TEMAT: Ogród w cieniu brzóz.

Ogród w cieniu brzóz. 24 Maj 2017 09:07 #543465

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Dorotko wydaje mi się że chyba mam tego jegomościa hibiskusa :D ale posadzony w tamtym roku i jakiś taki biedny nooo..... muszę przyznać że rośnie też w nieciekawym miejscu.... a ten Twój to taki oczojebny śliczny jest :) Bardzo dobrze zrobiliście że zabezpieczyliście oczko moi rodzice też mają oczko przed domem i powiem Ci że moja mama jak przyjeżdżał mój brat z synem to bardzo go pilnowała bo jego tak ciągnęło do tych małych czerwonych rybek:) Dorotko hosty masz piękne takie zdrowe jednym słowem śliczne !!!:) Dorotko masz żurawkę marmalade ??? bo jak nie masz to już masz będę z nimi porządek robiłą i będę tego miałą tonę no nie żartowałąm tony to nie mam :) i podeśle Ci kilka sadzoneczek oki :) daj znać i jeszcze mam inną odm. zale zapomniałam jak wygospodaruję to też Ci podeślę :) Mykam rozsypywać korę i czekam na deszcz żeby mi zmiękczył moja ziemię na rabacie bo chcę plewić ale to napisałam stylistycznie ale mam nadzieje że mnie zrozumiałaś :) Może dzisiaj wstawię zdjęcia kwiatuchów przed domem ale jak mi synuś donice kupi u siebie :) :flower1:
Pozdrawiam Marzena


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu brzóz. 28 Maj 2017 19:30 #544439

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
słowikowo
Dzisiaj była próba generalna ogrodzenia, Małgosia nie próbowała przez nie przejść ;) , tylko rybki oglądała za siatki :) Bezpieczeństwo jest najważniejsze :)
macia
Marzenko mój hibiskus też był marniutki, myślałam, że go nie odratuję ;) Zawzięłam się jednak i za moją pielęgnację w tym roku mi się odwdzięczył :P
Za żurawki bardzo dziękuję, jakoś w tym roku nie wyrabiam i swoich jeszcze nie porozdzielałam, zresztą pogoda w tym roku też nie sprzyja, albo zimnica albo patelnia :mad2: , o pladze mszyc i komarów nawet wspominać mi się nie chce :cry2:
U nas w tym roku rodki jednak nie zakwitną :angry: , przejrzałam dzisiaj ich pąki i albo je przemroziło, albo dostały grzyba :( Azalie jednak zakwitły :P
[attachment:1]DSCF2838.JPG[/attachment

DSCF2839.jpg


DSCF2842.jpg


DSCF2841.jpg

Skarpa teraz w bieli:
DSCF2855.jpg


DSCF2850.jpg


DSCF2856.jpg


DSCF2857.jpg

Kalina:
DSCF2866.jpg

Krzewuszka i inne kwiatuchy
DSCF2847.jpg


DSCF2861.jpg


DSCF2848.jpg


DSCF2846.jpg

:bye:
Załączniki:
Pozdrawiam
Dorota
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2017 19:32 przez dordar.
Za tę wiadomość podziękował(a): grula, Łatka, słowikowo, agabeata

Ogród w cieniu brzóz. 28 Maj 2017 20:46 #544466

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Na ostatniej fotce są śniadki , śpioszki , różnie je nazywają
Co rejon to inna nazwa . U mnie są porozrzucane po ogrodzie , traktuje je po macoszemu
bo twardziele z nich straszne . Teraz właśnie kwitną i wzbudzają mój zachwyt
a że pogoda sprzyja to jest fajne widowisko . W wazonie też długo stoją
Piszesz próba z ogrodzeniem udana i młoda dama wcale nie próbowała barykady pokonać . Rozsądne dziecię z Twojej wnusi , dużo zdrówka dla niej życzę
Komarów i u mnie zatrzęsienie i to takie wredne że ho , ho ...
:bye:

Ogród w cieniu brzóz. 29 Maj 2017 18:29 #544648

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Śniadki Elu też traktuję po macoszemu ;) , muszę przyznać, że bardzo je lubię :) Jestem taką babą, że zawsze mi szkoda ścinać kwiaty do wazonu, uwielbiam podziwiać je w naturze B) Dziękuję w imieniu Małgosi :hearts:
DSCF2869.jpg


DSCF2868.jpg

Mój mini ogródek ziołowy :P
DSCF2881.jpg

Wielosił coraz piękniejszy ;)
DSCF2876.jpg

:bye:
Pozdrawiam
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): grula, Gosia352, Łatka, słowikowo, minohiki

Ogród w cieniu brzóz. 29 Maj 2017 20:57 #544685

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
aż wstyd napisać nie mam nawet pół zioła :( muszę się poprawić :silly:
Pozdrawiam Marzena

Ogród w cieniu brzóz. 29 Maj 2017 21:06 #544691

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19245
  • Otrzymane dziękuję: 79466
Oj, podoba mi się en wielosił - muszę sobie takie "cóś" sprawić.
Doroto, jakoś specjalnie wymagający jest?

Ogród w cieniu brzóz. 04 Cze 2017 19:10 #545942

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
maciaMarzenko, ziółka trzeba mieć pod ręką :P w szczególności w upalne lato lubię herbatkę z miętą ;)
Łatka Wielosił jest byliną mało wymagającą, u mnie rośnie na słonecznej rabacie, lubi się sam rozsiewać :)
DSCF2994.jpg


Różyczki szykują się do kwitnienia:
DSCF2982.jpg


DSCF2984.jpg

Irysy:
DSCF2970.jpg


DSCF2973.jpg


DSCF2968.jpg


DSCF2964.jpg

Szałwia:
DSCF2971.jpg

Będzie kwitła hortensja dębolistna, na ogrodowe nie liczę, pąki majowe przymrozki im uszkodziły :(
DSCF2999.jpg

Pierwsze w tym roku zbiory jagody kamczackiej ;)
DSCF3003.jpg


DSCF3004.jpg

Dyptam:
DSCF2989.jpg

Żurawkowo ;)
DSCF2980.jpg

:bye:
Pozdrawiam
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, grula, Łatka, minohiki

Ogród w cieniu brzóz. 04 Cze 2017 19:19 #545955

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Czy hortensja dębolistna musi być czymś podparta, czy sama rośnie? Podobno pięknie te hortensje przebarwiają się jesienią :)

Ogród w cieniu brzóz. 04 Cze 2017 19:32 #545969

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
HiacyntaU mnie rośnie bez żadnych podpór, kupiłam ją ze względy na przebarwiające się liście, kwiaty ma niezbyt ciekawe, ale zawsze cieszą jak pojawiają się na krzaku ;)
Pozdrawiam
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Ogród w cieniu brzóz. 04 Cze 2017 19:43 #545980

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo serdecznie dziękuję za informację :hug: A przy okazji, skoro tak świetnie rośnie u Ciebie ta hortensja, może skrobniesz parę słów, jak o nią dbać w wątku poświęconym hortensjom dębolistnym :)

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...-debolistna?start=18

Ogród w cieniu brzóz. 04 Cze 2017 19:45 #545981

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ja też mam ogródek ziołowy. Świetna sprawa, tylko nie zawsze wiem co do czego się używa :lol:
Mięta jest świetna w herbatce ale w mohito to już rewelacja ;)

Ogród w cieniu brzóz. 05 Cze 2017 07:21 #546105

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Dorotko pięknie u Ciebie tz. u Was :) róże u mnie w tym roku bardzo biedne a zwłaszcza Leoś i ta na przedpłociu 1/4 róży tylko zostało reszta przemarzła :( bardzo mi jej szkoda bo tak pięknie kwitłą :( u mnie tez jest szałwiowe szaleństwo tak wogole kocham szałwię i na pewno gdzieś ją wepchnę na kolejną rabatę ale tym razem chodzi za mną odm. caradonna :) chyba dzisiaj muszę polatać z aparatem u siebie :kiss:
Pozdrawiam Marzena

Ogród w cieniu brzóz. 08 Cze 2017 11:05 #546932

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Dorotko witaj :)
Dziwne , mam jagody kamczackie ale nigdy ale to nigdy nie miałam problemu by podskubywały je ptaki . Jaki to luksus , prawda ?
Ziołowa to i ja jestem , mus chociaż te podstawowe mieć jak mięta , szałwia , bazylia itd.
Wczoraj zrobiłam sobie herbatkę z werbeny ananasowej . Pycha , pycha i ten kolor
Z pysznogłówki herbatką też nie pogardzę .
Także kącik ziołowy musi być :garden1:
Pozdrawiam :)

Ogród w cieniu brzóz. 08 Cze 2017 19:23 #547017

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Hiacynta
Alinko, dbam o nią tak jak o wszystkie hortensje ;) właściwie to dużo czasu jej nie poświęcam, ale w wolnej chwili może coś o niej napiszę w wątku forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...-debolistna?start=18 :)

DSCF3012.jpg


Dorota15
Witaj imienniczko :) , problemy z ziołami i ja mam ;) a miętka jest dobra do wszystkiego :wink2:
DSCF3045.jpg

macia
Marzenko, dawaj zdjęcia, bo jakoś się w tym roku lenisz :P Róże i u mnie lichutkie, bardzo przemarzały :angry: pogoda chyba sprzyja szałwią, u mnie szaleństwo, tylko wypielić przy nich nie mogę, rabatę opanowały komary :mad2:
DSCF3036.jpg


DSCF3009.jpg


DSCF3034.jpg


DSCF3038.jpg

słowikowo
Elu nasze ptaszyska leśno-wsiowe mają u nas stołówkę ;) zjadają wszystkie owoce jakie mamy, dlatego zakupiliśmy siatkę w ubiegłym roku, bo truskawki z rana były ich przysmakiem, a winogrona ani jednego nie spróbowaliśmy :mad2: Gołębie bardzo je sobie upodobały i za czym je zerwaliśmy (czekaliśmy jak dojrzeją)wrąbały wszystko :( , borówki osłoniliśmy starymi firankami, więc trochę pojedliśmy :lol: Herbatki ziołowe i ja lubię :)
DSCF3040.jpg


DSCF3028.jpg


DSCF3026.jpg

Zaczynają kwitnąć piwonie :dance: , co prawda nie wszystkie, ale sadziłam je w ubiegłym roku jesienią. Liczę, że w przyszłym roku będzie ich więcej :)
DSCF3031.jpg


DSCF3029.jpg


DSCF3016.jpg

:bye:
Pozdrawiam
Dorota
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2017 19:29 przez dordar.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Dorota15, Jan4

Ogród w cieniu brzóz. 13 Cze 2017 19:05 #548214

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Wietrznie,chłodno, idealna pogoda do prac w ogrodzie ;) Dzisiaj wzięłam się za rabatę od drogi, komary nie wytrzymywały podmuchu wiatru, więc na spokojnie mogłam ją zacząć pielić.
Z nowości kwiatuchowych, to posadziłam Gailardia oścista, rodzinka wpadła w niedzielę na kawkę :drink1: więc "zielska" mi przywieźli :P Pomidorków koktajlowych jak się wszystkie przyjmą będę miała pod dostatkiem ;) , już teraz się zastanawiam jak je przetworzyć :lol:
DSCF3066.jpg

Na razie wygląda kiepsko, ale sądzę, że się podniesie.
Jeden krzak borówki jest obsypany owocami, niestety tylko jeden :dry:
DSCF3063.jpg

Jagoda kamczacka już przerobiona:
DSCF3111.jpg

Z nowości kwiatuszkowych, to zakwitła pierwsza lilia, liliowce dopiero się szykują:
DSCF3052.jpg


DSCF3084.jpg

Moja ulubiona hosta:
DSCF3088.jpg

Wiciokrzewy:
DSCF3080.jpg


DSCF3098.jpg

Inne rośliny:
DSCF3099.jpg


DSCF3070.jpg


DSCF3103.jpg


DSCF3071.jpg
Pozdrawiam
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Dorota15, grula, agabeata

Ogród w cieniu brzóz. 13 Cze 2017 19:18 #548219

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Borówki są pyszotne :) znalazłam fajny przepis na ciasto z owocami ale na razie się wstrzymam bo ostatnio mam wrażenie że nic nie robię tylko piekę ciasta :jeez: syn miał urodziny więc trzeba było upiec mu 2 ciast i dzisiaj kolejne bo idzie na imprezę :) ale jak odetchnę to na pewno upiekę :D O matko ale masz big tą funkię :eek3: ja mam tylko 3 odm. ale takie normalne :D Red baronki kofam :kiss: Co gailardi to nie mam ale wydaje mi się że one dość fajnie kwitną :D
Pozdrawiam Marzena

Ogród w cieniu brzóz. 13 Cze 2017 19:30 #548226

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Marzenko, ja mam co tydzień gości, już do męża powiedziałam, że ostatnio to ja tylko albo ciasta piekę, albo mięso :P Jutro też zakupy i garkuchnia mnie czeka, Ania z rodziną przyjeżdża, Małgosię nam zostawiają więc babcia musi być przygotowana, żeby wnusi nic nie zabrakło przez te parę dni :hearts:
Gailardie prawdopodobnie w przyszłym roku przesadzę w inne miejsce, ale teraz czasu nie miałam i pomysu gdzie ją wsadzić, a na tej rabacie akurat było wolne miejsce, więc ją tam wtryniłam :happy3:
Baronki rosną u mnie nieźle, te odsadziłam od klematisów wiosną i idą jak burza :funnyface:
Pozdrawiam
Dorota

Ogród w cieniu brzóz. 15 Cze 2017 16:54 #548587

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Galilardia na pewno się podniesie.To nie jest roślina wymagająca. U mnie rośnie w pełnym słońcu.

Miłego dnia
Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.222 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum