TEMAT: Ogród w cieniu brzóz.

Ogród w cieniu brzóz. 24 Kwi 2017 19:26 #537169

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
U mnie na szczęście nie ma na razie większych spustoszeń. Tylko dwa złamane tulipany jak na razie. Wiatr jednak szalal ostro i chciał nam głowy pourywac, wiec wszystko jeszcze może się zdażyć.

Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu brzóz. 24 Kwi 2017 20:01 #537179

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Łatka Liczę na to Aniu, że róży nic nie będzie, pędy już jej częściowo skróciłam, resztę dotnę, jak zrobi się prawdziwa wiosna ;) Ty chyba mieszkasz w cieplejszym zakątku Polski :) my w centrum mamy trochę chłodniej, ale nie mamy co narzekać bo na północnym-wschodzie mają jeszcze chłodniej ;)
macia Witaj Marzenko po wojażach :kiss3: Ty fruwasz po świecie ;) a u nas występują anomalia pogodowe :P My też już na oponach letnich, więc jak posypało i przymroziło, grzecznie siedzieliśmy na d.....ch i czekaliśmy na lepszą pogodę :search: Straty są, ale sądziłam, że będą większe, obawiam się o hortensje, ale może nie będzie tak źle :wink2:
gosiap32 Nie kracz Gosiu :idea1: , powtórki z rozrywki już ma nie być, już starczy tego chłodu :)
Pozdrawiam
Dorota

Ogród w cieniu brzóz. 05 Maj 2017 19:38 #539496

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Szybka fotorelacja ;)
Zaczyna rozkwitać i pokazuje swoje piękno :) , tylko żeby nie było już przymrozków :dry:
DSCF2584.jpg

Skarpa zaniedbana, ale też ukazują się na niej kolory:
DSCF2586.jpg


DSCF2592.jpg


DSCF2577.jpg

Pigwowiec:
DSCF2603.jpg

Primula nn
DSCF2576.jpg

Następne tulipany:
DSCF2580.jpg


DSCF2588.jpg

Mahonia:
DSCF2600.jpg

Na brak wody nie narzekamy, nie pamiętam kiedy było jej tak dużo w naszym bajorku :woohoo:
Rybki są bardzo zadowolone:
DSCF2594.jpg

:bye:
Pozdrawiam
Dorota
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2017 19:41 przez dordar.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Dorota15, Gosia352, Łatka

Ogród w cieniu brzóz. 05 Maj 2017 20:36 #539530

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Dorotko , ale masz fajnie zrobioną tą skarpe. Bardzo mi się podoba :hearts:
Magnolia ładnie Ci kwitnie ..miejmy nadzieję że te zimne noce mamy już za sobą ...
Pozdrawiam Gosia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): dordar

Ogród w cieniu brzóz. 10 Maj 2017 11:33 #540767

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Bardzo dużo tych rybek. Trzeba je chyba dokarmiac, prawda?
Ja swoje róże, które kupilam na wiosnę juz wysadziłam, do nie moglam się doczekać, a teraz żałuję.Co ma być to będzie. Trudno.

Gosia

Ogród w cieniu brzóz. 10 Maj 2017 17:37 #540834

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Gosia352
Skarpa Gosiu jest zaniedbana :( Zawsze na nią brakuje czasu, może w tym roku trochę przy niej popracuję ;) No cóż, majowe przymrozki jednak nie oszczędziły magnolii :placze:
DSCF2646.jpg

gosiap32
Gosiu rybki u nas muszą się same wykarmić :P Dostaliśmy je od mojej siostry, tzn. kilka czerwonych, sąsiad rybak, więc też nam podrzucił kilka małych płotek :) Rybki są bardzo kochliwe :rotfl1: i całe towarzystwo się wymieszało :happy4: Pływają teraz dziwolągi ;) , muszę przyznać, że mieszanki wyszły bardzo ładne :happy3: Róże mi przemarzły zimą, wiosną znowu dostały po "uszach":( . Dzisiaj przy nich pieliłam i zasiliłam je gnojowicą, może jakoś odżyją :)
Straty po ostatnich nocnych przymrozkach są, ale z tym się liczyłam :( Mimo wszystko część roślin których nie zabezpieczyłam poradziła sobie :) Hosty wyglądają jakby wcale mrozu nie było:
DSCF2650.jpg


DSCF2653.jpg

Na skarpie robią się kolorowe plamy:
DSCF2659.jpg


DSCF2660.jpg


DSCF2657.jpg

Mam pytanie do ogrodniczek i ogrodników którzy mają ciemierniki: czy te małe roślinki to samosiejki ciemiernika?
DSCF2651.jpg


DSCF2652.jpg

Żadnych takich roślinek tam nie sadziłam :ohmy: z liści przypomina mi ciemiernika, jeśli to nowe sadzonki to jak mam z nimi postępować? :think:
:bye:
Pozdrawiam
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): grula, agabeata

Ogród w cieniu brzóz. 10 Maj 2017 21:21 #540903

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Dorotko hosty Twoje w dobrym stanie to super , ciesz się :dance:
bo mi nie do śmiechu , pomrożone aż żal patrzeć
Samosiejki to ciemierniki moim zdaniem . U mnie też takie siewki się znajdują .
Tam gdzie same się zasieją to i najlepiej rosną
Pozdrawiam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): dordar

Ogród w cieniu brzóz. 10 Maj 2017 21:49 #540913

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Dorotko dobrze że u Ciebie nie było tak źle ..u mnie trochę okryłam a kwitnącego białego rodka nie okryłam i dzisiaj pojechałam na działkę a kwiaty brązowe ..no cóż trudno winogron też przypaliło czy odbije zobaczymy ..te które były w zaciszu wyglądają lepiej ..Dorotko to są ciemierniki możesz delikatnie czymś podważyć i wyjąć te z host mają jeszcze małe korzonki posadź w inne miejsce..dobrze że masz późniejszą magnolię i ładnie rozkwitła ...skalniak wspaniały jak i oczko..
Za tę wiadomość podziękował(a): dordar

Ogród w cieniu brzóz. 11 Maj 2017 12:32 #541024

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Szkoda magnoli...na pociechę powiem Ci,że moja wygląda tak samo :cry3:
Skarpa jest piękna! Nawet jeśli trochę zapuszczona-to też ma swój urok ;)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Za tę wiadomość podziękował(a): dordar

Ogród w cieniu brzóz. 11 Maj 2017 16:55 #541056

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Dorotko,piękne miejsce i rośliny :) Widać ogrom pracy,jaki jest włożony w Twój zakątek.Wyobrażam sobie jak cudnie szumią brzozy :P Ja mam tylko jedną a już daje niezłe koncerty :) Jedyne ,co mi "zazgrzytało",to te betonowe gazony przy skarpie.To jest oczywiście tylko moje odczucie,nie odbieraj tego ,jako krytyki :hug: Cała skarpa jest imponująca i robi wrażenie :) Ja również borykam się z słabą glebą i moje rośliny są mniejsze niż w innych ogrodach,bo nie jestem dla nich taka dobra,jak Ty i słabo je karmię ;) Miłego ogródkowania :flower2:
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): dordar

Ogród w cieniu brzóz. 11 Maj 2017 19:42 #541095

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Elu, przykro mi, że Ci hosty pomarzły :placze: , może nie będzie tak źle i wypuszczą zdrowe liście :) Kilka siewek ciemierników zostawiłam tam gzie się wysiały ;)
Alinko- zastosowałam się do Twojej podpowiedzi :kiss3: Te ciemierniki które mogłam delikatnie wykopać przesadziłam na inne miejsce, pięć poszło do doniczek, jeśli się przyjmą i ukorzenią sprezentuję je siostrze :hearts: Część siewek została na swoim miejscu, u nas dużo gliny, bałam się uszkodzić hosty. Zobaczymy jak sobie poradzą w takim sąsiedztwie ;) Szkoda rodka, moje jeszcze pąków nie otworzyły, chyba im zimno było ;)
Aga magnolia cała brązowa, ale kwiaty nadal się na niej utrzymują, ma obecnie niepospolity kolor :rotfl1: Jak zawieje pierwszy porządny wiatr, to będę miała co grabić ;)
Witaj Beato :) Cieszę się, że podoba Ci się nasz brzozowy zakątek :lol: Co do tematu gazonów, wcale się nie obrażam, sama nie jestem pewna, czy one tam pasują, po prostu się do nich przyzwyczaiłam :rotfl1: Skarpę trzeba było jakoś zabezpieczyć, bo się obsuwała, a drewniane obrzeża niestety po latach zgniły, więc zdecydowaliśmy się na nie :P Resztę skarpy podpieramy dużymi kamieniami, ale mamy ich trochę za mało :( Teraz mamy inne wydatki, może kiedyś w przyszłości pomyślę o innym wykończeniu jej, ale na dzień dzisiejszy musi tak być :) Na pewno bardziej mnie drażnią plastykowe obrzeża przy azali i śliwie, one będą wymieniane w pierwszej kolejności, tylko jeszcze nie wiem kiedy i na co :think:
Pozdrawiam
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): grula, słowikowo

Ogród w cieniu brzóz. 12 Maj 2017 19:20 #541311

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Piękny dzionek :dance: , szkoda, że doba przy takiej pogodzie nie trwa 48h ;) Dzisiaj udało się podjechać na działkę dopiero w południe.Mąż skosił największą trawę, jutro reszta :P Ja posadziłam na moim skromnym warzywniaku pomidorki koktajlowe, 5szt. sałaty i aksamitkę :) W sadzeniu warzyw dopiero raczkuję :happy: sprawdzam co tam wyrośnie. Selery, pory, pietruszkę, szczypior siedmioletni i pomidorki miałam w ubiegłym roku, za bardzo nie wyrosły, ale na zupę jak gotowałam zawsze miałam co uszczypnąć :rotfl1: W tym roku dodatkowo wysiałam rzodkiewkę, cebulę dymkę i robię próbę z sałatą ;) Rzodkiewka już mi wzeszła ale pietruszki nie widzę :eek3:
DSCF2676.jpg


DSCF2677.jpg

Jutro pomidorkom trzeba dać jakieś paliki, żeby ładnie w pionie rosły :)
Z przyjemniejszych rzeczy, to zaczyna kwitnąć kalina hordowina:
DSCF2685.jpg


DSCF2686.jpg

Pierwszy raz zakwitnie też kalina koralowa "Roseum"
DSCF2688.jpg

Berberysy:
DSCF2673.jpg

Jagoda kamczacka ma już owoce, przymrozki jej niestraszne :bravo:
DSCF2664.jpg

Rodek jednak się namyślił i zaczął rozwijać swoje pąki, jak na razie jeden, ale za tydzień powinien pokazać się w całej krasie :wink2:
DSCF2681.jpg

Martwi mnie jednak Pieris japoński :think: , po zimie ma bardzo dziwny kolor liści. Nie jest to nalot, tylko takie szare przebarwienie :dry:
DSCF2683.jpg

Wielosił myślałam, że przemarzł ale ładnie odbija:
DSCF2669.jpg

Pierwszy maślaczek na naszej trawce :P
DSCF2661.jpg

:bye:
Pozdrawiam
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Łatka, zeberka363

Ogród w cieniu brzóz. 12 Maj 2017 22:34 #541376

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
U mnie kiepsko coś wschodzi koper...
Piękna ta kalina hordowina :woohoo:
Ślimaków mam mase-z chęcią sie podziele jeśli u Ciebie tylko 1 :devil1:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2017 22:35 przez zeberka363.

Ogród w cieniu brzóz. 19 Maj 2017 22:11 #542694

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Powiem tak dopiero w tym tygodniu cokolwiek robiłam w ogródku posadziłam cebulę i siałam marchewkę pietruszkę i jutro będę siać ogórki i to wszystko co jest w moim warzywniku a przepraszam jeszcze fasolka szparagowa bo ją kocham :) a tak wogóle jestem bardzo opóźniona w ogrodzie dopiero w tym tygodniu się wzięłam za porządki i plewienie dzisiaj byłam w Tychach na giełdzie i zakupy jednorocznych zrobiłam trochę tego kupiłam dobrze że mam wyrozumiałego męża b o inny to by mnie w chałupy wywalił albo odesłał do mamusi i tatusia:DDD zaczęłam to sadzić jutro ciąg dalszy :) kiedy ja to wszystko zrobię to nie wiem???? ciągle mamy tylko imprezy i wyjazdy chyba zamuruję się w domu :) Już myślałam że to koniec imprez aleeee gdzież tam w lipcu na wesele jedziemy chrześnica męża wychodzi za mąż..... Dorotko jaki Ty masz wypasiony ten ogródeczek czytaj warzywniaczek :DDDD
Pozdrawiam Marzena
Ostatnio zmieniany: 19 Maj 2017 22:12 przez macia.

Ogród w cieniu brzóz. 20 Maj 2017 19:05 #542750

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
zeberka363
Aga, to nie ślimak tylko maślak ;) Ślimaki mam swoje, więc bardzo dziękuję ;) mnie w walce z nimi pomagają jaszczureczki :P Koper wysiałam dopiero w czwartek, u nas albo leje albo susza, jak do jutra nie popada, to muszę roślinki popodlewać, bo nic nie wzejdzie ;)
macia
Marzenko ja też obrobić się nie mogę, albo mamy gości albo ważniejsze sprawy na głowie ;) Weselicho też nam się szykuje w sierpniu, syn znajomych żeni się, już nas zaprosili ;)
Z moich wilcy raczej nic nie będzie, kartofel zaczął gnić :angry: , oderwałam dwa małe "pipsztoki" i wsadziłam do ziemi, wątpię czy z tego coś wyrośnie :( Żeby mi nie było przykro, kupiłam na ryneczku sadzonkę wilca zielonego :P Kosz który walał się w garażu rodziców posłużył mi jako donica :rotfl1:
DSCF2689.jpg


DSCF2690.jpg

Rośliny nadrabiają stracony czas z czego się bardzo cieszę :dance:
Karagana syberyjska już kwitnie:
DSCF2694.jpg

Azalie za moment...., tylko rodki jakoś nie chcą w tym roku rozkwitnąć :(
DSCF2695.jpg


DSCF2700.jpg

Konwalie pachną na skarpie:
DSCF2736.jpg

Ogólne spojrzenie na działkę :)
DSCF2701.jpg


DSCF2706.jpg


DSCF2702.jpg

:bye:
Pozdrawiam
Dorota
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2017 19:09 przez dordar.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, agabeata

Ogród w cieniu brzóz. 20 Maj 2017 22:09 #542793

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19268
  • Otrzymane dziękuję: 79643
Fiu fiu... ależ wielki dom widzę :supr3: - a nie wiem czemu, byłam przekonana, że mieszkasz gdzie indziej, zaś ogród otacza domek weekendowy.
Późniejsze odmiany rododendronów śpią jeszcze głęboko, nie martw się. Przyjdzie i na nie czas.

Ogród w cieniu brzóz. 23 Maj 2017 19:29 #543304

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Łatka
Nie mylisz się Aniu, mieszkamy gdzie indziej ;) Dom pomału wykańczamy,na razie nie planujemy przeprowadzki, więc ekipy działają tylko późną zimą, lub wczesną wiosną ;) Latem działka jest tylko dla nas :wink2:
Na naszej działce zmiany ;), przybyło ogrodzenie wokół stawiku. Nasza dwuletnia wnusia jest bardzo ciekawska i żywa, mimo, że jak przyjeżdża do nas cały czas nad nią czuwamy, postanowiliśmy ogrodzić nasze bajorko :P
DSCF2793.jpg

Myślałam, że prowizoryczne ogrodzenie bardziej będzie szpeciło teren, ale siatka wtopiła się w krajobraz i nie jest tak źle :lol: Bezpieczeństwo wnusi jest dla nas najważniejsze :)
Z nowości kwiatowych, to zaczynają kwitnąc orliki:
DSCF2783.jpg


DSCF2781.jpg


DSCF2778.jpg

Śniadki:
DSCF2776.jpg

Pierwszy kwiat azalii "Toucan".
DSCF2799.jpg


Hostowisko ;)
DSCF2773-2.jpg


DSCF2771.jpg

Żarnowiec:
DSCF2810.jpg

W domu rozkwitł hibiskus :dance:
DSCF2741.jpg


DSCF2737.jpg

:bye:
Pozdrawiam
Dorota
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2017 19:30 przez dordar.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Łatka, słowikowo

Ogród w cieniu brzóz. 23 Maj 2017 23:26 #543413

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Dorotko , masz racje bezpieczeństwo najważniejsze . Ja jak miałam maleńką córeczkę to musiałam się pozbyć wawrzynka , bo te czerwone jagódki wiadomo , trujące .
A dziecko jak to dziecko , różnie to bywa . Lepiej dmuchać na zimne . Hosty masz zdrowiuśkie , nie to co moje przez te przymrozki oszpecone . Podrosną to , to co brzydkie poobcinam bo patrzeć drażni to trochę.
Hibiskus w pięknym kolorze , jak żarówa świeci :)
Pozdrawiam :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.371 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum