TEMAT: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 17 Lip 2012 21:08 #55493

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Więcej zdjęć, więcej zdjęć! :screem:
Ewa, po prostu pięknie! I tak porządnie! :eek3:
Ten fragment ogrodu, który Ci się podoba, podoba się i mi...A co tam brakuje? Jeszcze kilku kulek? ;)
Twój skalniako-żwirowiec też cudny! Wszystko jest tak pięknie skomponowane, znać rękę fachowca! A co się M. nie podoba? Nie za bardzo się rządzi? Machnij mu papierem swoim przed oczami, jakby co... :rotfl1: :rotfl1: Pozdrawiam M! :)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 17 Lip 2012 21:16 #55498

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
Ewa jak Ty masz jeszcze dużo miejsca! Oj wstyd, wstyd.Już mi go obsadzać!
A tak poważnie to masz wspaniały kawałek tej ziemi. Zadbany, uporządkowany, przepiękny. Żurawki i miodunka od Ciebie pięknie rosną. Zapraszam do oglądania.Wypuszczają nowe malusie listki. Tylko miodunka rośnie jak szalona i pięknieje w oczach.

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 18 Lip 2012 21:51 #55774

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Martuś staram się jak mogę ...aby było porządnie ;) Ten kawałek co mi się podoba powinie bardziej się podobać ...trawki pójdą na rabatkę obok a tu oczywiście dojdą kuleczki i coś małego płożącego , trzeba by też przyciąć Picea pungens 'Glauca Globosa' nie podoba mi się taki drapak .
Skalniak fakt udał się ...mam jeszcze kilka maluszków do dosadzenia bo jeszcze miejscami pusto a ten żwir dobrze się prezentuje ...mam go jeszcze troszkę to pewno pójdzie na ścieżkę przy rondzie .
Nie M jest Ok i najgorsze jest to że często ma rację ...a czepia się bo sporo roślin posadziłam bezmyślnie ale nie miałam wcale głowy w zeszłym roku jak wszystkie roślinki przenosiłam z ogródeczka ale i tak nie wyszło najgorzej. A co do rządzenia to jak by nie było ma prawo ...działeczka na niego :)

Lucynko no tak dużo to już nie zostało ale niektóre liliowce zmienią właściciela to zyskam troszkę miejsca i "wylecą " niektóre chabazie które posadziłam bez pomyślunku , dzielę żurawki , miodunki i hosty niech inni też się ucieszą / większość z nich to mutanty chociaż jeżówkom też nic nie brakuje /
Cieszę się że roślinki dobrze się mają ...dobra nowa Pani ...i tyle :thanks: a miodunki to przeginają w tym roku .

DSC_0043.jpg


DSC_0044_2012-07-18.jpg


...i moje ulubione floksy ...myślę że w tym roku znowu kilka przyjedzie do mnie z Berlina .

DSC_0026.jpg


DSC_0027.jpg


DSC_0048.jpg


DSC_0049.jpg


DSC_0050_2012-07-18.jpg


DSC_0051_2012-07-18.jpg

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 18 Lip 2012 22:13 #55797

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
No wyszło dużo lepiej niż nie najgorzej! :bravo:
Floksy są Twoje ulubione? :eek3: Od kiedy? :eek3:
Z Berlina, Berlina! A może jakieś z Lublina, Lublina? ;) :rotfl1: Niektóre mam całkiem fajne, uważam! :)

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 19 Lip 2012 07:40 #55874

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
Chylę głowę przed wspaniałą kolekcją i nie ukrywam, że doznaję miłego oczopląsu odroślinnego. Bardzo ładnie, bardzo... Jeżówki bajeczne a ze zdjęć floksów pachnie na całego.
" Na początku był Smok..."

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 19 Lip 2012 09:07 #55887

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Martuś ale i tak będą zmiany już mi tam coś po głowie "lata" zresztą ja co roku zmieniam ...ogródek to przez trzy lata z rzędu w tym roku "chyba" dałam mu spokój .
Floksy bardzo lubię za te ich śliczne kwiatuszki i zapach a resztę kolekcjonuję ;)
Z Berlina dlatego że nowości a z Lublina są wyjątkowe bo Twoje :kiss3:

Pani Bestio Ty nie chyl tu głowy tylko pokazuj swoje włości ...chciałabym zobaczyć ...bo jak nie to zorganizujemy się i osobiście najedziemy .

Dzisiaj berlińskie floksy

DSC_0036_2012-07-19.jpg


DSC_0037_2012-07-19.jpg


DSC_0038_2012-07-19.jpg


DSC_0039.jpg

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 19 Lip 2012 09:11 #55889

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ewa a jeżowka 'Marmalade' też z Berlina? No patrz nie mogę jej nigdzie tarfić :jeez:
Floksy, floksy :whistle: bardzo ładne ... jakos nei mają do mnie szczęścia :silly:

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 19 Lip 2012 09:21 #55890

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Pamelko 'Marmalade' kupowana u na w zeszłym roku ...u forumowego falkenburg ma ją wystawioną na allegro . Teraz już raczej jeżówek nie kupuję w Berlinie ...nasi producenci są bardzo szybcy , sporo nowości mozna dostać bez problemu ...rozwijamy się , no i polska cena inna niż niemiecka a rośliny takie same i jak nasza padnie to nie jest tak żal jak zdechnie euro ;)

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 19 Lip 2012 09:23 #55891

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dziękuję bardzo za info :kiss3: Poszukam więc :)

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 19 Lip 2012 10:34 #55915

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
Może za niedługo coś zaprezentuję. Na razie nie mam głowy do skakania z aparatem po rabatkach, bo od trzech lat je urządzam. Ogród na nowym i dość trudnym terenie to obfitość niespodzianek, nawet dla starego wyjadacza.
" Na początku był Smok..."

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 26 Lip 2012 19:04 #57470

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Ostatnio brakuje mi czasu ...warzywa tak obrodziły że nie wiem gdzie ręce włożyć ...co drugi dzień torba ogórków w miedzy czasie śliwki , bób i groch a o pomidorach nie wspomnę . Pomału zaczynają uginać półeczki z przetworami .Ale jeszcze troszkę i koniec .
Tak gorąco jak teraz to jeszcze nie było u nas w tym roku nawet nie patrzę na termometr ...po co się denerwować :happy4:
Ale za to roślinki rosną i kwitną w najlepsze ..dziś hortensje nie mam ich dużo ale wystarczy .

Bobo.jpg


HortensjadrzewiastaHayesStarburst.jpg


Phantom.jpg


PinkiWinki.jpg


VANILLEFRAISE.jpg

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 26 Lip 2012 19:14 #57472

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Ewa działeczka brak słów :bravo: :bravo: ........... a floksiki cudne ............ ostatnio są moją miłościa ogrodową :hearts: :hearts:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 27 Lip 2012 06:30 #57550

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
Ewuś jest takie przysłowie" DOBREMU GOSPODARZOWI TO I BYK SIĘ OCIELI" to nie dziwne, że i Tobie wszystko rośnie. :teach:

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 27 Lip 2012 13:57 #57670

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Otóż to! :rotfl1:
Klęska urodzaju Ci doskwiera? ;) Patrz, a u mnie nic takiego! :lol:
Berlińskie floksy fajne, a ten drugi bardzo podobny do mojego polskiego ;) wypatrzonego w szkółce..
Ciekawa jestem, co tam w temacie floksów można wymyśleć, czyli stworzyć... Na jakąś rewolucję kolorystyczną się chyba nie zanosi i żółtych wciąż nie ma? ;) Może stworzą pełne?

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 27 Lip 2012 14:24 #57676

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Miruśfloksy to przepiękne "wypełniacze" jak nie wiesz co wsadzić to wsadź floksa , u mnie rosną w każdym miejscu działeczki ...ale najfajniejsze jest to jak ludzie zatrzymują się przy płocie i nie mogą się nadziwić że jest tyle odmian i do tego pachną . ja tam nie czuję ...jakaś wybrakowana jestem :happy: :happy2: :happy3: :happy4:

Lucynko tak tak przysłowie sobie a ja sobie ...gdybym codziennie nie chodziła i nie doglądała to nic by z tego nie było . Fakt Matka Natura jest dla moich roślin bardzo łaskawa ale jak bym nie przyłożyła do tego reki i serca to nic by z tego nie wyszło .
Dziś całe rano cieniowałam żurawki bo słońce niemiłosiernie pali ...dawno u nas nie było takich upałów .

Dziś kilka nowości z żurawek ..straszne z nich "zdechlaki " troszkę czasu potrwa zanim dojdą do siebie po podróżny ..a pogoda nie sprzyja :(

DSC_0015_2012-07-27.jpg


DSC_0016_2012-07-27.jpg


DSC_0017_2012-07-27.jpg


DSC_0018_2012-07-27.jpg


DSC_0019_2012-07-27.jpg


DSC_0020_2012-07-27.jpg


DSC_0021_2012-07-27.jpg

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 27 Lip 2012 14:33 #57677

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Martuś z tymi floksami to nic nie wiadomo ...pełny jest biały ...miałam ale dokończył żywota tegoroczne zimy ale może coś takiego ...moja prywatna siewka floksa

Siewka01.jpg


i jeszcze jedna moja siewka prawie biła z delikatnym różem ....mam ich z 20 ale ta pierwsza zakwitła .

Sasankasiewka01.jpg

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 28 Lip 2012 14:02 #57863

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
Ewa, to prawda co napisałaś - do roślin trzeba serca. A NOWALIJKI szybko będą nas cieszyć. :bye:

Odp: Ogrodowe i działkowe kolekcje Ewy 28 Lip 2012 16:36 #57878

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
No jakie piękne floksy Ewcia pokazała,ale coś mi Twoje zdjęcia jakieś nie ostre się wyświetlają hm.... muszę coś sprawdzić :idea2:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.602 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum