• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ogród Marii

Odp: Ogród Marii 20 Kwi 2012 22:36 #28114

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
"Troszkę róż, trochę iglaków, bylin..." ;) Zdjęcia mówią zupełnie co innego i ja im wierzę! :) Pamiętam zresztą doskonale Twój ogród, zwany "działką w ROD" ;) ,słynący z tego, że zawsze! coś kwitnie, wygląda i się dzieje!
Marysiu, czy Ty jesteś w stanie wyjaśnić, co się mogło stać z cesarskimi koronami, których nie ma? Nie zgniły,były sadzone pod kątem...Żyłam w przekonaniu, że nornice szachownic nie tykają, wszystkie pozostałe są, koron nie ma...
Masz jakiś pomysł, nie wiem, ale czemuś mnie to męczy... ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Marii 21 Kwi 2012 08:51 #28149

  • marpa
  • marpa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 7
:woohoo: witajcie :bye: ja śpię a tutaj takie liczne odwiedzinki :flower1:

Ostatnie ciepłe dni sprawiły ,że wiosna zawitała już do wszystkich ogrodów i ogródków :flower2:

Ewo witaj ! :bye: ciemiernik biały świeżo zakupiony bo mój po przesadzeniu stoi w miejscu a kwitnie tylko mi 1 z 4...i zanosi się na to , że kolejny trzeba będzie przesadzić bo inna roślina będzie w tym miejscu bardziej odpowiednia...

Dzidziu - miło Cię gościć :bye: korona u mnie tylko jedna w tym sezonie kwitnie a pozostałe też bez czubów ...,rosną w tych samych warunkach ale po tej dziwnej zimie wiosna zgłupiała i jak słychać to we wszystkich regionach cebule " nie wypaliły" :jeez:

Romo - miło ,że wpadłaś :bye: żurawki przezimowały u mnie nieżle ale już w jesieni część " klapnęła" i trzeba było jej reanimować , nie została mi żadna o jasnych liściach a kilka ich miałam , więc będzie okazja troszkę dokupić a ja to uwielbiam ...na szczęście są coraz bardziej dostępne i tańsze... :lol:

Marta - dzięki za miłe słowa :hug: przykro z powodu Twoich koron ja już dawno sprawdziłam,że nornicom szachownice mogą posmakować . Po stracie wszystkich cebul kilka lat ich nie uprawiałam ale od 2 lat wróciły do moich łask a w tym roku też mnie zawiodły , bo miałam cebule żółtej,czerwonej,pomarańczowej , zakwitła pomarańczowa tylko a pozostałe podzieliły się i nie zakwitły...a postępowałam z nimi " książkowo",
odpoczywały latem w cieniu , wykopałam , przesuszyłam i ponownie posadziłam w dokładnie identycznej ziemi
no i klapa.Ale jak czytałam u "znawców" też cebule nawaliły w tym sezonie.Ja sadzę w donicach jak nic nie wyszło , to najprościej zajrzyj w tym miejscu pod ziemię jak to sprawka nornic to będzie dziura i wszystko jasne.No trudno, my ogrodomaniacy raz na wozie a raz pod wozem... :flower:

no to CD...





seruszka biała a różowa ledwie wychodzi z ziemi

i widoczek ogólny bardziej







trawki sie budzą




:bye:

Odp: Ogród Marii 21 Kwi 2012 09:44 #28153

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Maryniu pięknie i kolorowo u Ciebie....jak zawsze zresztą :P Dziś przepiękny słoneczny i bardzo ciepły dzień, teraz już wszędzie roślinki ruszą :P Zachwycają mnie Twoje kępy tulipanów :P

Odp: Ogród Marii 21 Kwi 2012 19:18 #28274

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Oj tak, tulipany piękne, narcyzy zresztą też :flower1: . Zielono już u Ciebie, aż miło popatrzeć :flower2:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Ogród Marii 22 Kwi 2012 07:07 #28476

  • marpa
  • marpa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 7
Niedziela - wiosennie :flower2:
MIŁEGO DNIA !

















:bye:

Odp: Ogród Marii 22 Kwi 2012 14:37 #28597

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hejka - rewizyta :kiss3:
śliczna wiosenka u Ciebie :kiss3: :hug:
zaś te narcyze.......śliczne.... :hug:

Odp: Ogród Marii 22 Kwi 2012 16:15 #28617

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Witaj Mario...Przebiegłam się po twoim ogrodzie i w niektórym miejscu przysiadłam żeby się lepiej przyjrzeć cudnie u ciebie ..wiosna do Ciebie dużo wcześniej zawitała jak do mnie patrząc po zawilcach twoje juz pięknie kwitną a moje dopiero z ziemi wychodzą..oo!!tulipany te późniejsze już kwitną..

Odp: Ogród Marii 22 Kwi 2012 17:35 #28636

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wpadam, podglądam, pozdrawiam :bye: , uciekam :) aby dzisiaj zdążyć do wszystkich, od jutra znowu ciężka harówka :garden1:

Odp: Ogród Marii 23 Kwi 2012 09:28 #28981

  • marpa
  • marpa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 7
trochę wczorajszych wiosennych obrazków , dzisiaj tylko :comp: bo pochmurno i deszczowo

wczorajszy nabytek :P











rozwinęła się w ciągu doby


:bye:

Odp: Ogród Marii 23 Kwi 2012 09:39 #28988

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Maryniu ależ ja uwielbiam te wszystkie wiosenne kwiatuszki....jak ich nie kochać jak to takie piękne maluchy i dają tyle radości po szarej, smutnej zimie.....Tulipanki, sasanka, prymulki....wszystko prześliczne i zmuszające do uśmiechu :P

Odp: Ogród Marii 24 Kwi 2012 19:28 #29528

  • marpa
  • marpa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 7
Moich wiosennych obrazków CD...















cdn... :bye:

Odp: Ogród Marii 24 Kwi 2012 20:52 #29566

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Piękne wiosenne obrazki widać już u każdego na stronie ale u Ciebie jest widocznie cieplej bo więcej jest kolorów ...widzę że dużo kwiatów masz w donicach... czy to przed nornicami?? czy ....

Odp: Ogród Marii 24 Kwi 2012 21:32 #29594

  • marpa
  • marpa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 7
Czy u mnie Alinko więcej kolorków niż gdzie indziej ? No nie wiem ..Ja wszystkie cebulowe , tulipany, lilie i ważniejsze hosty mam w doniczkach , anty-nornicowo.Niestety , u mnie grasują z mniejszym lub większym nasileniem . Wolę nie ryzykować bo się już nacięłam nie raz ! :flower:
:bye:

Odp: Ogród Marii 25 Kwi 2012 10:24 #29766

  • marpa
  • marpa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 7
Mój CD... :flower:

coraz więcej roślinek się pokazuje w naszych ogródkach a ja lubię bardzo robić im fotki ... :P i każda moja wizyta działkowa kończy się sesyjką ... :flower1:



pokazują się też ulubione moje hosty


i epimedia




lilie doskonale przetrwały zimę w donicach




korona jeszcze kwitnie szkoda ,że tylko jedna


cdn... :bye:

Odp: Ogród Marii 25 Kwi 2012 10:30 #29770

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
lepsza jedna niż żadna, :P więc proszę mi tu nie narzekać bo niektórym pozostało aby liczyć straty po zimie :silly:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)

Odp: Ogród Marii 25 Kwi 2012 22:57 #30070

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jedna korona ale za to jaka okazała :eek3:

Odp: Ogród Marii 28 Kwi 2012 22:53 #30878

  • marpa
  • marpa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 7
Pawle i Romo oraz wszystkim bezimiennym odwiedzającym :thanks: :flower1:

Dzisiejszy kolejny przepiękny dzień przyniósł nowe coraz bardziej rozwinięte rośliny ale i bardzo szybciutko przekwitające niestety... :flower: ale cieszmy się,że mamy taki piękny czas bo i kolejne dni zapowiadają się równie fantastyczne .To czas majówek,spotkań,grillów itp...no ale i popracujemy w naszych ogródkach bo i chwasty ruszyły ze zdwojoną energią...

parę fotek z mojego wiosennego ogródka...

przepięknie rozkwitają liczne drzewa owocowe i krzewy
świdośliwa







tulipanów czas



i pierwiosnków

tawuła szara pierwszy raz u mnie kwitnie ,jeszcze nieśmiało bo to młodziutki krzaczek

Odp: Ogród Marii 01 Maj 2012 22:01 #31638

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Pięknie kwitnie wszystko u Ciebie, zazdroszczę Ci wspaniałej korony cesarskiej, moja chyba w tym roku nie zakwitnie, jakaś marniutka wyrosła ;) I jeszcze mam pytanie, co to za kwiatki, biały pęczek w ostatnim poście i niebieska kępka wyżej?


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.424 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum