TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 18 Kwi 2017 03:03 #535585

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Nareszcie powrot do normalnego zycia. Aerwynn dzisiaj chodzila juz po scianach :jeez: Jutro pojdzie do szkoly i mamusia bedzie sie mogla zajac tym co kocha, czyli ogrodem i majsterkowaniem. W wolnych chwilach trzymajac sie za zebro i klnac :oops:

Dzis zajelam sie mostkiem. To co ladnie wygladaly, czyli wypukly luk, nie bardzo sie sprawdzilo. Przy schodzeniu buty sie zeslizgiwaly i raczej bylo to dla mlodszych niz starszych, czyli odwiedziny Virginii z mezem musialyby sie odbywac obecnymi drzwiami.

Zdecydowalam sie luk splaszczyc, a wejscie i zejscie z mostka wydluzyc i zrobic mniej strome. Po wewnetrznej, niewidocznej stronie lukow przykrecilam dodatkowe deski jako wzmocnienie. Tak to wyglada teraz:

DSCN7560-3.jpg


DSCN7561-3.jpg


Do tego dojda cztery boczne slupki i lukowate porecze.

Na horyzoncie rozwija sie burza..

DSCN7460-2.jpg


Widac jak odbija od podstawy i idzie do gory. Im wyzsza jest chmura, tym wieksza roznica potencjalow, wiecej gromadzi sie ladunkow elektrycznych i burza jest gwaltowniejsza.

DSCN7461-3.jpg


Kilka minut pozniej

DSCN7465-3.jpg


i pozniej..

IMG_3054.jpg


Podstawa w odcieniach rozu i fioletu od zachodzacego slonca

IMG_3055.jpg


Jak w bajce!

IMG_3057.jpg


IMG_3059.jpg


Dawno nie bylo naszych ogoniastych!

IMG_3053.jpg


Po lewej Shy, po prawej Babe
DSCN7463-2.jpg


Shy. W slabiznie po tej stronie wydstaje jej cos jak pol pilki futbolowej

DSCN7464.jpg


Empress Wu przyrasta z dnia na dzien

DSCN7466-2.jpg


DSCN7467.jpg


Cathedral Windows

DSCN7468-2.jpg


DSCN7469-2.jpg


Red Dog-Czerwony pies. Prawda, ze sliczna nazwa? :silly:

DSCN7470-2.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Jo37, CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 18 Kwi 2017 05:07 #535587

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Color Festival

DSCN7473-3.jpg


DSCN7472-3.jpg


Mala Change of Heart

DSCN7474-3.jpg


DSCN7475-2.jpg


i Dixie Chickadee

DSCN7486-3.jpg



Bialas, Mountain Mist, w koncu wylazl z ziemi. A juz polozylam na nim kreske. :jeez:

DSCN7484-3.jpg


Zoltek, Whiskey Sour

DSCN7478-3.jpg


Kolejny zoltek, Miss Susie

DSCN7477-3.jpg


I moja ulubiona, Dancing Queen

DSCN7506-3.jpg


Prairie Moon, dlugo trzyma kolor

DSCN7507-3.jpg


Zdjecie zbiorowe; Praieie Moon w srodku, ponizej Dancing Queen, po prawej Island Breeze, po lewej Touch of Class. U gory Purple Haze

DSCN7508-3.jpg


Island Breeze bardzo przyrosl, liscie powiekszyly sie na razie dwukrotnie

DSCN7509-3.jpg


DSCN7510-3.jpg


Purple Haze zaczal sie wybarwiac w srodku liscia na fioletowo

DSCN7496-3.jpg


DSCN7495-2.jpg


Wielka niespodzianka z wczoraj. War Paint !! Z mamusia w tle (u gory po lewej, Niagara Falls)

DSCN7489-3.jpg


DSCN7490-2.jpg


Libby obok, co do ktorej zastanawiam sie, czy jest warta miejsca w ogrodzie.

DSCN7487-2.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, yvi1, CHI, Agusiek

Domek na prerii 18 Kwi 2017 07:16 #535592

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Swieta i po Swietach.
Moj syn ma jeszcze tydzien ferii,ale jest samowystarczalny wiec nie idzie nikomu na nerwy :tongue1: .Ja mam ostatni wolny dzien i od jutra znowu do pracy :placze: .
Zrobilam przegrupowanie na balkonie.Tzn. dokupilam jedna hoste ,niestety nie White Christmes.Powyrzucalam rzodkiewki i w drewnianej skrzyni posadzilam piwonie,konwalie ,maciejke i przesadzilam frezje.Frezje mi nie chcialy rosnac,wiec zobaczymy czy tam im sie lepiej spodoba.
Gismo musi byc operowany,tzn . wykastrowany.Na stare lata dostaje na glowe jak czuje suczki.Powieksza mu sie prostata i ma problemy z siusianiem.
Co ciekawe jako mlody szczyl nie interesowal sie panienkami w ogole.Ach te hormony. :devil1: .

Mostek fajnie wyglada ,jestes naprawde niesamowita.A Shy nie wyglada wcale inaczej niz Babe na zdjeciach,ona nas na pewno robi w konia :happy4: .My tu czekamy i czekamy a ona nic.
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, CHI

Domek na prerii 18 Kwi 2017 09:02 #535611

  • Zos
  • Zos's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 60
Hostowisko jest niesamowite. Ale rozrastają Ci się z taką intensywnością, że niedługo zabraknie miejsca.
Czy sąsiedzi od koni się odzywają? Nie daj się wykorzystywać. Faktycznie wygląda, że znaleźli frajera, gdzie na krzywy r... można się załapać na jazdę. Przychodzą na gotowca i zadowoleni. Chcą pojeździć niech sobie złapią konie, wyczyszczą i osiodłają (tak jak to jest w szkółkach jeździeckich), a po jeździe rozsiodłać, umyć wędzidło, rozmasować konia i odprowadzić na padok. A nie żebyś Ty była uwiązana i czekałą aż jaśnie hrabiostowo zjawi się na jeździe. Daj spokój z tym. Tak jak inni stwierdzili, coś za coś. Ty im jazdę a oni nic nie oferują, kiepski biznes. Szkoda też koni na ich naukę. Zamiast czerpać przyjemność z jazd na kobyłkach będziesz musiała je na nowo ustawiać pod siebie. Rozumiem, ktoś kto umie jeździć konno i przyjechał z wizytą i chce pojeździć, ale nie nauka. Takie jest moje zdanie.
Czy na święta serwujesz typowo polskie dania? Mężowi smakuje polska kuchnia?
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Ingrid, CHI

Domek na prerii 18 Kwi 2017 17:22 #535677

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Yvi-czekam , zeby corka sie usamodzielnila. Bo na razie dziala mi na nerwy ze jej usta sa bezposrednio polaczone z mozgiem, cokolwiek mysli musi to zwokalizowac. A ja z kolei lubie cisze i to nieustanne paplanie powoduje rozdraznienie i bol glowy.
W tym roku beda pierwsze wakacje,. gdzie bede musiala spedzac z nia duzo czasu. W poprzednich latach wykupywalismy jej opieke w przedszkolu, do ktorego chodzila. Mieli tam nauczycieli, ktorzy uczyli bawiac o roznych krajach, obyczajach, byla tam od 8 do 5-6, miala tam posilki i duzo kolezanek w podobnym wieku. Niestety, jest to dla dzieci szkolnych do lat osmiu, wiec juz sie nie lapie.

W tym roku wiec wykupilismy jej zajecia organizowane przez Amarillo College. Zajecia sa od poniedzielku do piatku, w godzinach 8-12 i sa organizowane tematycznie. Wykupilismy jej tydzien nauki spiewu, tydzien nauki gry na instrumentach (po poprzednich zajeciach zdecydowala ze chce pianino i gitare :devil1: ), potem nauke gotowania, spa-zajmowanie sie cialem, paznokcie etc, co uwielbia, i na koniec tydzien Mincecraftu. To jej ulubiona gra od ponad dwoch lat, uklada sobie cale swiaty z klockow, zwierzeta, postaci itp. A potem ostatnie trzy tygodnie ze mna, po czym ja bede potrzebowala wizyty w psychiatryku :hammer: :jeez:

Malzenstwo sie odzywalo. Ale to bylo raczej badanie gruntu, czy mozna przyjsc i pojezdzic. Rozmawialam z mezem, ze ewentualnie, jesli sie zgodze, to bedzie jazda w roundpenie i pod warunkiem , ze beda sluchac i wykonywac moje polecenia. Jesli nie, koniec jazdy. Plus oczyszczenie konia, siodlanie, rozsiodlanie i wyczyszczenie. Ale jednak wole, zeby nie.
Tak wygladal pysk Babe po jezdzie z Jarretem. Spuchniete, otarte i krwawiace. A przeciez sa miekkie i aksamitne i takie powinny zostac! :mad2:

IMG_3047.jpg


Do tej pory mnie szlag trafia, jak o tym pomysle. Po trzech latach posiadania Babe i jazdy z nia, czesto walki, zwlaszcza na poczatku, pierwszy rok, nigdy, przenigdy nie uszkodzilam jej pyska!

A maz z polskiej kuchni lubi pierogi z miesem :devil1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2017 17:30 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): yvi1, CHI

Domek na prerii 18 Kwi 2017 18:18 #535695

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
O to widze ze twoja corka i moj syn maja podobne zaintetesowania :comp: ,Minecraft :happy3: .
Moj tak do 10 lat chodzil na zajecia wakacyjne.Jak poszedl do gimnazjum to stwierdzil ze ma wakacje po to zeby sie wyspac :coffe: ,no i dobrze.Teraz ma 13 lat,spotyka sie ze swoimi kumplemi,jezdza sobie po miescie albo graja online czy na boisku .Samoobslugowe dziecko,pardon mlodzieniec :devil1: .

Nie pozwolilabym tej parze do ciebie przychodzic.Biedna Babe,ty tyle pracy w nia wlozylas a on to moze w pare chwil zniszczyc.Widac to typowy Rodeorider .
Ja dzisiaj odpoczywam przed pojsciem do pracy ,syn z kumplem gra,maz w pracy a zwierzeta spia ,czyli sielanka.
Szybkiego powrotu do zdrowia zycze !
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2017 18:19 przez yvi1.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 18 Kwi 2017 21:40 #535752

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Moja bedzie jezdzic po miescie, jak dostanie samochod, czyli 16 lat :evil: . Tu autobusy miejskie nie jezdza.

A ja wlasnie wrocilam z Rock Ranch, gdzie kupilam 4m3 zwiru najdrobniejszego i 4m3 zwiru jaki mam w ogrodzie, lacznie z transportem, plus troche kraweznikow.

Ale pracowac nad wymiana podloza w stajni bede jak juz sie zebro zrosnie. Wybiore jakies 20 cm ziemi, poloze mate jak pod chwasty, pewnie ze dwie warstwy i na to pojdzie ten drobny zwitek. Skonczy sie stanie w mokrym.

A krawezniki pojda wokol hostowiska, ktore zamierzam powiekszyc o pare dodatkowych metrow kwadratowych :wink4:

Co do Babe, pysk juz sie podgoil, ale nie chce zeby znowu zacela sie bac ludzi, bo sprawiaja bol. Bylo fajnie, ze rozruszali mi konie, ale jesli potem musze spedzic czas na naprawianie, nie jest warte. Plus kon nie samochod, pamieta ze pozwolilo mu sie na cos i bedzie probowal tego znowu i znowu. Nie wspominajac o pamietaniu bolu :mad2:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, yvi1

Domek na prerii 18 Kwi 2017 23:23 #535773

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Jestem wkurzona. Gosc przywiozl 4 m 3 zwiru do ogrodu. Probowal i medytowal jak wjechac, probowal i przodem i tylem , po roslinach, po kraweznikach i sciolce, uszkodzil latarnie, zrobil glebokie rowy w zwirze i w sciolce.


IMG_3088.jpg


IMG_3084.jpg


IMG_3085.jpg


IMG_3086.jpg


IMG_3087.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2017 23:24 przez planta.

Domek na prerii 19 Kwi 2017 00:19 #535774

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
A na dodatek spieklam sobie kark. Pierwsze wieksze oparzenie sloneczne w tym roku!
Od razu posmarowalam zelem aloesowym, ale piecze :angry:

IMG_3089.jpg


Ostatnio jestem jakas ofiara losu :club2:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2017 00:20 przez planta.

Domek na prerii 19 Kwi 2017 04:18 #535781

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No to lecimy z hostami, kiedy zasycha na mnie zel zaloesu. Opalilam nie tylko kark, ale twarz i rece. Zwlaszcza rece sa dobrze upieczone na zloty braz..

Spiked Punch-kupilam jako pasiaka i jego kaprysnosc mnie wkurza. Dzis ogladalam liscie i ani jednego paska, moze przyjda pozniej ale.. :think:

DSCN7559-3.jpg


DSCN7558-2.jpg


Gigant-Parhelion. Podzielilam go na trzy, dwie czesci poszlyw ludzi, to jest reszta kepy, przesadzona bo zaslanial inne

DSCN7557-2.jpg


Mountain Snow. Wraca z martwych!

DSCN7556-2.jpg


DSCN7555-3.jpg


Sadzonka kupiona na eBay jako mutacja odmiany Francee. W tym roku jedna powtarza paski! :dance:

DSCN7553-3.jpg


DSCN7552-3.jpg


Praise Him, pokryta osadem z deszczowania

DSCN7551-3.jpg


Potomac Pride Splashed. Bardzo stabilny, piekny pasiak. Na razie ma zolte paski, ktore potem zbieleja. Jeszcze do niedawna Land of the Giants Hosta Farm sprzedawal te odmiane jako jedyny, za 300$ za sadzonke. Dzis z ciekawosci weszlam, zeszli do 150. Ale za to maja wiele pasiakow w cenach do powyzej 1000$ za sadzonke...Az tak nie wariuje na ich punkcie :supr3:
BTW z checia sie wymienie na innego pasiaka! :lol:

DSCN7549.jpg


DSCN7548-2.jpg


Podzielona w zeszlym roku, znowu sie zrobilo duzo, w trzech miejscach tym razem :devil1:


Fascination, na razie paski ma skromne

DSCN7547-3.jpg


Purgatory w koncu sie pokazala..swoja droga kto daje takie nazwy :pinch:

DSCN7545-2.jpg


Cos co sie pokazalo bez metki i musze znalezc, co to jest. Bo slicznie wybarwiona od poczatku :think: Moze w koncu jakies siewki?

DSCN7544-3.jpg


i znowu porownanie: Spilt Milk

DSCN7542-3.jpg


versus Milkmaid

DSCN7543-3.jpg


Striped Weasel pieknie sie wybarwil

DSCN7539-3.jpg


DSCN7541-3.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiek

Domek na prerii 19 Kwi 2017 04:46 #535782

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Nie wspomnialam wczesniej, ale przy niektorych pasiakach trzymalam lisc, zeby pokazac wielkosc, w stosunku do dloni. Bo na zdjeciu nie widac, czy to ma 10 cm czy 50..

Spritzer-bardzo wdzieczny, maly i szybko mnozacy sie pasiak. Polecam dla poczatkujacych z pasiakami. Jak dobry przeis na ciasto-zawsze wychodzi! :wink4: A na dodatek mozna kupic w przyzwoitej cenie..

DSCN7537-2.jpg


DSCN7538-2.jpg


Cos co wylazlo mi pod metka Breeders Choice. Coz, Breeders Choice to nie jest i zostaje mi studiowanie obrazkow online. Ray of Hope? :think: Zdarza sie ze szkolki sie rabna. W ten sposob zostalam wlascicielka Purgatory zamiast nie-pasiaka

DSCN7534-3.jpg


DSCN7536-2.jpg


Sheila McQueen. Jak sie mnozy, widac na zalaczonym obrazku..

DSCN7532.jpg


DSCN7533-3.jpg


Splashed Leather. Sliczny, ale mnozy sie strasznie wolno

DSCN7530-2.jpg


DSCN7531-2.jpg


Lakeside Mom. Ponoc dobra do hodowli streakow.

DSCN7529.jpg


Dwa pasiaki: Marbled Cream po lewej, Color Parade po prawej.

DSCN7523-2.jpg


Color Parade, zblizenie liscia

DSCN7525-2.jpg


Marbled Cream

DSCN7526-2.jpg


Nie pasiak. Gold Standard. Stara i niezawodna odmiana

DSCN7522-2.jpg


My Friend Nancy. Na razie nie mam zdania.

DSCN7521-2.jpg


Snow Cap w koncu sie zdecydowal. Piekny, ale okrutnie powolny we wzroscie. Tylko dla cierpliwych. Posadzilam go za pniaczkiem, zeby sie nie denerwowac jego widokiem

DSCN7520.jpg


Barbara Ann

DSCN7519.jpg


DSCN7518-3.jpg


Po lewej Bressingham Blue, po prawej Queen of the Seas

DSCN7516-2.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2017 05:09 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiek

Domek na prerii 19 Kwi 2017 05:07 #535783

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tu lepiej widac roznice rozmiarow

DSCN7515-3.jpg


Po lewej Candy Dish, po prawej Razor's Edge.

DSCN7514-2.jpg


Niagara Falls

DSCN7513-2.jpg


Zastanawialam sie nad kupnem tej odmiany, ale okazalo sie ze mam! Musze naprawde zrobic spis :club2:

Peppermint Ice, kolory ma wlasnie takie swieze

DSCN7512.jpg


First Frost po lewej, Karin po prawej

DSCN7505-2.jpg


DSCN7504-3.jpg


Jeden z faworytow, Guardian Angel

DSCN7502-3.jpg


Andrews

DSCN7500-3.jpg


Eskimo Pie

DSCN7499-3.jpg


Revolution. Pozniej na bialym pojawia sie zielone kropki i kreski.

DSCN7492-3.jpg


Moonlight. Niepozorna z wygladu, pieknie zmienia kolor www.hostaparadise.com/moonlight/611/hosta-details.aspx

DSCN7494-2.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, Gosia352, yvi1, Agusiek

Domek na prerii 19 Kwi 2017 05:29 #535785

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Ale ceny u was niesamowite.W holenderskim online sklepie tylko z hostami byly ceny ok. 30€ i to juz mi sie wydawalo z kosmosu :devil1: .
A Eskimo pie skradl moje serce.Musze go tu poszukac.
A na oparzenia dawaj quark ,tez szybko pomaga :hug: .I uwazaj na siebie !.A ja do pracy ,wiec milego dnia wszystkim zycze !
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Agusiek

Domek na prerii 19 Kwi 2017 13:46 #535883

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Yvi-te ceny dotycza tylko host streaked i misted. Sa najdrozsze, bo trudno je wyhodowac; sa niestabilne-maja tendencje do wracania do form wyjsciowych i mutacji do calych zielonych; wiekszosc jest hodowana w kulturach tkankowych z tego powodu, zamiast na polu.
Wyjasnienie tego zjawiska: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=20456 (sorki za linkowanie innego forum, Hiacynto, ale nie moglam znalezc wyczerpujacej odpowiedzi online)

Tu masz link do tych host i ich cen:
landofthegiantshostafarm.com/product-category/streaked-misted/

A tu jest fajna stronka do zdjec roznych odmian:
crab.rutgers.edu/~mchugh/frame09/fr/streakfr.html
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2017 13:48 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): yvi1

Domek na prerii 19 Kwi 2017 15:33 #535905

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
www.hostaparadise.com/de/b/katalog-liste.aspx
Zobacz sobie tutaj ,dla porownania :devil1: .
Maja bardzo duzo odmian,okolo 10 € przewaznie kosztuja.
Dlatego mnie zdziwily ceny u was.Moze to zalezy od klimatu ? Moze u was trudniej je sprowadzic i wychodiwac na duza skale ?
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona

Domek na prerii 19 Kwi 2017 20:41 #536002

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Ceny host streaked sa wysokie wszedzie. To na co patrzysz, to niejako "zwykle hosty". Ich cena i tutaj jest niska, od kilku, kilkunastu dolarow.

Wlasnie wrocilam od lekarza. Potwierdzil zlamanie zebra i zapalenie oskrzeli. Dostalam recepte na antybiotyk, srodek przeciwbolowy z grupy opioidow i syrop na kaszel. Ledwie wrocilam. Odwracanie sie przy cofaniu wywolywalo mroczki w oczach. I teraz mysle, jak ja pojade na spotkanie z lekarzem od antydepresantow. Dave jest w Lubbock , wiec prosba o podwozke odpada.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Domek na prerii 19 Kwi 2017 23:47 #536044

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Poprosilam meza, zeby odwolal spotkanie z lekarzem. A ja lerzalam jak trup dwie godziny, nie majac sily sie przekrecic. W koncu doszlam co mi jest-przegrzalam sie.

A dzis kilka tylko fotek host duzych o smakowitych nazwach :lol:

Avocado

DSCN7580-2.jpg


Guacamole ( widac mojego crocsa :devil1: ). Mozna uzyc do porowniania wielkosci liscia

DSCN7577-2.jpg


Holy Mole

DSCN7579-3.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2017 23:47 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, Kasionek, yvi1

Domek na prerii 20 Kwi 2017 07:07 #536058

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Chyba powinien Ci ktoś porządnie sprać tyłek!
Doprowadzasz się sama do takiej ruiny. Wystopuj dziewczyno i ochraniaj się jak trzeba.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 1.119 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum