TEMAT: Ogrodowe pasje Gosi.

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Gru 2014 10:04 #322669

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Haniu, Nowinko dziękuje za pamięć, dla Was też przekazuję życzenia by te kończące się już Święta Bożego Narodzenia upływały Wam w zdrowiu oraz pogodnej, rodzinnej atmosferze.
Wszystkiego co najlepsze dla wszystkich odwiedzających mój wątek.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): markussch01, waldek727, agnesik12


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Gru 2014 18:44 #322729

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
Witaj Gosiu,

Święta święta i po świętach. Po świątecznym obżarstwie można nieco odpocząć przy czytaniu forum. :coffe: :coffe: Teraz już tylko gorzka herbatka bo inaczej człowiek może pęknąć :)

A że nowy rok tuż tuż. Po nowym roku to ani się nie obejrzymy będzie wiosna to obecnie zagłębiam temat Asahi SL. Tanie to to nie jest. I stąd moje pytanie do Ciebie. Na niektórych stronach piszą żeby użyć do oprysku środek zwilżający np. SUPERAM, OLEJAN, lub inny adiuwanty. Czy to jest konieczne i czy ty je używasz?

Pozdrawiam świątecznie,
Agnieszka :bye:
Agnieszka

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Gru 2014 23:27 #322778

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Agnieszko ja używam adiuwantów które mam akurat pod ręką, płyn do naczyń, szampon dla dzieci, czy mydło potasowe. Nigdy nie kupuję gotowych adiuwantów, które nie są obojętne dla środowiska. :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): agnesik12

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Gru 2014 13:39 #322800

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
Gosiu dziękuję za odpowiedź. A czy dawkujesz je na oko czy masz jakiś przelicznik?
Agnieszka

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Sty 2015 23:19 #331931

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Gosiu ale dawno ciebie nie było na wątku może jakieś zdjęcia pokażesz :rotfl1: A i zapomniałem czy pryskasz już coś bo moi sąsiedzi już pryskają miedzianem :)
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2015 23:36 przez Kondzio.

Ogrodowe pasje Gosi. 22 Sty 2015 00:37 #331958

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Gosiu Kochana ale przybalowałaś na tym Sylwestrze.. :whistle: ...
Za tę wiadomość podziękował(a): Kondzio

Ogrodowe pasje Gosi. 22 Sty 2015 11:11 #332053

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Agnieszko w przypadku mydła potasowego stosuję łyżkę stołową na litr wody, w przypadku szamponu dla dzieci, płynu do naczyń itp. 1 łyżkę stołową na 4 litry wody.

Konradzie, sądziłam, że Ty akurat za moimi zdjęciami nie tęsknisz. ;) Masz przecież od czasu do czasu do nich dostęp. :lol:

Konrad a jaka jest u Was średnia temperatura dobowa powiedzmy na przestrzeni tygodnia? Bo zastanawiam się przeciwko czemu sąsiedzi pryskają miedzianem w styczniu. :eek3:
Nie, ja jeszcze nie pryskam, mimo braku zimy, to temperatura jest zdecydowanie za niska na opryski miedzianem czy środkami olejowymi. Poza tym chyba nie występują u mnie takie choroby jak u Twoich sąsiadów (zachodzę w głowę z jakimi oni się borykają), W mojej okolicy występuje większość typowych chorób jak np. kędzierzawość liści brzoskwini, brunatna zgnilizna, torbiel śliwy, i na te choroby profilaktycznie robię oprysk przed pękaniem pąków czyli w drugiej połowie, a najczęściej pod koniec lutego, oraz zaraza ogniowa jabłoni i gruszy i rak bakteryjny i na te choroby profilaktycznie opryskuję w marcu w czasie nabrzmiewania pąków.
Oczywiście czy takie terminy będą w tym roku, nie wiem. Pogodę mamy, jaką mamy, dlatego często odwiedzam sad i obserwuję drzewa. Przyglądam się też krzewom ozdobnym, ale u mnie to jeszcze zdecydowanie nie pora na opryski.

Mniej doświadczonym ogrodnikom, ale tym doświadczonym także, pomaga Internetowy system sygnalizacji aporografów zamieszczony na stronie Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Pawełku Kochany, nie przybalowałam, ale jakoś tak straciłam wenę do pisania na forum, chyba ta pochmurna pogoda tak na mnie wpływa. Za to nadrabiam inne zaległości, które mam nadzieję poprawią wygląd ogrodu, no i od czasu do czasu dzięki sprzyjającej aurze pracuję w ogrodzie. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogrodowe pasje Gosi. 22 Sty 2015 11:20 #332060

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Gosiu :flower1: Chyba każdy od czasu do czasu traci chęci do pisania .Ale zawsze wracają Pogoda rzeczywiście nie nastraja radośnie ,nic się na to nie poradzi .Pomyśl tylko ,że już mamy z górki i przed nami same lepsze dni .Ja się zawsze tą myślą pocieszam .Trzymaj się :kiss3:

Ogrodowe pasje Gosi. 22 Sty 2015 13:56 #332110

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
u nas zdarzają się temperatury nawet do 10 stopni w nocy do 5 stopni nie ma u nas ujemnych temperatur ja poczekam mi się nie spieszy hi hi hi :) mam więcej czasu na forum i książki :rotfl1: Mam ale bym chciał więcej fotek lubię twój ogród oglądać jak łączysz rośliny a jak tam pszczółki obudziły się nie daj Boże. Będę czekał na znak od ciebie na sygnał do pryskania :)

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Sty 2015 09:54 #333147

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Gosiu :flower2: :flower2: serdeczności i życzenia samych miłych chwil, zdrowia i spokoju. Niech ogród będzie żródłem wielu radości i satysfakcji :hug: :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Sty 2015 14:49 #333295

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Gosiu Kwiatów Ci nie dam, mimo szczerych chęci.
Lecz słowa, które zostaną w pamięci: życzę szczęścia,
dużo radości i długiej szczęśliwej przyszłości.
Niech los Tobie z oczu łez nie wyciśnie,
niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie.
Wszystko co piękne i wymarzone.
W dniu Twych urodzin niech będzie spełnione.
:kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Sty 2015 14:55 #333299

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin żebyś była zawsze taka jaka jesteś i żeby ci się spełniło tego co sobie życzysz :flower1:

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Sty 2015 16:25 #333332

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Haniu, Pawełku, Konradzie ślicznie dziękuję. :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kondzio

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Sty 2015 16:38 #333338

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Gosiu, i ja ci życzę wszystkiego najlepszego!!
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Sty 2015 16:41 #333341

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Spełnienia najskrytszych marzeń :hug: :drink1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Sty 2015 22:34 #333620

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Krysiu, Bozi dziękuję. :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Sty 2015 22:45 #333626

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Gosiu, życzę samych radości, w rodzinie, w ogrodzie, zdrowia do podtrzymywania ogrodowych pasji........
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Sty 2015 22:47 #333628

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Gosiu, to jeszcze ja z najlepszymi życzeniami! Niech Ci nie brakuje zdrowia, uśmiechu i cierpliwości do dzielenia się z nami Twoją ogrodnicza wiedzą! Wszystkiego naj :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.754 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum