• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ogródek Joanny

Odp: Ogródek Joanny 20 Sie 2012 20:28 #62710

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Liliowiec BONANZA
f2b49212f4.jpg
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogródek Joanny 27 Sie 2012 20:44 #64754

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Moja dzisiejsza praca wszystko zostało posadzone :thanks: w czwartek zrobiłam zakupy :dance: dziś dokupiłam wrzosów :funnyface:
DSCF2108.JPG
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Odp: Ogródek Joanny 27 Sie 2012 20:48 #64756

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Muszę pojedynczo wstawiać fotki :club2:
DSCF2109.JPG
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Odp: Ogródek Joanny 27 Sie 2012 20:53 #64758

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
DSCF2110.JPG


DSCF2112.JPG
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Odp: Ogródek Joanny 27 Sie 2012 22:13 #64787

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Witaj Joasiu.

Czy mógłbym Ci po koleżeńsku coś doradzić odnośnie rabatki widocznej na zdjęciu?
Czy może masz swój plan zagospodarowania przestrzennego ogrodu i nie chcesz w nim nic zmieniać?
Jeżeli się zdecydujesz, to będą to kosmetyczne zmiany.

Pozdrawiam. Waldek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Za tę wiadomość podziękował(a): Joasiaasia

Odp: Ogródek Joanny 28 Sie 2012 07:14 #64824

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Witaj Waldku Nie mam żadnego swojego planu zagospodarowania ogrodu po prostu coś podglądnę na forum trochę od siebie i tak sobie sadzę roślinki :) Chętnie posłucham rad kogoś doświadczonego :thanks: Więc czekam z propozycją :)
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Odp: Ogródek Joanny 28 Sie 2012 18:54 #64957

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Joasiu.

Widzę, że rabatka na ostatnim zdjęciu zrobiona jest niedawno. Nie dziwi mnie zatem fakt, iż starałaś się rozmieścić posiadane rośliny tak, aby zagospodarować ją w całości.
Klon palmowy jest drzewkiem które należy wyeksponować w odpowiednim miejscu. U Ciebie jak widzę rośnie na uboczu rabatki, tuż przy siatce i na nieciekawym tle. Myślę, że odpowiedniejszym miejscem dla niego byłby łuk rabaty, tam gdzie posadzony jest biały wrzos (różowy obok też do przesadzenia). Druty siatki nie będą okaleczać jego wiotkich gałęzi a rozrastająca się za nim pęcherznica ,,Luteus" o limonkowej barwie liści będzie dla niego ładnym tłem.

Odnośnie wrzosów to proponuję Ci posadzić je trochę bliżej siebie i asymetrycznie tak, żeby nie tworzyły jednej linii z pozostałymi roślinami. Dla przypomnienia, przed posadzeniem wrzosów koniecznie trzeba wypełnić dołki wysokim torfem. Zbyt wysokie pH gleby sprawi, że korzenie nie będą w stanie pobrać z niej składników odżywczych i minerałów. Następstwem może być usychanie lub przemarzanie roślin.

Trzecią i ostatnią kwestią jest roślina która jest rośliną egzotyczną i na pewno nie poradzi sobie wśród wrzosów i roślin iglastych.
Zatem Joasiu jak możesz to znajdź nowe miejsce dla Yukki karolińskiej. Najodpowiedniejsze miejsce to takie w którym gleba ma odczyn alkaliczny i ma dużą przepuszczalność wodną. Stanowisko w pełnym słońcu zaowocuje obfitymi kwiatostanami.

Ze swojej strony chciałbym Ci podpowiedzieć, abyś w miarę możliwości kupiła sobie dwa niebieskie lub granatowe powojniki botaniczne i posadziła je tuż przy siatce na obu skrzydłach ogrodzenia. Gwarantuję, że za parę lat będzie to ładne tło uzupełniające dla całej Twojej nowej rabatki.

Przepraszam jeśli pomyliłem jakieś gatunki roślin ale fotki nie są zbyt wyraźne.
Pozdrawiam. Waldek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Za tę wiadomość podziękował(a): Joasiaasia

Odp: Ogródek Joanny 16 Wrz 2012 12:38 #69735

  • jola
  • jola's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 54
Jestem nowa i przeglądałam Twój ogródek -tak wypiękniał
Za tę wiadomość podziękował(a): Joasiaasia

Ogródek Joanny 11 Mar 2013 13:13 #133296

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Coś zaczyna się dziać w końcu WIOSNA WIOSNA WIOSNA ACH TO TY :dance:
DSC_0179.jpg


DSC_0181.jpg


DSC_0182.jpg
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Ogródek Joanny 12 Kwi 2013 19:06 #144787

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Kolejne focie dziś zrobione moje szachownice już tak pięknie wyszły :bravo: musiałam je zabezpieczyć butelkami plastikowymi aby moje pociechy nie złamały :teach:
DSC_0209.jpg


DSC_0208.jpg
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Ogródek Joanny 12 Kwi 2013 19:15 #144792

  • Joane
  • Joane's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 133
Witam moją imienniczkę :flower1:
Masz ładny ogrudek, bardzo ciekawa ta studzienka zrobiona przez męża. :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Joasiaasia

Ogródek Joanny 12 Kwi 2013 19:24 #144794

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Witaj Joane :flower2: Dziękuję za odwiedzinki :dance: Co do studni to musiałam się trochę naprosić o zrobienie ale warto było :club2:
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Ogródek Joanny 12 Kwi 2013 20:14 #144828

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Witaj Josasiu , mnie również studzienka bardzo się podoba, no ale mój Mto jużż tego na pewno nie zrobi :mad2: Zobaczyłam liliowce i już mi sie podoba, jak tam nowa rabata wrzosowa.
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze

Ogródek Joanny 12 Kwi 2013 20:21 #144830

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj :bye:
ładna ,oryginalna studzienka ,sprzęt rolniczy fajnie wykorzystany ;) Piękne liliowce,ja ten SUPER PURPLE teraz sobie kupiłam,chciałam taki ciemny,i widzę,u ciebie ,że faktycznie taki jest,piękny,ciekawe tylko czy mój zakwitnie w tym roku,???na razie rosnie w doniczce na parapecie :P

Ogródek Joanny 12 Kwi 2013 21:11 #144854

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
liliowiec01trzeba łądnie poprosić to może zrobi :thanks: rabata wrzosowa po zimie ma się dobrze po zimie trochę obciełam wrzosy i zobaczymy co z tego będzie :ouch: anabuko dziękuję za odwiedzinki :dance: liliowiec napewno zakwitnie mnie w pierwszym roku już pięknie kwitł :whistle: co do sprzętu szkoda oddać na złom :club2:
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Ogródek Joanny 12 Kwi 2013 22:48 #144911

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Joasiaasia wrote:
liliowiec01trzeba łądnie poprosić to może zrobi :thanks:

Ha ha nie działa :rotfl1:

Pozdrawiam Lila
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze

Ogródek Joanny 09 Cze 2013 09:43 #166698

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Witam w końcu pasuje jakieś focie wstawić więc na pierwszy rzut psi ząbek
DSC_0238.jpg

Tutaj w towarzystwie żonkilka i tulipana
DSC_0241.jpg

Szachownice
DSC_0242.jpg

Jeszcze jedna całkiem inne niż zamawiałam
DSC_0243.jpg

Na koniec serduszka
DSC_0252.jpg
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Ogródek Joanny 11 Cze 2013 22:00 #167943

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Moje krzewuszki :whistle:
P6090157.JPG


P6090171_2013-06-11.JPG

jeszcze jedna najmniejsza ledwo to od ziemi odrosło a tyle kwiatuszków ma :jeez:
P6090169_2013-06-11.JPG
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.253 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum