TEMAT: Domek na prerii

Odp: Domek na prerii 23 Kwi 2012 20:38 #29206

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Diano, czytam historie wprost mrożące krew w żyłach, węże w ogródku? Chyba nie mogłabym mieszkać w Teksasie... :)
A mojej ścieżki tu jeszcze nie da się obejrzeć, jakoś mi ten prywatny wątek idzie ślamazarnie, bo nie mam czasu pisać u innych, pewnie dlatego mało kto tam zagląda. Poprawię się w wolnej chwili, oby to nie było przyszłej zimy? ;)
Kiedyś dawno wklejałam na FO, ale już nawet nie wiem, w którym miejscu...
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Domek na prerii 23 Kwi 2012 21:05 #29231

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Sure, do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic. Kiedy wynajmowalam mieszkanie w Arkansas, w jednej lazience za kibelkiem mialam czarne wdowy, w drugiej brown racluse, obydwa bardzo jadowite. Probowalam wytepic, ale pojawialy sie z pwrotem. W koncu przywyklam-po prostu dokladnie ogladalam siedzenie, zanim usiadlam :P . Buty sie wytrzepywalo przed zalozeniem, ubrania w garderobie poruszalo sie i ogladalo w srodku czy tam tez czegos nie ma. Akurat z brown racluse nie ma zartow, jeden gosc w pracy zalozyl rekawice robocza bez sprawdzania ; pajak byl w srodku i uzarl go w kciuk. Ledwo ten kciuk odratowali, bo wdala sie gangrena. Facet byl dwa tygodnie w szpitalu. o bolu nie wspomne :sick:

Na widok sciezki bede czekac niecierpliwie!

Dzisiaj mam dzien kopania. Przywiozlam czesc plyt cementowych na podloge w szopce na grilla aka grillhouse, i teraz usiluje wykopac pod piasek, 2 cale glebokosci, 8x12 stop (ok 2,5 m x 4m). Idzie mi jak z kamienia bo i gleba jest skamieniala. Najpierw rabie motyka, potem pyl zbieram lopata. Przez 4 godziny zrobilam moze pol i to nie na pelna glebokosc..Myslami jestem w ogrodku moich rodzicow, gdzie ziemia jest czarna i miekka, ze lyzka mozna wykopac dziure :whistle:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Kwi 2012 02:04 #29349

  • GRAZKA2211
  • GRAZKA2211's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 108
  • Otrzymane dziękuję: 109
Diano podglądam i podziwiam Twoje umiejętności.
Pająków,węży i innych takich nie zazdroszczę .
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Kwi 2012 07:26 #29357

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
Diano - czytam, podziwiam i ... nie zazdroszczę. Kawał roboty, ogromne osiągnięcia, pewnie i duża satysfakcja. Ale pomyśl czasem o odpoczynku. No te prace wykopaliskowe spowodowały, że jakoś inaczej na to spojrzałam.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Kwi 2012 22:58 #29666

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Kokolidek...jak ja nie zrobie, nikt nie zrobi. Wiec jesli chce cos miec, musze to niestety sama zrobic. Fakt, ze wieczorem musze lykac proszki przeciwbolowe. Ale...wole to niz pilowac paznokcie ogladajac powtorki seriali ;). Odpoczywam jak jestem chora :)

Dzis od rana wzielam sie do roboty. Wyrabalam cztery dziury ok 60 cm glebokie, pod slupki, ktore beda podtrzymywaly dach domku. Zajelo mi to wieksza czesc dnia. Gleba byla baaardzo twarda (licze kolejne pecherze na dloniach). Jeszcze mialam sile zabetonowac je...i padlam :pinch: O 2.30 temperatura siegnela 35C.


Tu sa plyty, ktore poloze jako podloge w domku:


Musze obrocic pickupem jeszcze dwa razy do sklepu po reszte plyt-10 wazy pol tony...

Dla odpoczynku przeszlam sie z aparatem po ogrodzie..


Jak na miniaturke, ten swierk ma calkiem spore przyrosty!


Gold Drift pyszni sie kolorami :lol:


Moj nowy nabytek, sosna zwyczajna Mitsch's Weeping. Dopoki przewodnik bedzie podpierany, dotad bedzie rosl do gory, potem bedzie sie plozyc wokol. Jak to mowia goraole "tys piknie' :P


Swierk serbski BLue Sky calkiem sporo podrosl jak na rosline niedawno wsadzona.W koncu pokazuje , ze bedzie jednak placzacy :P


Sosna Thunberga zdecydowala sie zawiazac szyszki.


Parwiflorka Tenysu-kazu ma piekne kolory :)


NAwet swierk engelmana podrosl i pokazuje spodniczke :P


Jutro pewnie bede ciac i betonowac pozostale slupki, potem wysypac piaskiem jako drenaz pod plyty (pol tony), a raczka taczki mi sie polamala pod ciezarem...chyba czas na nowa..a temperatura ma siegnac 40C. Witamy na Poludniu :dry:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 25 Kwi 2012 07:20 #29712

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Diana - pięknie Ci podrosły te iglaki :bravo: . Ten domek, co teraz robisz, to ten na grilla, tak? Czy ja dobrze widzę, że słupek bezpośrednio betonujesz - bez kotwy?
Temperatur powyżej 30oC - nie zazdroszczę :whistle: (zwłaszcza przy takiej robocie :pinch: )
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 25 Kwi 2012 07:23 #29714

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
No i nie wiem, czy przy takich temperaturach beton nie za szybko wiąże?
Może lepiej zalewać na noc? Zawsze chłodniej.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 25 Kwi 2012 08:55 #29730

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
To się czyta jak powieść przygodową :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Szacun :thanks: :thanks: :thanks:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 25 Kwi 2012 15:24 #29880

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dorciaj- tak, bedzie to dom na grilla bo maz sie skarzy ze nie ma miejsca w szopce na traktor, a to mu za bardzo wieje na zewnatrz...Konstrukcja bedzie prosta-dach na slupkach w gruncie-slupki sa impregnowane cisnieniowo wiec nie potrzebuja kotw, poza tym mialam slabe szczescie z nimi, bo probowalam z kotwami wczesniej i co bym nie zrobila to jednak kotwy nie trzymaja mi tak dobrze i slupek sie chwieje. Druga rzecz, ze my mamy bardzo niewiele opadow wiec nie musze sie bac podgniwania. Wczoraj caly wieczor spedzilam usilujac rozgryzc ozebrowanie dachu, zeby miec te podgiete konce i dach niby czterospadwy ale nie do konca, cos w tym rodzaju:

teahouse.jpg


Kokolidku..wiem ze tak byloby lepiej, ale Dave jestr zawsze niezadowolony jesli nie skonczylam roboty przed ich powrotem, zebym pomagala zajac sie dzieckiem...wiec niestety ok 5.30 musze miec skonczone i posprzatane. Swoja droga teraz w nocy nie jest juz chlodno-wlasnie spojrzalam na termometr-8 rano i 20C .

Siberia-dzieki :lol:

Zobaczymy ile dzis sie uda zrobic, bo jestem bardzo obolala :unsure:

O tyle dobrze, ze Dave pomogl mi po pracy przerzucic piasek, cement i plyty na tylne podworko.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 25 Kwi 2012 15:26 #29882

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Corka tez :P


IMGP9326.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 26 Kwi 2012 23:15 #30372

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
jako ze dzis dalej boli glowa po pracy w upale, wyprobowywalam nowy aparat:)

Moja jedyna roza, nie znam odmiany, ale jest bardzo pachnaca:


Nie moge sie doczekac owocow!


Tak wyglada dom z prerii :lol:


Zdjecie nieco wiekszego chwasta :P



I jego kolcow :pinch:


Dlugo nie bylo deszczu. Potem te pekniecia beda na kilkanascie cm glebokie.


Moj nadal nieporzadny ogrod..




I bambusik, Phyllostachys aurea.

Musze nawiezc sciolki zeby przykryc linie nawadniajace.

A tak wyglada moj ogrod z lotu satelity w styczniu tego roku :P


jan20123050secloseup.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 28 Kwi 2012 23:41 #30897

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Niezmordowana jesteś Diano, większość czytalnikow Twojego wątku przeciera oczy z podziwem, skąd tyle pomysłów i zaparcia do ich realizacji :thanks:
Na fotkach z satelity doskonale widać ile zrobiłaś ;) 35 nie zazdroszczę zupełnie, u nas dzisiaj 29 było :eek3:
Ostatnio zmieniany: 28 Kwi 2012 23:41 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 29 Kwi 2012 05:34 #30920

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Pamelko, zauwazylam ze coraz mniej ludzi sie wypowiada w watku. Doceniam wie, ze wspierasz :thanks:

U nas ostatnie dni skoczyla temperatura do 40C, musialam troche odpuscic z robota. Mam nadzieje wkopac i wylac reszte slupkow w poniedzialek, kiedy ma byc chlodniej. Dzis robilam liste zakupow z Ikei, bo Dave jedzie przez Dallas, wiec moze cos przywiezc.

Tak wiec dzis byl leniwy dzien :)

Aerwynn i Gaby podziwiaja tylne podworko :lol:


Zaczelam juz na powazniej formowac wieksze sosny w ogrodowe bonzai tzw Niwaki. Czesc wiekszych przyrostow bardzo skrocilam, co pozwoli sie zagescic w nastepnym roku i robic takie charakterystyczne 'chmurki' na koncach galezi


Daglezja Blue Bear podwolila cala imponujaca wysokosc :P


Odmiana Curly tez w koncu pokazala nowe igly. Przyrost moze niezbyt imponujacy, ale wiem ze bedzie zyc ;)


Koreanka Gelbbunt z nowymi przyrostami:


Choc paski widac najlepiej na starszych iglach:


Abies concolor Wintergold zdecydowanie zmienia kolor na zielony:


A sosna gestokwiatowa Ogon zdecydowala sie jeszcze z tym poczekac..


Sosna thunberga Oculis Draconis w koncu wypuszcza nowe przyrosty, pozniej niz inne thunberga. Moze dlatego, ze niedawno posadzona.Nie moge sie doczekac, zeby zobaczyc jej paski!


Nie moge sie nadziwic kolorom na tym swierku klujacym Straw-starsze igly wygladaja jak uschniete, ale nie sa! I ten kontrast z nowymi..


Wyglada na to, ze ze swierkow o zoltych przyrostach nr 1 to swierk zwyczajny Gold Drift. Jego kolor jest najjaskrawszy :P



Dla porownania Perry's Gold:
DSCN0034.JPG


Na trzecim miejscu swierk kauskaski Aurea, ktoremu musze cyknac jutro fotke:)
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 29 Kwi 2012 07:15 #30928

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
Diano - nie wypowiadam się, żeby nie zaśmiecać Ci wątku, bo coż mogę napisać? Że za każdym razem wpadam w coraz większe kompleksy? :lol:
A poważnie - czekam na każdy Twój wpis ze zdjęciami, czytam i podziwiam, ale nie śmiem prosić o więcej, bo widzę jaka jesteś zapracowana. Ciekawa jestem reakcji Twoich sąsiadów, czy oni mają ogrody czy też dopiero Ty pokazujesz im, że można coś zrobić.
Pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinkę.
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2012 07:15 przez kokolidek.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 29 Kwi 2012 07:35 #30931

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Diana - dzięki za zdjęcia chwastów :woohoo: ... do czego to doszło, że się człowiek chwastem zachwyca :rotfl1: . Tak sobie dziś popatrzyłam na Twoje linie nawadniające i stwierdziłam, że dobrze, że Ty tą ściółkę możesz za darmo brać... bo przykryć to wszystko :jeez: .
Jak zobaczyłam to zdjęcie Aerwynn z Gaby, to aż się uśmiechnęłam :silly: . Też często mam taki widok, że któryś z chłopców stoi - Piorun obok - i patrzą sobie w tę samą stronę.
A jak idzie budowa domku na grilla?
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 29 Kwi 2012 10:18 #30964

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Diano ... może i mniej pisze, ale zagląda wielu :lol:
Twoja praca na prerii jest dla nas natchnieniem, a ostatnie temperatury nieco nas do siebie zbliżają :lol:
Udało się z iglakami, wszystkie żyją? U mnie po zimie padły dwa, ale już odkupione, starsze nieco osobniki :rotfl1:
Nie masz problemów ze słonecznymi przypaleniami? Odmiany o jasnych igłach dużo gorzej radzą sobie ze słoneczkiem.
Ostatnio najbardziej zachwtyca mnie [url=]Pinus densiflora 'Burk's Red Variegated'[/url] :woohoo: ten ma dopiero pięknie paskowane igły i do tego długie, słońce go nie pali - słowem cudo.
Bardzo ciekawie zaczynasz formowanie igalaków, ciekawa jestem efektu :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 29 Kwi 2012 15:00 #31008

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Kokolidek, pamelko, dorciu=kazdy wpis mile widziany, bo podnosi na duchu, ze nie zapomniano o mnie, wiec piszcie, prosze :flower1:

Co do sasiadow, to moi sasiedzi z boku olewaja temat, zaczeli dosypywac kolejny wzgorek wzdluz naszego ogrodu. Ciesze sie , ze wiatr nieczesto wieje z tamtej strony i szczerze wspolczuje sasiadom przez droge, ktorym ida w okna tumany kurzu. Wczoraj biegal nam po ogrodzie rottweiler ich znajomych a naszych sasiadow z tylu-po raz kolejny ciesze sie, ze psice maja ogrodzony wybieg, bo moglaby polac sie krew :pinch:
Sasiedzi przez droge z nami to para siedemdziesiolatkow, ktorzy maja troche ponasadzane drzew owocowych, pare krzewow forsycji, z boku chyba cedry i za dzialka swierki. Za to ladnie utrzymuja trawnik i czasem maja pretensje do mnie, ze nie wykaszamy dmuchawcow, przez co im sie nasiewa. Ale ogolnie jestesmy na bardzo przyjacielskiej stopie :P Nawet ciacha od czasu do czasu dostaje :oops:

Pamelko, w pierwszym roku moje paskowane mialy sporo problemow, zwlaszcza parviflorki-bardzo ciezko przeszly ostatnie lato. Z densiflora najladniej rosnie u mnie Oculis Draconis, nic jej nie bierze, a potem ma wyjatkowo duzo jasnych paskow, jest bardziej biala niz zielona, no i szybko rosnie. Zobaczymy jak bedzie tym razem. Z naprawde dlugo igielnych paskowanych gesto podoba mi sie Pinus thunbergii Shirome Janome, paski ma jaskrawozolte i duzo, a igly prawie dwa razy dluzsze niz densiflora. Jest na mojej liscie ;)
Po przesadzenoi padla mi sekwoja Hazel Smith, zreszta tak sobie przezyla wiec nie mam specjalnego zalu, za to mam teraz miejsce do posadzenia Shirome Janome :lol:
Za to podobaja mi sie Twoje iglaki i tez czesc trafia na liste :coffe:

Dorciu-ja tez sie bardzo ciesze. Pierwszego roku, wiosna, kupilam sciolke w sklepie, wydalam cos z 30 dolarow, bo akurat mieli w promocji nieco taniej..ale przy moim ogrodzie ida tony. Potem ktos z Master Gardeners do ktorych sie zapisalam, powiedzial mi o dwoch takich miejscach za miastem no i poszlo :lol: Jak tak sobie popatrze ile tego jescze trzeba naciagac to od razu mnie krzyz boli :whistle: Domek mam zamiar kontynuowac w poniedzialek, jak sie pozbede kochanej rodzinki :whistle: Dave pojedzie w podroz a dziecko do przedszkola :lol: . W nocy jak wklejalam zdjecia byla burza, troche walilo gradem, troche podlalo, choc bardzo niewiele, za to grzmialo za dwie. Psice zdecydowaly sie spac razem dla odwagi :lol: . A ja mam nadzieje ze nie bedzie padac jutro, bo naprawde chce postawic te slupki i zajac sie robieniem podlogi. Planow duzo, a skonczy sie tak , ze znowu zrobie za duzo i bede konac przez pare dni. Za to jaka frajda jak sie popatrzy , ile sie zrobilo tymi racyma :lol: :lol: :silly:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 29 Kwi 2012 18:27 #31032

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Diano....ja odwiedzam Twój wątek ale nie zawsze piszę bo widząc to co Ty wyprawiasz i robisz u siebie to wpadam w coraz większe kompleksy :kiss3: :hug:
no i widziałam, że już mostek jest skończony.....no normalnie cudo! :woohoo:
no i zaczynasz budować domek.....fiu fiu.....super będzie! :woohoo:
Domek jest śliczny...piękny no i ile powierzchni....ojej! :eek3:
no i te iglaczki...... :whistle:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.692 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum