TEMAT: Działka Igora - sezon 2012

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 17 Lut 2013 09:13 #124856

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Igor wrote:
Geniu, każdy ma pięknie na swój sposób, u Ciebie też mi się podoba ;)
Ty już masz trochę szczepionych iglaków i drzewek, ja muszę dopiero posadzić :lol:

Tych szczepionych maluszków mam ponad 20 , ale zamierzam jeszcze jak pojedziemy do Sulejowa kupić , tylko nie mam adresów tych szkółek , a najbardziej chodzi mi o szkółkę w której były szczepione czerwone buki no i ta w której byłam z Pawłem -rispetto

Genia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 18 Lut 2013 12:14 #125605

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Polu, Ty już dobrze wiesz co :P

Agnieszko, dzięki ;) mam jeszcze trochę do pokazania, także pokaż swoje bukiety, z chęcią zobaczę :lol:

Geniu, ja też się wybieram do tej szkółki, bo wcześniej jednak się nie udało.
Tylko chyba jeszcze przed zlotem zajrzę, bo potem to nie wiadomo co się ostanie :rotfl1:

Dereń właściwy,jadalny (Cornus mas )


Na poprawę humoru, bo wciąż jakoś aura za oknem nie ma ochoty się zmienić...

Alstremeria, krasnolica (Alstroemeria)


Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2013 19:37 przez Igor.
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 18 Lut 2013 18:19 #125775

  • Pawel_K
  • Pawel_K's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 23
To z pierwszego to chyba dereń a nie oczar?
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 18 Lut 2013 19:36 #125825

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Paweł, wiesz jak ja się znam na krzewach :happy4: - tylko to dowodzi, że jednak niektóre osoby nie powinny się zajmować tym czym się zajmują, bo moja nauczycielka od roślin mówi , że to jest oczar, wcześnie kwitnie, ma już duże pąki, bo to gałązka zerwana kilka dni temu z terenu szkoły, gdy akurat miałem kurs florystyczny, uświadomię ją, że to jest Cornus mas - Dereń właściwy, jadalny
Dzięki za czujność :)
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 18 Lut 2013 19:40 #125828

  • Pawel_K
  • Pawel_K's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 23
Od razu poznałem bo miałem to u siebie. Bardzo charakterystyczne kwiaty :)
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 18 Lut 2013 23:14 #126027

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam po oglądałem i powiem tyko super ogródek i fajny krasnal na rybach :thanks:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 19 Lut 2013 18:56 #126388

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Tomku, tego krasnala dawno przy oczku nie ma, teraz pokazywałem jak było kiedyś i musiałeś go tam wyłapać gdzieś :happy4:
on jednak nie pasował to tamtejszej koncepcji.


Paweł, bardzo fajne, i wcześnie kwitną. Teraz już będę wiedział do końca życia, że to dereń :happy4:



lekki atak zimy dzisiaj nastąpił:


za to w szklarniowych doniczkach coś drgnęło :wink4:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 19 Lut 2013 21:42 #126496

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Igor wrote:
lub po prostu one czują, że mi na tym zależy :silly: i nie chcą mnie zawieść.
Ja myślę, że to o to właśnie chodzi! :happy4: Ach, gdybyż taką empatię wszystkie rośliny przejawiały! ;)
Igor, a Ty uszczykujesz pędy kwiatowe przed wiązaniem nasion czy w ogóle nie pozwalasz im zakwitnąć?
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 19 Lut 2013 21:43 #126499

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Nie tylko drgnęło ale Dawid wyraźnie chce sypnąć kwieciem :whistle: :whistle:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 19 Lut 2013 22:01 #126531

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Marta, zależy, jak leży :happy4:
Tym, które mają brzydkie kwiaty to wgl nie pozwalam zakwitnąć. Obrywam pędy tuż przy nasadzie jak tylko się pokażą.
Na ten przykład odmiana 'Knock Out' kwiaty ma przeciętne, a jak raz kwitła to kępa wyglądała jak 7 nieszczęść.
Te, które mają ładne kwiaty mogą sobie zakwitnąć, ale z umiarem :happy4:

Mireczko, wszystkie miodunki mają już pąki, nawet te w gruncie :woohoo:


zapraszam do wątku o krokusach, pokazujcie swoje odmiany, zrobiłem nimi bazę.
link : forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/6...rokus-szafran-crocus
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 21 Lut 2013 10:16 #127225

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Igor ja sprawuje Ci się krasnolica (Alstroemeria)? Piękny kolor kwiatów ma Twoja, częściej spotyka się jednak pomarańczowe kwiaty. Ten bardziej mi się podoba.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 21 Lut 2013 10:30 #127237

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Igor wrote:
Geniu, ja też się wybieram do tej szkółki, bo wcześniej jednak się nie udało.
Tylko chyba jeszcze przed zlotem zajrzę, bo potem to nie wiadomo co się ostanie :rotfl1:

No wiesz co Igor :hammer: szkółkę masz pod nosem cały czas , a chcesz jechać wykupić iglaczki ,żeby dla mnie nie starczyło . :hammer:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 24 Lut 2013 17:32 #128582

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Geniu, starczy i dla ciebie, ja się rozeznam w cenach i asortymencie. :happy4:
Teraz mam już zrobione dwa wielkie zamówienia bylinowe, że do czerwca jestem o chlebie i wodzie :rotfl1:

JaDorka, super mi się sprawuje, nie narzekam...
...zwłaszcza, ze to kwiatek cięty do bukietu :happy4:


tak sobie pomyślałem, że z pierwszym wiosennym kwiatkiem zakładam nowy wątek sezon 2013 - i ten wątek będzie cały rok.
Potem będzie można łatwo cały sezon sobie prześledzić :bad-idea:

tym czasem wspomnienia :unsure: choć dzisiaj było na prawdę wiosennie? - mimo że zapowiadali deszcz
nie padało za dużo, zaświeciło słońce i było 6* a nie jak zapowiadali - 2.
Z nadzieją na lepsze jutro - kilka fotek

tyle u mnie krzewów i drzew - jak w lesie :rotfl1: :rotfl1:


W planach jest kilka kulek na podobnej zasadzie skonstruowanych
- może coś upoluję :garden1:



tutaj czeka mnie przesadzanie, bo po pierwsze- są stanowczo za ciasno - teraz nie widać, ale jesienią to wchodził jedna na drugą
i muszę coś innego posadzić, bo jednak żurawki pod ogromnym świerkiem to nie to :sick:
Rabatka nowościowo-rarytaskowa :happy4:


klony palmowe wyglądają jakby zimy nie było. Pędy jędrne, zdrowe.
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 24 Lut 2013 18:19 #128620

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Też się pochwalę zakupami z Gardenii :rotfl1: :rotfl1:
nie będąc tam, stałem się posiadaczem dwóch nowości Mini Caramel - słodkie maleństwo :lol: oraz encore

teraz jeszcze pod opieką Marty :garden1:
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2013 18:19 przez Igor.
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 24 Lut 2013 19:24 #128641

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe ale pewnie w środę lub czwartek będą u Ciebie :hug:
dużo było takich słodkich....przez Tiramisu, Caramel, Cappucino, Citronellę itd......można by zwariować :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 24 Lut 2013 20:43 #128669

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Igor wrote:
teraz jeszcze pod opieką Marty :garden1:
Ja na Twoim miejscu to jeszcze bym się tak nie cieszyła! :rotfl1: Gdyby to były róże, to tak, ale Marta ma niewielkie doświadczenie w żurawkach! ;) Do czwartku wiele rzeczy może się zdarzyć! ;) No ale trzymam kciuki! :)
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 24 Lut 2013 21:19 #128695

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Igor bardzo podoba mi się Twoja historia ogrodu, proszę o kontynuację :P , jest piękną opowieścią, a co Twoich wyrażeń ,że ogród we wcześniejszym czasie był brzydki, to się nie zgodzę :think: , każdy ogród jest piękny tylko inaczej.
Myślę,że teraz tylko nabrał szlifów,rozrósł się i jest piękny inaczej, bardzo mi się podoba, zwłaszcza te wykończenia rabat.
Z moimi "hektarami" miałam właśnie problem, który w tej chwili po obejrzeniu u Ciebie pięknie sam się rozwiązał, też mam w tej chwili maleńką rupieciarnię w jednym miejscu, wszystko oczywiście jest potrzebne ale wygląd ma nieestetyczny i psuje mi całość kompozycji którą staram się uzyskać, może na wiosnę znajdę nowy teren żeby je przenieść i będę miała nową zaplanowaną rabatę, postanowiłam ,że pozbędę się troszeczkę trawnika, jest strasznie uciążliwy przynajmniej 2 godziny co tydzień koszenia to już nie na moje siły :mad2: ,tylko nie za bardzo wiedziałam jak to zrobić , już wiem. :dance: :dance: dziękuję za pomysł :bad-idea: :)
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 25 Lut 2013 08:13 #128797

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Jestem pod wielkim wrażeniem,jakie piękne miejsce stworzyłeś:)
Jeżówki,byliny wszelakie i żurawki,które ostatnio skradły moje serce:)
Chciałabym podobnie jak Ty stworzyć obrzeże z kolorowych żurawek :whistle:
Na razie mam 4 żurawki,ale już zamówiłam kolejnych 8 :)

Pozdrawiam :bye:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.399 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum