TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 10:00 #745276

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17034
Kawę postawię i faworki abyście nigdzie się nie wynosili.
Czujcie się jak u siebie w domu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mamma, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, czarna2066


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 10:02 #745278

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17034
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2021 10:06 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mamma, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 10:40 #745293

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Beatko, smaku mi narobiłaś na te faworki, a tu jakieś ciemnawe, nie prawdziste :rotfl1:
Wczoraj widziałam w cukierni po 55 zł kg, tak się zastanawiam, jak tu namówić Jedną Osobę, żeby zrobiła :devil1:
Ja mogę pudrować :happy4:

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 10:45 #745294

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2165
  • Otrzymane dziękuję: 9077
Rzepka wrote:
tak się zastanawiam, jak tu namówić Jedną Osobę, żeby zrobiła :devil1:
Ja mogę pudrować :happy4:
Zwal na wnuczki ....wnuczkom nie odmówi ;) :devil1:
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna, Rzepka, Babcia Ala, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 10:55 #745295

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
:rotfl1:
Wnuśkom nie podchodzą, zlizują tylko puder i tyle, no,chyba, że dla Córuni....
Właśnie narobiliśmy pierogów z 2kg mąki, muszę trochę odczekać, coby nową robotę zaproponować :rotfl1:

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 11:06 #745299

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Beatko dziękuję za podzielenie się przepisami :thanks:

Wy tu o faworkach, a ja na małej diecie :cry3:
Uwielbiam robić i zajadać :yummi: ale będę dzielna :hammer: Chyba :rotfl1:
Akysz :wink4:

Miłego dnia! Pietruszkowe dziewczęta :flower1:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 20:10 #745393

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17034
Irenko, ostatnio krucho u mnie z czasem.
Wróciłam na pełny etat ale w wolnej chwili zrobię, te Babcine, mielone w maszynce.

Dla tych co lubią Scherlocka i brzdękanie.

Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2021 20:16 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Rzepka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Sty 2021 07:59 #745451

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17034
Uśmiechnijcie się przy piątku:

FB_IMG_1611903413004.jpg


Kucać po naszemu - kaszleć.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, Marlenka, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, newrom, renmanka, Rzepka, Babcia Ala, Mirek19

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Sty 2021 08:25 #745452

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Beatko, to przy wolnej chwili wrzuć przepis na te faworki z maszynki, bardzo proszę :kiss3:

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Sty 2021 10:16 #745470

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3468
  • Otrzymane dziękuję: 7413
Pewnie chodziło o kruche ciasteczka z maszynki. :)

3383099000_1611867757.png


Ten włam do restauracji to chyba w Kielcach był, podobny stan umysłu urzędników państwowych :happy3: twitter.com/stumbras3/status/1354811742602162179
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2021 10:33 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, mymysteryy, whitedame, Marlenka, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, newrom, renmanka, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Sty 2021 18:27 #745531

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17034
Żadne ciastka, faworki. Zagniata się ciasto a potem dwa razy mieli, tak sie je napowietrza bez żmudnego wybijania. Wychodzą kruchutkie i pyszne.
Jak jutro się wyrobię po pracy to usmażę i poczęstuję, choć wirtualnie.

O szczepieniu na wesoło:


FB_IMG_1611751642719.jpg



FB_IMG_1611818586079.jpg


FB_IMG_1611926962291.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2021 18:30 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, Marlenka, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, renmanka, Mirek19

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Sty 2021 21:22 #745611

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3468
  • Otrzymane dziękuję: 7413
whitedame wrote:
Żadne ciastka, faworki. Zagniata się ciasto a potem dwa razy mieli, tak sie je napowietrza bez żmudnego wybijania. Wychodzą kruchutkie i pyszne.
No popatrz, tego bym się nie domyślił. :think: . Pewnie malakser byłby szybszy. :wink4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Sty 2021 21:52 #745623

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17034
Pamiętaj, że malakser rozgrzewa zawartość a nie zawsze jest to pożądane.
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2021 21:57 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Sty 2021 22:30 #745638

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2004
  • Otrzymane dziękuję: 11435
Beatko podoba mi się przepuszczanie ciasta przez maszynkę, tylko jakie sitko ?
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Sty 2021 22:35 #745639

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17034
Wystarczy grube jak do kiełbas lub słoniny.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Sty 2021 23:06 #745642

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3468
  • Otrzymane dziękuję: 7413
IMAG6412.jpg
to pewnie 4 albo 5 będą najlepsze.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Sty 2021 23:26 #745643

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5709
  • Otrzymane dziękuję: 27062
Mamma wrote:
Bardziej zainteresowały mnie sekrety Twojej uprawy w wiaderkach B) . W tym roku też chcę tak uprawiać, bo w zeszłym w ziemi było kiepsko.
Czy możesz przybliżyć temat: ile mają litrów, czym wypełniasz i jak podlegasz, no i nawozisz :kiss3:
Mam nadzieję, że Beatka nie będzie miała nic przeciw, no chyba, że przeniesiemy rozmowę.
Ponieważ trochę będzie pisaniny w tym temacie zostawiłam to na wieczór. Sama to sobie wymyśliłam i nawet cieszę się, że będę to u Beatki opisywać, bo w wątku pomidorowym nie miałabym odwagi. Mamma to dokładnie są wiadra z obciętymi dnami. Ten sposób sama wymyśliłam, wyjściem była uprawa pomidorów w pierścieniach, a że mój tunel miał kiedyś 1,8m w kłębie, to szkoda mi było miejsca na wysokość, więc sadzę te pomidory normalnie do ziemi i nakładam wiadra, jakie mam od 10 do 15 l. W miarę jak pomidory rosną sypię im tam jakieś dobroci: torf odkwaszony, ziemię ogrodniczą, kompost, perlit, wermikulit, co mam i co jest lepsze niż moja ciężka glina, a one często wypuszczą korzenie z łodyg i się w tym zakorzenią. Tego podłoża daję tyle ile mam. To jest pracochłonne, ale podlewanie idzie mi szybciej. Po dwóch pierwszych latach doszłam do wniosku, że jest to dla mnie wygodne, bo ja je w tych wiaderkach podlewam, leję pompką lub grawitacyjnie wężem wodę ogrzaną słońcem ze zbiornika i wlewam tej wody po brzegi wiaderka i idę do następnego pomidora. Ponieważ w tych wiadrach jest lepsze podłoże, to ono się nie zaskorupia jak moja glina, wcześniej musiałam biegać z motyką przed każdym podlewaniem, bo zaskorupionej gliny nie podlejesz dobrze, wszystko spływa. Gdy trzeba coś pomidorom podać, to też mam pewność, że poszło pod korzeń. Co drugie lub trzecie podlewanie, w zależności od pogody, podlewam też, jak ja to nazywam podłogę, czyli miejsca pomiędzy wiaderkami. Gdy jest duża wilgotność powietrza, to nie podlewam podłogi tylko podlewam w wiaderka i w ten sposób nie podnoszę wilgotności jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że przybliżyłam temat.
P.S. Ja w zasadzie pomidorów nie nawożę, uprawiam je w 3 roku po oborniku, ale w drugim roku po oborniku przed sezonem pomidorów na jesień sieję wykę ozimą lub wiosną w roku pomidorowym groch pastewny peluszkę z bobikiem. Rozsadę przygotowuję w dużych doniczkach 4 l i w tych doniczkach dobrze je dokarmiam, a pod korzeń czasem daję przefermentowany krowieniec i przywiędnięte pokrzywy. Potem w zależności jak rosną czy dobrze czy marniej. W roku 2020 dostały dwa razy magiczną siłę do pomidorów, w tym roku zaopatrzyłam się na wszelki wypadek w Kristalon, ale czy użyję, to zależy od rozwoju sytuacji. Trochę trwało niż do tego doszłam jak mam to robić, bo wszędzie piszą, że pomidory uprawia się w pierwszym roku po oborniku, tylko jak ja dam im gnoju, to mam krzaczory i hoduję liściory zamiast owoców-za dużo azotu i potem jeszcze łatwiej chorują, bo są wybujałe czyli wegetatywne.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2021 23:41 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Misiula, whitedame, Marlenka, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, zwykły chłop, Pysiu

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Sty 2021 00:11 #745648

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
To bardzo ciekawe, co piszesz. Też mam glinę na działce i żeby uniknąć rozlewania się wody wszędzie, tylko nie pod krzak, zakopywałam 1,5-2 litrową butelkę przy roślinie. W korku były nawiercone 2-3 otwory, a dno butelki odcięte, żeby można było tam nalać wody. To odcięte dno nakładałam potem na butelkę, żeby mi się w niej nic nie utopiło, kiedy wracałam do domu i zostawialam butelki napełnione. Ot, takie bieda nawadnianie. Ale Twój sposób jest lepszy, bo jednorazowo można więcej wody wlać i oszczędza się na czasie. Można zapożyczyć? :thanks:
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2021 00:41 przez Prządka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Misiula, whitedame, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.486 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum