TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 10:56 #745077

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16741
Wilcza pełnia...to wiele wyjaśnia :think:

Może to głupie, ale ja czuję się lepiej wśród zwierząt niż ludzi.
Zwierzę jest otwarte, szczere, kochające bezinteresownie. U nich wszystko jest jasne, oczywiste i niczego nie ukrywają. Ich uczucia widać od razu. Tylko trzeba się schylić i spojrzeć im głęboko w oczy...
Człowiek nosi maski, manipuluje i oszukuje. Bezinteresowność, szczerość i otwartość to dziś po prostu głupota.
Czasami mi się wydaje, że człowiek nie ewoluuje we właściwym kierunku, tylko cofa się do jakiegoś dziwnego pierwotnego zła...

Przy okazji przypomniała mi się historia, która pokazała mi jak wielkie serca potrafią mieć zwierzaki.
Kiedyś do mojej pracy przychodził bezdomny psiak. Nie dał się złapać, ale wyraźnie prosił o jedzenie. Był bardzo, bardzo chudziutki. Kilka razy dałam mu kanapkę, ale on jej nie jadł, tylko zabierał i odchodził. Robił ta za każdym razem. Nigdy nie jadł.
Okazało się, że na działkach, kawałek dalej leżał (prawdopodobnie) potrącony lub chory drugi psiak (kolega) a on nosił mu jedzenie.
Psisko samo głodowało, ale kolegę uratował. Wiem, bo przychodziły potem do mnie oba i zjadały po kanapce, każdy swoją :happy:
Z tego co się dowiedziałam, to były zdziczałe psy mieszkające na działkach.
Ludzie je dokarmiali, ale tylko w sezonie. W zimie psy musiały sobie radzić same.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 11:41 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirek28, Adasiowa, whitedame, Kalina, Marlenka, Prządka, ewakatarzyna, Rzepka, Babcia Ala, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 11:02 #745078

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16741
Przepycham ;)
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 12:31 #745086

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Witajcie ;)
Miałam tu zawitać wczoraj, po poście Beatki odnośnie pełni...

To ja, to ja wywołałam tą burzę w wątku o Kozulowych krzyżówkach :cry3:
Jako pierwsza zapytałam się o "numerek".

Próbowałam później trochę załagodzić sytuację, pisząc na PW do forumki i wiecie co? Żałuję. Gdy napisała posta że ... przychodzą inni z grupy...na początku są trochę po mojej stronie a później proszą o numerek lub małego tygryska.

Poczułam się jak bym dostała w twarz :club2:
Nic mi nie odpisała, ale dobrze wiedziałam że ten post może tyczyć się mnie bo zapytałam o ten nieszczęsny numerek :sad2:

Od samego początku miałam te same przeczucie co Babcia Ala, ale zabrakło mi odwagi żeby to publicznie napisać.

Wyżaliłam się. Przepraszam za zaśmiecanie wątku.

Dziękuję za opis jak przygotować tort :thanks:
Do tej pory moje "torty" opierały się głównie na ubitej śmietanie 30% i owocach. Jestem wdzięczna za przepis na krem- wygląda smakowicie i popełnię go w kwietniu na 14 urodziny córki :hearts:

Pozdrawiam :hug:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 12:52 #745087

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5971
Beatka i bardzo dobrze zrobiłaś, ja niewiele piszę, ale dużo czytam ;) i nawet mnie trzepnęło. Nikt jej nie bronił założyć wątku osobnego dla swoich pomidorów, ale jeśli chciała je przedstawiać w wątku krzyżówek, to przyzwoitość nakazywała żeby dopisać z których krzyżówek je wyprowadziła. Tylko tyle, a dla niej to było AŻ tyle. Ja w ogóle tego nie rozumiem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 13:07 #745091

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Zapytałam się o numerek bo chciałam znać "rodowód" tak pięknego pomidora i nic więcej. Ja naprawdę nikomu nie zagrażam. Nie mam takich ambicji żeby od razu brać się za ustalanie danej krzyżówki i szukać takiego cacka. Każdy ma inny gust i inne smaki i być może to co zauroczyło Arię mi wcale by nie pasowało.

Skoro twórcą tej krzyżówki była Ania-Kozula to dla mnie było naturalnym zapytać o rodziców. Inaczej byłoby gdyby pomidory krzyżowała Aria- mogłaby zatrzymać to w tajemnicy.


Mnie bardzo poruszyła wiadomość że chce odejść. Proponowałam żeby to jeszcze przemyślała bo odejść można w każdej chwili, ale po co robić to pod wpływem emocji.
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 13:08 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Rzepka, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 14:01 #745099

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4661
  • Otrzymane dziękuję: 17018
Niestety, wszystkim nam chodziło o to samo. Poznać jak uzyskała te piękne pomidory.
Trwało to już kilka ładnych lat na bliźniaczym forum.
Kiedy Aria wstawiała swoje urokliwe klejnoty i pisanki, wszyscy chcieli poznać rodziców.
Ale Aria zacietrzewiała się coraz bardziej tak jakby chciano jej wyrwać najskrytszą tajemnicę.
Nawtykała moderatorce, która notabene podjęła taką samą decyzję jak nasza Ania.
Albo poda rodziców i pisze w Kozulkach albo pisze w każdym innym wątku pomidorowym.
www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=6307777#p6307777
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 14:04 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 15:08 #745107

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Witajcie :hearts:

Widzę, że temat Arii powrócił ale czy naprawdę warto o tym rozmawiać?
Może potrzebowała jakiegoś uprawdopodobnienia dla swoich kozulek, dlatego tak się upierała, żeby pisać w tych wątkach?
Cieszyła się, że na jej zdjęcia jest bardzo dużo wejść, lans się udał, mnie najbardziej wkurzyło, że potraktowała świstaków jak mafię sprzedażową, ba, część forumków to wg Niej zorganizowana grupa przestępcza :mad2:
Jedyny z tego pożytek, że dziś o uprawach zaczęłam więcej myśleć, trochę zdjęć przejrzałam, trochę dilerek z pomidorami przerzuciłam, trochę pomidorków dla Was znalazłam :rotfl1:


2EA21846-6C9B-49A7-9B2B-C1DCC1679FB4.jpeg


Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Marlenka, CHI, Agus, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 15:29 #745111

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4661
  • Otrzymane dziękuję: 17018
A wiesz Irenko, że ja też coś zawdzięczam Arii.
Wyłożyłam na waciki jedną Kozulkę i jedną moją krzyżówkę aby spróbować uzyskać 2 pokolenia 2 1 sezonie.
Tak jak ona wspomniała. :fly:

Z innych tematów, kuzynka z Anglii napisała mi, że zamówiła mi trochę nasion pomidorów "jakich jeszcze w życiu nie widziałam"
Jeśli chodzi o pomidory to mało co mnie potrafi zadziwić ale zobaczymy.

I tak mnie dopadło przeznaczenie, czyli pomidory. :P
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 15:30 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Misiula, Marlenka, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Rzepka, Babcia Ala, Bobka, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 15:48 #745113

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Dziewczyny... jak czytam o tej mafii nasiennej :jeez: - echh - Kozula, z którą jestem od czasu do czasu w kontakcie zawsze podkreślała, że ma w nosie czy ktoś nasiona jej krzyżówek sprzedaje... zastrzegła od razu na początku w 2008 lub 2009 r,, że nie ma z tym problemu jak ktoś chce tak właśnie robić z krzyżówkami czy później z odmianami. A to, że nikt normalny nie brał tych nasionek z akcji, żeby je sprzedawać to się po prostu "utarło" jako coś normalnego dla uczciwych ludzi... sępy jednak już na początku po I akcji puściły część nasionek na all.... to "w naszej ocenie nieuczciwe" jednak sama autorka krzyżówek nie ma i nigdy nie miała nic przeciwko.
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, CHI, Agus, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Rzepka, Babcia Ala, Bobka, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 16:12 #745120

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Misiulka, to raczej było o tym, że Świstaki po to się podejmują tego zadania, żeby potem nasionami handlować, do tej pory mnie trzepie ze złości :mad2:
Pisze to osoba, co chyba nigdy na akcję nic nie dała, a na pewno w ostatnich kilku latach, jakie ma prawo o tym dyskutować???
Co do sprzedaży nasion pomidorów, ustalone odmiany, nie ma sprawy, dlaczego nie, w przypadku kozulek, czy innych krzyżówek niezbyt mi się to podoba, szczególnie wtedy, gdy ktoś zaopatrywał się w nasionka na AWN.

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Zefirka, Babcia Ala, Bobka, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 16:27 #745121

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21039
Rzepka wrote:
Misiulka, to raczej było o tym, że Świstaki po to się podejmują tego zadania, żeby potem nasionami handlować, do tej pory mnie trzepie ze złości :mad2:

Q. mać.
"Zadyma" mnie ominęła, miałam się nie odzywać, ale to mnie też "trzepło". Tyle radości dały mi kopertki z nasionami pomidorów i warzyw. Wasze opisy i torebeczki. Mimo, że uczciwie zaznaczyłam, że raczej ode mnie nasion na oba targi nie będzie.

A tu czytam, jak osoba wchodzi na Forum i obrabia zadek Świstaczkom. No orzesz.

Co do podawania swoich "umiejętności i odkryć". Szanuję tych, którzy się dzielą i szanuję tych, którzy napiszą, że "sorry, ale to moja praca ci jej nie udostępnię". Wolna wola. Może tych pierwszych "trochę bardziej" :devil1: Ale nie rozumiem takiego zachowania, jak ta kobieta. No bo chyba dorosła kobieta, nie małolata. No cóż, szkoda dla niej mojego czasu i klawiatury.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Kasionek, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Rzepka, Babcia Ala, Bobka, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 16:47 #745128

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5971
To było przecież takie proste, że prostsze już być nie mogło. Nie mieszać! Wątek krzyżówek zostawić dla krzyżówek nad którymi pracują forumki. Drugi wątek dla odmian ustalonych które uzyskali forumowicze z krzyżówek kozuli. No ja nie mam pojęcia o co tej kobiecie poszło. Chyba po prostu trafiłyśmy za jej zły humor i tyle, na kimś musiała się wyżyć i tyle, trafiło na Oazę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 16:59 #745132

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
Iwonka to się nazywa permanentny zły humor. W końcu na FO było to samo. Tam się obraziła i po kilku dniach tutaj zrobiła powtórkę z rozrywki.

pozdrawiam Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 17:00 przez vimen.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 17:46 #745151

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
whitedame wrote:
...
"Trwało to już kilka ładnych lat na bliźniaczym forum.
Kiedy Aria wstawiała swoje urokliwe klejnoty i pisanki, wszyscy chcieli poznać rodziców.
Ale Aria zacietrzewiała się coraz bardziej tak jakby chciano jej wyrwać najskrytszą tajemnicę..."

To chyba nie był tylko "zły humor" bo taki miewa się okazjonalnie. Ta kobieta ma problem sama ze sobą, teraz to widzę.

A już wisienką na torcie było obrzucenie błotem Świstaczki :mad2:
I oskarżanie o kradzież/ przywłaszczenie i sprzeniewierzenie nasion z AWN.
Kompletna paranoja :crazy:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 17:48 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 17:52 #745153

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16741
A mi się mocno zdaje, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...
Prędzej czy później zobaczy; co, gdzie i po ile... :whistle:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, CHI, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 18:22 #745158

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21039
Mamma wrote:
A mi się mocno zdaje, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...
Prędzej czy później zobaczy; co, gdzie i po ile... :whistle:

No to teraz całkiem nie kumam...
Skoro ściągnęłam/ustaliłam i chcę tym handlować, to po co sobie robić antyreklamę? Po takiej "jeździe" - chociażby te pomidorki były ze złota, to i tak nasion nie kupię. Dla zasady.

Wiecie - mam kury. Białe maransy znoszące czekoladowe jaja. Jedne z niewielu (jeśli nie jedyne) w Polsce. Stado podstawowe przywiozłam z Czech. Poniżej najmłodsze kurki już klute u mnie:
PC050183.jpg

W tym roku trochę sprzedałam młodzieży, kogutów. Szykuję się na sprzedaż jajek.
Te kolorowe to "szwedzkie kwiaty". To już moja inna zabawa. "Wymyśliłam sobie" wersję z "półczubem". To jest F3. Wyprowadzone z "dużogrzebieniastych" z genem czubatości.
Chodzi mi o to, że duże grzebienie u kogutów zimą potrafią podmarznąć, a "półczuby" tego nie mają. W ubiegłym roku udało mi się kupić niespokrewnione koguty. Będę mieszać. Ale i tak nadwyżki jaj pójdą do ludzi i to nie na jajecznicę...
Trochę z tym więcej zabawy niż pomidorami, ale i tak nie zostawię wszystkiego dla siebie, a chwalić się, że "mam ale nie dam" i wolę do gara, to przerasta moją wyobraźnię.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 18:36 #745166

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
Skrajna postać klimakterium.
Moja ciotka miała taką sąsiadkę - dobra uczynna kobieta była. W jednej chwili wpadła w paranoję - wszyscy byli przeciwko niej, wyzywała sąsiadów, potrafiła przyjść na cudze podwórko i popiół pod drzwi wysypać.

pozdrawiam Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 18:51 #745171

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16741
CHI wrote:

No to teraz całkiem nie kumam...
Skoro ściągnęłam/ustaliłam i chcę tym handlować, to po co sobie robić antyreklamę? Po takiej "jeździe" - chociażby te pomidorki były ze złota, to i tak nasion nie kupię. Dla zasady.

Ktoś kiedyś (z celebrytów) powiedział, że; nie ważne co się o nim mówi, ważne żeby się mówiło. Te pomidory już teraz są taką sensacją, jakby były ze złota.
Na pomidorach za wiele się nie znam, troszkę lepiej na psychologii marketingu i reklamy :happy4:
Oczywiście może to tylko przypadek i mogę się mylić. Tak czy siak są tak przedstawione, że aż mi ślinka pociekła :whistle:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 18:57 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, bietkae, ewakatarzyna, vimen, czarna2066


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.482 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum