TEMAT: 13 - tki kawałek ogródeczka

13 - tki kawałek ogródeczka 08 Mar 2012 14:14 #5160

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Witam Was serdecznie, zrobiło mi się żal wchodząc do Waszych cudnych ogrodów że mój biedny zniszczony po zimie jednak nie będzie uwieczniony, więc na przekór braku czasu, na przekór temu że dopchać do kompa sięnie umiem jest nas 5 - cioro na jeden komp :silly: itd itp zakładam ten watek, mam nadzieję że Was nie zanudzę i mi pomożecie odbudowie moich zielonych 700 metrów :)

Tak było trochę wspomnień






















Po zimie straciłam moje prawie 20 letnie wrzośce , moja jodła koreanka obleciała od środka z igieł jest dosłownie łysa :( żurawki nawet ich nie widać :( clematis Ville de Lion połamany ...ech

widok teraźniejszy wrzucę jak zgram fotki tylko się nie przeraźcie .


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 08 Mar 2012 14:28 #5181

  • Monika68
  • Monika68's Avatar
Celinko, azalie cudne!!!
Trochę z obawą myślę o wiośnie, bo wtedy ostatecznie przekonamy się o poniesionych stratach. U mnie w tym roku prawie w ogóle nie było śniegu, w połowie stycznia przyszły duże mrozy i palące słońce... Niektóre żurawki wyglądają fatalnie, ale liczę, że odbiją... Części rh słońce zaszkodziło, ale zregenerują się przez sezon. Znowu do korzeni zmarzła mahonia pośrednia- nie mam już do niej siły :(

Pozdrawiam Cię serdecznie :kiss:

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 08 Mar 2012 14:31 #5185

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
No cudnie z braku Twojego ogrodowego to aż wpisałam Ci się w doniczkach - to się nazywa detrminacją :whistle: :whistle:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 08 Mar 2012 14:51 #5215

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Celinko... nie martw się, wiosna Cie na pewno czyms pozytywnym zaskoczy. Poza tym pamiętaj, że "nie ma tego złego...", w miejsca zniszczonych roslin może sadzić nowe, przecież niedawno narzekałaś na brak miejsca :whistle: Zaklepuję sobie Twój ogród do oglądania. Ja chyb a na razie nie będę zakładać ogrodowego wątku, bo nie ma sie czym chwalić.
Pozdrawiam cieplutko... za tydzień ma być już 20 stopni na plusiku :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2012 14:53 przez Andzia1.

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 08 Mar 2012 14:59 #5231

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Celinko u Ciebie kwitnie glicynia, a moja siedzi już z 7 lat i na razie nie kwitła , może w tym roku się namyśli

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 08 Mar 2012 19:46 #5583

  • gosia07
  • gosia07's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 366
  • Otrzymane dziękuję: 30
Przybiegłam z rewizytą Jaki ładny ogród i moje marzenie modrzew. :)

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 09:07 #6119

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Moniko wiem co czujesz :( bo jak ja chodzepo m,oim ogrodzie to widzęsame "dziury" po zimie, masa start masa roślin w stanie agonalnym ...zobaczymy ile z tego sięopuści i dojdzie do siebie

Mireczko rzeczywiście determinacja zdradzić ogród dla doniczki :whistle: :silly:

Andziu
jak to NIE MASZ co pokazać masz piękny ogród budowany od zera a teraz jest jak marzenie nie obijaj sie a zakładaj !

Tacca moja glicynia zakwitła pierwszy raz po 8 latach prawdopodobnie kwitną po 7 latach od wysiewu - lub szczepienia, miała wtedy 1 liść :) teraz kwitnienie to cudny zapach piekny widok i...po kwitnieniu masa śmieci :lol:

Gosiu
modrzew łatwy ww uprawie :) mnie nie sprawia kłopotów marzy mi się jeszcze jeden o zwartym pokroju nie wiszący :)

A żeby mnie było że mój ogród dobrze zimę przetrwał to sąskutki tego że sniegu nie było a mrozy ...do 30 stopni dochodziły :(

Padły moje 20 letnie wrzośce, widoczne na 1 i 2 fotce z zeszłych lat, wycięłam już cały susz myślałam że coś w korzeniach zdrowego a tu zonk ..nic :(
'



Moja 4 letnia trytoma też cała jakby zgniła :(



Tak wygląda jedna z TYCH LEPSZYCH żurawek :(



Moja jodła zachorowała i zrzuciła tyle igieł że jest od środka łysa...chyba wytnę bo taki chochoł nie będzie mi miejsca zabierał :(



widok ogólny jak zniknie jodła jak pozbyć się korzeni nie rozwalając ogrodu ma ktoś pomysł ??



miłego dnia Wam życzę mimo paskudnej pogody :cheer:

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 09:22 #6136

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Celinko nie byłam u Ciebie odkąd wątek ogródkowy zamknięty na 4 spusty, więc jestem :kiss:
A tu złe wieści :blush:
Tegoroczna zima nie była łaskawa dla naszych roślin, brak sniegu i niskie temperatury .... U mnie tez nie jest najlepiej.
Żurawki biedne, ciemierniki przemrożone, róze do cięcia.
Niech tylko wyjrzy słoneczko, zaraz się zrobi lepiej :kiss:
Budowanie ogrodu to proces raczej ciągły, dlatyego nie złamuj rąk kochana :kiss:

Jeszcze o jodle .... raczej nie da się usunąć korzeni bez dewastacji.
Jak wyczytałam .... system korzeniowy jest głęboki i silnie rozwinięty; składa się z korzenia palowego oraz z 3-5 silnych bocznych korzeni, tak więc nie wiem, czy i dewastacji chodniczka by nie było.

Czy chcesz go usuwać?
Może zostawić pieniek nieco nad ziemię .... wydrążyć nieco, podsypać ziemią i założyć rabatę ze wzgórkiem :whistle:

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 09:27 #6144

  • majorowa
  • majorowa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 26
Na usunięcie takiego drzewaszcza pomysłu nie mam ale ogród zwiedziłam z przyjemnością :) W moim aktualnie śnieżek leży jakby nie dość mokro było :S Też pocieszam się jak mogę po szkodach tegorocznej zimy a jeszcze nie odchorowałam zeszłorocznej :blink: Pokrzepiam się nowo kupionymi roślinkami :)
Pozdrawiam cieplutko :-))))))))

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 09:34 #6149

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Pamelko już myślałam że zostawię pień i jakiś ładny karmnik jesienią będę wstawiała a latem jakiś dzban z pelargoniami, pieniek bluszczem obrośnie będzie ciekawie, ale zawsze warto posłuchać co mają do powiedzenia inni prawda bo czasem pomysły są superowe :) Ciemierniki też u mnie wyglądają strasznie :(

Majorowa współczuję tego śniegu, u nas też spadło nieco ale nie za dużo i mroź trzyma , ja dopiero myślę czym zastąpić te straty ale na nic nie wpadłam ciekawego.

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 09:44 #6167

  • FRAGOLA
  • FRAGOLA's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 39
Celinko czytam o pozimowych stratach i jakbym czytała o swoim ogrodzie :(
Żurawki,wrzośce,ciemierniki,Rh i pewnie jeszcze dużo innych też w opłakanym stanie...Rh i wrzośców już nie uratuję ale mam jeszcze nadzieję że reszta się pozbiera,odbije,zreanimuje...I Twoim roślinkom też tego życzę.

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 09:47 #6172

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Szkoda tej koreanki :( . Też mam w ogrodzie i chyba nic jej nie dolega. Czy to jakiś zidentyfikowany szkodnik - niszczyciel? Zagraża wszędzie, jak szrotówek? Za to glicynię masz przepiękną, podziwiam.
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 14:31 #6468

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Grażynko z kim nie rozmawiam ma masakryczne straty :(

Marysiu
zdiagnozowałam po opisie że to może być grzyb :( ale może być też inne dziadostwo...
Glicynia moja ulubiona :)
dla Ciebie glicynia


IMG_2235.jpg

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 16:21 #6567

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Celinko, niestety, ta zima dała w kość naszym roślinkom. Moje ciemierniki owszem, mają pączki, ale w większości zbrązowiałe i nic z nich nie będzie, hebe całe brązowe, podobnie suchodrzew. Nie wspominam o moich kilkuletnich aukubach, bo jak na nie patrzę, to mi się płakać chce :(
Mam tylko nadzieję, że niektóre z tych roślinek po obcięciu odbiją od korzeni...
Powiedz mi, czy tniesz glicynię? A jeśli tak, to kiedy?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 16:30 #6574

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No widzisz Celinko to już wiem gdzie posadzisz lilie nowe:)

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 16:54 #6593

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Nie spiesz się z wrzoścami :) W zeszłym roku mi zmarzły, przycięłam te miotły, a właściwie oberwałam, ale szkoda mi było wyrzucić, potem zapomniałam. Odbiły i w styczniu kwitły :) Teraz nie patrzyłam, bo razem z azaliami przykryłam stroiszem i na wszelki wypadek nie patrzę.

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 17:35 #6624

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Celino, wpadłam do Twojego ogrodu popatrzeć na kolory lata.Zawsze troszkę cieplej się robi od takiego widoku. Moje żurawki zakupione jesienią, też nie wyglądają za ciekawie.Mam tylko nadzieję, że rozsypana kora ,choć w małym stopniu zabezpieczyła korzonki i niebawem odbiją.

Odp: 13 - tki kawałek ogródeczka 09 Mar 2012 20:03 #6871

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Celinko wspomnienia cudne....ależ masz piękne azalie, rozrośnięte i ukwiecone....ile już lat rosną u Ciebie?
U mnie też wrzośce przemarzły....wyglądają jak suche badylki, ale Ewa dała nadzieję, na razie nie będę ich ruszać....mam nadzieję, że nam odbiją ....


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.421 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum