TEMAT: Domek na prerii

Odp: Domek na prerii 21 Kwi 2012 21:09 #28333

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Czy te kloniki przeżyją u ciebie zimę, czy eksperymentujesz ? Mostek minimalistyczny i elegancki
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Domek na prerii 21 Kwi 2012 21:21 #28346

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Kloniki przezyly ostatnia zime (te trzy duze, zielony i dwa czerwone) be okrywania. Fakt, ze miejsce maja dobrane, bo jest od polnocy , wiec pozniej zaczynaja rozwijac paczki i mniej sa narazone na przymrozki), malo slonca i tylko polznym popoludniem, w zasadzie tez osloniete sa od wiatru. Glebe im troche przekopalam z kompostem, zeby rozluznic gline no i nawoze nawozem do azalii i rododendronow.
Jesli tylko psy sasiada nie zniszcza, powinno im byc dobrze :)
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MirkaS

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 08:31 #28493

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Witaj Planto (czy dobrze wyczytałam, że masz na imię Diana?) :)
Mam wolne przedpołudnie, mogę trochę poprzeglądać forum i trafiłam na Twój wątek ogrodowy. Bardzo "inny" z powodu warunków klimatycznych, chyba trudno jest utrzymać wiele roślin, ale skoro planujesz nawadnianie, na pewno ogród się odwdzięczy. Podziwiam Twoje zdolności konstrukcyjne, konstrukcje drewniane super wyszły. Czy jeszcze coś zrobisz z deskami, jakiś rodzaj wykończenia, czy tak naturalnie będzie? Nie znam tego gatunku drewna i jestem ciekawa.

p.s. a "chwasty" mnie po prostu powaliły na łopatki :D
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 16:31 #28620

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Hej Sure :)
Tak, mam na imie Diana. Przynajmniej przecietny Amerykanin nie ma problemu wymowic, w porownaniu z np Agnieszka :)
Moje rosliny juz sa podlaczone do podlewania kropelkowego-z powodu wielkosci ogrodu musialam zrobic cztery linie nawadniajace z przodu i dwie z tylu domu, do tego dojdzie nawadnianie podpowierzchniowe trawnika dla psow, musze tylko douczyc sie jak sie je robi, o wielkosci przeplywu itp.
Konstrukcja podstawowa-rama jest zrobiona z sosny impregnowanej cisnieniowo, dzieki czemu nie gnije i nie jedza ja robaki-zwlaszcza termity. Jest zabejcowana na czarno (Cabot deck stain). Pokrycie jest z bardzo jasnego drewna wygladajacego jak swierkowe, jest to daglezja, zabejcowana na kolor Nowy Cedr . Za jakis czas pokryje to preparatem , ktory uchroni bejce od scierania (na tarasie bylo zabejcowane i troche sie przetarlo od chodzenia i soli, jaka Dave sypal na lod).

Swoja droga, chyba teraz bede robic rownolegle domek na grill i brame do ogrodu. Domek bedzie w stylu japonskiego domku do ceremonii picia herbaty, nie mam jeszcze szczegolowego planu tylko ogolny zarys, przegladam sobie fotki w google...

Moge ci podeslac troche tych chwastow :)))
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 20:25 #28712

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Diana, jak pozbywasz się opuncji?
Wykopujesz je, wyrywasz? Masz pancerne rękawice? :)
Jak przy przesadzaniu swojej, tylko jednej, miałam całe ręce w kolcach.
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 22:12 #28836

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Diana, takie chwasty pewnie trafiłyby tu do doniczek! ;)
Ale z Ciebie dzielna kobietka. Taki talent do budowania to bardzo pożyteczna cecha. Co prawda w naszej rodzinie też głównie ja wykonuję prace ogrodowe i nawet niektóre budowlane, ale gdzie mi tam do Ciebie. Na razie mam na koncie ścieżkę z kostki, ale to proste było, bo miała mieć "dziko - leśny" charakter i nie przeszkadzało, że krzywo... :)
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 22:16 #28842

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Jestem zachwycony twoją pracą nad mostkiem i efektem końcowym :woohoo:
Fajne masz chwasty :rotfl1: a nie możesz zrobić sobie rabatki z kaktusami :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 22:38 #28878

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Kocino, uzywam takiego ustrojstwa do wyrywania chwastow z dlugim korzeniem, to lapie za opuncje i wyrywa z korzeniem :flower:

fiskars.jpg


Od razu tez wywalam do kosza bo kiedys wywalilam wyrwane na kupke, potem zapomnialam zabrac i wrosly mi w ziemie na nowo..Na tej nieuzywanej czesci sa wielkie, ktore trzeba bedzie z lopata :jeez:

Sure, ja naprawde lubie budowac :oops: . Jedyny problem ze temp sa wysokie i czlowiek po paru godzinach jest zupelnie wyzuty z sil. Musze tez pamietac o piciu wody litrami bo szybko sie odwadniam i potem glowa bardzo boli :sick: Od wtorku zapowiadaja 93 F, czyli znowu wracaja upaly.. :pinch:
A swoja droga musze podejrzec te Twoja sciezke!!

Kambodza-dzieki :lol: Rabatke z kaktusami widze po drodze do domu, musze w koncu cyknac zdjecie. Sasiedzi , i zreszta duzo domow i sklepow, maja przed domem juki, czasem i trzymetrowe. Fajnie to wyglada, ale wole nie ryzykowac z malym dzieckiem, zeby sobie oczu nie wyklula..To samo z kaktusami :whistle:

Dzis Dave podjechal sprawdzic ogrodzenie z drutu kolczastego z tylu dzialki...no i przywiozl nowine , ze zobaczyl weza grubego jak jego nadgarstek, 2-3 m dlugosci. Prawdopodobnie grzechotnik. I znowu bede musiala miec oko, czy nie podpelznie na nasze podworko (wiecej zab, jaszczurek-wiecej pokarmu dla nich). Musimy chyba w koncu nabyc strzelbe-tyle ze on chce cos malokalibrowego,a mi sie podoba bron Terminatora 2... :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 22:40 #28880

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
A swoja droga, grzechotnik jest bardzo smaczny! Gdzies mialam przepis, ale w zasadzie obdziera sie go ze skory, kroi w dzwonka po ok 10 cm dlugosci, soli do smaku, obtacza w mace i smazy na rumiano. Pycha ! :)
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 22:53 #28890

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Witaj Diano :bye:
Niesamowite są Twoje wątki (byłam we wszystkich :P )-dla mnie,która prawdopodobnie nigdy
nie zobaczy Stanów na własne oczy są bardzo cenne...

Pokonujesz trudności niczym właśnie ...Terminator ,którego wspomniałaś ;) Chylę czoła
przed Twoimi zdolnościami budowlanymi.
No ,ale z tym grzechotnikiem do zjedzenia to już przesadziłaś :woohoo: (ja nawet węgorza nie jem ,bo kojarzy mi się tak właśnie wężowato)....

Wspaniałe postępy w Twoim ogrodzie!
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 22:54 #28892

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
A taki sprzęt! Sprytny.
Pokazałabyś te wielkie opuncje na nieużywanej części?

Jak wyładujesz w grzechotnika z broni Terminatora, to już nie będziesz musiała ciąć na dzwonki.
Gulasz sam się zrobi ;)
Jak smakuje grzechotnik? Smak podobny do czegoś innego?
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 23:05 #28897

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Jak ktos pyta o smak grzechotnika, to Teksanczycy zwykle odpowiadaja "doesn't taste like chicken", czyli NIE smakuje jak kurczak :lol: Mieso jest ciemne i rwie sie w takie paski wzdluz. Duzo zalezy czy nie jest za bardzo wysmazony, bo wtedy naprawde niewiele miesa zostaje. Trudno z czyms porownac. Ogon krokodyla z kolei jest bialy i smakuje troche mulem jak karp, choc jest taki dosc chrupki. Bycze jadra hmm....smakuje glownie panierka :lol:

Opuncje sfotografuje pewnie jutro, wezme pickupa bo nie bardzo chce spacerowac jak grzechotnik moze uzrec :P To do chwastow jest idealne na mlecze i osty, ktorych mam zadziwiajaca ilosc-kiedy kupilismy dom , cale tylne podworko bylo polem ostow, wiec tak wyciagalam je calymi dniami, teraz zostala 1/10 tego co bylo. No i po wyciagnieciu tylko przesuwasz raczke jakbys przeladowywala bron, i chwast wypada. Nie trzeba nic dotykac.

Magdalo, ja tak sledze watek o Chinach-wiem, ze nigdy tam nie bede, wiec bardzo sie ciesze ze moge obejrzec na zdjeciach i poczytac...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 23:08 #28900

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Ten wątek o Chinach pochłonęłam dosłownie! Cudowne zdjęcia ,prawda?
Moim dzieciom też go podsunęłam do czytania - one to może i kiedyś tam pojadą??

Uważaj na te węże...
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 23:12 #28901

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Grzechotnika bym zjadła, nawet tego krokodyla, ale bycze jądra niekoniecznie :D

Kiedyś piszczałam na widok pająka, ogródek na szczęście skutecznie mnie z tego wyleczył.
Ale grzechotnik to inna para kaloszy.. Nie wiem, czy umiałabym się przyzwyczaić.
Uważaj tam na siebie :dry:
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Kwi 2012 23:16 #28903

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
My to w ogóle mamy fajnie ,że "nasze " zwierzęta niegroźne (prawie wszystkie),
owszem -trzeba uważać na osy ,wiedzieć jak postąpić z misiem w górach ,
ale właściwie można bez obaw wyjść po ciemku bosą nogą na trawnik -najwyżej
mrówka ugryzie :P
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2012 23:30 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 23 Kwi 2012 00:34 #28923

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Nie zapomne jak kiedys poznym wieczorem chcialam sprawdzic czy moja instalacja kropelkowa nie cieknie, w prawie calkowitej ciemnosci siegnelam do rury zeby pomacac czy nie ma kaluzy...i cos kolo reki sie poruszylo. Malo nie zlapalam za weza :ohmy:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 23 Kwi 2012 06:32 #28937

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Diana ale zdolna jesteś i pracowita, mostek bardzo mi się podoba . Z opuncją miałam przygodę na wakacjach w Grecji. Mówię do koleżanek że czerwone owoce mają smaczny sok , prawie jak Granat , zanim się obejrzałam one już w łapkach miały owoce i łapki calutkie w drobniusich igiełkach ,dwie godziny skubałam je z tych igiełek .
Ze zwierzaczkami to masz bardzo egzotycznie i niebezpiecznie.Ogród zapowiada się ciekawie , przy nawadnianiu kropelkowym i ciepłym klimacie to latem będzie się u Ciebie działo , aż miło będzie podglądać .
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 23 Kwi 2012 19:07 #29153

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Hej, Tacca :flower1:
Owocow opuncji nie probowalam, ale w sklepach mozna kupic te platy, juz oczyszczone z igielek, ponoc Meksykanie je jakos przygotowuja. Te igielki znam dobrze, bo kiedys w podstawowce dostalam kawalek opuncji od woznej jako szczepke. Iskalam sie potem dobre dwa tygodnie. Do szalenstwa doprowadzaja te igly!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.662 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum