TEMAT: Ogród różą pachnący

Ogród różą pachnący 02 Mar 2019 15:34 #645985

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Karolinko i wszyscy inni zaglądający w mój wątek :)
Do póki trzymamy się tematu ogrodowego a zwłaszcza róż to nie ma mowy o zaśmiecaniu wątku, u mnie obecnie niespecjalnie w ogrodzie to chociaż z kimś pogadam albo podglądnę co u innych rośnie :search:

Co by nie było i u mnie coś tam się pojawia skromniutko
20190227_105921.jpg


Kamelia wciąż ma pączki i nabierają koloru (obym nie zapeszyła tfu, tfu)
20190302_144655.jpg


A teraz zagadka, co ja sobie kupiłam? I to zagadka dla mnie, ponieważ oczywiście na głupa całkowitego zobaczyłam w sklepie i kupiłam nawet sekundy się nie zastanowiłam po co mi to :blink: Więc jeśli jest tu jakaś dobra dusza która mi powie co to za roślina będę baardzo wdzięczna :wink4:

20190222_193021.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Gabriel, Dorota15, Anna96, CHI, Zibi77, Pizza


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród różą pachnący 02 Mar 2019 15:43 #645987

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19032
  • Otrzymane dziękuję: 78199
Ilonko - nie znam się za bardzo, ale Twój nabytek wygląda mi na jakąś peperomię - odmianę niech powiedzą znawcy.
Kamelia w świetnym stanie, zakwitnie na pewno - i to wkrótce, niech tylko zrobi się ładniej.
Krokusiki wyglądają na Blue Pearl - ale nie wszystkie, jakiś się "skumplował" (na pierwszym planie).
Masz dziś takie słonko? :supr3:
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Ogród różą pachnący 02 Mar 2019 16:01 #645992

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Aniu a gdzie tam! To przedwczorajsze zdjęcie krokusków i zgadza się są tam 2 rodzaje - jakie? nie wiem bo po babci :)
Dziś to tylko do tej kamelii zaglądnęłam a pogoda taka, że tylko co głębszego można wypić by się choć w głowie rozpogodziło :drink1:

Przez chwile to nawet śnieg-styropian padał. Taki to będzie marzec - od jutra 2 dni ciepła i od nowa ledwo przy zerze. Chwasty się takiej pogody nie boją, wyrastają już w najlepsze a tu zimnica, że się z domu wychodzić nie chce.

Za rozpoznanie rośliny buziak :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Ogród różą pachnący 03 Mar 2019 08:49 #646118

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Ilonko, zakup to na pewno peperomia...miałam w kolorze zielonym. Zwracaj uwagę czy nie jest zarażona wełnowcem...moja szybko padła...teraz wiem jak się tego paskudztwa pozbyć. Nazwy dokładnej nie znam ciekawa odmiana, kolor ma bardzo ładny. Powodzenia w uprawie :)

Ogród różą pachnący 03 Mar 2019 19:28 #646262

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Pięknie już kwitną krokusy :) U mnie jeszcze nie, a wczoraj też leciał ten 'styropian'
Mam nadzieję że pogoda w końcu się uspokoi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 04 Mar 2019 17:11 #646433

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Anna96 wrote:
Ilonko, zakup to na pewno peperomia...miałam w kolorze zielonym. Zwracaj uwagę czy nie jest zarażona wełnowcem...moja szybko padła...teraz wiem jak się tego paskudztwa pozbyć. Nazwy dokładnej nie znam ciekawa odmiana, kolor ma bardzo ładny. Powodzenia w uprawie :)

Aniu dziękuję za potwierdzenie nazwy mojej roślinki. Myślicie że nada się na wylądowanie latem na zewnątrz od wschodu?

U mnie pech niestety, strzeliło mi kolano i to akurat wtedy kiedy tyle roboty w ogrodzie. Ani na milimetr nie jestem w stanie go zgiąć. Zaraz idę do lekarza, niech poświadczy oficjalnie mój wiek dojrzały i że trzeba już się przyzwyczajać do bolączek :devil1:
Tak siedząc w domu, myśli ciągle krążą po ogrodzie i wymyśliłam, że wykonam sobie automatyczne nawadnianie, bo latanie wieczorne z wężem plus ucieczka przed komarami jednocześnie, lekko mi się już objadło.
Wstępnie przygotowuję męża do mojego pomysłu, bo po pierwsze ktoś musi za to wszystko zapłacić :happy:, po drugie trzeba będzie wyprowadzić mi wodę na zewnątrz. Resztę myślę że ogarnę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96, Łatka, CHI, Zibi77

Ogród różą pachnący 06 Mar 2019 16:02 #646855

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Plan nawadniania coraz bliżej realizacji :)
Chcę zamontować 8 różnych zraszaczy i 2 linie kroplujące. Teraz najgorsze, muszę zrobić głęboki rów dookoła domu by wodę doprowadzić do centrum ogrodu gdzie będzie cała centrala. Woda do domu obecnie jest doprowadzana na głębokości ok 80-100m i tak muszę się dokopać.Później rozprowadzenie chcę zrobić na 30 cm.

Kamelia japońska
20190306_131642-2.jpg


róża
20190306_132002.jpg


tulipany
20190306_131948.jpg


i krokusy
20190306_131918.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Anna96, Jan4, Łatka, Zibi77

Ogród różą pachnący 14 Mar 2019 09:12 #648215

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Jutro przyjeżdża do mnie 20 nowych róż, pierwszy raz chyba się nie cieszę że to już :crazy:
Nie ma ani pogody by grzebać w ogrodzie ani zdrowia. Do tego rozgrzebałam już część działki i czekam od tygodnia na hydraulika, który mi wyprowadza wodę z kotłowni na zewnątrz, chcemy od razu zrobić podlicznik na wodę "ogrodową" by zmniejszyć rachunek za wodę w lecie :)
Więc moja rabata pod oknem z kwasolubami wygląda dzisiaj tak:
IMG_3601.jpg

IMG_3600.jpg


Mimo wszystko, że zimno na dworze i robić się nie chce, przyroda ma to w nosie i są aktywność wszędzie pokazuje :)
Kalina bodnantska Charles Lamont. Też biedna bo w tamtym roku robiliśmy nowe ogrodzenie i mocno ją poturbowano o zasypaniu wszelkimi gruzami nie wspomnę.
IMG_3597.jpg

IMG_3599.jpg


Pierwszy hiacynt :) To cieszy
IMG_3605.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Dorota15, Anna96, Jan4, Łatka, CHI, Zibi77

Ogród różą pachnący 14 Mar 2019 10:03 #648223

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Ilonko podziwiam Twój ogród i zamiary...

Jak ja Cię rozumiem... Też mi przyszły róże "trochę za szybko", ale mi padł nadgarstek. Na kolano przyłóż liście kapusty - u mnie to działa, no wiesz "taki lajf" :devil1: czas przywyknąć...
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 18 Mar 2019 18:21 #648943

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Gosiu do mojego połamańca już się powoli przyzwyczajam, powiem inaczej - nie mam czasu o nim myśleć, bo mam robotę na ogrodzie do zrobienia, leczyć będę później :)
Róże powsadzałam, na razie byle jak na planowanym wykarczowaniu trawnika (znowu go ubędzie) doprecyzuję po skończeniu nawadniania. To mój priorytet teraz by jak najszybciej skończyć ten bajzel. Lekko nie jest, po usunięciu 15-20 cm ziemi którą nawieźliśmy, pod spodem niemal skała. Więcej kamieni niż ziemi. Ale walczę dzielnie, później już z górki jak dojdę z wodą do miejsca gdzie mają być elektrozawory. Trochę tak dla zarchiwizowania moich poczynań, jakbym kiedyś zapomniała jak idzie rura :)
IMG_3621.jpg

IMG_3624.jpg


I kolorki :)

IMG_3609.jpg

IMG_3607.jpg

IMG_3628.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Dorota15, Anna96, Jan4, Łatka, Zibi77

Ogród różą pachnący 18 Mar 2019 18:31 #648945

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19032
  • Otrzymane dziękuję: 78199
O matko i córko, sama kopiesz ten rów, dobra ko0bieto??? :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Jak widzę coś takiego, definitywnie słabnie we mnie pokusa podobnych inwestycji.
Dokładnie wiem, czym to pachnie, kilka lat temu mieliśmy na nowo (po prawie 50 latach) robioną tak zwana "izolację pionową" na dwóch z trzech zewnętrznych ścian domu - i drenaż wokół budynku.
Gratuluję pierwszego naprawdę kwitnącego hiacynta, moje jeszcze potrzebują chwili, albo powtórki z wczoraj.
Róże z Floribundy? Dostałam od nich anons: "w przygotowaniu" w piątek - i jakoś dzisiaj nic...
Za tę wiadomość podziękował(a): Zibi77

Ogród różą pachnący 18 Mar 2019 20:17 #648956

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Ano sama kopię :)
Po pierwsze dlatego by uniknąć strat, bo mąż by po prostu zawołał koparkowego, a co tam, on budowlaniec nie liczy się z roślinami,
po drugie bo nikt nie wyraził zainteresowania moim pomysłem ( w końcu to tylko ja latem co dzień leje przez 2 godziny, innym by nie przeszkadzało że wszystko zdechło)
i po trzecie bo to mój ogród, zrobiony całkowicie przeze mnie, każda roślina, źdźbło trawy i kamyk to wszystko moja robota.
Jeśli ktoś uważa że jestem lekko pomylona w związku z moją "inwestycją" to ciekawe co powie jak się dowie czym ja to kopię hahahah, zdradzę tajemnicę - jest takie narzędzie co sie nazywa łopatka do sadzenia roślin :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: robi niemal idealne rowki na 10 cm szerokości :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: teraz można mnie śmiało zaliczyć do osób którym nie całkiem klepki przylegają :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Aniu Floribunda w czwartek mi napisała, że w przygotowaniu, a w piątek już u mnie. W gratisie dostałam dodatkową różę (Rose des Cisterciens) a nie kubek jak do tej pory. Z jednej strony fajnie, że nie dostałam róży którą bym już posiadała a z drugiej sama bym sobie takiej nigdy nie wybrała. Widziałam ją tylko na zdjęciach i robi na mnie wrażenie "róży jarmarcznej" liczę że może na żywo jednak mnie zauroczy. Na razie poszła do kąta, gdzie w razie czego nie będzie razić.


Czekam jeszcze na róże z Rosarium.

PS. przepraszam wszystkich właścicieli tej róży - po prostu inny gust :)
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2019 20:38 przez Ilona.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Anna96, Łatka, Zibi77, green_bee

Ogród różą pachnący 21 Mar 2019 08:19 #649278

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Czekam i czekam :flower1: Kamelia w końcu zakwitła? Łopatką kopałaś rowek :woohoo: normalnie szok...wygląda bardzo profesjonalnie. Roślinki będą bardzo wdzięczne za wodę w sezonie.
Myszkowałam też w necie, róża Rose des Cisterciens ...też bym jej nie wybrała, ale rzeczywistość może być inna...na Grafice znalazłam trzy takie róże posadzone przy ścieżce...muszę przyznać że nawet ciekawie wyglądały.
Zresztą co tu dużo pisać...kupiłam różę Sylvia różową w kolorze,,majtkowym'' jak rozkwitała róż kuł w oczy, na słonku kolor blakł...chyba się przyzwyczaiłam. Po za tym różyczka kwitnie niewielkimi kwiatami, przez cały sezon trzeba tylko wycinać przekwitłe gałązki. To takie porównanie, różyczka jak zacznie kwitnąć będzie widać...czy jest ok. czy be. :)
Jeszcze o tej róży piszą że inspiruje malarzy, coś w tym jest...namalowana wygląda bardzo ulotnie :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 31 Mar 2019 12:33 #650921

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Witam po okresie nieobecności :)
Oznacza to, że z okopów już wyszłam, wszystko działa bardzo super, jestem mega szczęśliwa, że koniec z suszą u mnie latem.
Mąż trochę ponarzekał, że po co, a na co, a nowa fanaberia, ale co on tam wie o ogrodzie. Chyba tylko jak rozpalić grilla. Musiałam go zapędzić trochę do roboty bo okazało się, że po wykopaniu 150m rowków opadłam z sił i ktoś musiał mi wszystko mocno poskręcać coby nie przeciekało.
Koszt szacowany przez profesjonalną firmę 8-12 tyś. Koszt samodzielnego wykonania niecałe 2 tyś. Może nie jest tak profesjonalny jak by był, ale na moje potrzeby całkowicie wystarczający. Mam 16 zraszaczy i 200m linii kroplującej rozłożonej po rabatach. Została mi jeszcze tylko kosmetyka do zrobienia, pozasłanianie linii, zakopanie skrzynek i można wracać do wiosennych porządków bo chwast już się ściele gęsto.

Aniu kamelia wciąż zamknięta w pączkach ale już nie zasłaniana, muszę jej dać jeść i podlewać bo sucho ma strasznie, poza tym pod jej korzeniami szedł rowek więc drżałam o nią jak to zniesie, teraz już chyba się pozbiera.
A teraz to co wszyscy lubią najbardziej czyli obrazki :)

Kamelia
20190331_114927.jpg


Zraszacz ledwo widoczny
20190331_115003.jpg


Magnolia już ładnie kwitnie,
20190331_115033.jpg


Lilie martagon, wkopane w tamtym roku, w tym ładnie wychodzą
20190331_115112.jpg


Ubiorek tuż, tuż
20190331_115142.jpg


Róża nn już cała zielona. Kupiona w tamtym roku w biedronce jako wielkokwiatowa, nie kwitła wcale a i raczej jest jakąś pnącą
20190331_115203.jpg


Połączenie rury od elektrozaworów 25mm z linią kroplującą 16mm
20190331_115243.jpg


Mini bratki samosiejki
20190331_115307.jpg


pierwsza sasanka
20190331_115317.jpg


schody już zarastają :)
20190331_115350.jpg


Poza tym z garażu wywędrował już oleander, oliwka, pelargonie i begonie. Wszystko zażywa kąpieli słonecznych :)
Ostatnio zmieniany: 31 Mar 2019 12:35 przez Ilona.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Dorota15, Anna96, Łatka, Zibi77

Ogród różą pachnący 31 Mar 2019 13:48 #650937

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Ilonko, dałaś po oczach! Martagony to piękna sprawa jednak u nas buszują karczowniki i dopóki urzędujemy na działce postanowiliśmy nie inwestować w drogie i smakowite nasadzenia. Podobnie z nawodnieniem kropelkowym.
U nas nic tylko pomidory! :oops:
Sasanka piękny kolor! A stokrotki margerytki nie przypadkiem z Aldi?
Pozdrawiamy!
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 31 Mar 2019 14:42 #650943

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Ładne wiosenne widoki ;) Róża wygląda na pnącą, zobaczysz w tym roku. Zakupy z biedronki nie są złe, w przeciągu kilku sezonów kupiłam Rodki, pnącza...zakwitły, cieszą oczy...uważam że zakupy są udane. Tylko ponarzekam na nasiona warzyw...w ubiegłym roku były nietrafione. W tym roku nasiona mam ze sklepu ogrodniczego...w biedr więcej nie kupię.
Róże kupiła znajoma, tylko jedna była trafiona...kwitła ładnie. Pozostałe tak, sobie :silly:
Kamelia nie kwapi się z rozwinięciem...zresztą wcale się nie dziwię, słoneczko jest plus zimny wiatr. Nocami przymrozek, u Ciebie też?
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 31 Mar 2019 15:10 #650947

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Ilona, to się nazywa pasja i prawdziwa miłość do ogrodu (roślin). I w imię tej odwzajemnionej miłości poświęcenie z przewidywanymi wynikami. Bardzo cenie takich pasjonatów. Moje gratulacje i wyrazy uznania. No i zapewniam, że klepki masz wszystkie na swoim miejscu. Nie musisz sprawdzać. Serdecznie pozdrawiam. :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 02 Kwi 2019 20:14 #651334

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Pięknie wyglądają te donice na schodach, ale że one się nie przewracają na wietrze? Musisz mieć tam zaciszne miejsce.
Podziwiam wykonaną pracę :bravo: Jednak wizja późniejszych efektów mocno motywuje.
A jaka to odmiana magnolii taka wczesna?
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2019 20:20 przez Gabriel.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.256 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum