TEMAT: Działka Igora - sezon 2012

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 12 Lut 2013 10:47 #122646

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Jak dla mnie wszystko wygląda naprawdę ekstra, podobają mi się Twoje kompozycje, jest kolorowo, ale nie jakoś rażąco , tylko w taki miły dla oka sposób . Fajne jest połączenie żurawek z trawami , nadają rabacie takiej lekkości . O ilości zgromadzonych żurawek nie wspomnę , dla mnie to jakiś kosmos ;) wielkie uznanie dla Ciebie.
Całkowicie pogodziłeś zapędy kolekcjonerskie z estetyką kompozycji,a nie każdemu sie to udaje :flower2:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 12 Lut 2013 11:30 #122660

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dobrze, że Dorota napisała powyższe słowa, to ja już nie muszę, wystarczy że się podpiszę obiema łapkami. :bravo:
Zawsze najlepiej przemiany widać po takim zestawieniu zdjęciowym. Kolekcja niewiarygodna. :supr3: :)
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 12 Lut 2013 11:35 #122664

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Igor bardzo podoba mi się w Twoim ogrodzie no i żurawki i ten trawnik :thanks: U mnie nigdy tak nie będzie :jeez: , choć staram się troszkę poprawić rabaty .
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2013 11:35 przez e-genia.
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 13 Lut 2013 09:17 #123065

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Geniu, każdy ma pięknie na swój sposób, u Ciebie też mi się podoba ;)
Ty już masz trochę szczepionych iglaków i drzewek, ja muszę dopiero posadzić :lol:

Danielo, Doroto, dziękuję za miłe słowa :kiss:
przy kolekcji żurawek trudno jest uniknąć efektu pstrokacizny,bo to jest eksplozja barw, ale ja też
nigdy nie mówiłem, że unikam pstrokacizny :cool3: choć wewnętrznie pewnie tak myślę.
Twoje ostatnie zdanie najbardziej mi przypadło do gustu Dorotko :flower1: choć wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną.

Lizz, a co ma powiedzieć uczeń bez pracy , jak ma kilka chorób ? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 13 Lut 2013 10:52 #123100

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
A ja poproszę o wskazówki uprawy żurawek by takich pięknych się dochować. Bardzo lubię, żurawki, oczywiście o takiej kolekcji to mogę jedynie pomarzyć, ale te co mam też chciałabym by wyglądały tak dorodnie, a mam wrażenie, że przy Twoich są bardzo ubogie.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 13 Lut 2013 13:08 #123162

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Pewnie się nie zdziwisz , że ja - jako kolejna - zachwycam się Twoim ogrodem. Pięknie skomponowane rabaty - nie wiem , czy Twoja działka jest duża , czy też może te kręte ścieżki , łuki , sprawiają takie wrażenie i optycznie ją powiększają ?
A żurawki to chyba po to są ( :happy3: ) , aby nam barwiły ogrody w każdej porze roku i wnosiły trochę ciepłych kolorów w nieco szarych zakątkach.U Ciebie - m.in. dzięki żurawkom - takich smutnych zakątków brak :)
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 13 Lut 2013 16:32 #123222

  • VikiAG
  • VikiAG's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 243
  • Otrzymane dziękuję: 233
Igor ogrom pracy włożyłeś w tę działkę, ale efekt rewelacyjny :bye:
pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 13 Lut 2013 20:15 #123281

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Agnieszko, dziękuję bardzo :flower1: jeszcze bardzo dużo pracy przede mną abym sam z sienie był zadowolony.
Pocieszające jest to, że mam już jakiś plan i punkt zaczepienia, więc pozostało tylko udoskonalanie tego co jest.

Elu, działka jest bardzo malutka, więc ciesze się, ze wygląda na większą niż jest,
każdy kto u mnie był a wcześniej oglądał tylko zdjęcia na forum mówi, że wydaje się przynajmniej ze 2 razy większa na zdjęciach.
U mnie żurawki to tak jakby główny budulec ogrodu :rotfl1:

Gosiu, co ja mam ci poradzić w sprawie żurawek, jak ja im nic nie robię szczególnego :ohmy:
Może to sprawa kompostu, który przeważnie podsypuję pod żurawki przy sadzeniu, lub po prostu rozsypuję koło rośliny...
może to częste podlewanie, wysypanie kory, lub po prostu one czują, że mi na tym zależy :silly: i nie chcą mnie zawieść.
Nieraz tak sobie siadam i każdą oglądam z każdej strony, usuwam kwiatostany! to bardzo ważne, jeżeli się chce mieć ładne kępy...
wtedy czują, że są dobrze traktowane i rosną...ot takie banalne rzeczy :rotfl1:

na razie wiosenne podmuchy odeszły w zapomnienie więc domowe kompozycje jakieś pokażę :D




.....
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2013 20:17 przez Igor.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 13 Lut 2013 20:19 #123284

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Krótka ale treściwa odpowiedź i wiem co robię źle, bo resztę robię dokładnie tak jak Ty, a to co robię źle, to nie usuwam kwiatostanów. Dzięki, teraz już wiem, kwiaty do wycięcia. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 13 Lut 2013 20:22 #123288

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Gosiu, ja je wykręcam przy samej rozecie jak tylko się pokazują.
Tylko są wyjątki, niekiedy pozwalam zakwitnąć kilkoma pędami odmianom o pięknych kwiatach, ale to przeważnie w 2 roku od posadzenia
żeby nie osłabiać młodych roślinek.
Zawsze jak jesteś ciekawa jak zakwitnie można ze 2-3 pędy zostawić, ale jak niektóre wytwarzają po 40 pędów
to nie mamy ci liczyć na piękne kępy liści, bo roślina jest osłabiona kwitnieniem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia, Daniela

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 16 Lut 2013 08:42 #124345

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Witajcie, jak tam u Was zima ?
Wczoraj byłem na działce i mam za sobą już pierwsze prace.
Dwie godziny porządkowałem w szklarni, gdzie jest cała masa doniczek z miodunkami, trawami
żurawkami i innymi bylinami. Połowę miodunek wykopałem i zimuję w szklarni,aby uniknąć
całkowitego wymarznięcia, jak było to rok temu, a tu nagle niespodzianka i
w gruncie, jak i w szklarni wszystkie się pięknie mają i nawet pokazują się już pąki kwiatowe :ohmy:
Pełne pierwiosnki, mikołajek o kolorowych liściach,zawilce a nawet hortensje ogrodowe dają już znak, że wiosna idzie :blink:
Coś niesamowitego, już się nie mogę doczekać. Musimy przetrwać jeszcze to kilka dni słabej zimy...
Tfy,tfu...nie zapeszając byłaby to najlepsza zima jaką pamiętam...

przy okazji może macie ochotę zajrzeć do wątku, jaki założyłem i będę kontynuował o florystyce, bukietach i kompozycjach.

Zapraszam do wątku, w którym opisuje różne typy wiązanek
oraz różne zagadnienia dotyczące florystyki.
Pokazujcie w tym wątku również swoje bukiety, wiązanki i stroiki.
Florystyka: nasze bukiety i kompozycje

link do wątku: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...bukiety-i-kompozycje


DSC_0170.JPG (153KB)
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 16 Lut 2013 10:32 #124377

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
No jeśli u Ciebie takie oznaki wiosny, to i u mnie coś widać powinno być, po wczorajszym spacerze po ogrodzie stwierdzam jednak, że wciąż za mało mam oznak wiosny, choć co nieco już widać. :lol: Do nowego wątku chętnie zajrzę, ale chwalić się nie będę bo nie robię kompozycji do wazonów, nie znoszę wycinania kwiatów z ogrodu do wazonu. Znajomi już wiedzą, że sadzonką się chętnie podzielę, ale na kwiaty cięte nie mają co liczyć.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2013 11:45 przez Gosia.
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 16 Lut 2013 10:40 #124381

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Gosiu, a ja mam wręcz przeciwnie - bardzo chętnie ścinam kwiaty z ogrodu do wazonu. Nie tylko dla siebie, jeśli komuś sie podobają to chętnie obdarowuję :woohoo: .

Igor, do wątku florystycznego chętnie będę zaglądała, choćby po to, żeby znaleźć inspirację :woohoo: , bo bardzo podobają mi się Twoje bukiety :flower1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 16 Lut 2013 17:07 #124555

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Hej Igor, jestem ciekaw czy florystyka wejdzie Ci w krew :whistle:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 16 Lut 2013 17:10 #124559

  • Poll
  • Poll's Avatar
Hej Piter...kogo moje piekne oczy widzą???? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :kiss3:
W krew, to mu rękodzieło ;) może wejdzie, ale i bokiem może wyjść. :lol:
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2013 17:11 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 16 Lut 2013 17:26 #124568

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Piotrek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Czy wejdzie to nie wiem, ale na pewno jest to fajna zabawa i można coś ciekawego zawsze wyczarować.

Polu :idea1:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 16 Lut 2013 18:27 #124619

  • Poll
  • Poll's Avatar
Coooooooooooooooooooooooo????? " :idea1: " ????????????????????? :supr3:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 16 Lut 2013 22:37 #124789

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Igor świetny pomysł z florystycznym wątkiem, uwielbiam przeróżne kompozycje kwiatowe i nie tylko i z przyjemnością będę zaglądała :P Twój bukiet piękny :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.315 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum