TEMAT: Ogrodowe pasje Gosi.

Ogrodowe pasje Gosi. 14 Sie 2014 23:22 #291669

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gosiu-widok ogólny robi wrażenie :bravo: Obelisk sobie obejrzałam a teraz idę poczytać o miksturze.
Mam nadzieję,że we wrześniu dasz pooglądać coście tam natworzyli?


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrodowe pasje Gosi. 15 Sie 2014 12:24 #291739

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Romeczko on robi wrażenie tylko na zdjęciach. Nawet na mnie robi wrażenie, ale to tylko doskonałe umiejętności fotografa pozwalają na takie widoki, rzeczywistość jest jednak inna. Zresztą sama zobaczysz niebawem. :wink4:
Jeśli zaś chodzi o tworzenie, to kilka prac Dawida chętnie pokażę, gdyż stałam się ich właścicielką, sama natomiast w dorobku mam jedną skończoną bransoletę i jedną prawie skończoną, tzn. wymaga wklejenia końcówek z zapięciem.

Skoro już tu jestem to jeszcze kilka zdjęć zrobionych w moim ogrodzie przez Tengela.

Hemerocallis
'Pandorra's Box'


Róża 'Hanabi'


Róża 'Schackenborg'


Clematis 'Fujimusume'


Clematis viticella 'Purpurea Plena Elegans'
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2014 12:27 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, andrzejek, Orszulkaa, chester633, VERA

Ogrodowe pasje Gosi. 15 Sie 2014 20:17 #291824

  • Roma
  • Roma's Avatar
Artystyczna dusza z tego Dawida :)
Jak chłopaki wstawili swoje fotki do mojego wątku to zastanawiałam się czyj to ogród :P
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2014 20:19 przez Roma.

Ogrodowe pasje Gosi. 17 Sie 2014 00:01 #292171

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
I weź tu idź do Ciebie w tzw. arendę.. Max i Lena pogonią tylko szum! Że nie wspomnę o reszcie kudłatego towarzystwa :rotfl1: :evil: Fajne te Twoje zagony :) A gdzie posadziłaś najnowsze nabytki?
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2014 00:02 przez Aga1973.

Ogrodowe pasje Gosi. 17 Sie 2014 09:40 #292207

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Gosia wrote:

No nareszcie zobaczyłem twoje pieski, Zuzia to ma wzrok niczego sobie ja na pewno bym nie wszedł na posesje widząc takie ,,oczka'' po drugiej stronie furtki... :devil1:

Ogrodowe pasje Gosi. 17 Sie 2014 10:10 #292213

  • Zuzia
  • Zuzia's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 162
Piękne róże. :thanks: . Zuzia jak mniemam to łagodny piesek, dobrze jej z oczu patrzy. Zresztą jak każdej Zuzi. :rotfl1: . Pozdrawiam serdecznie. :hug:
Pozdrawiam Zuzia

Na starym po nowemu

Ogrodowe pasje Gosi. 18 Sie 2014 12:04 #292499

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Romo, to prawda, Dawid ma artystyczną duszę. :lol:

Ago
Max i Lena raczej nikogo nie pogonią, no chyba, że Lena kogoś wybitnie nie polubi, za to Zuźka i owszem. Tej to lepiej w drogę nie wchodzić i w trosce o swoje bezpieczeństwo poczekać za furtką na właściciela posesji.

Zuziu, z oczu to jej może i dobrze patrzy, ale charakterek ma wredny, nie dość, że próbuje ustawiać całe towarzystwo podwórkowe to jeszcze dla moich gości wyrozumiałości żadnej nie ma, o czym boleśnie się moja koleżanka przekonała. Właściwie bez zapowiedzi na posesję mogą wejść tylko męża mama i moi sąsiedzi ale tylko jedni, drugich jakby mogła to by zagryzła.

Dziś pierwszy ciepły i słoneczny dzień po kilku dniach opadów, czas się zabrać za ogrodowe zaległości. Wstyd będzie jak się forumowi goście pojawią w takim zaniedbanym ogrodzie.

Dla wiernych Forowiczów odwiedzających ten wątek kilka ujęć z ogrodów nadal widzianych okiem Dawida. :wink4:

Liliowiec 'Crimsons Pirat'


Liliowiec NN


Liliowiec NN


Liliowiec NN


Liliowiec NN


Liliowiec 'Mallard'


Phlox paniculata 'Laura'


Monarda didyma 'Aquarius'


Clematis 'Ville de Lyon'


Clematis viticella ' Venosa Violacea'


i troszkę wspomnień

Lilia OT 'Space Mountain'


Lilia AO 'Sunny Crown'


Lilia OT ‘Nymph’


Lilia OT ‘On Stage’


I na koniec moja pierwsza praca koralikowa wykonana pod okiem i kierunkiem Dawida

Bransoleta z koralików preciosa


Jedno jest pewne, bakcyla koralikowego złapałam, :wink4: :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2014 12:06 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Orszulkaa, Adrian, VERA

Ogrodowe pasje Gosi. 18 Sie 2014 21:02 #292575

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Cztery psy w ogrodzie i dlaczego nic nie jest połamane? :rotfl1:
U mnie jeden w porywach do dwóch ;) i masakra!
Wredny charakterek to ma mój pogromca wysokich roślin! I żadnego szacunku dla nich! Jako, że lilie już dawno udało się połamać, to zabrał się dziś za jeżówki, nie tak znów wysokie... :)
Takie monardy bez mączniaka to naprawdę rzadkość, o cudownym specyfiku czytałam :)
Piękne zdjęcia!

Ogrodowe pasje Gosi. 18 Sie 2014 21:09 #292579

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Muszę zebrać 4litery...i zobaczyć to wszystko na własne oczy...nie straszę, tylko tak rozmyślam :happy:

Ogrodowe pasje Gosi. 18 Sie 2014 22:00 #292616

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
artam wrote:
Cztery psy w ogrodzie i dlaczego nic nie jest połamane? :rotfl1:
W czasie naszych, bywa długich, wspólnych prac w ogrodzie (wspólnych to znaczy po 2-óch stronach "kabla")nie raz słyszę w słuchawce krzyki Gosi na jej psiarnię, która znów coś narozrabiała. Bez złamań tez się nie obyło -m to również słyszałam na własne uszy :rotfl1: .

Ogrodowe pasje Gosi. 18 Sie 2014 23:38 #292651

  • Roma
  • Roma's Avatar
U mnie 6 kotów robią więcej szkód aniżeli piątka psów,najwięcej zniszczeń jest na różance :jeez: Gosiu-pięknie kwiecisty jest Twój ogród.

Ogrodowe pasje Gosi. 19 Sie 2014 10:26 #292699

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Edytka wspomniała o wspólnych pracach w ogrodzie. Nawet nie wiecie jak cudownie i sprawnie idzie praca jeśli ma się towarzystwo, a ile przy okazji do porad i ile konsultacji można przeprowadzić. :wink4: :rotfl1: Jednak nielimitowane rozmowy to duże ułatwienie dla zapracowanych ogrodniczek. :rotfl1:

A wracając do psów Marto, to trochę prawdy w tym co napisała Edytka jest, czasem podnoszą mi ciśnienie powodując nadmierne używanie moich strun głosowych, ich wyczyny kończyły się też czasem połamaną różą, czy inną rośliną znajdującą się na ich drodze. Wszystko to jednak dzieje się na jednej jedynej rabacie od strony bezpośredniego sąsiada. Wyjątkowo moje psy tego sąsiedztwa nie lubią i wystarczy, że za ogrodzeniem któreś z sąsiadów się poruszy to psów nie idzie zatrzymać w ich szaleńczym pędzie o ujadaniu nie wspomnę. Inne rabaty pozostają nietknięte, a jeśli już zdarzy się jakieś złamanie to jest to niezwykle rzadki "wypadek przy psiej pracy". :wink4: :rotfl1:
O dziwo te duże psy czynią mniejsze straty niż to słodkie maleństwo, które z uwielbieniem kopie w ogrodzie kratery. Na szczęście (nie wiem jak to robi) omija rośliny, co najwyżej je zasypując, szkody więc polegają na zrujnowaniu równej powierzchni gleby.

Igor, trasę już masz podaną, proszę tylko o wcześniejszy sygnał, co najmniej tygodniowy, bym ze wstydu zapaść pod ziemię się nie musiała. :happy:

Romo
dziękuję, trochę teraz już mniej kwiecisty, bo róże po pierwszej fali kwitnienia teraz są na etapie tworzenia pąków kwiatowych na kolejne obfite kwitnienie, większość bylin przycięta tuż nad ziemią, a hortensji mam za mało by o tej porze roku stanowiły wyraźny akcent w ogrodzie. Ale to się zmieni. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Sie 2014 20:59 #293240

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Gosiu, zupełnie nie wiadomo czemu znienawidzony przez mojego niesłychanie spokojny pies sąsiadów się przemieszcza, więc u mnie zniszczenia następują z trzech stron! Ale jak pięknie szumią wtedy trawy z tej jednej trawowej strony! :rotfl1: Wiatr takiego efektu nie daje! :rotfl1:
Jak Wy podczas prac ogrodniczych rozmawiacie przez telefon, ja się pytam? Jakiś specjalny zestaw słuchawkowo-mikrofonowy? ;) Bo jednak jedna ręka musi trzymać telefon czy nie? :rotfl1:
Gosiu, Ty miałabyś się zapaść pod ziemię? A niby to z jakiego powodu? ;)

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Sie 2014 21:11 #293249

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Marto, oczywiście, że używamy zestawu słuchawkowego :P . Ręce potrzebne są do czegoś innego :silly: .
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2014 21:13 przez Edyta.

Ogrodowe pasje Gosi. 31 Sie 2014 18:31 #295978

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
:) Jak kolorowo :) Jak popatrzyłam na Twoje piękności to sobie uświadomiłam, że gdzieś mi zginęła monarda..
Liliowce zjawiskowe :)

Ogrodowe pasje Gosi. 31 Sie 2014 18:51 #295984

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Gosiu, nie dziwię się że złapałaś bakcyla koralikowego. Ja również pół roku temu złapałam takowego :) Bransoletka bardzo udana.
Podasz link do receptury na mączniaka, bo nie mogę znaleźć tego wątku.
Ostatnio zmieniany: 31 Sie 2014 18:53 przez Bozi.

Ogrodowe pasje Gosi. 16 Wrz 2014 19:49 #299333

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Pogladalem sobie wycinki z ogrodu :P ;)
Spasowal mi clematis 'Fujimusume' czy nie lapie choróbska? jezeli sie dobrze chowa musze mu spojrzec w oczy jak go trafie w ogrodniczym
Fajnie tak,nadworny fotograf,psia gwardia strzeże podworca,bransoleta na raczke i bujam sie w fotelu rattanowym na biegunach fantazji :)
Moze jakies nowe zdjecia od siebie wysmażysz bo widze zostanio tylko serek topiony potrafisz :lol:
Pozdrowienia dla Dawida podziw za wszechstronnosc..inne pozdrowka w necie poszukaj ;)

Pozdrawiam Markus

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Paź 2014 08:22 #307254

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
Witaj Gosiu,

Przepiękny ogród. Historia niesamowita a nasadzenia jeszcze bardziej. Ziemia u Ciebie po tylu zabiegach musi być niesamowita. Zresztą widać po roślinach. Są tak niesamowicie zdrowe zielone i bujne!! Cudnie!!!
Agnieszka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.454 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum