TEMAT: Dwa Świerki

Dwa Świerki 04 Maj 2017 20:27 #539287

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Tak Aniu, Kuki jest długowłosy :) długo się wahałam, walczyłam sama ze sobą, ale muszę to publicznie powiedzieć: jestem słaba i uległam... mężowi i samej sobie :jeez: :lol:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa Świerki 04 Maj 2017 20:30 #539288

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
IMG_20170504_172107.jpg
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

Dwa Świerki 04 Maj 2017 20:56 #539300

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jejku, jaki słodziak :hearts: Też bym się nie oparła takiej kruszynce, tym bardziej, że jestem miłośniczką ras miniaturowych :)
Niech się dobrze chowa!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): mosewa

Dwa Świerki 04 Maj 2017 21:02 #539305

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Ależ słodziak :hearts:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Za tę wiadomość podziękował(a): mosewa

Dwa Świerki 04 Maj 2017 21:28 #539315

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Dziękuję Wam bardzo :) nadeszła era Kukiego :) :woohoo:
Ma lub miała któraś z Was doświadczenie z małymi rasami? ja tylko duże psy do tej pory miałam: ON, Doberman,BPP. Taki maluch to nawet w moich snach się nie pojawiał- i powiem, ze nim się martwię najbardziej. Czy dam radę go dobrze wychować? :jeez:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 04 Maj 2017 21:30 #539316

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
By nie urzec , nic nie piszę o nowym domowniku :bravo:
Ale już czuje , że dużo radości wniesie w Twoją codzienność :happy4:
Niech się zdrowo chowa :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): mosewa

Dwa Świerki 04 Maj 2017 21:36 #539319

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Ewa, on wcale nie wie, że jest mały. :P Nasz sąsiad potrafi burkać na wilczura.
Postępuj normalnie, jak z każdym psem - stanowcza łagodność. Teraz to jeszcze dzidziuś, ale naukę trzeba zacząć od zaraz. Pomyśl sobie, czego nie chcesz ze strony psa, czego chcesz - i nad tym pracuj. To nie musi być nic książkowego. Moje psy ze mną śpią, jak większość beagle - co wcale nie dowodzi, że wolno im wszystko.
Ucz maluszka przywołania - i pilnowania się Ciebie, a także schodzenia z "toru poruszania się" innych, bo taka drobinę przynajmniej początkowo łatwo skrzywdzić. Nie wiem, jak z karmieniem - zapewne dobra karma dla miniaturowych szczeniąt. On ma wszystko maleńkie, żołądeczek, pęcherz - i to trzeba uwzględnić.
Podstawową zaletą ras miniaturowych jest najdłuższa prognoza życia - i to jest radony fakt.
Za tę wiadomość podziękował(a): mosewa

Dwa Świerki 04 Maj 2017 21:42 #539321

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Aniu własnie tak sobie pomyślałam, pies to pies, nie ważne czy mały czy duży- traktuje go i uczę tak jak Ceresa :) nie chce rozbudzać w nim szczekliwości, Ceres dawał tylko znać, ze ktoś nadchodzi, nigdy nie pozwoliłam mu szczekać i ujadać "do woli". Z Kukim tez będę nad tym pracowała :)
image.jpeg
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2017 22:13 przez mosewa.
Za tę wiadomość podziękował(a): słowikowo

Dwa Świerki 28 Maj 2017 21:37 #544485

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Ewuniu , grzeczny ten nowy domownik ? bo ślepki ma przeurocze :)

Dwa Świerki 23 Cze 2017 22:16 #550477

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Przepraszam nie widzialam wpisu. Maluch rośnie jak na drożdżach i zabawa oraz gonitwa w berka z kotami to jego sens życia
image-2.jpeg
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Za tę wiadomość podziękował(a): słowikowo

Dwa Świerki 26 Wrz 2017 07:37 #566337

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Kuki to bardzo inteligentny mały pies. Szybko Się uczy i juz wie, że Pani nie da sobie wejść na głowę. Ale. Niektóre Sprawy nawet jego przerastaja i mam tu na Myśli jego testosteron. Rozważam kastracje. Co Wy na to? Nigdy nie miałam Kastrowanego Psa, koty i Owszem mam.
IMG_20170922_143607.jpg
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 26 Wrz 2017 15:01 #566374

  • kokoryczka
  • kokoryczka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 126
  • Otrzymane dziękuję: 58
A jak tam Twoja glicynia? Jej nietypowy kolor zachwycił mnie. Jakiej grubości podpory pod nią dałaś?

Dwa Świerki 26 Wrz 2017 15:37 #566385

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
W tym roku niestety nie zakwitła. Co do podpory to nadszedł czas, aby dać coś mocniejszego bo dotychczasowa pergola z drewna już nie wystarcza ;)
Za to Milin amerykański kwitł jak zaczarowany :silly:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 26 Wrz 2017 15:42 #566388

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Ale urósł :woohoo:
Z kastracją nie pomogę,bo też psa kastrowanego nie mam...nasza suczka wysterylizowana ma się całkiem dobrze ;)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Dwa Świerki 26 Wrz 2017 15:47 #566392

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Zeberka całe 1,5 kg już waży :woohoo:
Qrcze w sumie jestem już przekonana, że poddam go kastracji, chciałam się tylko zorientować jak to na psy z czasem działa. Bo nie wyobrażam sobie mieć niekastrowane koty. Psa miałam i to sporego BPP, który nie był wykastrowany, ale on był prawie 100% doby na zewnątrz i nigdy nie było problemów z nim na tle testosteronu. Kuki prawie 100% doby jest w domu i problemy się zaczynają :whistle:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 30 Wrz 2017 17:13 #567102

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
W tym roku nie było lata i nie ma jesieni - pięknej, złotej jesieni. A ja tak kocham tę porę roku, gdy wszystko się zmienia z zielonego na wszystkie kolory tęczy :) Szkoda tylko, że to trwa tak krótko i zaraz zamiast kolorów będą gołe i wyglądające jak suche drzewa i krzewy :unsure:

IMG_20170915_182614.jpg
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 30 Wrz 2017 17:15 przez mosewa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Dwa Świerki 30 Wrz 2017 20:54 #567174

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Ewa - piękny portret zrobiłaś :hearts:
Wracając do kastracji (już raz odpisałam, ale poszło w kosmos) - mam co prawda dwie suki (obie po sterylce), ale działając w stowarzyszeniu pomagającym beagle znam mnóstwo samców wykastrowanych, innych nie oddaje się do adopcji. Nie słyszałam, by z powodu hm, zbiegu, wynikły jakiekolwiek problemy zdrowotne czy behawioralne, przeciwnie, często zachowanie zmienia się na lepsze.
Oczywiście, mogą być (rzadko) komplikacje - ale korzyści moim zdaniem zdecydowanie przeważają.
W każdym razie poczekaj, aż młody będzie miał około roku; nie wiem, kiedy dojrzewają płciowo tak małe rasy, warto jednak poczekać na ten moment, by zamknęły się kości długie. Chyba że Ci nie zależy i zaakceptujesz chihuahua XXL ;) . Koleś w naszym sąsiedztwie właśnie taki jest - długowłosy i wielki, ze 3 kilo :rotfl1:

Dwa Świerki 30 Wrz 2017 21:11 #567184

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Dziękuję :) Czyli jeszcze trochę poczekam, teraz 13 października będzie miał 8 miesięcy. Jestem przekonana do zabiegu, podjęłam już decyzje, tylko po prostu nie miałam nigdy do czynienia z wykastrowanym psem. Mam nadzieję, że nie będzie szalał na widok suki, ciągnął na spacerach bo poczuł, ze przed chwilą lub nawet dalszą chwilą szła tą samą drogą jakaś suka z cieczką. No i ze w domu nie będzie molestował wszystkiego co miękkie i pluszowe, bo teraz zaczyna własnie tak robić. Odwracam wtedy jego uwagę na zabawę i staram się by nic pobudzającego nie było w jego zasięgu. Ale nie wyobrażam sobie tak przez wiele wiele lat. No i do tego znaczenie terenu, także jest uciążliwe. Trochę się martwię narkozą bo on jest taki malutki i kruchy, ale chyba wet wie co robi. Kastrują koty to i z moim Kukim sobie poradzą ;)
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.320 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum