TEMAT: Ogrodowe pasje Gosi.

Ogrodowe pasje Gosi. 05 Cze 2014 09:56 #268903

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Martusiu, wybieram się w okolicy początku lipca na Lubelszczyznę. Jeśli zechcesz, gdzieś na szkółkowej trasie się ze mną spotkać, to dzwonka przywiozę. :wink4:

Markus, no dlaczego nie jestem zdziwiona, że jak ktoś winien to na pewno dziewczyna. :rotfl1: A Powojnik, zamiast jęczeć, spryskaj Octanem Wapnia, naprawdę pomaga. :wink4:

A lecąc prywatą...
To w końcu suka, czy pies, bo Tomek to dla mnie ewidentnie męskie imię, choć w kwestii homoseksualnej mam dużo tolerancji. :wink4: Jaką by jednak opcję nie reprezentował(a) gorąco przepraszam. Psy i suki darzę nieograniczoną miłością, więc w zasadzie płeć mi bez różnicy. :wink4: :flower2:
Jeśli chodzi o róże to kolce mi całkowicie nie przeszkadzają, choć nie powiem, jak jest bez kolcy to dodatkowy plus. :)

Wiesiu ona kwitnie na różowo, blado różowo, to światło tak przekłamuje, zdjęcie robione w pochmurny dzień. :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2014 09:57 przez Gosia.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrodowe pasje Gosi. 05 Cze 2014 09:59 #268905

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
T jednak dobrze myślałam :) , dziękuję :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogrodowe pasje Gosi. 05 Cze 2014 10:18 #268917

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Musze skombinować OW,mam inne srodki,przed posadzeniem spryskalem miedzianem do tej pory bylo Ok

lubisz latac :)
wole suki to nie jest mi obojetne i nie każdą :) ta czarnobrewka jest super
wlascicielka nazwala suczke Tom (chciala miec pieska) ja tylko spolszczyłem imie

Pozdrawiam Markus

Ogrodowe pasje Gosi. 05 Cze 2014 10:51 #268931

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bardzo chętnie się spotkam i nie tylko z powodu dzwonka :hug:

Ogrodowe pasje Gosi. 05 Cze 2014 23:08 #269188

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Widzę, że postarała się Paniusia i śliczniutkie zdjęcia nam tu wstawiła :wink4: .

Ogrodowe pasje Gosi. 13 Cze 2014 23:18 #272388

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
Edyta wrote:
Widzę, że postarała się Paniusia i śliczniutkie zdjęcia nam tu wstawiła :wink4: .
O to, to.. :happy4: Pewnie Małgosia ma więcej do pokazania.. :tongue2:

Ogrodowe pasje Gosi. 14 Cze 2014 13:26 #272502

  • Krzysztofkhn
  • Krzysztofkhn's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 46
O to, to.. :happy4: Pewnie Małgosia ma więcej do pokazania.. :tongue2:
Tylko czy będzie chciała i ...
Pozdrawiam Serdecznie

Krzysztof Khn.
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2014 16:48 przez .

Ogrodowe pasje Gosi. 19 Cze 2014 11:14 #274360

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Gosiu, a jak tam różyczka ode mnie? Rośnie? Moja bardzo się rozrosła w tym roku i pięknie wygląda.
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Cze 2014 00:58 #277152

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
Małgosia! Zapadłaś w sen zimowy? Wracaj tu raz dwa pięć! I wlep kilka fotek z Twego ogrodu.. :)

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Cze 2014 07:23 #277170

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Gosia ,dlaczego mnie zrywasz o swicie ;) (zagladam i wciaz zero fotorelacji z ogrodu)pewnie chcesz wymusic slowka nieparlamentarne z mojej strony
O nie to Ci sie nie uda :)
Zobacz jak wyglada Twoja roza,inaczej wybarwiona,chyba odzwierciedla humorek Twoj

Nostalgie
IMG_6920.JPG


...co u Ciebie kwitnie ? czy my predzej zakwitniemy .. pozdrowka serdeczne :flower2:

Markus
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Cze 2014 09:48 #277606

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aaaaaa, Pani to wpadła do jakiegoś ,,wykopu'' czy pod folią drzwi się zatrzasnęły :whistle: , 22 dni się nie pokazywać to chyba lekkkka przesada...... :think: :teach:

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Cze 2014 18:52 #277717

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
Dementuję plotki jakoby Małgosię porwało UFO, czy też zatrzasnęła się w foli.. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: Przez telefon Małgosia brzmiała bardzo naturalnie :) :) :)
Ale na fotki też czekam :)

Ogrodowe pasje Gosi. 03 Lip 2014 07:31 #279574

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Zdaje się, że wystarczająco dałam od siebie odpocząć... :wink4:

Witam wszystkich moich miłych gości, którzy zechcieli zostawić po sobie ślad, ale też tych co tylko cichutko przez bramkę podglądają mój ogród.

Liz róża rośnie ale tylko jedna, drugą pieski załatwiły. :(

Dla tych co czekają na zdjęcia, a szczególnie dla jednego poszkodowanego rekonwalescenta :wink4:

Róża 'Pirouette'


Róża 'L.D. Braithwaite'


Róża 'Super Exelsa'


Róża 'Sutter's Gold'


Róża 'Louise Odier'


Róża 'Michel Brass'


Róża 'Bienenweide Rot'- róża z grupy róż miododajnych


Róża 'The Fairy'


Reszta później, kiedy? No sami wiecie jak to jest z moim czasem w sezonie letnim. :happy:

A sezon w tym roku trudny. Łagodna zima sprawiła, że szkodników w ogrodzie co niemiara. Najgorzej wyglądają róże pożarte przez gąsienice, normalnie liście są ażurowe. A w ogrodzie ekologicznym po chemię nie sięgnę, zresztą moje pszczoły nie byłyby zadowolone, wrotycz o tej porze roku też odpada. Wczoraj wyszukałam inny przepis na to robactwo, popryskałam i zobaczymy, jak się sprawdzi to podam w dziale Ekologiczny Ogród. Po deszczach muszę też walczyć z mączniakiem na jednej pysznogłówce i jednym floksie. Na jednej z róż pojawiła się też już czarna plamistość. A poza tym chwasty, chwasty i jeszcze raz chwasty, a na progu już stoi pierwszy wakacyjny gość.

Byle do soboty, a potem w drogę na Lubelszczyznę na spotkanie z Markitą i do szkółek. :wink4: Jakbym mało miała roślin w donicach niewysadzonych. :think: A potem miły wypoczynek w ogrodzie przyjaciółki Edyty. W sobotę też moja córka ma obronę pracy magisterskiej, trzymajcie kciuki. :)

Do następnego razu. :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, Orszulkaa, markussch01, piku, chester633, Bozi

Ogrodowe pasje Gosi. 03 Lip 2014 09:47 #279600

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Będzie dobrze :kiss3:

U mnie wrotycz w pączkach... i oblepiony mszycą :supr: Co o tym myśleć? :happy4:

Czerwona miododajna przeurocza :woohoo: Idę poczytać o niej :-)

Ogrodowe pasje Gosi. 03 Lip 2014 09:59 #279605

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Piruette (i inne także) masz w takiej fajnej podporze. Wygląda na solidną. czy możesz zdradzić tajemnicę, gdzie kupiłaś?

Ogrodowe pasje Gosi. 03 Lip 2014 10:51 #279616

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Siberko mszyca na Tanacetum vulgare? :supr3: Zresztą w tym roku już nic mnie nie zdziwi... Ja wczoraj popryskałam wrotyczem niekwitnący jeszcze powojnik, który był cały oblepiony mszycą, dziś po mszycy nie ma śladu.

Sweety tajemnica jest taka, że drut kupiony w hurtowni stali, zwieńczenia obelisków także, wykonanie mój własny M. :wink4:

Dla Was dziewczyny

Róża 'Blue For You'
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633

Ogrodowe pasje Gosi. 03 Lip 2014 10:57 #279622

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
Oczywiście kciuki na sobotę zarezerwowane dla Twojej córci!!! Małgoś strzel fotkę ogółu, muszę zaplanować kawałek swego pola, a nie mam pomysłu.. Może coś od Ciebie "odgapię" :rotfl1:

Ogrodowe pasje Gosi. 03 Lip 2014 11:57 #279639

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
No więc doczekaliśmy się :devil1: .
Ta miododajna fajnie się prezentuje :flower2: . Ale czy Excelsa to Excelsa :think: ?


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.582 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum