TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 19:19 #745176

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2165
  • Otrzymane dziękuję: 9075
Rzepka wrote:
potraktowała świstaków jak mafię sprzedażową, ba, część forumków to wg Niej zorganizowana grupa przestępcza :mad2:

Daaawno mnie tu nie było, ale wiecie jak to jest w świecie przestępczym ....kupę brudnej roboty :devil1: i czasu na forum ostatnio nie było. Ale informatorzy trzymają rękę na pulsie i coś tam donoszą. :wink4:

Zostawiam coś do posłuchania i ide sprawdzić, co to za afera się tu rozegrała. ;)

Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna, Rzepka


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 19:21 #745178

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
A ja mam pytanie do gospodyni :flower1:

Beatko, jako że właśnie zostałaś moim guru tortowym :hug: zapytam się Ciebie o krem...
Kilka lat temu na chrzcinach jadłam tort z masą truskawkową. Była to bardzo lekka masa, fakturą i smakiem przypominała mi serek homogenizowany "Bakuś". Niestety wykonawczyni nie zdradziła jak go wykonała :whistle:
Może wiesz jak mogłabym wykonać taką masę? :thanks:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 19:22 #745179

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
Ja przepraszam, ale wolałabym wiedzieć, kto jest szefem wszystkich szefów, coby wiedzieć, komu się nie narazić w tej mafii...

pozdrawiam Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 19:25 przez vimen.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, Horti, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Rzepka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 19:45 #745183

  • PomiDorka
  • PomiDorka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 244
KaLo przyznaję się, że skopiowałam Twoją grafikę o płaceniu kartą w rękawiczce i puściłam w świat. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu? Jeśli tak, to wykasuję.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 19:55 #745189

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
vimen wrote:
Ja przepraszam, ale wolałabym wiedzieć, kto jest szefem wszystkich szefów, coby wiedzieć, komu się nie narazić w tej mafii...

Przyłączam się do pytania. Hierarchia musi być :devil1:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Horti, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, vimen

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 20:01 #745191

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2165
  • Otrzymane dziękuję: 9075
No nie wiem ....chyba dopiero trzeba zrobić wybory Szefa. :search:
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 20:02 #745193

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5972
vimen wrote:
Ja przepraszam, ale wolałabym wiedzieć, kto jest szefem wszystkich szefów, coby wiedzieć, komu się nie narazić w tej mafii...
No jak to kto, Krzyś Jarzyna ze Szczecina szef wszystkich szefów, tak brzmi pełne imię mojego Krzysia, mojej wetce o mało oczy nie wyszły z orbit na pełne imię, przy pierwszej wizycie ;)

Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 22:03 #745229

  • PomiDorka
  • PomiDorka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 244
Cudny Szef Krzyś :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 22:08 #745230

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4618
Ale piękny Szefunio :hearts: :hearts: :hearts:
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 22:18 #745231

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
Ale Krzyś ma ciekawe futerko - pomijam kolor, ale sierść ma dłuższą, a na pyszczku krótką. :hearts: i mina pt. "to z czym przychodzisz?"
A mojemu weterynarz nie wpisał pełnego imienia... a też mówiliśmy: Francek vel Franz von Glut vel Francois de Gluton.

pozdrawiam Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, whitedame, bietkae, ewakatarzyna, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 23:01 #745238

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 7412
PomiDorka wrote:
KaLo przyznaję się, że skopiowałam Twoją grafikę o płaceniu kartą w rękawiczce i puściłam w świat. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu? Jeśli tak, to wykasuję.
No co Ty? :blink: Ja też skopiowałem i puściłem w obieg :wink4:
To też podebrane :happy4:


6292685100_1611656322.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 23:06 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, bietkae, Bea612, Prządka, ewakatarzyna, zwykły chłop, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 01:48 #745248

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5709
  • Otrzymane dziękuję: 27058
Mamma wrote:
że aż mi ślinka pociekła :whistle:
Mamma zapewniam Cię, że ten pomidor (Różowy Tygrys) nie będzie Ci smakował, bo on tylko wygląda. Nie wiem czy zwróciłaś uwagę na informację, że jest twardy, bo ma gen twardości po którymś z rodziców. Te pomidory z genem twardości dla mnie nigdy nie są smaczne, one mają być twarde, a nie smaczne. Na forum jest dużo zdjęć najsmaczniejszych na świecie pomidorów, pomidorów jest 7,5 tys. odmian, można coś wybrać dla siebie, nawet jak ktoś ma królewskie podniebienie. Popatrz na mojego, zapewniam Cię, że jest smaczny, to Shirley Amish Rose, źle wygląda? (wiem, ta kocia mordka, a na drugim braki potasu), ale rok był u mnie taki, że szkoda gadać :jeez: :
ShirleyAmishRose1.jpg
ShirleyAmishRose.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2021 01:53 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, CHI, bietkae, Mamma, Prządka, zwykły chłop, Rzepka, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 07:05 #745249

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17030
Alicjo, nie wiem czy to zauwaźyłaś ale te z kocimi mordkami i piętką w pozostałej części są bardzo smaczne.
Tak jakby smak kumulował się w niezdeformowanych miejscach.

Beatko, podejrzewam, że był to mus truskawkowy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Mamma, Babcia Ala, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 07:24 #745251

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17030
Ponieważ podstawowy biszkopt każdy umie upiec zajmijmy się masami, kremami, musami.

PODSTAWOWY i zarazem najprostszy to wspomniana śmietana i mascarpone 1:1 plus cukier.
Np:
250 ml kremówki
250 gr mascarpone
2 łyżki cukru pudru

Opcjonalnie można do tego dodać
-3 łyżki masy kajmakowej;
-1 łyżeczkę rozpuszczonej żelatyny, na ciepłe dni lub wtedy kiedy nie mamy możliwości trzymania tortu w lodówce;
-galaretkę
-kakao
-barwnik spożywczy.
Masy wystarczy na dwukrotne przełożenie tortu 20-22 cm.

MUS OWOCOWY:
250 gr owoców (truskawek) zagotować, zmiksować.
Galaretkę dedykowaną danym owocom rozpuścić w minimalnej ilości, np 125 ml wrzątku.
Kremówkę ubić z 2-3 łyżkamu cukru.
Kiedy galaretka ostygnie ale nie zastygnie, dodać do niej łyżkę lub dwie ubitej masy i dobrze rozmieszać. Tak zahartowaną masę możemy delikatnie wmieszać w śmietanę.
Trzeba składać w rancie bo masa jest rzadka, wstawić do zastygnięcia do lodówki.

Gdybyśmy nie zahartowali tej masy to po zetknięciu z lodowatą kremówką, galaretka zastygłaby w niejadalny glut i już jej nie rozpuścilibyśmy.

Drugi sposób jest bardziej owocowy
500 gr owoców zagotować, zmiksować i w tej masie rozpuścić odpowiednią galaretkę.
Reszta tak samo, zachowując proporcje 1:1 masa owocowa do kremówki.
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2021 13:56 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Marlenka, bietkae, Mamma, Zygowa, Prządka, zwykły chłop, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 08:10 #745259

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17030
W tych zimowych dniach, kiedy na zewnątrz minus 10, dobrze jest spojrzeć na parapet:

20210128_080521.jpg


20210128_080525.jpg


20210128_080538.jpg


20210128_080553.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2021 08:11 przez whitedame.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 08:38 #745267

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6218
  • Otrzymane dziękuję: 22738
Witajcie ,przepraszam ,że popsuje humor Wam :dry:

wiadomosci.wp.pl/koronawirus-onet-nieofi...ca-6601868308409216a

Przecież to problemy zdrowotne u rodzin ,załamania psychiczne ,bezsenność ,tragizm całych rodzin .Nasz syn z synową pojechali do Gdańska tam chcą żyć ,tam były dobre płace i dobre oferty prac ,teraz nie ma ani jednego ani drugiego .Mieszkania wynajem wciąż drogie ,mąż budzi się o trzeciej rano i nie śpi(tysiące rodzin polskich tak się teraz ma ) ,córka uwięziona we Włoszech ,zakaz wychodzenia znowu z domów . Za to coś wesołego : cmentarze otwarte dla notabli ,stoki dla synów minister i nie tylko ,dyskonty otwarte od ub roku ludzie wiszą sobie na plecach ,procesje na place wolno ,kościoły nie stanowią zagrożenia .Elyta w w sejmowych korytarzach bez masek ,przychodnie NFZ pozamykane tutaj można się zarazić ,prywatne otwarte jak tez wszystkie gabinety lekarskie prywatne tutaj nie zarazisz się .Osobiscie z mężem idziemy do nich jakie mamy wyjscie jak rodzinny nie chce rozmawiać o skierowaniu pacjenta onko na żadne badania? :mad2: :mad2:

Teraz o zagrożeniach : restauracje ,gdzie dwóch kucharzy ma negatywne testyna Covid ,a odległość klienta od drugiego klienta to już nie 2 metry ale nawet 5 i więcej byliśmy w ciągu tego okresu w parunastu jeżdząc po Polsce wiem co widzieliśmy jadaliśmy posiłki ,stoki : narciarze w googlach ,w maskach ,kombinezonach rękawicach mogą zarażać .Siłownie ,gdzie zdesperowani właściciele dostosowali się do obostrzeń są w stanie wpuszczać po pare osób ,dezynfekować całość i wietrzyć ,baseny zamknięte ,podobna sytuacja , ale przecież zarażaja .W hotelach lata wcześniej spotykaliśmy pojedyncze osoby z klientów na korytarzach ,bo kogo stać z przeciętnych biednych emerytów na nie? pokoje oddzielne , metraże duże ,kwatery prywatne pozamykane przecież tam się można zakazić.

A teraz ciekawostka lubelszczyzna to kolebka PIS chroniona przez Panią Mazurek ,jezioro blisko Włodawy o nazwie Białe w ub roku wszyscy pracowali otwarte, wjechać się nie dało, żadnego dystansu wszystkie punkty gastronomiczne od budek ,po hotele ,restauracje otwarte nikt nie pisał mandatów ,żaden sanepid nie karał ,byłam zdumiona widząc to .A może to rejon i wiele innych nie zamkniętych gdzie nie ma zachorowań? bo czuwa nad tymi mieszkańcami jakiś specjalnie zamówiony duch?
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, whitedame, Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, newrom, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 08:49 #745269

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 7412
Bobka wrote:
Witajcie ,przepraszam ,że popsuje humor Wam :dry:

wiadomosci.wp.pl/koronawirus-onet-nieofi...ca-6601868308409216a

Na szczęście są i tacy co ten zły humor mogą poprawić, np. min. Dworczyk. Wie chłopina co mówi bo studiował 19 lat więc nie może się mylić. :idea1:
Minister Dworczyk apeluje:
Dla dobra nas wszystkich, nie nazywajmy zgromadzeń seniorów pod przychodniami „kolejkami”, tylko „wiecami poparcia dla Narodowego Programu Szczepień”
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2021 08:50 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, newrom, Bobka, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Sty 2021 09:09 #745271

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16748
Babciu Alu wiem, że nie zawsze to, co dobrze wygląda dobrze smakuje.
Nawet kiedyś (gdy nie miałam swoich pomidorków) na targu zawsze najsmaczniejsze były te z kocimi mordkami tzw "gargamele".
Co do tematu "reklamy". To z czystej ciekawości poczekam, kiedy pojawią się nasiona tych "cudownych" (jedynych i niepowtarzalnych :lol: ) odmian za kupę kasy i wcale nie zamierzam ich kupować.

Bardziej zainteresowały mnie sekrety Twojej uprawy w wiaderkach B) . W tym roku też chcę tak uprawiać, bo w zeszłym w ziemi było kiepsko.
Czy możesz przybliżyć temat: ile mają litrów, czym wypełniasz i jak podlegasz, no i nawozisz :kiss3:
Mam nadzieję, że Beatka nie będzie miała nic przeciw, no chyba, że przeniesiemy rozmowę.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2021 09:37 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.350 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum