo dla malego jezdzca, zeby mozna bylo pojezdzic z rodzicem, lub wlasnie z kolezanka.

Sa takie, dla malych dzieci:

51s4FgrZUwL._SY355_.jpg


VC140582l.jpg


Sa takie, ktore mozna podlaczyc do angielskiego typu siodla, i zabrac dziecko na wycieczke

abetta-buddy-seat-M1.jpg



Sa podwojne siodla;

doubleseat.jpg


I sa takie miekkie pady, dolaczane do siodla

kidsaddle.jpg


To jest pad do jazdy, ktory kupilam corce, jak byla mniejsza. Uzywa sie go zamiast siodla, jak te brazowe, na ktorym siedzialy wczoraj.

DSCN7942-3.jpg


DSCN7943-3.jpg


I widze, ze jesli zamienie miejscami strzemiona i paski do popregu, moge ten pad uzyc jak ten buddy seat z ostatniego zdjecia. Paskami od popregu przwiaze siodlo do kolek popregu siodla i dziewczyny moga jezdzic wygodniej :think: .
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): yvi1

Domek na prerii 27 Kwi 2017 15:36 #537756

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzis rano dalam koniom arbuza. Jeden z pierwszych, wiec byl wlasciwie bez smaku, ale koniom smakowal :lol:

Shy pozarla cztery kawalki. Na tym zdjeciu lepiej widac jej brzuchol

IMG_3157.jpg


Wyzeraja zaczynajac od czerwonego miazszu, a konczac na skorach na deser :devil1:

IMG_3160.jpg


Probowalam zrobic zdjecie Jerrego, jak z pyska cieknie mu sok ze slina, ale komorka nie uchwycila :lol:

IMG_3162.jpg


IMG_3163.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): yvi1

Domek na prerii 27 Kwi 2017 15:59 #537760

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Wow,urosl jej ten brzuch naprawde. :search:
U nas na poczatku te plyty byly bardzo drogie i garnki do nich,teraz kosztuja normalnie,a garnki prawie wszystkie maja napis ,ze sa do wstystkich rodzajow kuchenek.Ikea tez ma w normalnej cenie,przynajmniej u nas .Tak jest ze wszystkimi nowinkami.Kiedys reklamowali te patelnie z ceramika w TV - Shop,ceny jak za zboze :devil1: .Ostatnio wprost jestes nimi zarzucana.Sobie kupilam dwie,kosztuja teraz tyle co kiedys nawet najmniejsza nie kosztowala.
Tak bylo z plytami indukcyjnymi itd.

A masz jakis kontakty poza twoim mezem ? Moze mamy kolezanek Aerwynn albo jakies dalsze sasiadki ,niekoniecznie ci od koni za friko?
Przydaloby ci sie tobie raz na jakis czas takie babskie spotkanie przy kawie w twoim przepieknym ogrodzie :hug: .
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2017 16:24 przez yvi1.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.890 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum