TEMAT: Wężowy ogród Fragoli

Odp: Wężowy ogród Fragoli 24 Kwi 2012 10:24 #29437

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Grażynko ależ u Ciebie pięknie przezimowały żurawki :) moje się dopiero zbierają :)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Wężowy ogród Fragoli 24 Kwi 2012 20:22 #29547

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Grześ może i nie bywa, ale ja regularnie :rotfl1: Pani pilnuje tej konewki, bo taka ciemna to łakomy dla kolekcjonerów kąsek ;-)

Ktoś tu został, widzę, mistrzem forum w wyplataniu płotków na długość :rotfl1:
CUDNY :-)

Ty się nie zaraziłaś gdzieś kiedyś śródziemnomorskimi klimatami? Bo są Wężowym wyraźnie wyczuwalne :-)

Odp: Wężowy ogród Fragoli 07 Maj 2012 20:06 #33699

  • FRAGOLA
  • FRAGOLA's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 39
Witam serdecznie wszystkich miłych gości :) Kto ma nadmiar czasu chętnie przygarnę,bo u mnie doba jakoś coraz krótsza :silly: ...na wszystko czasu brakuje...
Dorciu a nosiłam,nosiłam a drobniejszy taczkami woziłam.To dobre cwiczenie na pozimowe tłuszczykowe odkłady :)
Joluś żurawki te mniejsze sadzone póżną jesienią padły,straciłam też kilka dużych,ale pozostałe mimo że nieciekawie wyglądały,teraz mają się świetnie.
Ja już nauczyłam się nie pielic zbyt dokładnie(wyrywam tylko to co na 100% wiem że chwast),bo można różne ciekawe niespodzianki z samosiewu znależc :)
Aga już niemogę się doczekac kiedy w nowym kąciku roślinki podrosną...mam nadzieję że będzie tak jak to sobie w głowie ułożyłam :) A o wędrujących roślinkach też coś wiem...też miewałam przypadki wywędrowania ;)
Celinko niestety nie wszystkie pięknie przezimowały...trochę padło a są i takie np.Golden Zebra,Tapestry,które się dopiero zbierają :dry:
Siberciu tą konewkę mimo że ma ucho urwane ciągle teściowa podprowadza...do podlewania(mimo że są inne) Jakoś nie może do niej dotrzec że to taki gadżecik...myśli że jak stoi tak na środku to trzeba ją z tamtąd wziąśc :whistle:
Hmmm czy się nie zaraziłam klimatem śródziemnomorskim...mmmm,nie wiem...podoba mi się,ale do czynów w tym kierunku się nie przyznaję...chyba że nieświadomych :whistle:
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2015 15:43 przez . Powód: usunięto zastępcze ikony nieistniejących fotek

Odp: Wężowy ogród Fragoli 07 Maj 2012 20:12 #33703

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Kolorowy wężyk się zrobił :woohoo:. Już wiem czemu nie mam kamieni w ogrodzie :whistle: - tez musiałabym je sama nosić :rotfl1: - to lepiej tego uniknąć :whistle: :devil1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Wężowy ogród Fragoli 07 Maj 2012 20:13 #33704

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Jaka piękna goryczka,moja padla,co za strata :cry3: i wogóle fajne rzeczy się u Ciebie dzieją :bravo:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy

Odp: Wężowy ogród Fragoli 07 Maj 2012 20:32 #33717

  • FRAGOLA
  • FRAGOLA's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 39
Dorciu już się przyzwyczaiłam że ogród jest mój i praca w nim też moja i nawet już nikogo o pomoc nie proszę,bo wiem że i tak się jej nie doczekam :dry: Ale,ale nie to żebym narzekała...ja to robię bo lubię i jak wspominałam to najlepszy fitnes jaki znam ;)
Ewciu to już któreś z kolei podejście do goryczek...wcześniejsze padły.Została ta zeszłoroczna i Dahurska.
I mam nadzieję że jeszcze jakieś przybędą bo bardzo je lubię :)

Odp: Wężowy ogród Fragoli 07 Maj 2012 22:16 #33787

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Jakby co to hihi na początku moich kolejnych działań mój M może Ciebie winić za moje pomysły:) Już wie, że u nas proste linie będą tylko tam gdzie to konieczne. I nawet jakoś się chyba mu to zaczyna podobać :woohoo: :rotfl1:

Odp: Wężowy ogród Fragoli 15 Maj 2012 22:22 #36912

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ciekawie wygląda ta grupa drzew w tle. Fajnie połączyłaś tradycyjne liściaki z topiarami :bravo:

Odp: Wężowy ogród Fragoli 15 Maj 2012 22:28 #36915

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Grażynko, wężowe płotki się pojawiły! :woohoo: Chyba wiem, u kogo podpatrzyłaś, pięknie Ci się uplotły!
A przed płotkiem to chyba ubyło trawnika? ;) I co tam rośnie?
Szerokie plany zachwycające, ale może trochę szczegółów? :)

Odp: Wężowy ogród Fragoli 16 Maj 2012 09:27 #37023

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Grażynko ten płotek jest fantastyczny :) zresztą Ty masz zawsze jakieś extra pomysły :)

Odp: Wężowy ogród Fragoli 16 Maj 2012 09:32 #37028

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Płotek i mnie zachwycił, wygląda wspaniale :P Rabatki jakoś tak się powiększają, rozszerzają....rosną w oczach a z trawnika pozostają kręte rzeczki B) :happy:

Odp: Wężowy ogród Fragoli 16 Maj 2012 19:35 #37263

  • FRAGOLA
  • FRAGOLA's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 39
Siberciu drzewa liściaste(lipy i dzika czereśnia) które tworzą tło dla iglaków były w tym ogrodzie wcześniej odemnie.Iglaki posadził mój małż,ja tylko poprzeprowadzałam je z innych części ogrodu i formuję według mojej fantazji.Można więc powiedziec że tło już rosło i zacieniało,dzięki temu mogłam sobie tam cienisty kącik wykombinowac :)
Martuś płotki podpatrzyłam w jednym z programów Maji.Trawnika ubyło nie tylko przed tym płotkiem ;) ...
Posadziłam tam berberysy,dalej za "tarasikiem" na którym ma byc ławeczka rosną hortensje-Anabelle,Grandiflora,Bounty.Za nimi przy płotku jest miejsce dla miskantów na których przybycie jeszcze czekam :evil: W kamiennych tworach tych na pierwszym planie lilie,irysy i jeżówki,a w tych z tyłu 3 róże okrywowe odmiana nieznana(zakupione bez nazwy).Z jednej i z drugiej strony kamiennych cosiów,trawki i żurawki(z jednej już są,a z drugiej narazie tylko same trawki).Z przodu kilka host(reszta ma przybyc z trawami i żurwkami)Po prawej stronie chodniczka lilieeee i takie tam drobiazgi.

Celinko :hug: Dziękuję...miło mi że Ci się podoba :)
Aguś :kiss3: Masz rację rabatek przybywa a "trawniczka" ubywa...i dobrze bo mam już dośc tej łączki mniszkowej,która coraz mniej trawnik przypomina.

Martusia chciała troochę szczegółów...więc może kącik cienisty w większym zbliżeniu :) Fotki kiepskie bo ciągle pada...ale...
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2015 15:53 przez . Powód: usunięto zastępcze ikony nieistniejących fotek

Odp: Wężowy ogród Fragoli 16 Maj 2012 19:39 #37266

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
To i taki cień masz?

Odp: Wężowy ogród Fragoli 16 Maj 2012 19:42 #37270

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
FRAGOLA wrote:

Aguś :kiss3: Masz rację rabatek przybywa a "trawniczka" ubywa...i dobrze bo mam już dośc tej łączki mniszkowej,która coraz mniej trawnik przypomina.

O rany skąd ja to znam......u mnie taka ogromna ilość mniszków zrobiła się w trawniku, że nie radzę sobie z nimi, muszę kupić Mniszek i popryskać, tylko boję się, czy nie zaszkodzę roślinkom na rabatach......

Odp: Wężowy ogród Fragoli 16 Maj 2012 20:03 #37279

  • FRAGOLA
  • FRAGOLA's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 39
Ula a mam...Poza starą gruszą,która rośnie po środku ogrodu są jeszcze lipy,dęby,wierzby,jabłoń w różnych miejscach ogrodu,ale ten zakątek jest najbardziej cienisty.
Aguś ja słyszałam o nawozie do trawników zachwaszczonych,ale nie wiem jak on działa.Muszę się za nim rozejrzec.Oprysków się boję,szczególnie między rabatkami żeby roślinek przypadkiem nie uszkodzic.Próbowałam wycinac tego wrednego mniszka,ale za dużo tego i zwątpiłam :jeez: To dziadostwo jest takie cwane,że po koszeniu trawa niska a to podnosi te puchawce,dmuchawce i stoją jak żołnierze w wojsku.Mimo że wydaje się że został wykoszony :evil:

Odp: Wężowy ogród Fragoli 16 Maj 2012 20:39 #37300

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Ogród na pierwszej stronie jak " z żurnala" :rotfl1:
Będę wpadał i podglądał co nowego, bo ciekawie się robi ;)

Odp: Wężowy ogród Fragoli 16 Maj 2012 20:50 #37306

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Podoba mi się u Ciebie, bo też lubię zawijasy :happy4:

A mogłabym prosić bliżej zakątek z altanką? To zdaje się tam stała ta szopka :tongue2: i w końcu nie pokazałaś jak się zmieniało to miejsce :whistle:

Oczywiście jak znajdziesz chwilę ;) , ja wiem jak to jest, gdy cały ogród trzeba obrobić samemu, mając oczywiście wszystkie pozostałe "babskie" obowiązki :jeez:

Odp: Wężowy ogród Fragoli 17 Maj 2012 09:23 #37552

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Pięknie, wspaniale u Ciebie. A i zdjęcia ciekawe - umiesz pokazać swój ogród :thanks: Może kiedyś uda mi się go zobaczyć ;) Ale pracy to Ci nie zazdroszczę - utrudniasz sobie wszystko, to nie jest ogród dla leniwych ;)
Ciekawa jestem czy przyjęły Ci się rośliny ode mnie - bo taka susza wtedy była, że miałam wątpliwości czy przeżyją :unsure: Żurawki od Ciebie - u mnie mają się świetnie :hug:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2012 09:24 przez olibabka.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.313 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum