TEMAT: Marzy mi się piękny ogród....

Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 11:14 #90654

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witajcie serdecznie w moim wątku, który miałam założyć dopiero na wiosnę bo i co tu pokazywać jesienno - zimową porą jak już większość roślin w stanie spoczynku, ale takie jedne dwie forumki tak kusiły tak świdrowały :club2: że nie było innego wyjścia jak zrobić to już teraz...

Na razie nie wiele się u mnie dzieję, ziemia licha, piaszczysta także i roślinki nie wyszukane i tempo wzrostu spowolnione, ale postaram się pokazać co już mam i napisać co mi się marzy uzyskać... Dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc i porady co i gdzie posadzić aby to miało ładny wygląd...
Mój pierwszy wyjazd do szkółki był wyjazdem bardzo spontanicznym tak jak i zakupy w niej, także po powrocie do domu okazało się że mam wiele roślin które nie wiem gdzie posadzić.... więc teraz pokutuję za tą moją nie wiedzę starając się tak dobrać pozostałe rośliny aby pasowały do tamtych....
Z racji pory roku postaram się wklejac zdjęcia nie tylko obecne ale i kilka z wcześniejszych tak aby nie było tak szaro i ponuro...

Jeszcze raz zapraszam, a to dla tych dwóch dziewczyn co mnie ,,przymusiły'' :happy4: do otwarcia wątku...

lilijki.jpg
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2012 11:18 przez promyk. Powód: zmiany graficzne
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 11:22 #90657

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
A żeby nie było że tylko dwie osoby witam i zapraszam do mnie do oczywiście dla Was wszystkich zgromadzonych w Oazie moje zdjęcie z awatarku, dodam że jest to moje ulubione zdjęcie.... a ogród różano lawendowy bardzo, ale to bardzo mi się marzy, a na razie tylko mam jedną lawendę i te czerwone róże w tle.... chociaż tej jesieni dosadziłam jeszcze 20 szt róż, ale to dopiero po zimie się okaże czy jest się czym chwalić..

lawenda.jpg
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 11:30 #90659

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Witam Cię serdecznie!
Na pewno masz się czym pochwalić :)
Będę kibicowała Twoim ogrodowym poczynaniom.
Pozdrawiam
Magda
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 11:46 #90667

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witaj Magdo gościu miły, dziękuje za miłe przywitanie :thanks:

A żeby nie było że u mnie tak nadal kolorowo to kilka obecnych fotek

hortensja.jpg



przysiadce.jpg

To taka rabata z przodu działki tzn ma tu być rabata, to mój cel numer jeden na przyszły rok, aby nadać w końcu tej części jakiś kształt...


urawki.jpg


i kilka żuraweczek na początek...
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 11:52 #90670

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Przybiegłam zobaczyć co tam postanowiłaś pokazać :)
Bardzo się cieszę, słuszna decyzja :bravo:
Jest się czym pochwalić, zapewniam. Moje początki były :oops: dużo skromniejsze :silly:
Widzę, że lubisz berberysy :funnyface:

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 12:21 #90675

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
O Pamelka u mnie zawitała :dance: jak się cieszę...
Może i Twoje początki były skromniejsze, ale w jakim tempie zagospodarowałaś całość i to jak... Twój wątek zachwycał mnie już wcześniej na innym forum....a ja po prostu nie mam wcześniejszych zdjęć bo i nie było co fotografować i myśli były czymś innym zajęte. A stan obecny to wszystko nabytki tego roczne i jesienne z 2011 roku....

Berberysy mają tworzyć żywopłot z przodu działki a po bokach rosną brabanty.....chociaż marzą mi się b.erecta i kilka bagatellek bo długo mają liście i ładny pokrój

bagatelka.jpg


A to rabata na której rosną bagattelki

rabatazbagat.jpg
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 12:23 #90676

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Najbardziej zazdroszczę Ci tego biało-rudego ostrzącego pazurki "egzemplarza" B)
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 12:37 #90679

  • ewulab
  • ewulab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 152
Witaj promyku.
Jeśli lubisz berberysy, w dodatku takie, które utrzymują liście bardzo długo to polecam berberys Red Jewel. Dorasta do 60 cm, ma piękne, ciemne i skórzaste liście, które pięknie się przebarwiają jesienią i do tego są zimozielone, w naszym klimacie opadają jeśli jest wyjątkowo mroźna zima. Ponieważ mieszkasz niedaleko to ta odmiana powinna u Ciebie funkcjonować tak jak w moim ogrodzie.

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 12:40 #90682

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
A to nasz jedynak, a dokładniej naszej kotki, która miała go jednego, a tak w ogóle to miało go nie być bo kotka miała już zabieg umówiony, ale coś mnie tchnęło żeby nie pojechać bo może być już po fakcie i rzeczywiście za kilka tyg urodził się maluszek ..LAKI jak go nazwały moje dziewczyny, a rozpieszczony jest jak małe dziecko, w ogóle nie dał mi robić zdjęć tak się pchał przed obiektyw... Takie ma parcie na szkło :rotfl1: więc doszedł do wniosku że pewnie musi gdzieś się pokręcić koło fotografowanej roślinki... :happy4:
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 12:56 #90687

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
witaj Ewo u mnie tak na szybko zajrzałam do Ciebie, :search: ale masz już dorodne rośliny, :supr3: nie napisze że zazdroszczę bo nie wypada...ale też bym już chciała takie mieć.... a bzy.... cudo, są pierwsze na liście do wiosennych zakupów, a za podpowiedziane berberysy dziękuję, zapisałam nazwę i może sobie kupię bo właśnie mam takie miejsce gdzie bym z chęcią je posadziła żeby nie było tak łyso..



zdjecie164.JPG



i tak na rozweselenie moje różyczki

szpalerrany.jpg
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 13:45 #90705

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Od marzeń wszystko się zaczyna, potem już z górki.
Życzę powodzenia, bo widzę że piękne "pole do popisu" już masz. :)

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 14:14 #90715

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witaj Danielo u mnie, tak, ja też mam nadzieję że zrealizuję swoje marzenia i mój ogród będzie tak piękny jak Wasze ogrody.... I stanię się dla mnie i moich bliskich oazą spokoju... Działka ma 23 ar minus dom i garaż to jakieś ze dwadzieścia zostaję do obsadzenia, więc pracy przede mną wielę i potrzeb dużo....
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 14:29 #90722

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kochana nie szalej tak z tymi berberysami :lol: dużo jest jeszcze innych roślinek, które zapragniesz mieć :silly:
To prawda, że ładnie rozświetlają rabaty kolorami, szczególnie jesienią, ale ... nie cierpię, jak kłują :jeez:
Przycinanie po zimie to mi się zawsze odwleka :rotfl1:

A u mnie do tej pory jeden z najbardziej ulistnionych to Orange Rocket ;)
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2012 16:15 przez pamelka.

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 15:28 #90747

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No witam, witam :woohoo:
U Joli przeczytałam, że to już i przygnałam :wink4: . Ale za co tą patelnią :think: . Co złego, to nie my :whistle:
U mnie liście ma ciągle Orange Rocket, ale i Erecty trzymają się nieźle ;) . A swoje lilaki kupowałam głównie w Kijanach, tylko która to szkółka była :think: . Bardzo duży wybór mieli i naprawdę spore krzaki i niedrogo.

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 16:16 #90755

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Oczywiście, ze i u mnie Orange Rocket :lol: tylko taki czerwoniasty, że kolory pomyliłam :rotfl1: :silly:

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 17:06 #90769

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
Marto cieszę się że w końcu mogłam gościć Cię u siebie, a ta patelnia to Ty mnie a nie ja Ciebie :rotfl1: Kijany to miejsce mojej pierwszej wyprawy po zimie i już nie mogę się doczekać, ja to jeżdżę zazwyczaj do P. Szpakow....., bardzo ją lubię bo zawszę chętnie coś doradzi i dzieciaczki jakieś gratisiki dostaną...

Pamelko masz rację roślinek jest dużo a potrzeb mam jeszcze więcej, ale tak się właśnie zastanawiam czy na tej wyżej pokazanej rabacie nie posadzić właśnie czegoś kolorowego, właśnie jakieś trzy berberysy , myślałam o bagatellce no ale i erecta mi się marzy... tylko że w sezonie rośnie tam pęcherzyca diabollo to i może się będzie zlewać.... początkowo to planowałam posadzić tawułkę golden princes bo ją uwielbiam, a raczej to jak się ładnie przebarwia....

A u mnie jeszcze taki jeden berberys ma listki a z reszty opadły, wszystkie były kupowane jako Berberys Thunberga 'Atropurpurea' przez All.... ale już widać że nie wszystkie są takie same.... mam nadzieję że chociaż urosną do odpowiedniej wysokości

berberys.jpg


a tak wyglądała ta rabata w sezonie


zdjecie101.JPG
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2012 17:07 przez promyk. Powód: poprawienie błędów

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 17:18 #90776

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A nie myślałaś o hortensjach, hibiscusach?
Może coś kwitnącego :think: Trochę zieleni do tych czerwonych berberysów i pęcherznicy /ona będzie wielkim krzaczorem :lol: / :whistle:
Mnie w tym roku zachwyciła jeszcze kalina hordowina 'Aureovariegata' ;) /do nabycia w szkółce Kurowskich ;)/

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 20 Lis 2012 17:37 #90786

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Erecta Ci się z pęcherznicą nie zleje, bo przez cały sezon zielona, a jesienią ognista :woohoo:
Aż się dziwię, że Ci Jola żadnych iglaków nie doradziła :rotfl1: , dają różne odcienie zieleni i to przez cały rok ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.411 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum