TEMAT: 13 - tki kawałek ogródeczka

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 23 Mar 2012 20:05 #15293

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ale Was urządzili z tym ogrodzeniem :( szkoda tej pięknej zielonej ściany :angry:
Ciekawe co poczynisz za za zakupy i czy tylko do oczka wodnego :lol: :lol:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 27 Mar 2012 19:42 #16882

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
No wreszcie mały śpi , meczy go angina więc mam przechlapane, mało czasu dla siebie bo..woadomo mamo to i tamto...
Zakupy poczynione, kupiłam granitowe kostki na obrzeża, kupiłam otoczaki jakieś 60% całości i oczywiście kupiłam hortensję bukietową Pink Diamont skusiłam się, no i klonik pisze że dorasta do 1 m :blink: ;) zasadziłam dwie kosodrzewiny obok oczka

IMG_46701.jpg


IMG_46681.jpg


IMG_46761.jpg


IMG_46751.jpg





No i dodam płot zrobili kiepski - siatka :( oczywiście nawet nie ma 150 cm :( boję się że mój psiak przeskoczy :jeez: i oczywiście widać cały skład - bałagan jaki mają na podwórku i nie zanosi się na jakieś sprzątanie niestety
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2012 19:43 przez trzynastka.

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 27 Mar 2012 19:52 #16887

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Celinko :hug: :hug: - nie martw się ;) - Synuś szybko wyzdrowieje i da Ci odpocząć. Jeśli chodzi o płot - to pewnie nie pozostanie Ci nic innego jak kombinować żywopłot, który urośnie wyższy :unsure: - może na ten sezon wysiej tam jakieś pnącze jednoroczne - wtedy przynajmniej część marnego widoku zasłonisz :jeez: .

Granitowa kostka zawsze mi się podobała :woohoo: - będzie pięknie wyglądała w ogrodzie.
Widzę u Ciebie gazony - co w nich uprawiasz Celinko? Ja w tym roku chcę u siebie je zastosować przy tarasie i cały czas myślę co tam wsadzić :blink: - jednoroczne, czy wieloletnie?
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 27 Mar 2012 20:00 #16893

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Dorotko ja do gazonów myślę o lawendzie, i na jesień zasadzę albo narcyzy albo tulipany razem z lawendami, najpierw zakwitną cebulowe potem będzie ładnie lawendowo i przede wszystkim lawenda toleruje takie ograniczenia wolności bo moja znajoma ma posadzone w donicach i rosną :) ale moj facet chce pelargonie ... co do płotu mam tam te ztuje ale młode i dość szeroko bo przecież była zielona ściana...cóż chyba dosadzę i poczekam ..

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 27 Mar 2012 20:06 #16899

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
To drugie zdjęcie, jakieś :silly: . U mojej córki wszyscy chorzy - zaczęła Ola i rozłożyła się cała rodzina - wirus :(
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 27 Mar 2012 21:05 #16920

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Pierwsze wiosenne zakupy poczynione! Ale, że będą to kamienie, to bym się nie spodziewała ;) Otoczaki, rozumiem, do przebudowy oczka? Czyli jednak zostaje? Bardzo dobrze!
Łanów krokusów zazdroszczę...

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 28 Mar 2012 15:23 #17162

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249


to to jest dosyć proste do zrobienia.
W zeszłym roku jesienią zacząłem budowę, kupiłem kamień. teraz czekam na lepsza pogodę by skończyc i uruchomić wodotrysk.
post z budową wodotrysku

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 28 Mar 2012 18:23 #17230

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Oj chore dzieci to tak jak chory M na jedno wychodzi . ;) Fajne kamienie Celinko i kosodrzewinki również ładne . U nas wieje coraz mocniej . Ciekawam końcowego efektu, a kamienny wodotrysk fajny będzie czy też tak zrobisz :hug:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 28 Mar 2012 20:38 #17331

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Celinko nie mogę się napatrzyć na Twoją glicynię , łażę po ogrodzie podglądam moją , jak co roku i wypatruję kwiatów .Tak bym chciała żeby choć jednego miała.

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 01 Kwi 2012 08:44 #19043

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Celinko, odkryłam dziś w Twoim ogrodzie modrzew (chyba?) :woohoo: . Wczoraj właśnie przytargaliśmy taki z ogrodniczego niechcący :whistle: - i teraz intensywnie myślę gdzie go posadzić :blink: .

Z tą lawendą w gazonach to fajny pomysł :woohoo: - będzie pięknie wyglądało :flower2: :woohoo:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 01 Kwi 2012 09:01 #19050

  • Ania
  • Ania's Avatar
witaj Celinko :flower2:
Czy Twoja glicynia puszczona jest na balkon? Rocznie jak mocno ją tniesz? Bo doczytałam,że ma trzymetrowe przyrosty rocznie ;) Moja na razie jeszcze mała,mały kikut dosłownie sterczy z ziemi :(
Takie fajne miałaś ogrodzenie-zieloną ścianę,musieli rozwalić? A może obsadź jak dziewczyny radzą jednorocznym pnączem,zasłonisz swoją część ogrodu ;) Ciurkadełko też mi się marzy ale faktycznie zostaw swoje oczko ,najwyżej troszkę zmodernizuj i już :)

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 05 Kwi 2012 19:26 #21104

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Oj jestem wiem nie było mnie dość długo ale...robota goniła robotę :)

Marysiu mam nadzieję że u Was już wszyscy zdrowi ?

Marto kamyki bo niestety one najbardziej teraz potrzebne do zaaranżowania pewnej części ogrodu :) oczka :)

AGP-ON
ja już od zeszłego roku nosiłam si.ę z zamiarem zrobienia czegoś takiego, oglądałam nawet gotowe ale ceny szok!

Jadziu z tym to w 10 trafiłaś jak dzieci tak i facet jednakowo "zmierli" :rotfl1: ale moj już zdrowy :)

Tacca
zobaczysz niedługo już zakwitnie aa ja czasami podsypuję azofoską :) lub odchodami gołębimi...

Dorotko modrzew posadzisz gdziekolwiek i będzie cudnie wyglądał :) na za 2 tygodnie myślę oczko będzie skończone ;) czekam na kasę żeby kupić resztę kamieni .


Aniu, co roku nawet dwa razy mocno obcinam nowe przyrosty starych nie ruszam bo nie zakwitnie. Co do płota wymyśliłam że sieję tam słoneczniki wszelkiej maści wysoko rosną i dekoracyjne są :)

No to pokazuję co zmalowaliśmy w ostatnich dniach :) :flower2:

nowe stojaki dla clematisów :)





no i rusztowanie podstawowe pod kamienie do oczka



Wiosna na dobre w ogrodzie :)
Nie ma ani jednego liścia po zimie! tylko kwiat na jednej łodyżce wystaje z ziemi.









Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 05 Kwi 2012 19:42 #21119

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Piękne postępy Celinko. A stojaki pod powojniki bajeczne.

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 05 Kwi 2012 20:04 #21132

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Celinko robota idzie do przodu z oczkiem . Będzie skończone jak zrobi sie cieplej . Peergolka powojnikowa taką samą też mam ale na razie grzeje miejsce w altance i chyba jakąś różę puszczę na nią . Zdrowych świąt
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 05 Kwi 2012 20:57 #21175

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Celinko - to ja już teraz wiem, czemu Ciebie nie było :hug: - robota wre :eek3: . Stojaczki na clemki super - a jak to wszystko zakwitnie to będę oczy wytrzeszczała :eek3: :eek3:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 05 Kwi 2012 23:55 #21263

  • Roma
  • Roma's Avatar
Celinko- nieraz i kamienie trzeba kupić :rotfl1: :rotfl1: Pięknie kolorowa zaczyna się u Ciebie dziać.Jak chcesz skutecznie zasłonić się od sąsiadów, bardzo szybko i stosunkowo gęsto rośnie kobea, dużo zasilania, podlewania i rośnie jak wściekła.

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 06 Kwi 2012 10:54 #21347

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Celinko, no to zmian u Ciebie całe mnóstwo w tym roku, będę :search:
Szkoda tego ogrodzenia i pewnie tą piękną ceglaną ścianę też Ci zatynkują... a tyle ma uroku, szkoda...
Zdrowych i pogodnych świąt dla Ciebie i załej Familii!!

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 07 Kwi 2012 21:01 #21828

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Wszystkim gościom mojego wątku życzę



Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.349 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum