• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: A za płotem dżungla.....

A za płotem dżungla..... 02 Paź 2012 21:56 #74296

  • violad
  • violad's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 202
Witam wszystkich serdecznie.Początkowo oglądałam tylko wasze ogrody,ale dzisiaj się odważyłam i się ujawniam . Ujawniam nie chwalę, bo gdzie mi do waszych ogrodów.No ale każdy kiedyś zaczynał..... Mój kawałek ziemi jest w mieście nad Wisłą,3 min. samochodem od centrum.Do niedawna mój ogród to był trawnik, tuje i parę iglaków.Teraz już dojrzałam i powoli trawnik jest coraz mniejszy, pojawiają rabaty.Część działki jeszcze nie jest zagospodarowana. To bardzo trudny teren, różnica poziomów to 9m i sama glina oraz wpychający się las. Jest już zaczątek tarasów.Ale i tak jest to uroczy zakątek.
100_4617.JPG


100_4558.JPG

Nie każdy może mieć za oknem takie widoki w dużym mieście.
Viola


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: A za płotem dżungla..... 02 Paź 2012 22:14 #74305

  • violad
  • violad's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 202
Działka już zyskała trochę kolorów, ale to wciąż zielona pustynia
100_4675.JPG

Jukki niezawodne i bezobsługowe, podobnie jak tojeść
100_4676.JPG

Natomiast perukowiec nie chce się"zwiechcić"
100_4788.JPG
Viola

Odp: A za płotem dżungla..... 02 Paź 2012 22:58 #74329

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Kolory w ogrodzie to akurat najmniejszy problem :-) Chwila i są!
Drzewa mieć i cień to jest coś :-)

Odp: A za płotem dżungla..... 02 Paź 2012 23:38 #74336

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Witaj w klubie! Ciężka glina i stok, to coś co znam z autopsji i z czym walczę na codzień. Tylko lasu i takich fajnych zwierzątek nie mam. Co do zwierzątek, to w pierwszym momencie pomyslałam, że to kangur... VChyba czas iść spać :happy4:

Odp: A za płotem dżungla..... 03 Paź 2012 19:37 #74577

  • violad
  • violad's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 202
Trochę moich kwiatków
100_5014.JPG


100_5010.JPG


100_5013.JPG

nadal kwitną, a poniżej już wspomnienie lata
100_4682.JPG


100_4822.JPG


100_4771.JPG


100_4776.JPG
Viola

Odp: A za płotem dżungla..... 03 Paź 2012 21:59 #74638

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Jak ja bym chciała mieć za płotem taką "dżunglę" zamiast domów z każdej strony ;)
Witaj wśód nas, "zakręconych na zielono" i chwal się wszystkim , co Ci się udało zdziałać w swoim ogródku :garden1:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu

Odp: A za płotem dżungla..... 03 Paź 2012 22:21 #74648

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
lepsza taka dżungla niżto co mam ja
DSC02339.JPG
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

Odp: A za płotem dżungla..... 03 Paź 2012 23:58 #74671

  • violad
  • violad's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 202
Dorotko, Jadziu - gdyby ten las chciał zostać za płotem, byłoby ok. Niestety wpycha mi się na działkę. Dęby na skalniaku, osiki między kwiatami, głogi, akacje do wyboru. Sosny jedynie zostawiam, uczę się na nich sztuki formowania, jak nie udaje się wędrują do pieca. Na sadzonkach drzew mogłabym zbić majątek, ale chyba nie ma chętnych :)
100_4800.JPG

A to próbka moich zmagań z sekatorem, materiału do nauki mi nie brakuje, kiedyś Was jeszcze zachwycę sosną własnoręcznie uformowaną.
A to mój pierwszy w życiu liliowiec, może niepozorny i taki zwyczajny, ale cieszy .


100_4826.JPG
Viola

Odp: A za płotem dżungla..... 04 Paź 2012 08:11 #74701

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witaj Violu i ja zajrzałam do Ciebie i muszę przyznać że dużych drzew to można Ci pozazdrościć i gliny bo u mnie to tylko piach..... I pali jaj na patelni, a gości też takich czasami mam ....
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: A za płotem dżungla..... 04 Paź 2012 09:26 #74707

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1190
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Witaj wśród ogrodomaniaków.
Każdy kiedyś zaczynał. Ja też na początku miałam "dżunglę" - zdziczałych śliw, bzów, malin, pokrzyw po 2 metry wysokich i innego badziewia. Tyle tylko, że ja mam ogród na prawie płaskim terenie, za to w ziemi kryją się różne ciekawostki- np. wczoraj wykopałam śledzie do namiotu. :ohmy:

Z gliną jest ciężko, bo jak sucho to zeschnie na kamień a jak mokro to się klei do rąk i wszystkiego innego. Ale powolutku można wierzchnią warstwę przerobić, dodając kompost na rabatkach, popiół drzewny z ogniska.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Odp: A za płotem dżungla..... 04 Paź 2012 09:40 #74709

  • Joane
  • Joane's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 133
Witam Violu :flower1:
pięknie otoczony masz ogród. Gdybyś nie napisała, że to prawie w centrum miasta to bym myślała, że mieszkasz gdzieś w lesie. :ohmy:
Widzę wiele podobieństwa z moim terenem. Też działka położona na skarpie, glina i do tego kamienie. Jedyne co Ci zazdroszczę to te drzewa, dające cień. U mnie patelnia. Las rośnie jakieś 50-100 m. odemnie, więc znam ten problem z siewkami drzew.
Piękną tą jukę masz.
Ostatnio zmieniany: 04 Paź 2012 09:41 przez Joane.

Odp: A za płotem dżungla..... 04 Paź 2012 09:43 #74712

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Violu! mieszkasz prawie tak samo ja my :wink2: na Wisłą a w pobliżu las.Czego więcej potrzeba do szczęścia?
U nas takie obrazy ze zwierzętami mamy na co dzień.Tobie las pcha się na działkę, my natomiast wepchaliśmy się do lasu, który otacza nas ze wszystkich stron.

Odp: A za płotem dżungla..... 04 Paź 2012 13:38 #74792

  • Mirysek
  • Mirysek's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 29
  • Otrzymane dziękuję: 24
Twój ogród daje wiele możliwości do zaaranżowania terenu. Na pewno nie będziesz mieć płaskiej patelni :lol:

Już to, co pokazujesz zasługuje na podziw :)

Odp: A za płotem dżungla..... 06 Paź 2012 20:15 #75599

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
"trawnik coraz mniejszy" to powinna być nazwa jednostki chorobowej większości ogródków ;)
Twój to ma, mój to ma. Czy znajdzie się jakiś, który na to nie cierpi? :happy4:

Dęby na skalniaku brzmią.. niepokojąco :P
Hortensje za to fantastyczne. A taki las za płotem marzy mi się od dawna. Nawet za cenę wszędobylskich siewek :)
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u

Odp: A za płotem dżungla..... 08 Paź 2012 16:31 #76255

  • violad
  • violad's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 202
Dziękuję wszystkim za odwiedziny w moim raczkującym ogrodzie. Dla miłych gości brama zawsze szeroko otwarta.
Roma - jesteś dla mnie inspiracją. Pozazdrościć energii i smaku w doborze roślin. Ja jestem jeszcze na etapie, kupuję albo " zdobywam" wszystko, co mi się podoba, dlatego jeszcze na grządkach istny miszmasz, ale już powoli się hamuję i zaczynam powoli uczyć się planowania i zakupy robić z głową, choć ciągotki jeszcze mam.
Promyczku, gliny to mi nie zazdrość, jest tak ciężko, że nawet kret-samobójca się nie zapuści. Chociaż co się wsadzi to urośnie,to praca jak w kamieniołomach w czasie suszy, a po deszczu żadna praca, bo gliny od łopaty nie odkleisz. i tak dzisiaj planowałam sadzenie nowych zakupów, a pozostają tylko :ouch: i liście. Od rana chodzi mi po głowie piosenka, trochę zmodyfikowana..." kto ma tyle liści, co ja, no powiedz, kto ma tyle liści co ja.....
Pozdrawiam Violetta
Viola

Odp: A za płotem dżungla..... 08 Paź 2012 16:46 #76257

  • violad
  • violad's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 202
Choć pięknie kwitną, nieodwołalnie obwieszczają początek końca sezonu
100_5081.JPG
Viola

Odp: A za płotem dżungla..... 08 Paź 2012 21:15 #76315

  • Roma
  • Roma's Avatar
violad wrote:
Od rana chodzi mi po głowie piosenka, trochę zmodyfikowana..." kto ma tyle liści, co ja, no powiedz, kto ma tyle liści co ja.....
Pozdrawiam Violetta
Ja mogę zaśpiewać tę piosenkę razem z Tobą na dwa głosy :devil1: :wink4:
Bardzo mi miło, że podoba Ci się to co robię, nie martw się ja w pierwszym roku robiłam dokładnie to samo co Ty. Teraz już zaczynam zwracać uwagę i na kolory i na odpowiedni dobór roślin.Prawie połowę tego co w ubiegłym roku posadziłam w tym musiałam poprzesadzać :flower: :flower:

Odp: A za płotem dżungla..... 08 Maj 2013 00:47 #154176

  • violad
  • violad's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 202
W końcu i na mój gliniasty zakątek zawitała wiosna. Glina wyschła na tyle,że można już pracować w ogrodzie. Niestety wszelkie roboty zbiegły się na raz i nie wiadomo w co ręce włożyć, a jeszcze normalny etat trzeba odpracować. Ale przynajmniej jest już na czym oko zawiesić....
1_2013-05-07.JPG


2_2013-05-07.JPG


3.JPG


7.JPG
Viola


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.242 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum