TEMAT: Mój kawałek świata

Mój kawałek świata 22 Sie 2014 09:38 #293353

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Iwonko, Twój Pirouette jest powalający :ohmy: , chyba nie tniesz go za mocno, że tak się rozszalał :woohoo: ?

Co do przeróbek mam tak samo ;) , wiem, co mnie wkurza i jest do wywalenia, ale nie wiem co dalej :dazed: :tongue2: . Tylko, że u mnie często jest to kwestia chwili, na przykład chodząc miesiąc obok rabaty do przeróbki nagle wpadam na pomysł co by tam posadzić ;) . Albo zabieram się do rujnacji nie mając pomysłu i wtedy improwizuję :happy3: . Ale generalnie najczęściej daję sobie czas :silly: , nie staram się mysleć o czymś na siłę, bo zauważyłam, że pomysły wpadają w najbardziej nieoczekiwanych momentach :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27


Zielone okna z estimeble.pl

Mój kawałek świata 22 Sie 2014 23:20 #293578

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś masz rację u mnie też pomysły przychodzą nagle BINGO, a czasem mogę myśleć i myśleć, a nic do łba nie wchodzi.Też mam pewne zagwozdki ,ale na razie daje sobie czas .Iwonko u mnie borówka nie przybiera jeszcze wojennych barw czyli u mnie pełnia :dance: lata
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 24 Sie 2014 23:59 #294090

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Romuś koniec lata i zbliżający się koniec urlopu :( , ponoć już bociany odlatują - wszystko szybciej w tym roku :(

Martuś taki też mam plan - daję sobie i rabacie czas.

Jadziu u nas dziś było 11 stopni. jutro mam być 21, ale ciekawam na ile im się sprawdza te przepowiednie, bo prognozami nazwać tego nie można. Od tygodnia pada dziennie, ziemia jest nasiąknięta jak gąbka. Chipek zaczyna drugie kwitnienie i tak mi go żal, bo drugi raz kwitnie w deszczu i zimnie, a jest taki dzielny ni ma jednego chorego lstka
IMG_3020.JPG


IMG_3019.JPG


Nie mam aktualnych zdjęć bo w taka aurę to ani zdjęć nie chce się robić
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Mój kawałek świata 25 Sie 2014 07:35 #294105

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A dziś piękne słonko od rana ,może niektórym się humor poprawi .Można sadzić ,przesadzać bez strachu ,że uschnie .Jak nie masz Iwonko nowych zdjęć ,to ja chętnie pooglądam stare :wink2:
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 25 Sie 2014 07:40 #294106

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja też mam chandrę z powodu tej pogody i zbliżającego się końca wakacji :jeez: . Od poniedziałku chłopcy znów do szkoły, a mi zacznie się jeżdżenie w tą i z powrotem :sick: . Za szybko te dwa miesiące zleciały :hammer: .

Iwonko dziś u mnie od rana świeci słonko, więc może jednak pogoda się poprawi :woohoo: . Słonecznego tygodnia Ci życzę :flower1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 25 Sie 2014 08:57 #294124

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dlaczego to nie jest tak,że każdemu według potrzeb :teach: U Ciebie deszczu za dużo a ja muszę podlewać.Wczoraj niby trochę popadało ale to wszystko za mało :(
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 25 Sie 2014 20:07 #294267

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
iwa27 wrote:
Cała koncepcję psuje mi tu wielka biała piwonia, która rośnie tu od zawsze, czyli jak mnie tu jeszcze nie było.
A może z przeszkody uczynić atut, zostawić białą piwonię i zrobić wokół niej białą rabatę? ;)
A serio... Nie masz się co bać przesadzać piwonii, teraz jakby pora, to raz, a dwa, jeśli nawet coś jej uszkodzisz, to ona się przecież zregeneruje w mig...
Iwa, a może tę rabatę zrobić bardziej taką jednorodną kolorystycznie? Wywalić tawuły, po co Ci tawuły ;) , dosadzić tam jeżówki różowe, widzę, że sporo ich masz, jakieś różowe róże, floksy, rozbielić nieco jakąś bukietówką, która zróżowieje i tą drogą pójść?
Na chandrę dobrze robi nowa koncepcja :)
Ja już ze dwadzieścia liliowców przesadziłam, o innych nie wspominam... I dobrze mi z tym! :)
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 25 Sie 2014 21:13 #294294

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye: A u mnie słońce calutki dzień było,może już nie za gorąco ale ciepło :)
Tylko te noce i poranki zimne :(
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 26 Sie 2014 11:35 #294439

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
No to miałaś przerąbany urlop tak jak mówiłyśmy Ci przed nim .Oj wykrakałyśmy :sad2: U mnie też niektóre róże są takie zdrowe jak Chipek
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 26 Sie 2014 13:00 #294454

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Wczoraj było słońce - to fakt. BYŁO.... dziś pada i jest 11 stopni. Te 11 stopni to by mi nie przeszkadzało, ale ten drobny zimny deszcz :sick:

Nowiko właśnie wykorzystałam wczorajszy dzień na małe remanenty, ale jak na złość miałam wczoraj dodatkowe zadania do wykonania, które zajęły mi pół dnia i nie zdążyłam zrobić wszystkiego co planowałam.

Dorotko jestem wprawdzie już tylko babcią, ale tak się poukładało, że rozpoczęcie roku szkolnego także dla mnie wiąże się z dodatkowymi obowiązkami - opiekuję się wnuczką, która ma 8 lat - 2 klasa.

Romciu mój M zawsze mówi, że ogrodnik to taki człowiek, który zawsze marudzi, a to za mało deszczu, a to za dużo, a to za ciepło, a to za zimno :silly:

Marto musiałabyś to zobaczyć w całości - ta rabata to część dużej rabaty pod płotem. Była tworzona częściami bez pierwotnej koncepcji co teraz się mści :oops: Początkowo to był tylko pas żywotników Spiralis z takimi nakrapianymi na zmianę. Wiosną z ziemi wyszła piwonia wyplewiłam kółeczko dookoła niej i od tego się zaczęło. Kolorem przewodnim tej rabaty jest żółty - żółte różę, żółte iglaki, żółto listne tawułki japońskie, żółto kwitnący dziurawiec barwierski. A to wszystko przeplatane bordowymi akcentami - bo ja lubię taki kontrast. Jest tam więc mały jeszcze buk Purpurea Pendula i pokaźnych rozmiarów berberys Red Pillar. Patrząc na kwitnące na różowo tawuły japońskie stwierdziłam, że podoba mi się zestawienie różowego z żółtym i stąd ten pomysł na różowo bordowe wykończenie rabaty. Ale jest tam też magnolia gwiaździsta i ta biała piwonia. Z tym, że jedna i druga kwitną gdy nie ma jeszcze innych kwiatów, a potem to tylko zielone tło dla reszty. Nic to muszę jeszcze pomyśleć, ale zapewne duże zmiany tu wprowadzę, zwłaszcza, że hortensje przypalają sie tutaj i już mam dla nich inne miejsce.

Aniu niestety słonce mieliśmy tylko jeden dzień :(

Jadziu to tak zwana samo sprawdzająca się przepowiednia, mam nauczkę lepiej nie krakać.

Zdjęcia :think:
IMG_3193.JPG

Widzicie ten teren za jabłonką - tam trafią wszystkie moje hortensje i kilka host, a czy ktoś zauważył co zjada moje rabaty ;) poziomki wszystko pokrywają poziomki. Niestety czeka je eksmisja i to radykalna.

A teraz uwaga to nowa Natasza
IMG_3096.JPG

a to mój 5 letni Kelleris
IMG_3250.JPG

czy ktoś widzi różnicę bo ja nie za bardzo
Załączniki:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Mój kawałek świata 26 Sie 2014 16:15 #294483

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Absolutnie nie znam się na irgach. Wiem ,że Berberys od Ciebie fajnie podrósł :thanks: .Teraz robi się tam za ciasno :jeez: ,ale kogo wyprowadzić ????czyżby derenia ??? Maigold wlazł na szczyt Wredei i sobie siedzi :jeez: Wczoraj też pracowałam w ogródku a dzisiaj miałam dalej pracować ,ale jak jak od nocy wciąż padzy :evil: Wciąż chodzą mi po głowie jako akcenty wykończeniowe berberysy np. Admiration albo Bagatelle i złoty miniaturowy Goldalita .Co sądzisz o moim wariactwie ?????Chcę je umieścić po tej stronie gdzie siatka
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 26 Sie 2014 20:47 #294583

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Jadziu te dwa krzaczki to też berberysy :) Oba czerwone berberysy są miniaturkami, ale żeby miały piękny kolor potrzebują słonka, za to Goldalita lubi półcień u mnie w słonku się przypala i musi zmienić miejsce.

Jutro jedziemy na całodzienną wycieczkę do Złotego Stoku. Jak na razie na czwartek zapowiadają poprawę pogody. Może choć raz ta wróżba się spełni :dazed:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagoda5214

Mój kawałek świata 26 Sie 2014 21:33 #294606

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
iwa27 wrote:
A teraz uwaga to nowa Natasza
IMG_3096.JPG

a to mój 5 letni Kelleris
IMG_3250.JPG

czy ktoś widzi różnicę bo ja nie za bardzo
Ja widzę! ten drugi jest większy! ;) A poza tym tego pierwszego podlewałam przez jakiś czas, a drugiego nie :lol:
Iwa, wszelkie wątpliwości i tak rozstrzygniesz sama, bo to inaczej na żywo i większym kontekście ;) na rośliny się patrzy... A jak takie wątpliwości się pojawiają, to są dwie szkoły... Jedna każe działać od razu na zasadzie pierwszego impulsu, a druga spokojniejsza... Przespać się, przemyśleć, poczekać na nowe koncepcje... Wybieraj! ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój kawałek świata 27 Sie 2014 21:05 #294863

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
No właśnie dlatego ,ze są miniaturkami to mnie interesują bo wielkoludów mam dosyć ;) Ciekawe jak uda się wycieczka trzymam kciuki za pogodę. Dzisiaj znów padało akuratnie jak uczciwie pracowałam ,wiec musiałam zakończyć pracę .Jak sprawuje się naprawiony sprzęcik
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 07 Wrz 2014 22:51 #297452

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Czwarty raz biorę się do odpisywania, może teraz się uda :unsure:

Trochę mnie nie było i dziś wpadam tylko na chwilę. Martuś wybieram ten drugi sposób ;)

Jadziulku wszystko super działa, podziękuj jeszcze raz synowi.

A teraz zdjęcia dla Dorotki

Zawciąg nadmorski wygląda tak - to różowe na przodzie rabaty

IMG_9976.JPG

A kwitnąca skalnica to te drobniutkie kwiaty przed różami
IMG_9906_2014-09-07.JPG

Ostrogowca widać tutaj na pierwszym planie- kwitnie do dziś
IMG_1730.JPG

A różową ośmiorniczkę poznać po kwiatach ;)
IMG_1267.JPG


U mnie w ogrodzie coraz bardziej widać jesień. Zakwitł już oczar
IMG_3950.JPG

i kalina Bodnantska co jest bardzo dziwne bo ona kwitnie pod koniec zimy :think:
IMG_3996.JPG

no i wrzosy, trawy
IMG_3994.JPG


IMG_3978.JPG


Róże mają swój "drugi raz" z tym, że w ostanim tygodniu przez dwa dni ciągle padał drobniutki, ale za to gęsty deszcz i nie przysporzyło im to urody
IMG_4036.JPG

Elfe
IMG_3873.JPG

Westerland
IMG_3905.JPG

Casanowa
IMG_3909.JPG

Speelwark
IMG_4001.JPG

Piruette
IMG_3870.JPG

The Fairy
IMG_4012.JPG

W końcu pięknie wybarwiony Chippendale
IMG_4014.JPG

Sweet Couver trochę łysy już od dołu
IMG_4016.JPG

Aprocot Clementine
IMG_4017.JPG

urocza Cubana, która właściwie nie miała przerwy
IMG_3908.JPG

Słabiutko Graham Thomas i chorowicie, słabe cięcie mu nie posłużyło
IMG_4033.JPG

Niejaka Flamenko
IMG_4039.JPG

Moja piękna nn
IMG_4041.JPG

Chopin
IMG_4048.JPG

i sympatyczna Sympathia
IMG_4027.JPG

ale jesień króluje
Ostatnio zmieniany: 07 Wrz 2014 23:21 przez iwa27.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Mój kawałek świata 08 Wrz 2014 08:55 #297516

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
iwa27 wrote:

U mnie w ogrodzie coraz bardziej widać jesień. Zakwitł już oczar
IMG_3950.JPG

i kalina Bodnantska co jest bardzo dziwne bo ona kwitnie pod koniec zimy :think:
IMG_3996.JPG

O, to może zimy już nie będzie :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 08 Wrz 2014 09:22 #297524

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Iwonko jak widać na załączonych ogródkowych obrazkach Twoje róże są w bardzo dobrej kondycji :thanks: U mnie aż tak wesoło nie ma :( Casanova z mnóstwem kwiatów i kwitnące o tej porze skalnice :ohmy: Mam dla Ciebie sadzonki białego Ostrogowca rosną już w doniczce forumogrodniczeoaza.pl/media/kunena/atta...nts/267/IMG_1267.JPG cudny widoczek i ośmiorniczka też wciąż kwitnie :ohmy: Jednak klimat Twoich okolic sprzyja roślinom :thanks:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Mój kawałek świata 09 Wrz 2014 20:47 #297942

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Przepiękne masz te róże! Choć czas traw i wrzosów ma też swój urok - lubię tę bujność traw :flower2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.720 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum