TEMAT: Zapraszam do Hanutkowa

Zapraszam do Hanutkowa 28 Lut 2013 09:06 #129923

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Danusiu - u nas śniegu jeszcze bardzo dużo, choć w ostatnich dniach było już nawet +6. Dziś rano jednak skrobałem szybę, ale za to przy święcącym słońcu :) Do ogrodu to mogę wyjść tylko poodśnieżać :lol:

Aneto - próbuj i koniecznie daj znać o efektach :)

Igor - w międzyczasie także znalazłem cenę. Okazało się, że ten egzemplarz wędruje po wystawach od kilku lat i jego cena systematycznie spada (zaczynała się ponoć od ponad 80.000). Za 50 lat będzie akurat na moją kieszeń :lol:

Sylwek - u mnie rano wszystko było zamarznięte i śniegu jest tyle, że chwilę potrwa zanim cały spłynie. Z Promanalem zaczekam jeszcze ze dwa tygodnie, niech temperatura tak na stałe minie 0 ;)
Dużo prawdy jest w tym co piszesz o targach. Wizyty na letniej "Zieleń to Życie" nie robią na mnie takiego wrażenia :lol:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Zapraszam do Hanutkowa 28 Lut 2013 09:14 #129926

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Ja też czekam, u mnie trochę szybciej się to klaruje i stabilizuje, trzeci dzień na plusie, a w prognozach przyszły tydzień to niby jakiś wiosny zryw, więc może się uda z opryskiem,
na targi "Zieleń to Życie" jeszcze nie udało mi się dotrzeć, może faktycznie kwestia terminu jakoś nie zachęca do wyprawy, ale nie zarzekam się, może akurat w tym roku ;)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 03 Mar 2013 19:09 #130452

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Trochę powiało, słońce poświeciło i powoli da się wejść do ogrodu ;) Na razie betonowe ścieżki są 'przejezdne', ale na tych trawiastych leży jeszcze z 10 cm śniegu. Na zacienionych rabatach osłonietych od wiatr to i ze 30 cm leży ;) Na opryski więc jeszcze czas :lol:
Poszedłem do ogrodu popstrykać fotki i jak myślicie co się stało? Po 7 fotkach padła bateria :evil:





Trochę żółciaków



Dwie koreanki - po lewej Beskid Gold, po prawej Golden Glow

Kilka perełek ze szkółki p. Kałuzińskiego :)


Picea glauca Skrzat - wreszcie go mam :woohoo:


Długo ciekła mi ślina patrząc na okaz w krzywaczkowym ogrodzie, a teraz mogę poślinić się w Hanutkowie :) - Picea aglauca Skra


Picea glauca Dendrofarma Gold
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2013 19:10 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 03 Mar 2013 22:01 #130538

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
iglaczki ładne,wrzosy całkiem dobrze się trzymają,efektowniei wyglądaja na tym śniegu :wink2:
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 03 Mar 2013 22:27 #130551

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-Ty chociaż masz już wrzosy widoczne a u mnie jeszcze wszystko pod śniegiem.Powiedz proszę o jakich opryskach wspomniałeś?Czy już w marcu trzeba robić jakieś?
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 04 Mar 2013 13:29 #130710

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Zauważyłam to samo, co Ania: wrzosy pięknie przetrwały zimę. Jak myślisz, kiedy będzie pora na ich przycięcie, chyba druga połowa marca to najwcześniej?
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2013 13:29 przez dkny.
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 04 Mar 2013 16:34 #130751

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Skrzat powalający :bravo: Pozwolę sobie odpowiedzieć Anetce - według większości poradników wrzosy tnie się w kwietniu
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2013 16:35 przez iwa27.
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 04 Mar 2013 17:56 #130772

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Paweł :) Ty będziesz wiedział....

Widziałam dzisiaj drzewko ,które zidentyfikowałam sobie jako cyprysik Lawsona.
Ale jaka to może być odmiana - miał lekko opadające końcówki gałązek (tak malowniczo :) ),
a te gałązki były żółte na końcach.
Kształt - ładny regularny stożek z czubkiem zwisającym ...

A widziałam go w szkółce w Kowalach -już otwarte!
Nie zapytałam o tego cyprysika obsługi ,bo oni nie zawsze dobrze odpowiadają :blink:
A w dodatku to było "ich"drzewko, rosnące u nich w gruncie ,a nie doniczka na sprzedaż.
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2013 17:58 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 04 Mar 2013 19:09 #130818

  • PelAga
  • PelAga's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Zakręcona ;-)
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 1
Hejka :)
Dzięki chłopaki za odwiedziny i pozdrowienia. U nas sezon się rozpoczął, więc ledwo się po targach obrobiłam z odpowiedziami na zapytania ofertowe, to wpadłam w wir klientów hurtowych. Zaglądam więc nie za często i do konca maja nie widze szans na poprawe. Ale staram sie :)
Mąż się na mnie prawie pogniewał, że Was nie przedstawiłam mu należycie, w tym ferworze walki targowej, bo on by chętnie pogadał o nowych odmianach, bo w sumie to ma na to niezmiernie mało okazji. Chyba w przyszłym roku po prostu z nim musicie gadac, bo wiadomo, ze wiedza w temacie to głównie on ;)
Było mi niezmiernie miło Was poznać i gościć na stoisku. Na Gardenii jesteśmy co roku, już kombinuję nad stoiskiem na przyszły rok, wszystkie sugestie i podpowiedzi mile widziane, najlepiej na maila :) Tak więc zapraszamy ponownie :)
--
Pozdrawiam
PelAga
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 06 Mar 2013 10:15 #131548

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam. Bardzo ładne skarby. :coffe: Jeszcze trochę i biorę się za nowy kąt w moim ogrodzie nazwę go RISPETTOWY a tam posadzę pierwsze kulki .W końcu dzięki Panu je odkryłam :bad-idea: POZDRAWIAM.
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 09 Mar 2013 14:07 #132652

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Aniu - wita w Hanutkowie :) Ta odmiana wrzosów (nie wiem niestety jak się nazywa) jest niezniszczalna. Wygląda neimal identycznie przez cały rok :)

Roma - jeszcze trochę z tymi opryskami, przynajmniej u mnie ;) Za oknem mróz, a więc stanowczo za wcześnie. Gdy temperatura będzie porządnie powyżej +5 i to przez cały dzień to wtedy wyjdę ze spryskiwaczem do ogrodu. Pewnie jeszcze ze dwa tygodnie poczekam ;)

Aneto - wrzosy przycinam tak w drugiej połowie marca jak już zrobi się trochę cieplej. Wcześniej nie bardzo mi się chce mi się cokolwiek robić w ogrodzie :oops: Człowiek ubrany jak na Syberię, a tu co chwilę trzeba się schylać, przykleknąć, orękawiczkach można zapomnieć. Eeee.. zaczekam jeszcze :lol:

Iwonko - Skra może nie prezentuje się w tej chwili jakoś wyjątkowo, ale jej urodą są piękne jasne przyrosty wiosenne :) Już nie mogę się ich doczekać :lol:

Magdo - wybieraj :lol: Same lawsony












Więcej dużych żółtych cyprysików nie mam :lol:

Agnieszko - bardzo miło było poznać Cię osobiście i jak zwykle przy takich okazjach wielka szkoda, że czasu było tak mało. Bardzo chętnie w lecie odwiedzę Waszą szkółkę to wtedy nie będzie takiego pośpiechu :) No i będzie okazja pogadać z p. Michałem :D

Aneto - kąt rispettowy. Bardzo mi się podoba :rotfl1: Jak mnie już nie będzie to jakaś pamiątka po mnie pozostanie :oops:

Za oknem mróz, ale przy tym piękne słońce, więc wyruszyłem na poszukiwania wiosny :D


Tu jeszcze jej nie ma. I jeszcze długo nie będzie ;)


Miejscami nieśmiało ziemia się przeciera


niekiedy białego prawie w ogóle nie widać


Za to żółtego dużo :)



No i na koniec zaczęłą się wyłaniać!


I oto JEST :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2013 14:08 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 09 Mar 2013 14:13 #132655

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Wiesz co Pawle, ja to chyba wolałabym ten mróz i trochę śniegu ale razem ze słoneczkiem. U nas okropnie ponuro, co z tego że niby cieplej jak nosa wyściubić z domu się nie chce :(
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2013 14:14 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 09 Mar 2013 16:33 #132677

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A u mnie za oknem masaaaa :jeez: śniegu i bez słońca :silly: Podobny to chyba mamy tylko mróz :funnyface:
U mnie cala wiosna ponownie skryta pod grubą śnieżną kołdrą i nic nie zapowiada, że to się wkrótce zmieni :lev:
Dosyć powiedzeć, ze odwołałam lubelskie spotkanie ze względu na pogodę, noooo to już wiesz co na drogach :jeez: śnieg, a pod nim gruba warstwa lodu :blink:
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2013 16:34 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 09 Mar 2013 16:51 #132684

  • Roma
  • Roma's Avatar
U mnie trochę więcej jest śniegu ;) Pod koniec marca poproszę o instrukcję oprysków na iglaki :)
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 09 Mar 2013 23:47 #132863

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Wy jeszcze odpoczywacie, obijacie się zimowo, a ja juz od tygodnia haruję w ogrodzie: przy oczku i na grządkach. :lol:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 10 Mar 2013 11:08 #132923

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Hanutkowo w każdej odsłonie piękne, niezależnie od pory roku i pogody.
Wrzosowisko zachwyca kolorami , zarówno żółte, jak i te ogniście czerwone wrzosy są po prostu niesamowite :woohoo:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 10 Mar 2013 12:21 #132954

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Paweł :) Dziękuję za lawsonową odpowiedź :)

Zdecydowanie wybieram zdjęcie nr 3! Taki właśnie on był śliczny ,ten cyprysik .... :)
Temat został zablokowany.

Zapraszam do Hanutkowa 10 Mar 2013 15:37 #132997

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Wrzosy jako barwne wypełniacze wolnej przestrzeni sprawdzają się genialnie w Twoim ogrodzie, a do tego w tym roku pod warstwa śniegu przetrwały chyba wyjątkowo dobrze co widać na załączonych zdjęciach :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.528 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum