TEMAT: Na ziemi przodków

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 00:12 #129869

  • Mike22
  • Mike22's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 57
  • Otrzymane dziękuję: 6
A może zamiast wiosny od razu lato będzie, jak w zeszłym roku, że pod koniec kwietnia termometru mi brakło, a na większości drzew jeszcze nie było liści! :eek3:
"Spieszmy się kochać książki, tablety tak szybko nadchodzą." Krzysztof Varga
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 07:51 #129889

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Mam nadzieję, że tak nie będzie bo zbyt szybko spadły kwiaty z azalii, które bardzo lubię.
Tulipany turkiestańskie również bardzo lubię



a Tarda chba zostały zjedzone muszę więc dokupić ;) Ściółkuję przeważnie zrębkami drewnianymi.

A jak już tak mnie mobilizujecie to biorę na barki ten ciężar odpowiedzialności i dorzucam przespieszaczy ciąg dalszy :dance:

tym razem trochę póżniejszych





pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2013 07:53 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, Gosia, r-xxta, Mike22

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 07:58 #129893

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Mogą być późniejsze ;) byleby były!
Wiesiu... czy ja mam omamy? Czy to dobrze zapowiadające się z rana słonko, zaczynają przykrywać jakieś chmurki? :huh:
No nie! Ja się tak nie bawię! :angry:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 08:09 #129897

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Myślę, że nie masz omamów Gorztko, ja już widzę tylko chmurki :dry:

Może więc zamiast się stresować patrząc na chmurki popatrz na coś na ich kształt ;)



pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2013 08:10 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, Gosia

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 08:18 #129902

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
U mnie o oglądaniu chmur mowy nie ma, bo widać tylko mgłę :pinch: , więc tym bardziej miło mi pooglądać tulipany :woohoo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 09:54 #129946

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Piękne tulipanowe ujęcia :thanks: :thanks:
Ostatnio przeglądałam swoje i doszłam do wniosku, że nie mam ANI JEDNEGO udanego zdjęcia tulipana :(
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 10:13 #129953

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Nic się nie Martw Marto wkrótce będziesz to mogła nadrobić :lol:

A teraz kolorowy zawrót głowy na przepędzenie mgły Dorci, by mogła zobaczyć Swoją wiosnę w ogródku :lol:



pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, Alina-277, Gosia, dorciaj, r-xxta, Mike22

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 12:55 #129998

  • Mike22
  • Mike22's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 57
  • Otrzymane dziękuję: 6
Wiesiu, Ty na tej górce to musisz mieć istny rajski ogród. Samych tulipanów krocie!!! :woohoo: Ale super kolory.

Wiesz może jak nazywa się odmiana tych fioletowych tulipków z pierwszego zdjęcia? Kiedyś kupiłem takie same (podobne?) i na kapersie nie było nazwy, tylko coś po czesku.

A w ogóle i szczególe ;) moglibyśmy Cię prosić o podanie nazw wszystkich bo jeden piękniejszy od drugiego.

U mnie dzisiaj po raz pierwszy wiosenna pogoda, ciepło, czasem wyjdzie słoneczko. :garden1: Szkoda tylko, że na trawnikach tyle śmieci i psich kup. :hammer:
"Spieszmy się kochać książki, tablety tak szybko nadchodzą." Krzysztof Varga
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2013 13:00 przez Mike22.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 13:12 #130006

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Większość tulipanów rośnie jeszcze w moim starym ogrodzie na Śląsku, ale te które przetrwają będą sukcesywnie przeprowadzane. Ten o którego pytasz to Tulipa hybr. 'Bleu Aimable', ale wielu z nich nazw nie znam :oops: . Te które znam z imienia wstawiam sukcesywnie do wątku tulipanowego z nazwami w kolejnych fazach kwitnienia :) .
A co do trawnikowych ozdobników to cóż, nasze społeczeństwo dojrzewa do porządków pomału, ale nieco pozytywnych objawów już widać, bądźmy więc dobrej myśli B)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 13:21 #130012

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Wiesiu, u mnie nadal sporo śniegu, więc nawet nie mogę sobie popatrzyć na swoje przebiśniegi, które kwitły już na początku lutego, zanim spadł śnieg...
Więc spaceruję sobie po forumkowych ogrodach, gdzie królują jeszcze wspominkowe fotki :)
Zwłaszcza u Ciebie można sobie podładować akumulatorki pięknymi ujęciami ślicznych, wiosennych kwiatuszków :flower2:
Z cebulowych wczesnych to chyba najbardziej lubię tulipanki, więc z przyjemnością sobie je podziwiam w Twoim ogrodzie :flower1: Zwłaszcza botaniczne urzekają swoją skromnością i bezpretensjonalną urodą...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 28 Lut 2013 13:34 #130020

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dalu ja również z utęsknieniem czekam na pierwsze oznaki wiosny, a na razie dopiero przebiśniegi nieśmiało przebijają się do słonka. Stąd to tulipanowe wywoływanie wiosny :lol: , a botaniczne lubię najbardziej i chętnie widziałabym u siebie duuuże poletka, ale grasujące podziemne stwory chyba nigdy mi na to nie pozwolą, dlatego zaczynam narcyzowanie, bo tych cebul nie lubią :woohoo:

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2013 13:35 przez piku.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 01 Mar 2013 13:15 #130319

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Śliczne te tulipany , ja się trochę zraziłam jak na drugi rok wychodziły mi same liście , no jak by nic nie wyszło to ok jednoroczne rozumiem ale co robić z tymi liśćmi? jednak na jesiennej wyprzedaży troszkę tulipanów kupiłam więc w tym roku powinnam pooglądać i u siebie :bye:
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 01 Mar 2013 13:34 #130323

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Te nowe odmiany trzeba niestety wykopywać, by co roku ładnie kwitły :( , może więc zdecydujesz się na narcyzy, równie piękne wiosenne kwiaty, choć nie w takiej bogatej gamie kolorów :)

Narcissus hort. 'Pipit'


Narcissus hort. 'Ice Follies'


Narcissus 'Katie Heath'


Narcissus hort. split-coro​​na 'Cassata'


Narcissus hort. 'Easter Bonnet'


Narcissus hort. 'Professor Einstein'


Narcissus hort. split-coro​​na 'Cassata'
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2013 08:20 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Gosia, markussch01, Mike22, Margolka

Na ziemi przodków 01 Mar 2013 15:29 #130342

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Z odmianowymi narcyzami też ponoć nie jest tak różowo :dry: . Przynajmniej tak mnie straszono zeszłej wiosny, kiedy po raz pierwszy cieszyłam się tymi pięknymi kwiatami. Podobno kwitną najlepiej tylko w pierwszym roku...
Bardzo bym chciała usłyszeć od Ciebie, że tak nie jest ;) , że kwitną i rozrastają się pięknie co roku :P
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Mar 2013 08:14 #130599

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
U mnie Marto zeszła zima załatwiła wszystkie odmianowe, więc testuję ponownie. Ale chyba Gosia pisała, że nie jest tak źle, liczę więc na to że zanim taka zima się powtórzy zdąrzą się u mnie zadomowić ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Mar 2013 09:33 #130623

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj,Wiewsiu :bye:
Masz pięknie połozoną działeczkę :) I pięknie pokazałaś swój zielony raj o kazdej pozre roku :) O widzę ,że piwonię drzewiastą masz,ja mam ochotę na pomarańczową,Jak ona Ci się sprawuje,jak zimuje,wymaga okrywania???Funkie,hortensje śliczne ;) Ładne chryzantemy masz,ja jeszcze ich nie mam ale mam w planie w tym roku sobie kupić :yummi: Śliczne wiosenne,żółciutkie kwiatuszki :P I dużo różnokolorowych tulipanków masz :bravo:
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Mar 2013 10:01 #130634

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Witaj Aniu :) , piwonie drzewiaste okrywałam tylko pierwszy rok po posadzeniu, rosną przy domu w zaciszu tarasu i mają się dobrze :) . Na pomarańczową poluję od dawna, ale co kupie to zakwita mi inaczej :unsure:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Mar 2013 13:06 #130696

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Cudne te narcyzy,mam do nich pecha,nigdy nie mam takich jak zamówię :(
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.369 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum